Bohemia energy [recenze]

18
Aktualizováno

Společnost Bohemia Energy je alternativní dodavatel a patří k těm největším u nás. Společnost je známá i pod zkratkou BEe. Dodává elektřinu i plyn primárně do domácností.

Bohemia Energy má svou kontroverzní stránku spojenou s podomním prodejem a současně i ne úplně čistými praktikami jednotlivých prodejců. Vlivem toho se může často této společnosti až nevědomky upsat i ten, kdo změnu dodavatele neplánoval.

Bohemia Energy

Elektřina od Bohemia Energy

Stěžejní produkt dodavatele, láká na cenu, kdy nabízí, že může pomoci ušetřit sumu, která v průměru odpovídá výši jedné měsíční zálohy. Lze získat jednorázovou odměnu ve výši 300 Kč, pokud budete účet spravovat online. K dispozici je dvojice tarifů, Benefit Plus a Energie A++. Oba jsou spojeny i s výhodami v podobě smlouvy na dobu neurčitou, případný přeplatek je zasílán na bankovní účet a není rozpuštěný do budoucích záloh.

Plyn od Bohemia Energy

Společnost Bohemia Energy u plynu láká na výhodnější cenu se stejnými podmínkami a výhodami. Jednoduchá změna je možná bez nutnosti papírování a řešení komplikací lze přes zákaznický servis. Produkty v segmentu plynu mají stejné označení, jako u elektřiny, Benefit Plus a Energie A++.

Domácnosti i firmy

U domácností má Bohemia Energy největší počet klientů. Dodávky elektřiny a plynu jsou i pro podnikatelský a veřejný sektor v podobě specifického velkoodběru. Zaměřuje se na všechny druhy zákazníků. Zákazníci jsou odměňováni ještě více. Klienti jsou motivováni k tomu, aby služby doporučovali dále. Pokud někdo na doporučení uzavře smlouvu na dodávku elektřiny nebo plynu, dostane stávající klient odměnu 500 Kč. Nový klient dostane stejnou sumu, zúčtovanou v prvním vyúčtování.

Nepřehlédněte:  UrbanTrend [recenze]

Bohemia Energy

Fotovoltaika a BEe

Zajímavou novinkou v segmentu nabízeních služeb a produktů je u Bohemia Energy oblast fotovoltaiky. Společnost Bohemia Energy nabízí vysoce komplexní řešení fotovoltaických elektráren poskytovaných formou na klíč. K dispozici je celkem trojice variant označovaných jako S-Power. Doplňkovým názvem je Mini, Midi a Maxi. Cílem je zajistit všem lidem soběstačnost do budoucna, ale současně vytvořit i nový zdroj energie, která bude následně od těchto klientů vykoupena. Nápad je to dobrý, funkčnost se dozvíme v budoucnu.

Bohemia Energy – recenze

Pouze jedno zákaznické centrum Bohemia Energy na Praze 1 klienty trápí. Jinde není osobní kontakt možný. Sjednání smlouvy online či prostřednictvím zákaznických linek je ale dobré. Smlouva prostřednictvím podomního prodeje některé lidi odrazuje. Případné problémy a změny lze vyřešit na dálku. Tomu odpovídá i fakt, že zatímco řada konkurentů otevírá mnohá zákaznická centra, tak Bohemia Energy má jenom jedno jediné. Dost lidí si ale zároveň stěžuje na nepřehledné vyúčtování, zasílání upomínek a penále, i když jsou platby uhrazené, nekomunikaci a zdlouhavá řešení. Mnoho názorů se rozchází. Je tedy důležité dbát na ostražitost.

A jak jste s Bohemia Energy spokojeni Vy?

Máte vlastní zkušenost s Bohemia Energy?

Podělte se o to s ostatními.

Bohemia energy [recenze]
4.7 (94.12%) 17 hlasů

Štítky:

42 Comments
 1. Spravuju více odběrných míst a některý mám přihlášený i tady u Bohemia energy. S firmou mám zkušenosti už roky, kdy jsem s nimi měl možnost projít různými změnami tarifů i změnami a přepisy nájemníků. Hodně jsem si zvykl s nimi komunikovat přes skype, divím se teda, že tu službu dneska stále ještě nabízejí, ale beru to a dokud tu ta možnost bude, nebudu s nimi komunikovat jinak než právě přes ten skype. 

 2. Odpovědět
  Čeněk Barabáš před 2020/12/09

  Změna dodavatele přes elektronický podpis proběhla během pár minut, nebylo žádné zdržování kvůli ofiko podpisu na papír.

 3. Doporučil bych si důkladně přečíst VOP, před podepsáním smlouvy……úpis ďáblu !!! Odstavec K bod 8. 9. 10. Na ukončení Smlouvy dohodou není právní nárok a každá žádost bude individuálně posouzena. A další body ve VOP !!! Sankce za ukončení/odejití od spol. BE atd. NIKDY !!!

 4. Líbila se mi komunikace s operátorkou jejich. Chtěl jsem poradit s přístupem do online kanceláře, ale ona měla zájem i jestli je zbytek věcí v pořádku, jestli ještě s něčím nechci poradit. To se mi líbilo, ta starost.

 5. Po svých zkušenostech mohu doporučit. Elektřina je u nás i po několika letech od změny stále levnější.

 6. Odpovědět
  Lukáš Křivanec před 2020/08/06

  Nám Bohemia energy spravuje účty za elektřinu, kdy nám co měsíc zasílá vyúčtování do emailu. Máme na střeše vlastní fotovoltaiku, takže bylo třeba najít někoho kompetentního, kdo nám dá nejen dobrou cenu ale bude i pořádný.

  • Ty máme v merku, zatím vycházejí jako jedni z nejlepších, ale firem už celkem přibylo za dobu co jsem to nesledoval.

 7. Dobrý den,
  Jsem ráda, že jsme změnu našeho dodavatele podnikli už minulý rok, letos přeci jen to vyúčtování co jsme  nedávno od BE obdrželi, bylo daleko příjemnější, než když jsme dostávali složenkou a museli uhradit ještě několik tisíc. To by se nám letos opravdu nehodilo. Tady jsme dobírali.

 8. Požádali jsme u Bohemia Energy o vyřízení převodu a veškerý papíry vyřídili jak u nich tak s naším původním dodavatelem.

 9. Doporučuji, super práce jejich firemního poradce.

  • Měl jsem schůzku s jejich energetickým poradcem, vše jsem stihl ještě osobně vyřídit před karanténou, než to začalo být takové bláznivé. Nyní už jsem doma stihl na doporučení udělat nějaké úpravy a on mi zařídil změnu dodavatele.

  • U nás byl zástupce, ale už je to několik let, od tý doby jsme firmu nejenže nezměnili, ale taky jsme v podstatě ani nikoho jiného nevyhledávali. Mám to tak, že když něco funguje, tak to nechám pracovat a pro mě je o starost míň. Vidím to i tak, že si raději připlatím, ale tady jsem s cenou ok.

 10. Domlouval jsem se s nimi a snad se mi to ještě povede do konce měsíce dozařídit, abych měl už klid. Levnějšího dodavatele už jsem hledal nějakou dobu a Bohemia energy mě teď vyšla nejvýhodněji, tak bych byl rád, aby šla původní smlouva co nejdřív vypovědět.

 11. Ostražitost v této oblasti není nikdy dost, vzhledem k vývoji trhu je ho určitě dobré sledovat, neboť nabídky se teďka hodně mění a jak jeden přijde s něčím ostatní se začnou přizpůsobovat. Vidím to na tarifu, který se projevuje podle spotového trhu, Bohemia energy ho měla jako jedna z prvních a dneska už jich je kolik.. No zatím ho měnit nebudu a podržím si ho, vychází mě dobře.

 12. Mají pro mě daleko příznivější firmy než předchozí dodavatelské firmy. I sjednocení přineslo své výhody.

 13. Moje zkušenosti s Bohemia Energy jsou vesměs … žádné a to je dobře. Po prvotních nastaveních plateb, je případný požadavek z jejich strany vyřízen rychle a bez problémů. Žádné otravování, vše na jeden hovor. Ceny dobré, uzavření smlouvy proběhlo v pohodě. Tolik za mě.

