Zásilkovna.cz recenze

Rating: 2.2. From 5 votes.
Please wait...

Skoro každý z nás už má nějaké zkušenosti s balíky, ať už jde o jejich odesílání nebo naopak příjem balíků s různým zbožím. V této recenzi se zaměříme na Zásilkovnu, která je v současné době jedním z nejvýznamnějších alternativních dopravců a jejich služby využívá čím dál více internetových obchodů a to jak v ČR, tak i na Slovensku.

Jak funguje Zásilkovna?

Zásilkovna provozuje velmi rozsáhlou síť výdejních míst, kde si můžete vyzvednout balíčky z e-shopů, které s touto společností spolupracují.

Při nákupu v internetovém obchodě, který má smlouvu se Zásilkovnou, si při výběru dopravce jednoduše zvolíte výdejní místo a vyberete si, zda budete platit převodem (levnější varianta) nebo až na pobočce v hotovosti.

Prodejce pak dané zboží odešle přes Zásilkovnu a zároveň dostanete e-mail s odkazem na sledování balíčku. Až bude zásilka na místě, přijde Vám navíc SMS zpráva s kódem, který sdělíte obsluze Zásilkovny a tam Vám zboží vydá.

Pro balíček můžete klidně poslat i někoho známého, důležité je aby věděl kód – občanský průkaz není potřeba.

Kde všude má Zásilkovna svoje pobočky?

Zásilkovna je velmi úspěšným a oblíbeným projektem, díky tomu tak neustále roste počet jejích poboček.

V okamžiku psaní této recenze (1. 7. 2016) má aktuálně 566 výdejních míst v Česku, další necelou stovku na Slovensku a po jedné pobočce v Maďarsku, Polsku, Rumunsku a Německu.

Česká síť poboček je velmi hustá, v současné době už má Zásilkovna pokrytá všechna města, jež mají více než 5 000 obyvatel. Ve velkých městech je pak poboček samozřejmě více, jen v Praze je jich více než 100.

Kolik stojí balíky poslané přes Zásilkovnu?

Přesná cena dopravy závisí i na konkrétním e-shopu – každý má podmínky nastavené trochu jinak a ceny dopravy tak nejsou jednotné.

Obecně ale platí, že balíčky poslané přes Zásilkovnu jsou mnohem levnější než např. prostřednictvím České pošty.

Nejčastěji se cena dopravy pohybuje kolem cca 70 Kč, levnější bývá placení bezhotovostním bankovním převodem, naopak za platbu na místě je obvykle příplatek (většinou kolem 30 Kč).

Nepřehlédněte:  Operativní leasing: Snadná cesta k modernímu vozovému parku

Srovnání Zásilkovny s Českou poštou

zasilkovna-zkusenostiSrovnání s Českou poštou je určitě namístě, protože dříve bylo zcela běžné, že prakticky všechny balíčky chodily přes tuto velkou instituci. Zásilkovna se ale v této oblasti stala její velkou konkurencí a počet e-shopů, které umožňují

Zásilkovnu jako jeden ze způsobů dopravy, neustále přibývá. Zásadním rozdílem je, jak už bylo řečeno výše, cena. Ta je u Zásilkovny podstatně nižší, což je zásadním důvodem, proč je tato služba tak oblíbená.

Výhod je ale více – např. otevírací doba, dále pak čekání na pobočce (Zásilkovnu využívám často a i přesto, že se jedná o pobočku v centru města, obvykle vůbec nemusím čekat a vše je vyřízené během dvou minut.), sledování zásilky a samozřejmě také rychlost přepravy – drtivá většina balíčků je doručena hned na druhý den.

Česká pošta je tak výhodná spíše pro ty, kteří bydlí v malých městech nebo vesnicích, kde pobočka Zásilkovny není, ve větších městech je ale Zásilkovna rozhodně výhodnější a pohodlnější.

Největší výhody Zásilkovny

 • nízké ceny za dopravu – můžete tak ušetřit spoustu peněz, zvláště když přes internet nakupujete často
  rychlé doručení – velká většina balíčků dorazí do druhého dne
 • široká síť poboček – více než 560 poboček po celé ČR, výdejní místa už jsou ve všech městech nad 5 000 obyvatel
 • sledování zásilky přes internet – mailem obdržíte odkaz, na kterém můžete sledovat stav zásilky od objednávky až po dodání, navíc si můžete snadno prodloužit dobu jejího uložení

Celkové hodnocení

Služeb Zásilkovny využívám již dlouhou dobu a balíčky si u ní vyzvedávám poměrně často (především kontaktní čočky).

Se službami této společnosti jsem maximálně spokojený, především díky úspoře peněz za dopravu, ale musím ocenit i rychlost dodání, zatím snad vždy byl balíček dodán do druhého pracovního dne.

Nepřehlédněte:  Platan Clinique recenze

Líbí se mi i dostupnost pobočky a hustá síť výdejních míst, stejně tak je velmi příjemná rychlost samotného výdeje – ve velké většině případů jsem nemusel na nic čekat a výdej balíčku byl okamžitý.

Oproti konkurenční Uložence se mi líbí, že u Zásilkovny se nemusí předkládat občanský průkaz a zásilku Vám tak bez problémů může vyzvednout třeba někdo z rodiny, stačí jen když mu řeknete heslo.

Pokud jste ještě doposud služeb Zásilkovny nevyužili, protože jste např. měli pochybnosti o kvalitě jejích služeb, určitě se nebojte ji vyzkoušet – Zásilkovna je 100% spolehlivá a máte-li její výdejní místo blízko, rozhodně se Vám vyplatí.


Další zkušenosti a recenze najdete například zde – https://webtrh.cz/196930-zkusenosti-zasilkovna

Rating: 2.2. From 5 votes.
Please wait...

14 thoughts on “Zásilkovna.cz recenze

 1. Není nad to, když vám na e-shopu řeknou, že vám to přes PPL, či DHL, přijde až po novém roce . :D
  Naštěstí je tu ještě Zásilkovna, která mi to dodala do dvou dnů a ještě s nejmenší újmou na peněžence.
  Díky https://www.zasilkovna.cz/ Vánoce jsou zase o něco příjemnější.

  No votes yet.
  Please wait...
 2. Zásilkovna u mě dříve pohodová služba občas jsem posílal balíčky do 2kg do Německa. Bylo to totiž levnější než s Českou poštou. Bohužel vše změněno najednou po mě chtějí podepsat dobírku ve výši 75 kč, kterou budou ůčtovat příjemci, opravdu nechápu když se do teď u nich poštovné platilo fakturou převodem proč toto, asi vyhnutí se EET nebo se chtějí zbavit privátních uživatelů. Platit 75kč dobíkou a ještě k tomu zbytek fakturou opravdu výmysl hodný genia a to nemluvím o paní na lince podpory opakující stále dokola že to tak je od vždy akorát jsem to ůdajně obcházel , tak že mě ještě nařkli z podvodu, tím jsem s nimi skončil.

  No votes yet.
  Please wait...
 3. Objednala jsem si zboží o víkendu, v pondělí dopoledne bylo předáno Zásilkovně (od zásilkovny přišla zpráva o doručování zboží na cílové místo) a od té doby je na cestě…Objednáno z obchodu, který je jen asi tak 2 km vzdušnou čarou v Praze od místa vyzvednutí (a to jen proto, že obchod, z kterého jsem objednávala, má bohužel otvírací dobu jen od 9-16 hodin a to jsem v práci a nemám možnost si zboží vyzvednout osobně…). Dnes je středa a zboží je stále na cestě…zajímalo by mě, kudy cestuje :-). Hlavně, že v Praze doručují v termínu D+0 (vlastní doprava)….

  No votes yet.
  Please wait...
 4. nejhorší zásilkovna je v olomouci -pavelčákova optika bazger- šíleně neochotná,protivná,hrubá stará babice obsluhuje způsobem-řeznický pes

  No votes yet.
  Please wait...
 5. Naprostá nespokojenost, půl hodiny před zavřením výdeje mi paní odmítla vydat balík, kde jsem měla speciální kojeneckou výživu, paní prý vypnula systém a jde pryč.Na komentář, že můj syn bude o hladu, že mlíko někde sehnat běžně v obchodě nejde nereagovala.Tak kvůli jedné takové …. Bude mé dítě hladovět, nebo bude mít bolení břicha.

  No votes yet.
  Please wait...
 6. Na Zásilkovnu si necháváme zasílat často, vždy bez problémů a dodání zpravidla do 2. dne. Např. ráno v 10hod podáno e-shopem na Zásilkovnu v Praze, tentýž den již bylo zboží ve 13:30 k vyzvednutí v ČB. Jednoznačně doporučuji. Recenze pana Richarda, který se rozčiluje nad dlouhým dodáním před Vánoci je i z důvodu tohoto období trochu zcestná :D

  No votes yet.
  Please wait...
  1. Gábina – Kdybych nebyl z ČB tak bych tomu věřil. Nikdy to nedorazilo z Prahy dřív jak za 2 dny. Spíš mi to přijde že si zásilkovna tímto komentářem snaží sama sobě ,,vyžehlit“ reputaci….

   No votes yet.
   Please wait...
 7. Shit, na balíček čekám třetí den a stále nic, pokud dnes nedorazí, nebudu balíček ani vyzvedávat.

  No votes yet.
  Please wait...
 8. Neschopnost této „společnosti“ je zarážející!!!!! 20. 12. dostanou k odeslání balík, který nejsou schopni z BRNA odeslat do UHERSKÉHO HRADIŠTĚ – to je 80 km!!! ani za 3 DNY! Po třech dnech a 20 MINUTÁCH!!!! čekání na operátora se dozvím, že je balík pořád na depu v OLOMOUCI!!!!, která je vzdálená 75 km!!! od Uherského Hradiště OPAČNÝM SMĚREM!!! A ani během těchto TŘÍ DNŮ dosud NEBYL BALÍK ODESLÁN!!!!! NIKDY VÍC!!!! TÉTO „SPOLEČNOSTI“ SE RADŠI VYHNOUT OBLOUKEM!!!!

  No votes yet.
  Please wait...
 9. Hruza domluveny termin a nikde nic a kdyz to dojde neochotna pani vybalit zasilku. Na prodejne si meni otviraci dobu pred Vanoci jak se j zlibi. Dodnes balik nemam a asi ho ani nepujdu vyzvednout a synovec bude bez darku.

  No votes yet.
  Please wait...
 10. Zadilkovna hrůza do telefonu řeknou, že zásilka dorazí v určený den a nic. Už nikdy u konkurence podate v neděli večer a v pondělí ráno je na miste. Zasilkovnu nikdy

  No votes yet.
  Please wait...
 11. Není tu prosimvás někdo, kdo má se službou zasilkovna.cz zkušenosti z pozice majitele internetového obchodu? Potřeboval bych s něčím poradit…

  No votes yet.
  Please wait...
 12. Poprvé a naposled. Katastrofální služba. Dodnes jsem si myslel že česká pošta je nejhorší. Není. je to zásilkovna

  No votes yet.
  Please wait...
 13. ZÁSILKOVNA SUPER, JE TO LEVNĚJŠÍ NEŽ POŠTA, DOPORUČUJI

  Rating: 5.0. From 1 vote.
  Please wait...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *