Pračka Beko WTV 6502 B0

No votes yet.
Please wait...

Automatická pračka je dnes už neodmyslitelnou součástí našich domovů. Prát jinde než v pračce je pro klasickou tří nebo čtyřčlennou rodinu prostě sci-fi. I proto je ale důležité, abychom si vybrali co nejlepší spotřebič, který bude sloužit pěknou řádku let bez poruch a problémů.

Jedním z takových by mohla být i pračka značky Beko, model wtv 6502 b0. Jaké má parametry a jak ji hodnotí zákazníci? Je opravdu tak dobrá, jak se na první pohled tváří?

Beko wtv 6502 b0 – průměrná pračka za průměrnou cenu

pracka-beko-recenzePokud hledáte pračku do sedmi tisíc korun, možná to bude právě tato.

Ve většině obchodů ji najdete právě s takovou cenovkou, která veskrze odpovídá parametrům.

Patnáct pracích programů, to zní rozhodně zajímavě. Bez problémů nastavíte program například tmavé prádlo, jemné prádlo, vlnu, syntetické materiály a bavlnu, ale i sportovní oblečení nebo košile.

Stačí vlastně jen otočit knoflíkem. Najdete tu i speciální prací program, který si poradí s ulpělou zvířecí srstí na oblečení.

Pračka má dětský zámek, což je praktické pro rodiny s menšími a zvídavými ratolestmi, nastavit můžete i takzvaný odložený start, a to až na dobu devatenácti hodin včetně.

Maximální náplň pračky je šest kilogramů, což na průměrnou rodinu tří nebo čtyř osob jistě postačí. Pro pětičlennou rodinu na trhu určitě budou k dispozici i jiné modely.

Hlučnost při praní a odstřeďování je 75 decibelů, při praní se běžně spotřebuje na čtyřicet litrů vody.

Pro tuzemský trh to jsou všechno vlastně dost průměrná čísla, je však pravdou, že by mohla být při provozu o něco méně hlučná.

Pračka Beko wtv 6502 b0 rovněž nedisponuje funkcí Aqua stop nebo sprchování prádla, což může být pro někoho hodně nepraktické.

Na druhou stranu, spotřeba energie za rok není vysoká – 152 kWh je ve světě praček dobrým standardem (energetická třída A+++). Roční projektovaná spotřeba vody kolem devíti tisíc litrů také není to, na co bychom u moderních praček nebyli zvyklí.

Nepřehlédněte:  Filtrační konvice recenze

LCD potěší, dnes je standardem

pracka-beko-wtv-6502-b0Beko wtv 6502 b0 disponuje obsáhlým displejem, takže budete mít všechny náležitosti kolem pracího cyklu maximálně pod kontrolou.

Ovládací panel je sice v angličtině, ale těch několik málo výrazů, co se možná budete muset naučit navíc, je jen maličkost a věc krátké chvíle.

Český manuál je samozřejmě plně k dispozici. Odstřednění s rychlostí až tisíc otáček za minutu, prací program Mix 40, který vypere šetrně v jednom koši bavlněné i syntetické prádlo.


Hodnocení uživatelů, které je na tuzemském internetu k vidění spíš málo, je však veskrze kladné. S pračkou není žádný problém, odvádí svou práci na výbornou úměrně svým možnostem.

No votes yet.
Please wait...

2 thoughts on “Pračka Beko WTV 6502 B0

 1. Dobrý den,
  v práci jsem dělal pro stránku http://nejpracky.cz/ testování a recenzi tohoto modelu a mohu říct, že s vaším hodnocením zcela souhlasím. Příjemná, lidová pračka za rozumnou cenu, ale dost omezená, ve srovnání s těmi nejnovějšími. V našem žebříčku se pohybuje v podprůměru a taková asi i je. Jsem rád, že se na tom shodneme a že nemám tento názor sám :-)

  No votes yet.
  Please wait...
  1. Osobně bych řekl, že recenze pračky je pěkná, přehledná a určitě bych ji případným čtenářům doporučil. Sám jsem pomáhal vytvářet test praček pro stránku (https://vas-pomocnik.cz/pracky/) a musím říct, že to není jednoduché. Úkolu jste se zhostil velmi dobře, všechna čest :) Osobně vidím velké pozitivum v tom, že se díváte i na hodnocení zákazníků, které je podstatné :) Palec nahoru :)

   No votes yet.
   Please wait...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *