Cambridge dieta recenze

1
Aktualizováno

Cambridge dieta recenze Světem hýbou diety, přebytečná kila možná nemizí podle očekávání, ale naděje a víra jsou mocné čarodějky. Kromě osvědčených diet, které možná drží každý sám podle sebe, existují i speciální diety, z nichž některé propagují odborníci na zdravou výživu, jiné jsou zase doménou hvězd šoubyznysu.

Pojďme si říci něco bližšího o Cambridge dietě, která je jednou z novinek v oboru.

Cambridge dieta – minimum tuků a velmi kvalitní bílkoviny

Tři porce denně, prakticky bez tuku, zato s obsahem hodně kvalitních bílkovin. Dieta nese název podle města svého vzniku, univerzitní Cambridge. Co je cílem?

Jíst pouze instantní výrobky, které disponují jen omezeným množstvím kalorií a zajistí, že kila půjdou dolů. Na první pohled to zní skutečně jednoduše.

Instantní koktejly, polévky a tyčinky. Skutečně – jídlo, dalo by se říci s nadsázkou, jako pro kosmonauty. Základem je teplý vývar, se kterým se tělo zavodní a dodá si potřebné živiny.

Dietu Cambridge však musí vést odborník na zdravou výživu, sami se do ní tedy nepouštějte. Mohlo by to totiž být s ohledem na stravování se během diety potenciálně nebezpečné, nejprve musíte vše probrat s někým, kdo celé věci dobře rozumí a posoudí, co si můžete dovolit.

Tato dieta má pět etap, v první je dovoleno konzumovat pouhých 600 kalorií denně, váha jde prudce dolů. V dalších fázích je pak povolen nárůst kalorického příjmu, v poslední etapě se dostanete až k 1500 kaloriím denně. Vzorový jídelníček?

Hubnoucí program Cambridge diet –  jídelníček/weight plan

K snídani tyčinka, k obědu polévka, k večeři potom koktejl. Takže nic pro milovníky jídla, kteří si rádi dopřejí různorodost a pořádné porce, ale o tom jistě není žádná dieta, kterou bychom mohli představit.

Nepřehlédněte:  Opel crossland X [recenze]

Recenze na další diety:

Keto dieta

Proteinová dieta

Mléčná dieta

Paleo dieta

A komu je Cambridge dieta šitá na míru?

cambridge-dieta-nezadouci-ucinky Cambridge dietu drží nejčastěji lidé, kteří trpí vysokou obezitou – mají 20 a více kilogramů navíc oproti normální hladině (=BMI 25).

Velmi obézní lidé by ji měli držet minimálně jeden měsíc, váhový úbytek by se měl dostavit optimálně v rozmezí pěti až deseti kilogramů.

Vzhledem k tomu, že dieta není vůbec kaloricky bohatá, není nutno nějak přehnaně cvičit – ideální bude zařadit lehčí pohybové aktivity.

Jak je to s pitným režimem? K jídlu jen speciální produkty, to ano. K pití si ale můžete dopřát i kávu, čaj nebo vodu, alkohol byste ale měli vynechat.

Pojďme si nyní shrnout pozitiva a negativa této diety, protože stejně jako další doporučení – není zcela bez mráčku, ale má i své nesporné výhody. Takže pojďme na to!

Cambridge dieta a  nežádoucí účinky

Bohužel, na rozdíl od jiných diet, jde o poměrně finančně nákladnou záležitost. Vzhledem k tomu, jak drastický je kalorický úbytek, nemůžete ji držet třeba půl roku v kuse.

Je také možné, že se dostaví – naštěstí jde obvykle o dočasný efekt – vypadávání vlasů. Tato dieta vás také nenaučí správným (nebo lépe řečeno – vhodným) stravovacím návykům. A když dieta skončí, bude jen hodně těžké ubránit se případnému jojo efektu. Ten je u slabších povah skoro zaručen!

Jsou tu ale samozřejmě i určitá pozitiva. Protože se zmenší žaludek, je jasné, že si na slabší porce jídla lépe zvyknete. Protože do diety investujete dost peněz, už jen to vás přinutí ji dodržovat opravdu vzorně.

Shodit lze poměrně velkou porci přebytečné váhy, v určitých případech i několik desítek kilogramů. Instantní výrobky pokryjí drtivou většinu živin, které potřebujete k běžnému každodennímu fungování – samozřejmě ale půjde o velmi nízkokalorickou záležitost, takže v prvních dnech počítejte s obtížným přivykáním novému režimu…

Máte zkušenosti s Cambridge dietou? Přidejte vaše zkušenosti, úspěchy a recenze dolů do diskuze, děkujeme :)

Další články a informace o Cambridge dietě:

 

VAŠE HODNOCENÍ

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo