Equa bank recenze

RecenzeZdarma.cz » Recenze firem » Recenze služeb » Banky » Equa bank recenze

Equa bank a.s., dříve Banco Popolare Česká republika a.s., byla převzata v červnu 2011 společností Equa Group Limited.

Equa Group Limited je vlastněna fondy, kterým poskytuje poradenství společnost AnaCap Financial Partners LLP. Tato společnost se specializuje na „Private Equity“ poradenství v oboru finančních služeb.

zdroj: http://www.equabank.cz

Viz: PobočkyFirem.cz/EquaBank

Co nabízí?

 • běžný účet
 • spořící účet
 • internetové bankovnictví
 • konsolidace formou Repůjčky

Anonymní:

Equa Bank je další tzv. “bezpoplatková banka”, což znamená že za většinu bankovních operací si neúčtují žádné nebo minimální sazby.

Obvykle u nich bývají i nižší poplatky za příchozí i odchozí zahraniční platby, ale je nutné porovnat právě equabank například se Zuno bank, RB – Raiifeisenbank a dalšími podobně založenými bezpoplatkovými bankami.

Equa bank představuje moderní bankovní instituci pro schopné zaměstnance, podnikatele a prakticky každého, kdo chce mít za zády silného technologického partnera. Equa bank navíc pochopila požadavky trhu a přišla se skutečně revoluční nabídkou.

překlepy: Ekva Benk, Egua Benk, Eqva benk, Aqva benk, Aqua benk, Egva bank, Agva benk

Vaše hodnocení a zkušenosti

 • Už nikdy více. I když tam má člověk dost peněz a banka mu řekne, že je vynikající klient tak mu zruší účet. Jasně v podmínkách je, že to může banka udělat bez udání důvodu, ale to jednání! V pátek odpoledne přijde suchá sms, že má uživatel zablokovanou kartu, bez jakýchkoliv dalších informací. Teprve v pondělí dorazil dopis, kde se suše oznamuje, že máte výpověď. Na infolince pracují roboti, kteří vám dokola oznamují, že důvod vědět nemusíte a ať dáte číslo účtu, kam převést peníze. Ale to, že člověka nechají bez prostředků, aniž by mu dali šanci se dopředu nějak zařídit, to už je jim úplně jedno. Nedokážu si představit, že je člověk na dovolené a uprostřed mu přijde sms, že má zablokovanou kartu. Opravdu solidní jednání!!!

 • Minutová půjčka, konsolidace úvěrů, atd…všechno schváleno do minuty. Jeden veliký podvod. Nikdy více Equa. Po telefonu všechno super, tak jsem se třískal 100 km do pobočky v Praze (tam a zpět) kde mi během minuty strčili do ruky nějaký papír s tím kolik si můžu půjčit a vzali si měsíc na rozmyšlenou (lustrace), pak už se mi nikdo neozval…prostě minutová půjčka. Sbohem Equo

 • Dobrý den,

  moc Vás všechny prosím o vyplnění mého dotazníku k mé závěrečné bakalářské práci k ukončení studia. Bohužel neznám žádného klienta u této banky, tak mi pomůže každý respondent, který stráví 2 minutky k vyplnění tohoto dotazníku. Dotazníkové šetření má jen 8 otázek.

  Moc všem děkuji, velmi mi to pomůže.

  Hezký den
  Martinková

 • Rozhodla jsem se opustit velké banky a zkusit to u některé menší, nejlepší mi přišla právě equa bank. Běžný účet mám zatím pár měsíců, ale musím říct, že s jejich jednáním jsem mile překvapena. Navíc poprvé v životě nemusím platit žádné zbytečné poplatky a hledat bankomaty po městě.

 • S equa bank jsem spokojen, mám zde běžný účet, vše šlo vyřídit online, rychle, bez problémů mi převedly účet ze staré banky. Kromě toho, že neplatím žádné poplatky, oceňuji přehledné IB a výběry zdarma odkudkoliv. První banka, která splnila má očekávání, doporučuji.

 • Za praktiky Equa Bank by se nemusela stydět žádná pochybná vymahačská společnost. Po několika letech jsem se poprvé dostala do tíživé finanční situace a věděla jsem, že budu s jednou splátkou několik měsíců pozadu. S dostatečným předstihem jsem společnost kontaktovala, oznámila jim vzniklou situaci a zeptala jsem, jakým způsobem můžeme situaci řešit. Odpovědí mi bylo, že žádný odklad splátky ani jiné možnosti řešení nemám ve smlouvě a pokud budu mít po splatnosti více jak tři spátky, dům půjde do dražby. Žádná vstřícnost z jejich strany. V jejich případě neplatí nepsaná zvyklost, že pokud budete mít problém, musíte banku ihned kontaktovat a vše se vyřeší.

