Bohemia energy recenze

9

Společnost Bohemia Energy je alternativní dodavatel a patří k těm největším u nás. Společnost je známá i pod zkratkou BEe. Dodává elektřinu i plyn primárně do domácností.

Bohemia Energy má svou kontroverzní stránku spojenou s podomním prodejem a současně i ne úplně čistými praktikami jednotlivých prodejců. Vlivem toho se může často této společnosti až nevědomky upsat i ten, kdo změnu dodavatele neplánoval.

Bohemia Energy

Elektřina od Bohemia Energy

Stěžejní produkt dodavatele, láká na cenu, kdy nabízí, že může pomoci ušetřit sumu, která v průměru odpovídá výši jedné měsíční zálohy. Lze získat jednorázovou odměnu ve výši 300 Kč, pokud budete účet spravovat online. K dispozici je dvojice tarifů, Benefit Plus a Energie A++. Oba jsou spojeny i s výhodami v podobě smlouvy na dobu neurčitou, případný přeplatek je zasílán na bankovní účet a není rozpuštěný do budoucích záloh.

Plyn od Bohemia Energy

Společnost Bohemia Energy u plynu láká na výhodnější cenu se stejnými podmínkami a výhodami. Jednoduchá změna je možná bez nutnosti papírování a řešení komplikací lze přes zákaznický servis. Produkty v segmentu plynu mají stejné označení, jako u elektřiny, Benefit Plus a Energie A++.

Domácnosti i firmy

U domácností má Bohemia Energy největší počet klientů. Dodávky elektřiny a plynu jsou i pro podnikatelský a veřejný sektor v podobě specifického velkoodběru. Zaměřuje se na všechny druhy zákazníků. Zákazníci jsou odměňováni ještě více. Klienti jsou motivováni k tomu, aby služby doporučovali dále. Pokud někdo na doporučení uzavře smlouvu na dodávku elektřiny nebo plynu, dostane stávající klient odměnu 500 Kč. Nový klient dostane stejnou sumu, zúčtovanou v prvním vyúčtování.

Bohemia Energy

Fotovoltaika a BEe

Zajímavou novinkou v segmentu nabízeních služeb a produktů je u Bohemia Energy oblast fotovoltaiky. Společnost Bohemia Energy nabízí vysoce komplexní řešení fotovoltaických elektráren poskytovaných formou na klíč. K dispozici je celkem trojice variant označovaných jako S-Power. Doplňkovým názvem je Mini, Midi a Maxi. Cílem je zajistit všem lidem soběstačnost do budoucna, ale současně vytvořit i nový zdroj energie, která bude následně od těchto klientů vykoupena. Nápad je to dobrý, funkčnost se dozvíme v budoucnu.

Nepřehlédněte:  Comfort Energy s.r.o.

Bohemia Energy – recenze

Pouze jedno zákaznické centrum Bohemia Energy na Praze 1 klienty trápí. Jinde není osobní kontakt možný. Sjednání smlouvy online či prostřednictvím zákaznických linek je ale dobré. Smlouva prostřednictvím podomního prodeje některé lidi odrazuje. Případné problémy a změny lze vyřešit na dálku. Tomu odpovídá i fakt, že zatímco řada konkurentů otevírá mnohá zákaznická centra, tak Bohemia Energy má jenom jedno jediné. Dost lidí si ale zároveň stěžuje na nepřehledné vyúčtování, zasílání upomínek a penále, i když jsou platby uhrazené, nekomunikaci a zdlouhavá řešení. Mnoho názorů se rozchází. Je tedy důležité dbát na ostražitost.

A jak jste s Bohemia Energy spokojeni Vy?

Máte vlastní zkušenost s Bohemia Energy?

Podělte se o to s ostatními.

Štítky:

8 komentářů
 1. Má vlastní zkušenost – dokud se to mě samotnému nestalo tak mě to odrazovalo, jde o pána od Bohemia energy, co u mě zazvonil. Vyloženě jsem to neodsuzoval, ale jejich přívržencem jsem nebyl, ale vzhledem k tomu, že se mi od pána dostalo servisu, kterého se mi nedostávalo ani od firmy kde jsem původně byl a chodil jsem si řešit věci přímo k nim na pobočku, tak jsem si říkal, že na tom něco možná bude. Nepozval jsem si ho, to je asi tak jediné mínus, co bych u toho spatřoval, ale uměl mi vysvětli drobnosti, poradit, co by pro mě bylo vhodné a co nikoliv a byl celkově ochotný se bavit na rovinu. Smlouvu jsem mu podepsal, potom co jsem asi deset minut četl jejich titěrné podmínky, ale nic co by mě zarazilo jsem v nich nenašel a s cenou to nevypadá vůbec zle ba ještě líp jsem k ní dostal dobu neurčitou. Takže za mě asi takto stručně.

 2. Energie beru od firmy, co mi je schopná nabídnout a poskytnout nejnižší cenu, jinak v tom rozdíl jiný moc nevidím.

 3. U Bohemia energy jsem vseho vsudy 3 roky. Predtim jsem mel jeste jineho dodavatele, ale na tom skoda plejtvat slova. Smlouvu jsem si zaridil pres internet, takze za me ideal, nemusel jsem nikam chodit, nastudoval jsem si podminky a pripadne si overil pres telefon. Nekomu vyhovuje to a nekomu neco jineho. Ja si radsi veci zjistim sam a vim pak, ze to cely bylo jen moje rozdhodnuti. A za me naprosta spokojenost, vyuctovani a ruzne pripominky si resim prave pres internet a cenove mi moje spotreby vychazi dobre. Kdyz se kouknu na uplynuly dve rocni vyuctovani, tak s ohledem na minulost jsem usetril asi o ctvrtinu. Mel jsem tehdy fakt vysoky ceny, ale stejne parada.

 4. Zajímavý souhrn, já jsem s Bohemiou energy spokojený, jediné co je pro mě novinkou, je ta fotovoltaika. O tom jsem vůbec nevěděl, ale to je možná tím, že bydlím v bytě a je to pro mě bezpředmětné téma. Elektřinu mám přímo od nich a tu mají levnější než můj předchozí dodavatel elektřiny.

 5. Kvůli sazbě d45d jsme se rozhodli již před dvěma lety přejít k bohemia energy. Elektřiny nám s jejich nabídkou vycházela velice slušně a proto jsme si smlouvu nechali přepsat k nim, nyní když zpětně projíždíme faktury, je vidět kolik jsme byli již schopni ušetřit.

  • Pravděpodobně máte na mysli tarif jubilko pokud se nemýlím, no tuhle řadu jsem zřizoval před lety známé, která topí taky přímotopy. Na začátku prosince mi po dlouhé době volala, jestli bych na ní neměl čas, že jí přišel od bohemky dopis se zvýšením ceny a jestli bych jí pomohl s tím něco udělat.
   Vzhledem k tomu, že po kontrole v energetické kalkulačce na internetu mě mezi nejvýhodnějšími vyšla i Bohemia Energy, tak jsem jí doporučil ať se na ně obrátí a nechá si doporučit výhodnější tarif, s odkazem na to, že ho našla na internetu v porovnávači. Dala na mě, firma jí vyhověla a doporučila produkt a od ledna jede na novo s novym nastavením.

 6. S Bohemia Energy už mám zkušenosti z dřívějška, měl jsem je na jedno dvouleté období, co mi smlouvu vystavil na elektřinu i plyn jejich prodejce. Tak nějak jsem se po tom o to začal víc zajímat, takže jsem si i sám kontroloval stavy a jak mi to vychází, že jsem od nich stihl vyzkoušet další dva dodavatele. Vždy jsem změnil jen kvůli výhodnější nabídce. Bohemia Energy mě vyšla ve finále také dobře nic jsem neprodělal a na energiích jsem u nich ušetřil kolem dvou tisíc, to je pěkné, ale v dalších letech jsem pak schopný ušetřit i víc, ale to už jsem nebyl u nich. Takže závěrem bych už jen dodal, že nějaká úspora u nich je reálná.

 7. Bydlíme ve Znojmě v rodinném domě a firmu Bohemia Energy máme zapsanou jako energetika letos už pátým rokem. Dva roky jsme je ještě před tím měli na bytě a pak jsme si je nechali přesunou do pořízeného domku, kde jsme si museli nechat připsat plyn, protože v bytě jsme odebírali pouze elektřinu. Při stěhování jsem chvílema přemýšlel, že bychom zkusili jinou firmu a porovnali je, ale vhledem k tomu papírování jsme to nechali a pokračujeme u nich. Vzhledem ke spotřebě v rodinném domě nám teď Bohemia Energy vychází ještě líp než v bytě, takže jsme s nimi spokojení i po přestěhování do většího.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Reset Password