Amway názory a zkušenosti [recenze]

0
Aktualizováno

Možná, že by vás v minulosti nikdy nenapadlo, že byste mohli dělat prodejce kosmetiky, ovšem faktem je, že se v tomto oboru živí anebo si přivydělává mnoho lidí. Jednou z firem, pro které můžete kosmetiku prodávat je Amway, o jejíž produktech jste již jistě slyšeli.

Podobné způsoby prodeje fungují často i v jiných oborech (například Herbalife a hubnutí). Jde o MLM, tedy multi-level-marketing, který může připomínat letadlo, ovšem není to tak úplně ono.

Princip letadla spočívá v tom, že se snažíte pod sebe získat co nejvíce lidí, za které máte provizi a oni zase vydělávají na shánění další oveček.

U Amway ovšem můžete skutečně něco prodávat a nedá se říct, že by o jejich produkty nebyl zájem – určitě má někdo z vás v okolí Amway prodejkyni, která funguje už několik měsíců. Já osobně jich znám dokonce několik.

Amway a manipulace

I přesto, že produkty Amway si lidé většinou chválí, nedá se popřít, že jejich obchodní metody jsou poněkud neobvyklé. Jejich semináře, které vás mají namotivovat sice působí tak, že z vás bude do roka milionář, realita je však jiná. Platíte nakonec tolik poplatků a zisky nejsou tak vysoké, jak by se mohlo zdát, že vám peníze z prodeje sotva vystačí na základní plat.

A co vaše zkušenosti a recenze?

Anonymní

Ahoj,
já jsem několik výrobků vyzkoušela a řekla bych, že se není čeho bát. Nejvíc jsem si oblíbila čistič na trouby ( kudy chodím tudy chválím )a pár dalších věcí.Nesetkala jsem se s ničím, co by mě vyloženě zklamalo. Můžu si také sama objednávat, ale není to moje obživa.Prostě mi ty věci vyhovují a normálně si je kupuji.

Anonym

Nedávno jsem byl přemluven a šel jsem na Amway seminář. Byl to šok tam vidět ty poskakující a šílející lidi. Je to normální sekta. Ten, co mě přemluvil, tak tomu tak podlehl, že ztratil rodinu i všechny kamarády! Dneska jsem potkal jeho bývalou manželku a postěžovala si mi. A hlavně mě od Amway odrazovala. Takže bacha na to!

23 komentářů
  • Mohu se zeptat, proč sem, pane LL, spamuješ s těmi nesmysly v diskuzích o Amway, když ten článek vůbec není o distributorovi Amway, ale o distributorovi Herbalife? Dělá ti snad nějaký zásadní problém rozlišit jednotlivá písmenka v názvech firem? Nějak mi uniká, jak souvisí sebevražda jednoho z několika milionů distributorů Herbalife s podnikáním Amway.

  • Pepek1 alias Ladislav Ludvík, který zneužívá pracovní dobu svého zaměstnavatele k poškozování Amway a který se vydává za Victora (distributora Amway, který pod touto přezdívkou vystupuje na internetových diskuzích) zřejmě zapomněl, že o pasivním příjmu (alespoň tak, jak ho chápe většina lidí) mluví i zakladatel firmy Amway, Rich DeVos:
   https://www.amway-pravda.cz/amway-a-pasivni-prijem/

   Možná by mohl Riche nabonzovat přímo firmě, schválně, jestli přijde o licenci. :-)

   Vtip je v tom, že Amwayáci mají zakázáno mluvit o pasivním příjmu v tom smyslu, že v Amway dostanete peníze bez práce. Ovšem pokud tu práci jednou odvedete a skupina nadále funguje a produkuje obraty, pak Vám firma posílá i nadále bonus. To je skandál, že jo Pepku? Co takhle to celé znárodnit? ;-)

 1. O MLM nedávno mluvili i na HBO, tak kdyby někdo chtěl znát pravdu o tomto byznysu:

  http://amwey-business.cz/zasadni-informace-o-mlm/

 2. Odpovědět
  bývalý Amwayják před 2016/06/30

  Jedná se samozřejmě o sektu.

  Vymývají mladým lidem mozky a ,,učí“ je podnikat. Problém je, že oni sami toho moc o podnikání neví. Občas tam je nějaký sektář podnikatel, co má slušnou firmu, ale jinak to jsou břídilové, co si hrají na kdo ví koho.

  Od těchto lidí se raději nic neučte, protože můžete dopadnout hodně špatně.

  Jinak si dávejte pozor na každého, kdo Vám něco nabízí a neřekne Vám narovinu, oč jde. V Amway sektě toho sami distributoři, VPA moc o Amway neví. Ano, řeknou Vám o tom, co je na CDs, knihách, seminářích a dalších věcem, jenže ono se jedná o materiály, které jim vymývají mozky a jsou na nich lži. Ty lidi zkrátka pak žijí akorát v klamu.

  Śami si poslechněte nějaké jejich CDs. Hlavně ne nějaké úvodní, tam to nemusíte poznat, ale nějaké z jejich vymývacího systému. Na internetu si lze některé stáhnout.

  Hlavně si sami nastudujte ve vlastním zájmu, co jsou sekty a jak pracují, potom Vám vše bude jasný a Amwayi a následným problémům se vyhnete obloukem!

 3. Vydělávejte s Amway 230 000 měsíčně jako já? Kdo vám pošlena na účet 230 000 měsíčně? Sekta určitě ne!!!

 4. Zbývá podotknout, že názory a la Filip, Magda, Radka, Mochko, Majirelt i Mirek Jeřábek jsou SPAM, který po Internetu šíří náboženský fanatik a vyznavač sekty Branhamistů, pan Černý. Odhalen byl na stránkách Amway-Fakta. Tento člověk se vydává jak za ty, koho Amway takzvaně „poškodila“, tak za distributory (viz pan Jeřábek), které se psaním přihlouplých příspěvků snaží zdiskreditovat.

 5. Sprchový gel i tělové mléko výborné, dlouho vydrží, jinak nic nekupuji, a od těch prodejců se držím v dostatečné vzdálenosti. Jim vyhovují lidi, co se dají lehko zmanipulovat. Toť vše.

 6. Amway teda nikomu nedoporučuju. Po pár měsících jsem zjistil, že to není nic pro normálního člověka. Problém je v „povinném“ kupování zboží, seminářích, sektářství…

 7. Syn byl do Amway před časem zatáhnut jeho bývalým spolužákem. Hrozně ho to změnilo. Pořád nám předhazoval, že máme kupovat to jejich zboří. Když sem viděl ty ceny, tak jsem byl zelenej dva dny. Taky, že bude vydělávat 50 000 a řeči o milionářích. Řekl nám (rodičům), že když nebudeme kupovat zboží od Amway, tak odejte z domova. Syn a odešel a já díky Amway přišel o syna!

 8. Amway je sekta plná vymytých mozků. Manžel se do toho před lety zcvoknul a trvalo mu dost dlouho, než se z toho dostal. Mezitím ale zadlužil rodinu na dlouhý roky a přišel o většinu přátel.

 9. Odpovědět
  Miroslav Jeřábek před 2015/08/25

  Amway je best!!! Hned první měsíc sem vidělal 15 000. A dneska? Amway mi posílá na ůčet min. 80 000!!! Jděte do toho!!!

  Miroslav Jeřábek
  Brno

 10. A co NETWORK TWENTY ONE VZDELAVANI?ma s tim nekdo nejakou zkušenost?

 11. Amway jsem take zvana mym pritelem,ktery mi vzdy byl prinosem a zacal se Amway venovat…daroval mi rtenku,kterou bych si puvodne osobne nekoupila ,zda se mi to vse predrazene,tak nevim?

  • Samozřejmě, že je o produkty tam vůbec nejde, ale pravidelné platby oveček, které živí své pastýře, kteří jsou v hierarchii hezky nahoře.

   • Ale ale, pane Bílý… Jirka má pravdu, jen si to nechcete přiznat. Pravidelnými platbami myslí zkrátka to, že musíte dělat body – pravidelné měsíční obraty – min. 5000,-, ale ideálně 10 000,- měsíčně. Nezávisle na sobě to tvrdí diamant, platina a i mnoho bývalých členů a tato praxe je již v mnoha zemích nelegální, přestože u nás je zatím státní správa k podobným podvodníkům, jako jste Vy, zatím bohužel nečinná. Jirka má pravdu a Vy byste se měl dovzdělat…

    • antiPepek1 před 2017/07/06

     Můžeš mi, milý Ladislave Ludvíku, napsat konkrétní citaci materiálu Amway, kde se píše, že distributor MUSÍ dělat body či pravidelné měsíční obraty?
     (Abychom se chápali, nebavím se o tom, že pokud chce vydělat, tak musí udělat obrat – to je snad logické i pro tebe, protože pokud ne, tak ti navrhuji, abys opustil zaměstnání, kde je po tobě vyžadována pravidelná práce výměnou za výplatu. Bavím se o tom, kde Amway píše, že distributor má povinnost dělat obrat, i když se rozhodne, že nebude aktivní a že bude jen registrovaný zákazník.)
     Předem děkuji za tu citaci, kterou samozřejmě nebudeš schopen nikdy dodat, protože nic takového neexistuje. Možná by ses měl jít dovzdělat… ;-)

    • „Dělat body je zkrátka základní podmínka“ Roman Hassmann

     Samozřejmě, že firma Amway to netvrdí. Proč by to dělala, když na špinavou práci má Vás – ičaře, se kterými, když by nastal nějaký problém, se může kdykoliv rozloučit s tím, že jste porušili pravidla firmy. :-)

   • Jiříku, v Amway jde PŘEDEVŠÍM o prodej produktů. Žádné pravidelné platby oveček tam totiž nejsou a už vůbec ne pro žádné pastýře. Odměny jsou vždy jen z prodaného zboží a jsou vypláceny z částky, kterou KAŽDÁ firma (i ta, která obchoduje klasickým způsobem) má započítanou v ceně zboží, tj. náklady na reklamu a marketing. Rozdíl je jen v tom, že místo televize tu reklamu dělají lidé. To je vše. Než příště začneš šířit bláboly, trochu se vzdělej.

 12. Jednou jsem byl na semináři Amway a stačilo mi co jsem viděl. Je to čistokrevná sekta!

 13. Můj názor je, že je to sekta

  Zanechte své hodnocení nebo dotaz

  Register New Account
  Obnovit heslo