Recenze praček a praček se sušičkou

0

recenze-pracky-se-susickouHledáte pračku a nevíte, jak vybrat? Máte málo místa a zvažujete nákup pračky se sušičkou? Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? A co je pro vás to pravé?

V první řadě se musíte rozhodnout mezi běžnou pračkou (popřípadě přikoupit i sušičku) a spotřebičem 2v1.

  • Výhodou praček se sušičkou je nižší pořizovací cena, než kdybyste kupovali dva spotřebiče zvlášť. Navíc zaberou podstatně méně místa, a tak jsou ideálním řešením do bytů, ve kterých není místo na sušení nebo samostatnou sušičku.
  • Nevýhodou je potom vysoká spotřeba, jak energie, tak vody.Je také potřeba zmínit, že funkce sušení většinou není tak účinná, jako u samostatných sušiček a výsledek tak nemusí být zcela srovnatelný.

Pokud jste se rozhodli pro jeden nebo dva spotřebiče, zaměřte se na plnění pračky. Horní plnění je pohodlnější pro starší a méně pohyblivé osoby, které nenutí ohýbat se.

Takovéto pračky navíc zaberou méně místa na šířku. Na druhou stranu pračky s předním plněným je možné zakomponovat do kuchyňské linky nebo na ně postavit sušičku. Zpravidla mívají větší kapacitu a disponují vyšším počtem funkcí.

Co sledovat při výběru pračky?

U konkrétního modelu pračky, který vám padl do oka, se potom zaměřte hlavně na energetický štítek. Ten vám poskytne informace o spotřebě, efektivitě a hlučnosti pračky, a to jsou přesně ty údaje, které by váš výběr měly nejsilněji ovlivnit.

Nejprodávanější značky praček:

  • Beko
  • LG
  • Gorenje
  • Philco
  • Elektrolux
  • Samsung

Po pročtení energetického štítku přijde na řadu zhodnocení funkcí. V podstatě základem už je dnes displej, který velmi usnadní ovládání pračky.

Často používaná je funkce odloženého startu. Rodiče malých dětí by měli pátrat i po dětské pojistce. Sofistikovanější modely už dnes disponují mechanismy, jako je množstevní automatika nebo ochrana proti přetečení.

Nepřehlédněte:  Wizzit titanium recenze

V případě funkcí už záleží hlavně na vás, bez čeho se neobejdete, a co je pro vás naopak zcela zbytečné. Touto úvahou se potom řiďte i při zkoumání počtu programů.

pracka-susicka-test-recenzeVětšina praček jich dnes má kolem čtrnácti, ale najdou se i modely s osmi, nebo naopak dvaceti programy.

Pro co největší usnadnění tohoto procesu doporučujeme zapátrat na internetu po návodech jak vybrat nebo recenzích.

Takové najdete například na webu spotřebitelské organizace dTest, nebo na portálu Heureka, nebo využijte recenze praček se sušičkou na webu arecenze.cz.

Na tomto webu kromě testů najdete zrovna také nákupní průvodce, například právě na téma jak vybrat pračku.

Kromě těchto větších webů existuje i množství menších, po chvíli googlování narazíte například na www.recenzetesty.cz a další menší weby, které se recenzím věnují.

Přidejte vaši recenzi, zkušenosti či hodnocení

Sem napište vaši recenzi

RecenzeZdarma.cz
Login/Register access is temporary disabled