  Neustále mě uháněli, že jsem pozadu se splátkou a kdy ji zaplatím, vysvětlovala jsem jim pořád dokola vzniklou situaci a skutečnost, že nebudu schopná splátku vyrovnat dalších několik měsíců, když mi řekli, že to vidí v systému, tak mě to přestalo bavit a přestala jsem jim zvedat telefony, jelikož jsem zvyklá problémy řešit, nikoli o nich mluvit.

  Equa Bank volá z více jak 100 různých telefonních čísel, volají v sobotu, v neděli, večer a minimálně 50x za den a 50x za den myslím zcela vážně!

 • Přešla jsem k equa bank kvůli výběrům z jakéhokoliv bankomatu zdarma, už mě nebavilo pobíhat po městě a hledat “ten pravý”. Vedení účtu je zadarmo při obratu 10 000Kč měsíčně a navíc výběry v zahraničí jen za 9Kč odkudkoliv, takže můžu jen doporučit všem cestovatelům :)

 • Velice nesolidni jednání v rámci poskytnutí hypotečního úvěru. Nalákaji na výhodnou úvěrovou sazbu, následně si nechaji zaplatit za odhad nemovitosti, tu velice silně podcení, pak Vám řeknou, že tedy s tak špatným odhadem Vám slíbenou sazbu nedají a nabídnou Vám takovou, jako by člověk sehnal téměř všude jinde. Výsledek je, že jim musíte zaplatit za odhad a stejně nakonec půjdete jinam pokud máte rozum. Nejsem jediný člověk, u kterého se odhad velice až okatě lišil od prodejní ceny… Je to opravdu k zamyšlení.

 • Nekteri lide jsou negramotni hlupaci , breci nad tim, ze banka snizuje uroky.
  Ono to ale chce otevrit oci a podivat se co se v bankovnim sektoru deje jako takovem.
  Equa bank ma absolutne nejlepsi bankovni produkty,
  veskery pohyb na uctu si muze prohlednout online, takze vypis je jen formalita.
  Banka ma dobre porfolio, pomeru vkladu k uverum ukazkovy, nejvyssi vlastni kapital ze vsech novych bank.
  Me zkusenosti:
  Negativni: Prevody a platby by mely byt provadeny okamzite, maj urcitou casovou prodlevu.
  Pozitivni: Vse ostatni….nejlepsi uroky, karta ktera pozna ucet v Czk nebo v Euro pri platbe v cizine, vsechny bankomaty v CR zdarma a v cizine za 9,-Kc, jednoduche a prehledne internetove bankovnictvi.

 • Jsem v bance 5let,úroky na spořícím účtě klesají,cítím zhoršení.Navíc výpisy k dispozici nejdříve 12 dnů.

 • Bohužel s touto bankou, kde mám vedený běžný účet, bych byl za běžných okolností i spokojen ale poslední dobou vůbec. Po tom, co se stalo, že transakcí jsem se dostal do mínusového zůstatku, mne zaměstnanci banky volají na mobil a upomínají, kdy přesně nepovolený zůstatek uhradím. Ikdyž na mne mají i mailovou adresu a já ted´přestupuji do nové práce a čekám na první peníze, Equa Bank mi volá na mobil každý den zhruba 6x – 8x a to i o víkendech! Troufám si tvrdit, že otravnější a drzejší banku s takovým přístupem ke klientovi, jsem zatím nepoznal!

 • Nalákali mě na výhodný spořicí účet,během cca půl roku snížili úrok z 2,5% na 1,2.Takhle si solidní jednání nepředstavuji.

 • K EQUA bance jsem přešel od České spořitelny v prosinci 2012 a musím jednoznačně prohlásit, že je to úplně o něčem jiném. Perfektní obsluha obou účtů, bankovní služby super. Hlavně aby to vydrželo. Jediné minus, že v prosinci 2012 jsem začínal na spořícím účtu s úrokem 2,3% a nyní klesnul na 1,6%.

  • Oproti ČS by to mělo být výhodnější určitě. Spořitelna je totiž dost drahá ale jejich výhoda je hlavně v tom, že mají fakt dost poboček i v menších městech případně na i vesnici.

 • Přechod k bezpoplatkové bance umocněný odchodem do důchodu jsem zvažoval delší dobu. Po téměř 40 létech setrvání u České spořitelny, kdy mě měli 100% přečteného a zejména pak v době úbytku svých klientů bych očekával, že se ČS bude o důvod mého odchodu více zajímat. Nezajímali i když deklarovali, že se tak stane. Takže návyk především na internatové bankovnictví, bezpoplatkový výběr z bankomatů v ČR a možnost si vše nezávazně vyzkoušet, mě přivedli do Equa Banky a to ještě několik měsíců před tím, než jsem Sporožiro v ČS zrušil. Uzavření smlouvy o zřízení účtu v EB bylo vyřízeno prostřednictvím kurýra rychle, po podpisu smlouvy jsem po dvou hodinách měl otevřený účet, kartu jsem dostal obratem.
  Po 5 měsících konstatuji, že elektronické bankovnictví je intuitivní a funguje bez problémů.Zhodnocení prostředků na spořících účtech bylo slušné i když teď se také pohoršilo. Na mé dotazy a vzniklé problémy zaslané mailem prostřednictvím klienstkého cenrta reagují řádově v hodinách. Za cca 5 měsíců vznikl pouze problém s placením kartou na terminálech Mountfieldu. EB se přiznala k tomu, že problémem je použití malého mikročipu u určité série karet, který nemusí být na starších terminálech čitelný a do 5 dnů jsem měl novou platební kartu. Jediné co mi trochu vadí je to, že měsíční výpisy z účtů jsou k dispozici nejdříve po 8-10 dnech, což je zatím nejdelší doba ze všech bank, u kterých jsem kromě ČS kdy byl.
  Teď si lze hlavně přát, aby bankou nastavené podmínky byly stabilní a nenastala obdobná situace, jako na Kypru. Mirek

 • Chtela jsem zmenit adresu trvaleho bydliste a pry to jde jen na pobocce. Vzhledem k tomu, ze to mam na nejblizsi pobocku 150 km, tak se mi tam teda cestovat nechce. Takze jsem v pasti, oni to jinak resit neumoznuji /napr. zaslanim overene kopie obcanky/ a mne se kvuli takovehle banalite pres pulku republiky cestovat nechce. Vzhledem k tomu, ze tam mam docela dost penez, tak bych ocekavala trochu vetsi vstricnost…

  • Terezsia: děkuji, jsem moc re1da :)Jitasek: děkuji :DDasdusha: halenka je se seddnchanou :) a děkuji moc!Meg: prode1m ti to za 20kč :DSiena: to jsem re1da :)Simone: tak snad to tak zůstane napoře1d :D děkuji :)Silvi: je1 miluji tebe! oh tak to mě těšed kre1sko :DDee: dedky dedky!Miau: :D :D

 • Zdravím, hledám banku, kde by neúčtovali poplatek za příchozí cizí měnu (platí mi diety v eu na účet). Dost mi vadí, že si všude strhnou min. 150Kč. Obešla jsem snad vše. Jediné, kde jsem tudo šlužbu našla zdarma při aktivním používání účtu je Equa. Nemám s ní ale žádné zkušenosti a ani nikdo známý nemá. Poraďte. Díky.

 • Zdravím
  Přešel jsem k Equa z České spořitelny a zatím pohodička.Účet komplet zadarmo.U České jsem byl 15 let služby ok,ale platit i za to,že mi přijde na účet výplata je hamba.Konečně jsem se rozhoupal a přešel do banky kde neplatím trapné poplatky.Doporučuji.

 • Já jsem si tu Repůjčku od Equa bank dojednával ńa refinancování úvěru na auto, kde jsem měl RPSN 25 % (lepší úvěr na ojetinu neseženete) a teď každý měsíc šetřím skoro 900 Kč na nižší splátce. A nemusel jsem si brát žádné pojištění úvěru, jen si u nich zřídit účet (zdarma). Takže žádné skryté poplatky – jsem spokojený a můžu Equa doporučit.

 • Když si budete chtít vzít repůjčku nebo úvěr – pozorně koukejte na úhradu měsíčních plateb pojištění neschopnosti splácet.. jsou to docela rakety :-)

 • Konečně banka, která si neúčtuje poplatek za to, že má k dispozici moje peníze.
  Moderní internetové rozhraní a při součtu vkladů v měsíci 10tis. Kč nebo 100tis. Kč na účtech VŠE ZDARMA. Úrok na spořícím účtu 2,3% bez výpovědi ! (Má i spořící s 2,6%, ale tam v měsíci kdy se vybírá poklesne na 1,8%). Vyzkoušel jsem “Českou” spořitelnu, IPB, Komerční banku, Poštovní spořitelnu, GE Money, Raiffeissen, Axa. Equa mi vyhovuje nejlépe.

 • Equa bank je v úpadku, neboť 01.11.12 zákazníci nemohou disponovat své peníze. Telefonní linka má jen výmluvy. slibované zpětná volání se neuskuteční, Vypadá to, jako by jiná banka Česká je v konkurzu

  • Na činnost resp. nečinnost Equabanky při vyřizování mé reklamace jsem si musela podat v r. 2012 stížnost k Finančnímu arbitrovi na Ministerstvo financí. Teprve pak se pánové probrali, dodali mi původně nedodané a mnou opakovaně urgované výpisy z účtů a vysvětlili netypický způsob úročení v jednom měsíci 2012 “jako technickou chybu banky”.
   Dnes 11. 1. 2012 se od 16.15 až dosud tj do 20.44 hodin opakovaně pokouším o přístup k mým účtům. Stále se objevuje hláška “z důvodu bezpečnosti je přístup k vašim účtům zamezen. Opakujte pokus za 5 minut”. Jak dlouhých je v Equabance 5 minut ???
   Uvažuji zcela vážně o odchodu jinam, kde také neberou poplatky a chovají se ke klientům vstřícně. Např. http://www.wpb.cz

1 2

PŘIDAT NÁZOR DO DISKUZE