 14. Bonus za převedení kamaráda mě nijak neohromil na druhou stranu, kdo mi jen tak dneska na účet bez větší práce připíše peníze …asi nikdo.

 15. Výdaje nám za elektřinu snížili, mimo to se nám podařilo dosáhnout i lepší stability, že nemáme jeden rok přeplatky a druhý zas nedoplatky.

  • My máme pořád spotřebu cca stejnou, ale u předchozího dodavatele nám ceny furt zvedali až už to bylo fakt neúnosný, tak jsem se rozhodl pro změnu. U Bohemia Energy jsme sice zálohy ponechali jaký byly, ale cenu nám nezvedají a máme přeplatek ve vyúčtování.

 16. Já je mám dva roky, ukecali mě, jinak bych o změně ani neuvažoval, ale platím u nich jen za kWH a platbu za tarif mám na nule. U původní firmy co jsem se zpětně díval, tak jsem za to měsíčně sypal 149korun, Takže příjemná změna.

 17. Za mě teda hodně veliký průser. Nikdy se nenechte ukecat od Bohemia Energy a vůbec nedbejte tady na ty pozitivní komentáře, protože pravděpodobně to píšou lidi, kteří jsou za to placení. Ano, taková brigáda existuje, taky mi ji už někdo nabízel.
  Co mi paní slibovala, nízkou cenu za kWh dodržela, jak ve vysokém, tak v nízkém tarifu. Ale co už nedodrželi bylo, že za měsíční poplatky dám místo původních 182,- Korun 1150,-. Takže za rok vám to hodí 14 tisíc Korun navíc. A třešničkou na dortu je na konci poplatek 19,- Korun za zaslání vyúčtování poštou. Jak kdyby měli málo, tak tady ještě máš.

 18. Prvně jsem využil bezplatnou službu energetického poradce, kdy mi pán od Bohemia Energy pomohl odstoupit od staré a pro mojí domácnost již nevýhodné smlouvy a představil mi návrh nové a výhodnější smlouvy s platností na neurčito.

 19. Mám celkem fajn zkušenost, kdy mi Bohemia energy pomohla s vyřízením fotovoltaiky na klíč. Na úřadech za mě vše vybavili a pomohli mi se dostat k energetické soběstačnosti.

 20. Smlouvu jsem u nich sjednal přes zákaznickou linku, kterou nám pak přes kurýra poslali k podpisu. Asi jde o nový systém, nebo nevím, protože u původního dodavatele jsme nic takového nezažili. Přijde mi to jako dobrý způsob řešení.

 21. S Bohemia energy máme smlouvu podepsanou přes kancelář jejich pobočky v Praze. Nabízela se nám možnost i online formuláře, ale chtěli jsme se alespoň jednou s někým od nich potkat, abychom se i na pár nejasností zeptali. Teď už vím, co všechno můžu řešit přes portál a nemusím k nim jezdit podruhé, takže super.

 22. Přešel jsem k nim kvůli garanci ceny, už je to nějakou dobu, co jsem rozmýšlel nad změnou obchodníka a Bohemia Energy mě zaujala právě nabídkou super ceny na letošní rok. Mám to s nimi na dobu neurčitou.

 23. Bez nutnosti právě papírování jsem s nimi přehlášení vyřídil přes web, kontaktoval jsem je formulářem a na kterými pak reagovali telefonátem. Tím jsme to doladili a já měl změnu vyřešenou, podle mě celkem jednoduchý proces.

 24. K mojí velký spokojenosti jsem u Bohemia energy už 5. rokem a kdyby to tak nebylo, tak už je dávno vyměním. O energie se starám a každoročně jsem s firmou v kontaktu kvůli ceně a jejímu přizpůsobení a další sezónu.

 25. Volali mi s nabídkou z jejich portfolia.. slečna ukecaná, ale v jednání ochotná, cena na dnešní možnosti dobrá a smlouva s poměrem bez data konce smlouvy. Takže smlouva bez fixace pro mojí maximální spokojenost a když spokojen nebudu, tak mám rychlou 3měsíční výpovědní lhůtu. K tomu výhrady nemám, veškeré materiály pak došly jak měly.

 26. Nemyslela jsem si, že přepis energií k jinému dodavateli zabere natolik, aby se mi aspoň o pár korun snížili měsíční výlohy. Chtěla jsem se také konečně vyhnout ročnímu doplácení, které jsem měla prakticky co rok, nechápu, že mi zálohy nevycházely, když je nastavovala sama firma. No změna v tomto ohledu zabrala, zálohy mi sice ponechali, ale na konci už jsem neměla aspoň ty děsný nedoplatky za energie. Moc se v tom neorientuju, ale změna je to určitě k lepšímu.

 27. Já tedy nevím, ale trošku mi připadá, že si ty recenze tady píše BE sama. Moje zkušenost je následovná: U BE jsem uzavřel smlouvu cca před rokem a půl k mé velké spokojenosti. Ceny byli nejlepší na trhu a já byl rok spokojený i když jsem platil poměrně vyšší zálohy než jsem musel, ale to mi ve finále vrátili (zřejmě potřebují financovat tu jejich lichvu, kterým říkají půjčka). Od BE odebíráme plyn i elektřinu a když jsme uzavírali smlouvu tak jsme měli tarif JUBILEUM + no a co se po roce nestalo.Všichni dodavatelé energií hlásili zdražení ve výši 10 – 12%, ale BE nám zvedla ceny u elektřiny o více než 50% a u plynu cca 25%. Když jsem velmi rozčílený volal na zákaznickou linku BE tak mi bylo v klidu řečeno, že tarif JUBILEUM + se ruší a přechází se na tarif JUBILEUM, prý mi to posílali poštou (všichni víme jak pošta funguje), ale aby tuto informaci poslali mailem ….to ne. Byl jsem uklidněn, že se mi ozve obchodník a domluvíme se na nějakém kompromisu, ale uběhlo 14 dní a nikdo nevolá a nevolá. BOHEMIA ENERGY nikomu nedoporučuji, protože se chovají jako tkz.energetický ŠMEJDI, kteří vás nalákají na dobré ceny, ale věřte, že si ty peníze vezmou zpět a nebude to trvat tak dlouho… Nechápu lidi co tady píšou, že jsou BE několik let a jsou spokojeni, protože já s tímto typem jednání absolutně spokejený nejsem.

 28. Má vlastní zkušenost – dokud se to mě samotnému nestalo tak mě to odrazovalo, jde o pána od Bohemia energy, co u mě zazvonil. Vyloženě jsem to neodsuzoval, ale jejich přívržencem jsem nebyl, ale vzhledem k tomu, že se mi od pána dostalo servisu, kterého se mi nedostávalo ani od firmy kde jsem původně byl a chodil jsem si řešit věci přímo k nim na pobočku, tak jsem si říkal, že na tom něco možná bude. Nepozval jsem si ho, to je asi tak jediné mínus, co bych u toho spatřoval, ale uměl mi vysvětli drobnosti, poradit, co by pro mě bylo vhodné a co nikoliv a byl celkově ochotný se bavit na rovinu. Smlouvu jsem mu podepsal, potom co jsem asi deset minut četl jejich titěrné podmínky, ale nic co by mě zarazilo jsem v nich nenašel a s cenou to nevypadá vůbec zle ba ještě líp jsem k ní dostal dobu neurčitou. Takže za mě asi takto stručně.

 29. Energie beru od firmy, co mi je schopná nabídnout a poskytnout nejnižší cenu, jinak v tom rozdíl jiný moc nevidím.

  • Postupoval jsem podobně, ale hodně mi pomohla kalkulačka, která mi vyhodila asi hlavní verdikt v ceně a úspoře. Jinak bych asi nevěděl ke komu. Slevu mám od Bohemia energy velice slušnou.

 30. U Bohemia energy jsem vseho vsudy 3 roky. Predtim jsem mel jeste jineho dodavatele, ale na tom skoda plejtvat slova. Smlouvu jsem si zaridil pres internet, takze za me ideal, nemusel jsem nikam chodit, nastudoval jsem si podminky a pripadne si overil pres telefon. Nekomu vyhovuje to a nekomu neco jineho. Ja si radsi veci zjistim sam a vim pak, ze to cely bylo jen moje rozdhodnuti. A za me naprosta spokojenost, vyuctovani a ruzne pripominky si resim prave pres internet a cenove mi moje spotreby vychazi dobre. Kdyz se kouknu na uplynuly dve rocni vyuctovani, tak s ohledem na minulost jsem usetril asi o ctvrtinu. Mel jsem tehdy fakt vysoky ceny, ale stejne parada.

 31. Zajímavý souhrn, já jsem s Bohemiou energy spokojený, jediné co je pro mě novinkou, je ta fotovoltaika. O tom jsem vůbec nevěděl, ale to je možná tím, že bydlím v bytě a je to pro mě bezpředmětné téma. Elektřinu mám přímo od nich a tu mají levnější než můj předchozí dodavatel elektřiny.

  • Když byste šel do vlastního a stavět, tak by se vás to třeba i týkalo. Co jsem si na trhu hledal, tak mají jednu z nejlepších nabídek co se ftv týče vůbec, proto si ji od nich necháváme stavět.

 32. Kvůli sazbě d45d jsme se rozhodli již před dvěma lety přejít k bohemia energy. Elektřiny nám s jejich nabídkou vycházela velice slušně a proto jsme si smlouvu nechali přepsat k nim, nyní když zpětně projíždíme faktury, je vidět kolik jsme byli již schopni ušetřit.

  • Pravděpodobně máte na mysli tarif jubilko pokud se nemýlím, no tuhle řadu jsem zřizoval před lety známé, která topí taky přímotopy. Na začátku prosince mi po dlouhé době volala, jestli bych na ní neměl čas, že jí přišel od bohemky dopis se zvýšením ceny a jestli bych jí pomohl s tím něco udělat.
   Vzhledem k tomu, že po kontrole v energetické kalkulačce na internetu mě mezi nejvýhodnějšími vyšla i Bohemia Energy, tak jsem jí doporučil ať se na ně obrátí a nechá si doporučit výhodnější tarif, s odkazem na to, že ho našla na internetu v porovnávači. Dala na mě, firma jí vyhověla a doporučila produkt a od ledna jede na novo s novym nastavením.

 33. S Bohemia Energy už mám zkušenosti z dřívějška, měl jsem je na jedno dvouleté období, co mi smlouvu vystavil na elektřinu i plyn jejich prodejce. Tak nějak jsem se po tom o to začal víc zajímat, takže jsem si i sám kontroloval stavy a jak mi to vychází, že jsem od nich stihl vyzkoušet další dva dodavatele. Vždy jsem změnil jen kvůli výhodnější nabídce. Bohemia Energy mě vyšla ve finále také dobře nic jsem neprodělal a na energiích jsem u nich ušetřil kolem dvou tisíc, to je pěkné, ale v dalších letech jsem pak schopný ušetřit i víc, ale to už jsem nebyl u nich. Takže závěrem bych už jen dodal, že nějaká úspora u nich je reálná.

 34. Bydlíme ve Znojmě v rodinném domě a firmu Bohemia Energy máme zapsanou jako energetika letos už pátým rokem. Dva roky jsme je ještě před tím měli na bytě a pak jsme si je nechali přesunou do pořízeného domku, kde jsme si museli nechat připsat plyn, protože v bytě jsme odebírali pouze elektřinu. Při stěhování jsem chvílema přemýšlel, že bychom zkusili jinou firmu a porovnali je, ale vhledem k tomu papírování jsme to nechali a pokračujeme u nich. Vzhledem ke spotřebě v rodinném domě nám teď Bohemia Energy vychází ještě líp než v bytě, takže jsme s nimi spokojení i po přestěhování do většího.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo