Boty nejen pro zdraví

1

zdravotni-obuvVýběr kvalitní obuvi je pro zdraví našich nohou klíčový. Vždyť nás nosí celý náš život. A proto bychom jim to měli co nejvíce usnadnit.

Věřili byste tomu, že obuv, kterou nosíme, má velký vliv na naše zdraví a kvalitu našeho života? Ne, to není nadnesené. Málokdo si uvědomuje, že právě nohy patří mezi nejvíce zatěžované části lidského těla.

Schválně si spočítejte, kolik času denně trávíte postáváním, ať již ve frontách, při čekání na autobus nebo podobně? Celá váha vašeho těla je po tuto dobu samozřejmě na vašich nohách.

Důležitá je prevence

Pokud vaše nohy nemají správnou podporu ve formě kvalitních bot, trpí i vaše klouby, lýtkové svaly a záda. Nějakou dobu sice statečně odolávají, ale po určité době rezignují. A cesta zpět je pak velmi obtížná.

Nejlepším řešením tedy je vůbec nedovolit, aby se situace zvrtla a nohám, kloubům či zádům už nebylo pomoci. Problémům je lépe, jak je známo, předcházet, a na ty způsobené nevhodně zvolenou obuví to platí dvojnásob.

Všichni si zasloužíme kvalitní boty

A jak toho dosáhneme? Samozřejmě správně zvolenou obuví, ideálně zdravotní. Vůbec se nenechejte odradit pojmem zdravotní, který může vyvolat představu, že takové boty patří jen nemocným či postiženým. Tak tomu totiž není. V kvalitních a zdraví prospěšných botách bychom měli chodit všichni bez výjimky.

Na léto kvalitní pantofle a sandály

Bohatou nabídku takové obuvi nabízí například zdravotní obuv Santé. Obzvláště v létě, kdy většinou chodíme bez ponožek, nám přijdou vhod kvalitní pantofle nebo sandály.

Nepřehlédněte:  Foot Powder recenze

A podle jakých kritérií boty vybírat? Kvalitní obuv by měla dobře sedět, mít pružnou špičku, protiskluzovou podrážku a správný střih. Z materiálů je nejlepší useň, popřípadě textil. Pokud boty nosíte celý den, zvažte antibakteriální ochranu.

Zdravotní obuv pro každého

Všechny zmíněné atributy do puntíku splňuje Santé zdravotní obuv, která nejenže poskytuje úlevu unaveným nohám, ale také je předpokladem správného držení těla. Stélka z měkčích materiálů zase tlumí chůzi a tím šetří vaše klouby. To vše je pro vaše nohy nejlepší prevencí.

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Reset Password