Chlorella Advance

No votes yet.
Please wait...

Řasy, které mají pomoci lepší vitalitě, detoxikaci, omlazení a tak podobně. Chlorella je hitem sezóny už pěkně dlouho, kolují o ní všestranné mýty, legendy a polopravdy, které se často v mnoha článcích o zdravé výživě mísí se skutečnou realitou.

Úvodem je třeba poznamenat, že vlastně není chlorella jako chlorella. Rozdíl dělá hlavně místo, kde se pěstuje…

Musí totiž jít o maximálně čisté prostředí, které nesmí být zaneseno chemikáliemi. V některých oblastech Asie je to trochu potíž.

Čínská chlorella má podle odborníků nejnižší kvalitu, ta z Taiwanu je naopak špičková, ruku v ruce v ohledu kvality s ní kráčí i chlorella původem z japonských ostrovů.

Nepřehlédněte:  Spirulina nebo chlorella?

V ojedinělých případech se chlorella pěstuje i v rámci ČR, jde ale spíše o laboratorní produkty. Pro skutečně masivní produkci je potřeba asijské tropické klima.

chlorella-advance

Často obsahují tablety chlorelly také umělá pojiva, Chlorella advance je ale stoprocentně přírodním produktem. Problém těžkých kovů a chlorelly je také známý, ale tento produkt je testován a nic, co je podobně zdraví škodlivého, se v něm vůbec neobjevuje.

Vláknina obsažená v chlorelle je zanedbatelná, ten jeden gram navíc potřebnou denní dávku moc nedoplní. To už bude lepší sníst malé jablko i se slupkou nebo třeba misku ovesných vloček.

Množství vitamínů a minerálních látek už ale je důležitým tématem, protože jde o skutečný elixír.

Tohle vše je v chlorelle obsaženo ve větší koncentraci:

  • Betakaroten
  • vitamín E
  • vápník
  • železo
  • další cenné látky

Není proto od věci jí dát šanci, nicméně nejde samozřejmě o všelék. Zpočátku, kdy budete chlorellu užívat, se také mohou dostavit bolesti hlavy nebo zažívací problémy, je proto třeba počítat i s těmito nepříjemnostmi. Ty by ale měly po pár dnech odeznít, jsou totiž podle některých i důkazem toho, že se tělo rychle čistí zevnitř.

No votes yet.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *