Comfort Energy s.r.o. [recenze]

13

Asi každý z nás by chtěl ušetřit na neustále rostoucích cenách energií. Rapidní pokles čísel na složenkách za elektřinu a plyn sice asi čekat v příštích několika letech opravdu nemůžeme, ale přesto existuje několik způsobů, jak výslednou cenu snížit. Změna dodavatele elektrické energie či plynu v poslední dekádě pomohla tisícům domácností ulevit napjatému rodinnému rozpočtu.

Patří Comfort Energy s.r.o. mezi podvodné firmy?

Obvykle ani nemusíte aktivně jednat, podobné společnosti už si Vás prostě najdou. Jejich zástupce zaklepe na dveře, zavolá na mobil či se pokusí dokonce třeba o oslovení na ulici.

Nepřehlédněte:  Yello Energy recenze

Dohoda je rychlá a snadná, podepsání několika přehledných papírů a už můžete šetřit.

Comfort Energy

Obvykle jen přejdete od majoritního dodavatele, který měl donedávna monopol a vysmívá se všem zákazníkům k malému hráči na trhu, který se potřebuje rozrůst a může nabídnout v rámci konkurenčního boje opravdu zajímavou cenu.

A jednou z takových společností je mimo jiné Comfort Energy. Ta nabízí elektřinu a plyn jako pro domácnosti, tak i pro firmy. Vznikla v roce 2008 a má za sebou dobré zázemí jednoho z větších hráčů na trhu – Bohemia Energy.

Nabídka výhodnější ceny, která by pro tento rok měla u Comfort Energy (s překlepem psáno Comofort Energi) klesnout o deset procent, je spolu s komfortním zákaznickým servisem největším lákadlem pro potenciální zákazníky, které hodlá přetáhnout společnostem jako jsou například RWE nebo ČEZ. Možná už ve svém okolí znáte někoho, kdo služby Comfort Energy využívá.

Co tedy můžeme říci konkrétního o klientech a jejich zkušenosti s Comfort Energy?

stankam:

Mám a velmi špatnou. No, tedy s jejich OZ (obch. zástupci), lžou, mlží, uvádějí lidi v omyl. mystifikují, prostě používají nekalé obch. praktiky k získání klientů. Lidé mnohdy ani neví, že podepsali smlouvu a přešli k nim jako dodavateli energií. Mám čerstvou (8.10.2013) osobní zkušenost, kdy nás navštívili, resp. mé rodiče, ještě, že jsem tam byla!!!

rebi93:

Dobrý den.
Přidávám se k negativnímu hodnocení. Naprosto bez souhlasu převedli rodiče ke své firmě, po vyžádání kopie smlouvy bylo zjištěno, že jde o padělaný podpis!!! Určitě nedoporučuji tuto firmu, jejich chování vypovídá samo o sobě!!!

Comfort Energy s.r.o. [recenze]
3.8 (76.13%) 31 hlasů
211 Comments
 1. Všechno řešeno s nimi telefonicky a je to nejsnazší i kvůli kompletní domluvě.

 2. Před dvěma roky jsme k nim dali elektřinu, bylo to v době kdy jsme se rozhodovali od koho budeme brát v nově postavenym domě a cena je u nich od začátku dobrá i s tím jak nám nastavili podle dokumentace zálohy vycházíme bez doplatků

 3. Doplnit běžící smlouvu elektřiny o plyn bylo ujednaný hned, domluvit to nebyl u firmy víceméně problém.

 4. S manželkou jsme s prací Comfort energy spokojení, energie od nich máme již nějakou dobu od prodejce a nemáme důvod změny.

 5. Dodavatele jsme měli možnost při stěhování buďto zrušit a nebo ho přepsat na novýho nájemníka nebo vzít s sebou. Po domluvě se všemi stranami jsme si je vzali na novou adresu, kde jsme všechno museli komplet řešit od znova protože, majitel tam měl problém s bývalým nájemníkem a ten přišel dokonce i o hodiny. Byl to celkem zajímavý proces, ale Comfort nám tím dost pomohl.

 6. V červnu objednán převod elektřiny a plynu a od začátku října vše běží.

 7. Přišli jsme si u nich za plyn na dobrou cenu.

 8. Smlouvu jsme u nich podepsali už před dvěma lety a letos jí jen nechali prodloužit. Faktury se nám u nich neprodražily, ba naopak.

  • Taky jsme se shodli na prodloužení, a bylo to snazší než se časově blokovat a hledat se s novým dodavatelem. Ještě zlepšili o pár korun i cenu. 

 9. Volal jsem jim jenom s tím, že potřebuju vědět kdy mi končí smlouva a kdy můžu začít řešit nový tarif. Jako jak jsem čekal, že budu muset poslat i snad rodný list, tak po mě chtěli vědět jen nějaké indicie, aby věděli komu to sdělují a datum mi na počkání řekli.

 10. Domluva hodně v pohodě, v podstatě jsme se o nic nemuseli starat.

 11. Změnu dodavatele jsem zařizoval u nich před více jak dvěma lety, moc jsem nevěřil, že dobrý ceny budou schopný udržet tak dlouho, ale překvapili. Sice se to za tu dobu už o něco zvedlo, ale zatím to nevyvolalo takovou změnu, aby mě to přimělo je vyměnit.

 12. Od začátku odběru energií jsem s firmou Comfort energy spokojená, takže děkuji!

 13. Mám je za slušnou společnost, u nás doma jsme s nimi spokojení, při prvním roce nám teď vraceli sumu 2tisíce korun.

  • No mi je máme zatím docela čerstvě, měnili jsme je na letošní zimu, protože jsme od nich dostali celkem fajn nabídku, kdy nás u nich plyn vyšel levněji. Zatím všechno doposud proběhlo v pořádku, tak bych byl rád, kdyby to tak pokračovalo i nadále.

 14. Můžu hodnotit pozitivně. Máme u nich dobré výsledky za energie, vyúčtování je přehledný a takže máme přehled o tom kolik platíme. Ceny mají nižší, takže jsem u nich dosáhli kýženého výsledku. 

 15. Osobní konzultace s jejich poradcem hodně v pohodě, fajn člověk a dal nám samé užitečné rady i co se naší domácnosti týče. Smlouvu zatím máme ještě v úvaze, termíny nám to zatím nedovolují.

 16. U Comfort Energy jsme s energiemi už letos 4. rokem a zatím velká spokojenost. Oproti minulému prodejci jsem ročně ve vyúčtování ušetřil několik tisíc. Komunikace s firmou je celkem v pohodě, asistenti na zákaznické lince příjemní. Přihlášení bylo bez komplikací a papírově v pořádku, takže mohu vřele doporučit.

 17. Mohla jsem se zeptat na cokoli a každá jejich odpověď pro mě měla hlavu a patu, Cením si toho, že jsem měla o průběhu změny firmy jasný přehled a při své náročné práci jsem nemusela být ve zbytečném stresu.

  • Hodně odpovědí se dá dohledat i na jejich stránkách, když jsem něco nevědě, tak jsem šel nejdřív tam a pak až jsem volal s konstruktivním dotazem, přímo na ně. Chce to jen pohledat, zas tolik času to nezabere díky tomu jak to maj přehledně seskupený.

 18. U Comfort energy jsem druhým rokem a všimla jsem si, že pokaždé mi přeplatek vrací složenkou, takže pravděpodobně to tam u nich mám nějak zapsané, nevíte jestli je to možné nějak změnit? Jako nemám se složenkou vyloženě problém, ale kdyby mi to posílali rovnou na účet, tak by mi to vyhovovalo asi víc. Ale přeplatky jsou i tak fajn, že vrací.

 19. Je faktem, že existuje hafo dodavatelů, kteří poskytují více než jen jednu produktovou řadu. Takže se domnívám, že energetické porovnávače by měly sloužit spíše k orientaci a až s koncovým ceníkem bychom si měli propočítat koncovou slevu. Dominantní dodavatelé jsou jistě dobří v tom, že je jen tak něco neohrozí, nováčci ti mají zas tendenci se objevit a zmizet jako pára nad hrncem, takže zajetí alternativci mi přijdou jako zlaté střední cesta. Já mám energie u Comfortu už 4. rokem, vše je vedeno v pořádku a jsem víceméně spokojený.

  • Nabídku výhodnější ceny jsem přijal po skončení platnosti první smlouvy. Druhou jsem si na zákaznický lince vytelefonoval za moje setrvání lepší.

 20. Cenou pro nás vhodní, za loňský rok jsem u nich příjemně ušetřili, s energie mi tak u nich vycházíme v pohodě.

  • Nám se to u nich také podařilo dostat k lepší ceně, bylo to teda za cenu 3měsíčního papírování, protože jsme měnili ještě majitele odběrnýho místa, ale Comfort si s tím dobře poradil. 

 21. Vzhledem k tomu, že energiím nerozumím a nevím jak si dobře vybrat lepší firmu, tak mi obchodník od Comfort energy ulehčil značně situaci… S cenami jsem tady spokojená, mám teď zálohy zas o něco nižší, i když to není žádná raketa.

  • U nás taky vypomohl s energiemi a novou smlouvou jejich zástupce. Sami bychom to asi víc neřešili, když to pro něj to byla vyloženě brnkačka. Ale je třeba říct, že za těch pár ušetřených korun to přeci jen stálo.

 22. tak rozhodně se taky můžu přidat s názorem, že u comfort energy jsem ušetřil za energie slušné peníze, neříkám, že to je balík, ale mám k tomu ještě další služby a online portál, který sice moc nevyužívám, ale když něco potřebuju, tak jdu nejdřív tam a když to tam nenajdu, tak až pak volám, ale zatím šlo o ojedinělý případ, určitě jsem si jimi nijak neuškodil.

 23. Přes Comfort energy jsem si začal nechávat dodávat plyn a elektřinu. Se službami jsem naprosto spokojen, konkrétně s jejich zaměstnancem, který se choval férově a byl mi schopný podat konkrétní informace. Za tu dobu co vlastním byt, jsem spolupracoval už s několika dodavateli, nejdéle jsem zatím byl u distributorů, ale pak se mi ukázali jako už nedostačující v rámci cen. Mezi jednotlivými firmami tak vidím velký kontrast a proto za sebe teď můžu doporučit Comfort.

  • Ano, Comfort energy mě vychází výhodněji, o cosi jsem u nich ušetřil, nicméně v nich nevidím větší rozdíl než jsem měl dodavatele před tím.

 24. Odpovědět
  Markéta Králová před 7. ledna 2019

  Řešila jsem pro svoje rodiče vhodného dodavatele před začátkem roku, vzhledem k tomu, že jsem asi jako každý jiný byla před svátky dost časově vytížená, aniž bych se na internetu moc poohlížela, poptala jsem se u svého dodavatele, zda by u něj bylo reálné, že by se tu moje rodiče dostali s cenou níž, než co platí teď. Musím říct, že jsem to řešila s operátorkou po telefonu, takže jsem informace měla dá se říct z první ruky, nadiktovala jsem jí potřebné věci, co si vyžádala a udělala mi rychlý propočet a porovnání. Jakmile se mi od ní dostalo zprávy, že by s cenou byli o nějakých 2,5tisíce níže už jsem dál hledat nepotřebovala, protože pro naše jsou to hodně slušné peníze. Takže jsem to s ní dala za rodiče dohromady a jim to akorát pak dala ke stvrzení, převod a vše kolem si bere na hrb Comfort energy, takže pro mě je to víc bez starostí a rodiče mají zařízeno a všichni máme stejného dodavatele. :-)

 25. Pro změnu dodavatele jsem si vybral Comfort Energy, dali víc než slušnou nabídku pro naší sazbu, tak jsem to ani neporovnával a vzal to. Zatím mi nepřijde nic špatnýho na nich.

 26. Tak ani mě se to zdražení u Comfort energy nevyhnulo, bylo to poznat na lince, že tu obsílku dostalo vícero lidí, protože linka byla přetížená a dovolal jsem se k nim až na podruhý, ale to už jsem moc dlouho nečekal a hnedka jsem šel na řadu. Volal jsem jim ohledně toho, zda by byla nějaké možnost dostat se u nich na nižší cenu, jinak využiji možnosti a změním dodavatele, toho se hnedka chytli a že by se něco našlo. K mému velkému překvapení bylo vyřízení celkem snadný a na lince jsem se domluvil asi během 10min. Takže žádná změna se konat nebude, teda vlastně ano, ale pouze tarifově.

 27. Ke Comfort energy jsem přešel se všemi smlouvami, počítám s celkem s vysokými přeplatky, protože mám nastavený celkem vysoký zálohy ještě po vzoru, co jsem platil u původní dodavatelský firmy. S Comfort energy jsme se domluvili, že je na první období necháme beze změny a až pak je oni upraví, podle spotřeby, co si odbudu u nich. Vzhledem k nižším ceníkům co Comfort má, by to odpovídalo, co mě však drobet zneklidňuje, je aktuální vývoj trhu, snad ta aktuální výše záloh ještě nebude třeba.

  • Mně je letos měli zájem snížit zálohy, ale poslal jsem jim žádanku, aby mi výši záloh neupravovali, že si chci nechat v rámci svých možností ty samé, že je to pro mě větší jistota, že zima je pro mě vždycky takové nevyzpytatelné období a souhlasím s vámi, když ještě nyní přihlédnu k aktuálnímu dění, tak si myslím, že za ně budu ještě rád. Nic nenamítali a v požadavku mi vyhověli.

 28. Přidávám se také k hodnocení, přestoupila jsem k nim od dominantního dodavatele a jsou o dost levnější, tak nechápu jak si někdo může stěžovat. To asi jedině ten, kdo ještě nebyl u alternativní společnosti.

  • Ono dneska zavděčit se každému není jen tak. Někdo se nespokojení ani s tím málem co to přinese, já u nich ročně ušetřím maximálně 500,- korun a jsem za to rád, někdo by pro takové to peníze ani změnu dodavatele nepodnikal.

   • To máte pravdu, barák mám převedený už delší dobu u Comfort Energy a malý byt, kde bydlí dcera během školního roku nechávám u původního starýho dodavatele, protože sama tam protopí, provaří a prosvítí absolutní minimum, když je víc času ve škole. Chvíli jsem o tom uvažoval, ale pak jsem si to pro tu práci rozmyslel a nelituji toho, na baráku nám to vychází výhodně a šetříme u nich

 29. Energie máme od CE už docela dlouho, máme je přes jejich zástupce levnější, tenkrát k nám přišel s visačkou na krku a tak intenzivně v s ní šmajchloval, že jsem si jí musel přidržet, abych vůbec věděl co na ní stojí. To že se mu prej moc často nestává, ale já si ho u nich nechal ověřit. Až když jsem věděl s kým mám tu čest, tak jsme se teprve domluvili. Mladý pán jednal solidně takže sem se jím do toho nechal ukecat, ale zpětně určitě nelituji, protože jsme ušetřili.

 30. U bývalého dodavatele jsme rušili smlouvu v řádném termínu a hned na to nám čistě navázala smlouva u Comfort energy. Původně to vypadalo, že budeme mít smlouvu na dva roky, ale nakonec se nám u nich podařilo dohodnout na smlouvě bez úvazku, což je pro nás daleko lepší, protože včetně nižší ceny jsou tam i o něco lepší podmínky v rámci dodávek a našeho odběru.

 31. Pro mě Comfort energy znamená úsporu, protože jsem se tomu celkem důkladně věnoval, takže už několik let se o svoje energie téměř nemusím starat.

  • Asi bych se o to taky více či méně nemusel starat, ale moje zvídavost mi nedá a alespoň jednou ročně kouknu na net, co se děje a jak si na tom stojím. Zatím vycházím také se slevou, když to porovnávám tak furt s bývalou firmou a u Comfortu jsem stále o několik tisíc pod nimi. Takže… u mě změna nemá více či méně smysl.

 32. Pozor na Comfort energy. Zástupce se představí jako kontrola od Čezu a za ochotu Vám dá žáovky. Po čase se dovíte, že sepsal smlouvu na energie. Vrátíte žárovky a po 2 letech na Vás pošlou vymahače na 2000,-Kč. Nemáte dovolání. Takže pozor chovají se jako Šmejdi!!!!

 33. Nemám k nim námitky, firma mi spravuje elektřinu a plyn, distributor pořád ten samý, což znamená že i tyhle poplatky zůstaly stejné, akorát ty za dodavatele se snížily, protože Comfort jako alternativec má nižší marži, takže si nemusím zbytečně tolik připlácet, což asi nikdo nechce.

 34. U Comfort energy jsem už několik let, a jsou stále levnější, zálohy jsem zatím nedotáhl na to z čeho mi oni původně zlevnili, takže nic víc nepotřebuji k tomu, abych věděl, že jsou pro mě pořád aktuální

 35. Dohledali jsem si je podle ceny, potřeboval jsem akutně najít levnějšího dodavatele, protože původní už se mi začal docela prodražovat. Comfort energy dali nejen slevu, ale i nějaké obchodní bonusy, které jsme zatím však nevyužili. Klapla však ta sleva za energie, a tento rok jsme již nic nedopláceli.

 36. S mým souhlasem jsem si nechal udělat nové smlouvy od Comfort Energy, s prodejcem jsem projel a porovnal ceník a zjistil jsem, že v některých položkách mají ceny nižší, takže mi celkově od nich odběr vyjde levněji. Do dneška to tak vychází.

  • Taky od nich bereme a opravdu mají lepší ceny, to jsem si mimochodem mohl ověřil jakmile jsem měl možnost porovnat rok s rokem. Čas od času si to taky zkontroluju ještě na internetu, jak se říká, důvěřuj ale prověřuj.

 37. Comfort energy nám totálně změnili účet, za léta jsme se konečně dostali do plusu a nic nedoplácíme. Super alternativa!

  • ano, jsou levnější, protože my u nich ušetřili a ne zrovna málo a ani s převodem k nim nebyl problém, pomohli, takže pokud vám to u nich vychází s úsporou, tak není o čem diskutovat.

 38. od comfort energy jsem dostal nabídku od jejich projdejkyně, slečna u mě strávila dohromady asi půl hodiny času, kdy mi odprezentovala celou nabídku co obnáší a co to hodí mě a jaký je hlavně rozdíl, ušetřit se dá, peníz to nebyl úplně velký jak jsem původně očekával, ale co tisícovka pro mě na vrh dobrá.

  • Taky máme smlouvu vyřízenou přes týpka co byl u nás. A přesto, že to nezastávám, protože chodí i od jiných firem a energie už bych měl rozcrcaný snad u dalších minimálně pěti firem, tak u comfortu zůstávám. Přesvědčili mě dobrou cenou.

 39. S ohledem na dobu co jsme u Comfort Energy přihlášení, tak můžu s jistotou potvrdit, že podle zkušeností se nám to od nich stále vyplácí a to už je to přes 3 roky, ne-li víc.

 40. Pán, který k nám dnes přišel, se zprvu tvářil jako zástupce našeho dodavatele, jen je prý potřeba „přenastavit ceny“. Zprvu mi to nedošlo, protože se stále snažil nedat najevo o co mu vlastně jde, jen že je potřeba „doplnit údaje“, aby nám „to šlo levněji“. Rozhodně bych to bral jako podvodné jednání, na přímé otázky později odpovídal vyhýbavě, snažil se spíše mlžit, odpovídat na trochu něco jiného, než jsem se ptal atd… Docela mě naštval, protože mi trvalo, než jsem pochopil o co jde – a to byl stav, který mu zjevně zcela vyhovoval. Celkově bych to hodnotil jako pokus o podraz.

  • Nevidím nic složité na tom říct mu, aby se vám nějakým způsobem legitimoval, takhle u mě byl už dvakrát zástupce mýho dodavatele a pokaždé jsem žádal, aby se mi něčím prokázal, vždycky jsem měl kartičku v ruce a dokonce mi bylo řečeno, že když zavolám na číslo co tam mají uvedené, tak mu to i firemní operátorka potvrdí jestli je to jejich pracovník. Holá huba, holý neštěstí.. já s Comfort energy teda fakt problém nemám pokud jde o jejich zaměstnance.

 41. Je mi 52 let, takže žádný důchodce, abych to uvedl na pravou míru. Jsem u společnosti Comfort Energy už kousek přes jeden rok když mi přišlo první vyúčtování. Zálohy zůstaly stejné, oproti minulému roku poslali přeplatek a ve faktuře je celkem dobrá orientace. Zprvu jsem nebyl úplně nadšený, ale jsem rád že jsem vydržel a neodstoupil, tich 10% co mi tvrdili opravdu mám a jsem spokojený. Josef

 42. Nedávno jsem si počítal úspory a přišel jsem na to, že změnou dodavatele jsme si nechali doma nejvíc peněz, ani úprava pojistky nám tolik nepomohla jako toto řešení. Good job!

  • Nám to taky vydatně pomohlo, ono se to nezdá, ale i na ty dva tisíce co jsme si přišli, tak je to pořád značný rozdíl než je ročně někomu strkat. Je fajn, že je Comfort energy dodavatel pro plyn i elektřinu, alespoň to můžeme mít papírově u jedné firmy.

 43. Přihlásili jsme se k nim po tom co zrušili aktivační poplatek a přestupy začaly být zdarma. Vyplatilo se nám to, ale výhody opravdu zpatřuju jen v cenové politice, jinak je to prašť jako uhoď.

  • Tenhle poplatek už je zrušený hooodně dlouho, přišlo mi to spíš jako počáteční formalita a pak se uznalo, že je to zbytečný. Já jsem první změnu dělal až když už nebyl, takže jsem ho nezažil. By mě zajímalo kolik to tenkrát dělalo. Sleva mi však za tu dobu od roku 2013 udělala už přes dobrých 10tisíc.

 44. Byl jsem u nich osobně na konzultaci abych si udělal obrázek a mohl si porovnat ceny. Jednal jsem se zástupcem pobočky, byl to celkem normální člověk, který dokázal zohlednit i moje parametry rozrůstající se rodiny tím pádem i průběžně navyšující se spotřeby. Vše bral v potaz a dokázal poradit, co by se pro nás hodilo. Firma pro mě tím pádem zůstává nadále ve hře..

 45. Dobrý den, zrovna včera u mě opět zazvonili. Stejný trik jako loni. Zase ze sebe sypali samou lež, že jdou v zastoupení čez a inogy provést odečty a bla bla bla…. Oproti loňsku přitvrdili. Na mojí výtku, že mě obtěžují často, mi sdělili, že budou zvonit stále, dokud je nepustím dál. Sousedovi (důchodci) dokonce napovídali, že pokud je nepustí, bude si muset zajet vše vyřídit na pobočku. Nelze je nazvat jinak než „ŠMEJDY“

 46. Po odchodu od klasického dodavatele jsem u Comfort Energy a jsem velmi mile překvapen. Zatím mi vše funguje na 110 procent – informační linka, samoobslužná internetová kancelář a hlavně úspora je řekl bych větší než původních odhadovaných 10 procent. Super zjištění, že alternativec je pro mě vhodnější než klasik.

 47. Z Comfort Energy nás kedysi kontaktovali ohľadne znižovanie cien. Zmluvu nám ponúkli na dobu neurčitú a aj tak sa zľavou. Všetko sme si ešte nechali zaslať do emailu, aby sme si to podrobnejšie preštudovali, ale pri týchto podmienkach sme s nimi do toho išli.

  • My měli podobný postup, ale od prvního kontaktu s nimi mě přišlo, že to na sebe všechno navazuje až mě to skoro děsilo. Ale je fakt, když je člověk bedlivý a pohlídá si to, tak se netřeba bát, v podstatě změna jako každá jiná. Nám určitě prospěla a comfort v pořádku, ok.

 48. Dobrý den, tak ke Comfort energy přecházím s plynem i elektřinou, dva byty. Budu u nich od 1.10. a zatím komunikace a ochota na jednotku. Ptal jsem se i na mimořádné vyúčtování a to není zpoplatněné, takže za mě ho určitě stojí za zkoušku.

  • Nejste náhodou zaměstnanec Comfort Energy?

  • Pane Mirku,přeji Vám hodně radosti s Comfort Energy a také abyste se samou radostí z těch
   podvodníků nezbláznil.

   • Já se málem zbláznil, když jsem viděl ty rozdíly v platbách, vědomě už jsem si ročně o skoro 4tisíce za energie připlácet nechtěl, takže ano také jsem měl radost, když jsem u nich dostal slevu na rozumnější peníz. Přál bych ti zažít i vám.

 49. Já už jsem Comfort energy několik let a v součtu už se mi s nimi podařilo ušetřit cirka 12tisíc korun. Za tu dobu jsem řešil jen pár prkotin, ale to všechno bylo jen otázkou několika upozorňujících meilů a vyřešeno. Za mě teda spokojenost. Sem tam by mohli hodit ještě nějakej bonus a byla by to paráda.

 50. Odpovědět
  Podvedený důchodce před 17. srpna 2017

  tak na tyhle obchodní zástupce nevzpomínam rád samozřejmě, je to jen všivárna, tohle se nedá ani nijak hodnotit, nemám pocit, že bych ušetřil prachy za elektřinu to spíš navopak…a pozor upozornění čtěte pozorně nikdy nic nepodepisujte dokud si nepřečtete podrobně znění smlouvy !!!!

 51. Po domluvě s rodiči jsme to vyřešili tak, že jsme elektřinu s plynem nechali přepsat na sebe a teď se jim o to staráme, aby už s tím víc neměli starostí a vyhnuli se tak i případným nepříjemnostem, co v dnešní době jsou. Comfort jim zůstal nadále jako dodavatel, co rok jim u té jejich spotřeby vraceli, takže jsme to nechali změnit akorát jmenovitě.

 52. Vážená paní Simono…
  Vzhledem k tomu, že váš tatínek má již přez 80.let tak sepsání smlouvy s nim není možné poněvadž Náš systém je nastaven tak, že obchodního zástupce prostě dál nepustí. Takže pokud toto pršet jsou jen tři možnosti jak k tomu došlo.
  1. jste najat od konkurence aby jste poškodila jméno firmy
  2. prostě si jen vymýšlíte ze stejného důvodu.
  3. byla s vámi sepsána podvodní smlouva a v tom případě podejte trestní oznámení na toho obchodního zástupce který smlouvu uzavíral.

 53. Vážená paní Simono…
  vzhledem k tomu, že váš tatínek má již přez 80.let tak sepsání smlouvy s nim není možné poněvadž Náš systém je nastaven tak, že obchodního zástupce po zadání data narození do tabletu prostě dál nepustí. Takže jste buď falešný zákazník od konkurence anebo si prostě jen vymýšlíte aby jste naší firmu poškodila.

 54. Ceny za energie jsou dneska jinde proto jsem se nechal ukecat do změny smlouvy a poskytovatele. Slečna od Comfort energy byla ochotná a i za předpokladu toho, že se jednou barák bude prodávat, jsem s ní ke smlouvě dospěl jako k nejlepšímu východisku jak snížit ceny. Dojem zatím z toho celého mám dobrý.

  • My jsme se stěhovali takhle z bytu do baráku a dodavatele jsme si pak vzali sebou, takže být vámi tak bych se nějakou nejasnou budoucností jak to budete mít s barákem vůbec nezabývala. Můžete si to zařídit stejně jako my, lidi v Comfortu vám s tím ještě pomůžou. Je to mnohem jednodušší řešení ;-)

 55. Nic si nezačínejte s comfort energy!!! mě se vnutili ke mě domů 2 jejich zaměstnanci, aniž by mi řekli od kud jsou, až jsem neměl na ně nervy, tak po cca 15 min. jsem je bohužel pustil domů a až tam jsem se dozvěděl, že jsou od comfort energy a já myslel že jsou od mého stávajícího poskytovatele elektřiny a plynu, no tak pak do mě hustili asi hodinu až mě zlomily!!! pak jsem si vše rozmyslel po čase a zůstal u svého stávajícího dodavatele, jenže ty LED žárovky, nj dárek za 1kč a dnes mi přišla upomínka ať zaplatím za ty LED žárovky 2000kč, takže rychle pryč od pijavic, které nás chtějí jen vysát!!!
  —Jak to může být dárek, když chcou zaplatit 2000kč a ty žárovky nemaj hodnotu ani 60kč/kus!!!
  Důvod proč jsem raději zůstal u mého stávajícího dodavatele je jasný, jsou levnější a férovější? no aspoň jsou spolehliví a mají pobočku v mém městě, né jako comfort energy , ten má pobočku tuším jen jednu a telefonní číslo pro klienty mají dražší, než paušál…

 56. Ještě než jsem s nimi smlouvu podepsal, tak jsem se několikrát ujišťoval, jak vypadají jejich ceny a jestli to pro mě vůbec bude mít cenu, na papíře to  vypadlo dobře a letos se mi peníze, který byly v rozdílu ku předchozímu dodavateli vrátili. Takže už žádné připlácení konečně.

 57. Pro mě bylo super zjištění, že prvotní nedůvěra byla úplně zbytečná a že stejná spotřeba u dvou různých firem může stát jiné peníze. Ještě loni jsem za plyn platil přes 23tisíc a letos po roce u Comfort Energy mě stálo necelou dvacku, takže roční smlouvu neruším, ale nechám si jí prodloužit o další rok.

 58. CE jsou šmejdi šmejdů, můj dementní 86 letý tatínek cosi podepsal bez naší přítomnosti, již rok firmě voláme, posíláme výpovědi a neustále nás obtěžují dalšími dodatky ke smlouvě jako kdybychom nic nevypověděli. Musím se obrátit na právníka, opravdu tahle firma je teda výhra.

 59. Chtěla jsem využít zpětnýho zavolání, jako má můj dodavatel, ale u Comfort energy jsem ho nikde na jejich stránkách nenašla, ale měli tam skype, tak jsem to vyřídila přes něj. Potřebovala jsem poradit s papíry po tátovi, táta šel bydlet do důchoďáku a jeho byt jsem dala k pronájmu, tak aby si to tam zaevidovali a papíry psali pak na  nového nájemníka. Komunikoval jsem se slečnou, která mi záhy vše vysvětlila a do meilu poslala podklady. Vyřešila jsem vše poměrně rychle a ještě jsem díky skypu neutratila ani kačku.

 60. Máme s touto firmou dobré zkušenosti, i přes naše původní váhání ke komu vůbec přejít, tak jsme si zvolili tuto firmu kvůli cenám za plyn které nabízí a můžem doporučit.

 61. Hodnotím kladně! Snadný převod, který jsem byl schopný spáchat během ani ne 15minut přes jejich zákaznickou linku. Teď platím hlavně v porovnání míň než jsem byl zvyklý doposavad, což pro mě byl cíl.

  • Já jsem teda dodavatele ještě neměnil, ale zkusím to tak jak to tu píšete a zavolám jim na tu jejich linku. Doufám, že mi připraví nějaký individuální plán s přibližnou kalkulací, protože co jsem se  díval na ty jejich ceny, tak se mi líbí.

 62. K přesměrování pod Comfort energy jsme žádného dílera s teplou vodou nepotřebovali. Manžel si to všechno zvládl vyběhat sám, bydlíme v Praze, takže nám to nebylo na obtíž. Stejnak veskrze všechno Comfort zastal za nás, tak to ani tolik práce pro nás nebylo. Kontrakt s nimi máme na dva roky a nyní jsme krátce po přelomu do druhého, zvýhodnění jsme měli znatelné.

 63. Volali mi jako potencionálnímu zákazníkovi a k mýmu překvapení jsme se z cenový důvodů dohodli ke změně. Poslali mi smlouvu k potvrzení a po třech měsících mi dorazila již cenově levnější složenka k zaplacení první zálohy. Oproti té předchozí mi to na bytě udělalo 150,- měsíc k dobru.

  • Ještě dejte pozor při vyúčtování..

   • Na přeplatky se čeká více jak měsíc a stále se nic neděje už abych se od nich dostal pryč

    • Zdeněk Čulík před 14. prosince 2017

     Vy čekáte měsíc? Jenom? Tak to bych vám přál být u mého bývalého dominanta, tam jsem od vyúčtování čekal na vyplacení peněz dokonce 3-4 měsíce, takže pokud je to jen měsíc, jakože já už jsem svůj přeplatek dostal teď na účet, tak jsem v klidu. Hlavně, že se mi u nich podařilo ušetřit.

  • Odpovědět
   Jarmila Pejchalová před 8. března 2017

   Tak to máte dobrou zkušenost. Já na rozdíl od Vás mám horší zkušenost. Nechci nikoho od nich ani vidět.

   • Já s nimi mám převážně taky dobrou zkušenost, i když jsme s nimi řešili nesrovnalost ve výúčku, kterou nám vzápětí po telefonu, když jsme je o tom informovali, tak opravili a vyúčtování zaslali obratem opravené s již ve správném provedení. Komunikace je asi jednou ze zásadních věcí, aby jakási spolupráce fungovala.

 64. Pozor. stále, i když je podomní prodej zakázán chodí po bytech a pod různou zámínkou chtějí ať se jim upíšete.Vypadají profesionálně a vůbec se nedivím, že jim někdo naletí!Takže pozor, tohle určitě slušná společnost nedělá!Comfort energy určitě nebrat!

  • A s čí jste měli hlavní problém, že vám někdo přišel nabídnout slevu akorát vy se v tom sám neumíte zorientovat tak ho hnedka napadáte? Spíš byste se měl zamyslet nad sebou. My si takhle s prodejcem sedli asi na půl hodiny a on nám to všechno čemu jsme nerozuměli vysvětlil a dokonce nám tu k tomu nechal papíry s vizitkou kdyby nás třeba ještě něco napadlo. A ceny odpovídají tomu co on řekl, takže jste možná ošidili tak max sebe.

 65. Vždycky mě baví, jak se se začátkem zimy, ale i na začátku roku začínají objevovat takové ty články jak a na čem se dá ušetřit. Je fakt, tady že některé z tich rad jsem si sama vzal k srdci a snažím se je dodržovat, jakožto třeba to krátké větrání či do hrnce nalejvat vařící vodu z varný konvice. Ale dost mizivě se v tich článcích dočtu o tom jak fakt doma ušetřit, aby mi to šlo třeba do několika stovek, přitom ne přijde zas tak divný napsat bod o tom, jak změnit dodavatele, když se s tim dá ušetřit i několik tisíc. Řekla bych, že je to mnohem přínosnější, i když si na to asi moc lidí netroufne, nevím. Já jsem třeba přešla právě ke Comfortu a jsem za to ráda, protože mám doma jednu měsíční zálohu, což mi teda přínosnější než řešit třeba to jestli mám zaclony přes radiátory nebo nebo, to je taky jedna z rad o který jsem se často dočítala. :D

 66. Vzhledem k početné rodině a velkému domu je energie celkem složité uhlídat, ale dá se to. Částečný úspory se mi podařilo dosáhnout změnou dodavatele. Od Comfortu jsem dostal dobrý tarif a k tomu jsem si nechal vystavit smlouvu, kterou mám na neurčité období. Případnou výpovědní lhůtu mám myslím tři měsíce, což ujde.

 67. dobrý den mám zkušenoust naštěstí jsem asi nenaletěla smlouvu jsem nepodepsala ,ale chlapovi ale ukázala jsem mu smlouvu od cez ,a psal si moe datum narození a adresu árovky jsem odmitla pak jsem volaala jsem tátovi s ím že se mi to nezdá a ten mu pěkně po mobilu vynadal nalítla jsem nebo ne?

  • Určitě ne. Je to solidní firma a společně se svou mateřskou firmou Bohemia energy je největším českým alternativním dodavatelem v republice a to jak před ČEZem tak i innogy. Takže její stabilita i ceny jsou z dlouhodobého hlediska mnohokrát výhodnější než u většiny dodavatelů.
   Skvělá volba.

  • Když tohle slečna psala, tak snad nemohla bejt ani střízlivá. :D Holka.. jestli si nic nepodepsala, tak jak bys mohla nalítnout? :D Těžko. Apropo pokud se jednalo skutečně o tuhle firmu, tak její aktuální tarif je na stejné cenové úrovni, jako má ta vaše firma co tu zmiňujete. Takže kdybyste podepsala tak si neuškodíte ani nepolepšíte, ale když by se zlevňovalo, tak máte větší šance, že byste se u nich dostala k věším slevám, tim jak je to alternativec.

   • U nás na vesnici už jsou tak „profáklí“, že snad není domku, kde by je pustili dál, ani žárovky od nich nechtějí. Jak se objeví, někdo je vyfotí a dá na Fb, ať si dají sousedi pozor :-) …
    Ono snad ani nejde v konečném důsledku o to jestli se s nimi dá uspořit, ale o přístup a lhaní jejích obchodních zástupců.

 68. Skrze dodávky a fakturace jim nemám co vytknout, od comfort energy odebírám elektřinu s plynem od roku 2012 a vše mi fachá podle prvotního nastavení, co mi nastavil zástupce co tu u mě byl. Za ty čtyři roky mi tahle energo změna vrátila na účet minimálně 8tisíc korun a smlouvu u nich plánuji prodloužit i na podruhé.

  • Tak nám se tahle částka s nima podařilo ušetřit hnedka po prvním vyúčtovacím roce, ale je to teda plyn i elektřina dohromady necelých tich osm tisíc. Takže pro nás to hodnotím jako dobrý krok ve změně dodavatele.

 69. Taky u mě byl jejich prodejce, ale u dveří se mi hnedka hlásil, že je od Comfort Energy, šlo si to celkem dobře i zkontrolovat na jeho průkazce, kterou mi ukazoval. Tvrdil, že když zavolám na telefonní číslo, které bylo na kartičce uvedeno a nadiktuji operátorce jeho kód, tak mi na oplátku potvrdí, zda se jedná o jejich člověka, takže jsem si to i pro kontrolu jeho údajů ověřil a vše bylo Ok. Neměl jsem zájem cokoliv měnit, ale tady to bylo v pohodě, jelikož s Comfortem jsem smlouvu uzavřel již před dvěma lety, když u měl jiný zástupce. Takže v podstatě se mi na to akorát kouknul, jestli je vše dobře nastavený, poptal se jak jsem spokojený a jestli vše funguje a zas šel o dům dál. Já se u nich mám dobře, servis i ceny jsou odpovídající.

  • Ono je to s těma prodejcema všelijaký. Ale je pravda, že spousta lidí by nikdy nezměnilo dodavatele, nebejt toho, že k nim někdo takový dorazil. Je to hold štěstí v neštěstí. Osobně jsem ho tedy ke změně nepotřeboval, dodavatele jsem si našel sám a jsem takto i s tarifem single spokojen.

 70. Dnes mě navštívil něco jako OZ ze společnosti Comfort Energy. O koho se vůbec jedná jsem zachytila až při rozhovoru, jen tak mezi řečí, kdy se mi snažil vnutit pouze provádění „vyúčtování“ od této firmy… Při příchodu se vůbec nepředstavil a začal na mě mezi dveřmi chrlit něco v tom smyslu „honem si připravte poslední vy´čtování, do konce roku to musíme převézt….., můžu si sem položit tablet? “ a už byl v bytě. Nakonec ve finále, když už měl během chvilky vyplněný formulář a já mu řekla, že mu nic takhle na rychlo podepisovat nebudu, tak se mi snažil sdělit něco v tom smyslu, že jsem ho teda zbytečně zdržovala a že jen blázen nevidí tu úsporu, jakou mi může nabídnout on… Až když odešel, tak jsem si uvědomila jeho chování a jednání a že mi lhal. Mám vztek ještě teď!

  • Odpovědět
   Jarmila Pejchalová před 8. března 2017

   Přesně to samé se mi stalo 16.února,lhal,říkal,že je zaměstnanec ČEZ a jde zkontrolovat smlouvu
   a už se mi vetřel do bytu s tím,že tu smlouvu nebude kontrolovat přece za dveřmi. Měla jsem co dělat,
   abych ho vypakovala. Jsou prolhaní a drzí/obch.zástupci/.

 71. S přítelem jsme se docela dlouho bavili o změně dodavatele. Dneska je na trhu celkem velký výběr a pro lajka je to dost složité zorientovat se v tom. Původní náš plán bylo zjistit si o každém to nejpodstatnější, ale upřímně jsme to po chvíli vzdali, jelikož je to zcela nemožné a ve finále mi to přišlo i zbytečné. Shodou okolností jsme dostali telefonicky nabídku od Comfort energy, tak jsme se jí jali vyzkoušet a výsledek pro nás měl zatím pozitivní přínos v podobě přeplatku.

  • Pro laika je to trochu složitější se zorientovat, to je asi fakt, ale když využijete kalkulačky, kterou jsem pro usnadnění práce použil loni já, tak si tím ušetří celkem dost času, než se s tím jednotlivě vyhledávat. Mně k nim dostal kalkulátor tzb-infa, je tam k tomu stručné info, takže nejsem zahlcenej zbytečnostma. Firmu už jsem si pak nakontaktoval sám meilem. Je to nakonec celkem jednoduchý a i firma sama pomohla.

 72. V pátek navečer na mě zazvonil člověk, který tvrdil, že je zástupce mého dodavatele energií a chce mi ušetřit cestu na pobočku. Chtěl po mě vyúčtování dodavatele elektřiny, když chtěl i dodavatele plynu bylo mi to divný a tak jsem se ho zeptal koho vlastně skutečně zastupuje. I na tuto přímou odpověď odpovídal vyhýbavě. Logo CE jsem viděl až na ceníku, který chtěl jakoby jen mimochodem podepsat.
  BACHA NA NĚ. Lžou, jsou neodbytní a smlouvu lze vypovědět jen jednou za dva roky, jinak jsou vysoké sankce a navíc zaplatíte poplatky za mimořádné vyúčtování a odečet.

  • Každá smlouva lze výpovědět 14.dní po podpisu smlouvy a dále také 14.dní po navedení dodávky a v obou případech bez sankce!
   A promoprodukt v podobě sady žárovek lze vrátit jako každý jiný výrobek do 14.dnů od jeho převzetí. Ovšem CE navíc zdvojnásobil tuto dobu nad rámec zákonné úpravy na 30.dní a to bez udání důvodů a jakýchkoli sankcí.
   Jenomže pokud zákazník odstoupí od smlouvy až ve čtrnáctidenní lhůtě po navedení dodávky tak nebude platit ‚žádnou sankci‘ za porušení obchodních podmínek ale zaplatí pouze 2000,-Kč za žárovky které jsou určeny pouze pro zákazníky CE a jelikož tedy přestal být zákazníkem CE tak mu logicky tyto žárovky nenáleží za zvýhodněnou cenu 1.Kč ale za jejich plnou cenu která je právě oněch 2000,-Kč.
   To je jednoduše napoprvé pochopitelné i pro průměrně inteligentního člověka.

 73. Nechápu, proč když se zlevňuje plošně, tak můj dodavatel dělá slepého, hluchého a nijak na to nereaguje a ceny si drží stejný. To mě dohnalo k tomu, že jsem se začal poohlížet po levnější náhradě. Tomu, že jsem přestoupil k alternativci přispělo hlavně to, že ke mě domů dorazil jejich prodejce. Líbila se mi cenová úspora i fakt, že smlouvu u nich budu mít vedenou na dobu neurčitou, takže je veškeré rozhodování v podstatě na mně.

 74. Dobrý den, byla jsem společností Comfort Energy nepěkným způsobem podvedena. V současné době, hledám další lidi, co byli společností Comfort Energy také jakýmkoliv způsobem podvedeni. Proto Vás všechny pěkně prosím, ozvěte se mi na můj email: sasulajda@seznam.cz Přeji všem pěkný den, Jarka P.

 75. Dobrý den, byla jsem společností Comfort Energy nepěkným způsobem podvedena. V současné době, hledám další lidi, co byli společností Comfort Energy také jakýmkoliv způsobem podvedeni. Proto Vás všechny pěkně prosím, ozvěte se mi na můj email: sasulajda@seznam.cz Přeji všem pěkný den, Jarka P.

 76. Při jediném náznaku myšlenky, že by jsme od nich chtěli odejít, nám nabídli, pokud u nich zůstanem nadále, tak že nám dají procentuální slevu z ceny silové elektřiny. Njn, člověk pokud hold chce nižší ceny, tak proto musí něco udělat. Na tento popud jsme s nimi zůstali i nadále a slevy jsme se dočkali.

 77. V dnešní době je změna dodavatele opravdu hračka, ještě by mohli něco udělat s tou šílenou dobou, během který probíhá veškerý převod, nechápu k čemu je zapotřebí třech měsíců, když jde v podstatě o samé papírování a nic se nedemontuje. Každopádně jsem ráda, že takovouto změnu nepodstupuji každým rokem a nyní to mám zas na pár let s Comfortem vyřízený. Už jen kolik ta úspora bude…

 78. Možná že mají ceny lepší, anebo alespoň ne úplně nejhorší, ale jejich obchodní praktiky se mi dost příčí a právě kvůli tomu „nátlaku“ bych si u nich plyn nevzal. To už radši RWE…

  • A že jsem se s těmi praktikami setkal i u dominantů, seděly i ty popisy jak prý chodí oblíkaní. Takže ono je to slovo proti slovu. Já na to nehledím, protože to bych si pak doma musel topit v kamnech uhlím a svítit svíčkama, abych takhle nikoho nepodporoval. A na to nejsem stavěnej. Takže prvořadě řeším cenu a ta je u nich dobrá.

 79. S jejich dodávkama jsem spokojený. Ceny klesly, ale to už jsem tak nějak podle online kalkulačky, na které jsem si je vybíral, očekával. Realita byla o něco nižší, ale ona i spotřeba se lišila, podle počasí, když loňská zima byla teplejší. Určitě zůstanem i další sezonu, teďka na zimu by stejnak bylo blbý dělat nějaký unáhlený změny.

 80. Já se ke Comfortu dostala přes energetickou kalkulačku, narovinu teda musím říct, že Comfort nevycházel nejlevnějc, ale dost firem jsem z toho výčtu vůbec neznala a hlavně byly na trhu krátce, což se mi nechtělo riskovat, abych po několika měsících nemusela řešit například jejich náhlý krach a vše řešit od znova, jelikož k tradičním společnostem bych se určitě vracet nechtěla. U Comfortu jsem našla, že je na trhu pro domácnosti už nějaký pátek a cenově mi vycházel k dobru furt o nějaký 3000,- líp, takže i pro takovouhle úsporu se mi změna vyplatila. Jsem s nimi spokojena po všech stránkách.

 81. Lanařilo nás už spoustu firem, ale zůstáváme u Comfortu, cenově nám sedí dobře, dokonce jsme s nimi smlouvu už jedenkráte prodloužili. Pokud budou fungovat jako doposavad, nebudu se bránit dalšímu topnému období u nich.

  • Jooo tohle přesně známe, přijde mi, jako by si obchoďáci zapisovali kdo k nim nepřelezl, tak toho navštívíme zas za rok ne-li dřív. Od naší absolutně první změny uběhlo už tuším 5 let a taky jsme zatím firmu neměnili. Ono stejnak co se tak všude dočítám, tak ty podmínky jsou u alternativních firem až na drobnosti, kterýma chtějí zaujmout, stejné, takže by to asi nebylo přelet k lepšímu. Proto to necháváme tam kde jsme a je to v pohodě.

 82. Něco podobného zkoušeli na mě, ale známá mi poradila, abych se obrátila na energik.cz. Spojila jsem se s nima přes facebook – facebook.com/energik.cz/ a poradili mi, jak z toho vybruslit. Naštěstí vše dopadlo dobře a dokonce mi nabídli i vyhledání dodavatele nezávisle na jejich provizi, protože od dodavatelů prý žádnou nevybírají. To jsem ale raději odmítla :-)

 83. Dobrý den,
  tak jsem také naletěla….Přistěhovala jsem se do nového bytu. Po dvou měsících u mě ve zcela nevhodnou dobu (kmitala jsem ,nestíhala) zvonil člověk, který mi řekl,že je z ČEZu a že jsem s nima podepisovala v únoru smlouvu (kde to zjsitil nevím) a že mi v březnu poslali dodatky smlouvy a že jsem jim to neposlala zpět. Chtěl vidět číslo…že si to musí ověřit a blabla bla…no prostě jsem jim podepsala smlouvy..začlo mi to být podezřelé, když mi vnutil ty deb..í žárovky…To se měl hned k odchodu…Sedla jsem k netu a zjistila, jak jsem pitomá…volala jsem ihned tomu pánovi, ale už neměl čas…Potom proběhl telefon, kdy jsem to zrušila.Nechtělo se mi posílat žárovky poštou, chtěla jsem doklad, že si je převzali v pořádku. 2x jsem již byla ve 20 km vzdáleném městě, abych jim to dala v jejich úředních hodinách co mají na internetu a nikdo tam nnikdy není :-( Zítra bude pokus č. 3 …

  • Podarilo se vam to zrusit pri tom hovoru?

  • Ahoj Jano, nedělej si s tím takovou práci, zbytečně se obíráš o čas. Normálka jim to pošli poštou, zabal to do bublinkový folie pro jistotu jako my a máš to. Doklad od toho budeš mít a během chvilky to máš vyřízený. Nám to takhle v klidu prošlo, žárovky jim došli nepoškozený. ;-)

 84. Domnievam sa, že Comfort energy je jedna z mála slušných spoločností.
  Zatiaľ som s nimi zažil len pozitívne skúsenosti, ceny aj prístup. Ich systém mi vyhovuje. Môžem len odporučiť ďalej.

 85. Také mám negativní zkušenost s paní,která včera na mě zvonila od Comfort Energy.Podávala mylné informace které jsem si na ČEZU ověřila. Naštěstí nebyla moc vlezlá.Ukázala jsem jí vytisknutý formulář Dtestu o elektřině. Na smlouvu jsem nepřistoupila.

 86. Nemám co bych jim vytkla… za mě supr dodavatel.. především dobré ceny, komunikace po telefonu s „živým“ operátorem, nikoliv s automatem, jednání solidní. Doporučuji vyzkoušet.

 87. Já jsem u Comfortu energy, elektřinu a plyn od nich odebírám už rok a půl a zatím u nich mám všechno v pohodě i s cenou mě celkem překvapili. Přeplatek jsem u nich očekával, ale že nám dojde až takový 5,500,- což je jedna naše měsíční záloha, tak to jsem nečekal. Samozřejmě jsem rád, že mě doporučení nezklamalo a můžu v něm pokračovat i já.

 88. Využil jsem kalkulačky na měšci, o které jsem se dočetl, že je taky jedna z tich lepších. Většina dodavatelů co se mi tam ve výčtu objevila, pro mě byla absolutně no name. Jen několik pár jich znám z Prahy, když chodím kolem jejich poboček. Dopředu jsem věděl, že chci jednu z tich menších firem, Comfort tomu tak nějak odpovídal, takže při cestě z práce jsem si k nim zaběhl a vyjednal si s nimi pro mě výhodnou smlouvu, měli zrovna nějakou akci, takže to zas takový problém nebyl. Lidi na zákaznickém centru ochotní a mě zatím s nimi vše funguje.

 89. Delal jsem u nich a veselyho znam to je strasny hovado. Nejen ze se predstavuje jako od cezu ale i falsuje podpisy. A jeste berou vsichni 700 korun za odberny misto.

 90. Také se přidám, včera dne 9.5.2016 v ulici Tererova 1357/10 zazvonil obchodní zástupce a ze začátku měl tu drzost se představit, že je zastupitel společnosti PRE. Oznamoval nám, že nám vše zůstane stejné i dodavatel, ale on nám dokáže ušetřit 20%, ale už vůbec nezmínil to, že se jedná o přetažení ke konkurenci. Jakmile chtěl od nás podpis ( což jsme mu řekli, že do doby dokud si nic nenastudujeme, tak nic nepodepíšeme) vzteky roztrhal smlouvu! Nejlepší je, že hnedka nám dával žárovky, ale na naší otázku, jestli si přes ně nesjednáme eletriku oznámil, že žárovky musíme vrátit, nebo poslat poštou. Chudáci starý lidi, kterým se ty hyeny představí, že se jedná o jejich dodavatele.Okamžitě jsem volal na zastoupení Comfort Energy a podal stížnost, kde se mi omlouvali a že se jedná o konkurenci. Určitě Firmu Comfort Energy nedoporučuji, jelikož když Vám lžou na začátku, tak jaké asi budou jejich služby.
  Prosím varujte touto cestou starší lidi.

  • Tito pofidérní pdvodní OZ byli z našich řad již eliminováni. Pokud ale přece budete kontaktováni akvizičním OZ který vystupuje jako akvizitor třetí strany neváhejte nás neprodleně kontaktovat na telefonní lince 840841842 a nahlásit jeho jméno a id.: CEP-xxxx.
   Comfort energy

  • Též nejsem zastáncem podomních obchoďáků, ale firma jako taková se mi ve špatném světle nejeví. My jsme ji jako našeho dodavatele vyhlídli sami a vše co nám na jejich zákaznickém centru při sjednávání smlouvy slíbili tak i dodrželi. Ročně jsme s nimi schopni ušetřit za energie i kolem jedné měsíční zálohy, takže za nás spokojenost.

 91. Dobrý den, se společností Comfort energy máme smlouvu na dodávku energií podepsanou už tři roky. Po roce zkušeností jsme si společnost nechali zavést i na naše druhé odběrné místo – horskou chatu, kde provozujeme ubytování. Jsme velice vděčni, že jsme na ně narazili, jelikož peníze, které jsme s nimi schopni ušetřit, můžeme alespoň investovat do lepšího vybavení v ubytování. Takže díky.

 92. No já se tedy nepřestávám divit, co se tu dočítám. Já mám Comfort Energy od 2015, našla a oslovila jsem je sama (a rozhodně nejsem jejich zaměstnancem). Jednak nevím o jakých žárovkách je tu řeč, já jsem žádné žárovky nedostala a jednak jsem s nimi spokojená. Já mám daleko horší zkušenost s ČEZ, jelikož kvůli jakési formální chybě, kterou mi nebyli schopni ani specifikovat, mě během 5 měsíců celkem 3x převedli od Comfort Energy zpět k sobě. A první co po mě chtěli byla záloha! Při třetím převodu už se ani nenamáhali mi to oznámit, jen mi do emailu napsali, ať jim pošlu zálohu a ještě si k tomu připočítali penále. A já přitom ani nevěděla, že jsem zase převedená k nim. Až teprve po velmi drsném telef. rozhovoru kdy jsem si nebrala servítky a byla jsem vyloženě sprostá a do telefonu jsem úplně vztekle křičela, jsem dosáhla toho, že konečně přijali mojí výpověď a od té doby mám klid. A když slyším slovo ČEZ, tak mi začnou naskakovat pupínky.

  • Tak tyhle obstrukce Vám nezávidím. My k nim v létě 2014 přešli celkem bez problému, firma si vše vzala na triko. A tím mě také přivádíte na myšlenku, že se nám bude v létě lámat smlouva do dalšího smluvního období. Budu je muset kontaktovat, jestli nám nedaj třeba ještě nějakou slevu. :)

 93. Já mam taky nedobrou zkušenost :( dnes ke me domu přišli dva mládenci, ze jsou z firmy Comfort ENERGY. Tomu chlapci se snad trpitilo z papulky.. tolika medu kolen huby co mi namazal. Bozinku. Slyšela jsem správně? O 25% levnější energie, byla bych hloupá, říkala jsem si v duchu. Tak jsem je pozvala dále. Tomu chlapci cca 25 let tomu tak jela huba… nakonec po podepsání papíru odešel, naštěstí přišel kamarád a procetl si veškeré papíry. No. Za 20 minut jsem jim volala, ze chci odstoupit od smlouvy. Blbecek mi řekl, ze mezi těmi papíry neni žádná smlouva. OK… zítra vám bude volat pani primo od COMFORT ENERGY a pokud ji řekněte ze chcete odstoupit od smlouvy, tak tim se to rusi? Tak mu říkám “ blbecku, neříkal jsi, ze jsem žádnou smlouvu nepodepsala? Tak od čeho mam do prdele odstoupit „? A jak je možné, ze jste mi říkal, ze nebudu měnit dodavatele když jste mi dal papír, ze se zavazuji na dva roky pod COMFORT ENERGY? … vrátila jsem mu žárovky a řekla jsem mu at si s nimy třeba svítí na cestu. Prasata hovadsky. Přitom jsem mu jasne říkala, ze jsem 100% spokojena s dodavatelem ČEZ… ale oni maji školení na to o aby i z jalove krávy vymamili tele. Humus. Opatrnosti s podvodníky neni nikdy dost. PS: doporučuji ČEZ, jelikož jsem jim napsala email o teto nemile návštěvě z c.e. a vyhověli mi takovým způsobem, ze jsem cezu mela napsat číslo smlouvy u s ČEZ a oni to za me vyřídí s prasatama z Comfort ENERGY.

  • Obchodní zástupci jsou problém všude, ale je obchodník a obchodník. Onehdá přišli i k mojí mámě a snažili se jí prodat nějaké „kouzelné lampičky“ či co a chování bylo velmi podobné. Ale co se energií týče, bude mi končit 2 letý dodatek ke smlouvě, tak se poohlížím po změně. A CE mi zatím přijde jako dobrá alternativa. Volal jsem na jejich linku a vyptával se a zatím dobrý. Zkusím to znovu ještě za pár dnů – jestli mi řeknou to stejný, nebo něco úplně jiného. Každopádně co jsem se díval do jejich letošních ceníků tak to vypadalo celkem solidně a vypadá to, že bych si mohl i značně polepšit. Zatím je mám určitě na prvním místě v hledáčku.

 94. Dnes panáček od Comfor Energy zazvoinil, vydával se za zástupce ČEZ a RWE, a že jejich jménem zjišťuje, jestli jsem obdržel 10% slevu a jestli už to mám vyznačené na SIPO a chtěl vidět SIPO. Hnal jsem ho jak škodnou, takový podvodník si nic jiného nezaslouží. Podotýkám, že mj. je v naší obci také zakázaný podomní prodej a nabízení služeb.

 95. Dobrý den.
  Chci se vyjádřit k těm „strašným“ žárovkám – tu cenu 2000,- / +500,- po Vás požadují zaplatit v případě, že odstoupíte od sjednané smlouvy s dodavatelem ještě před nabytím její účinnosti. Ale v případě změny dodavatele již jako jejích aktivní zákazník a s dodržením všeobecných obchodních podmínek (vypovědní lhůty), samozřejmě již nic neplatíte.
  Je zapotřebí se jen informovat – podepsal jsem a tuto informaci si na několika místech ověřil. Dik.

  • Souhlasím, myslím si, že žárovky by si měl člověk brát jen pokud je 100% přesvědčen, že u nich zůstane po celou smluvní dobu, ale to v ten moment asi spousta lidí neřeší, když slyší, že jsou zadarmo. No já si je od nich vzal a vnímám to jako výhodu k uzavřené smlouvě. Doma už je teďka máme i rozmístěné.

   • Pane Vodička aby jste nebyl překvapen. V roce 2014 uzavřena smlouva na odběr na 2 roky + žárovky na 1,- Kč. Po uplynutí smlouvy změna dodavatele a najednou „zaplatit 2 000,- + penále“.

 96. Vysvětlovali mi to několikrát a nakonec se ještě ujišťovali, že chápu co je distributor a co je dodavatel, protože má přijít ještě kontrolní hovor, ve kterém mě na to upozorní. Taky, že distribuci budu mít stále od PRE. Vím moc dobře, že tu většinu recenzí píšou konkurenční obchoďáci nebo dementi co kývají hlavou, že rozumí a v reálu vůbec nechápou. VYSVĚTLUJOU TO I NA OBRÁZCÍCH V TĚCH DESKÁCH!!!

 97. Už mě štvaly telefonické dohady s mým bývalým dodavatelem. Pobočku Comfortu mám po cestě do práce, tak jsem se tam jednou stavil a domluvil si schůzku. Byli vstřícní a pomohli mi s přestupem k nim. Ceny mají ještě o něco víc v poho a hlavně je budu mít po ruce, když bude potřeba.

 98. mám s nimi spor o 6050 kč které po mě chtějí za odstoupení od smlouvy poté co jsem zjistil co jsou zač.Jsou to šmejdi a podvodníci.Nikdy bych to neudělal byl to velký omyl.

  • Odpovědět
   Zdeněk Kormančík před 13. dubna 2016

   Mám obdobný problém „deaktivační faktura 6050 Kč“, zatím bojuji a hledám řešení. Platit se mi opravdu nechce. Můžete poradit?

   • Pokud rušíte smlouvu v řádném termínu není na to nárok. Z vlastní zkušenosti doporučuji zajistit si náhradní firmu, která vám zajistí kompletně celý převod k nim. My to tak udělali a s Comfortem proběhlo veškeré jednání poklidně.

  • No tak jestli nedodržuješ podmínky tak je úplně šumák jestli budeš u Comfortu nebo u jiné společnosti, této reakce by ses dočkal u valné většiny z nich. Stačí dodržovat podmínky a cenově se ti oplatí.

 99. podvodníci to jsou,při získávání zákazníka oblbují,též jsem podepsala,ale zatím si nemůžu stěžovat .

  • Pokud jste ve finále spokojena, tak v jakém směru vás dotyční oblbovali? Jako samozřejmě též nepodporuji podomní prodej a přijde mi, že už i celkem ustává, každopádně pokud dostanu možnost mít nižší ceny, rád je přijmu a využiji.

 100. U nás v paneláku proběhl klasický zátah dvou podomních obchodníků. Říkal jsem si, že když jsou tu, tak si alespoň poslechnu s čím jsou tu a co nabízí. Byla mi představena firma Comfort energy. Trochu mi to nedalo, abych je potrápil otázkami, protože jsem chtěl vědět pádný důvod, proč bych měl měnit na alternativce. Argumenty byly typu snížení měsíčních záloh a celková úspora za odběr komodit a vše pod hlavičkou jedné společnosti, tedy minimální papírování. No po celkem intenzivní debatě jsem nabyl dojmu, že bych na změnu přistoupil. No upřímně jsem rád, že jsme u toho strávili takovou dobu, jelikož teďka nemohu litovat. Změna dodavatele byla znatelná hnedka v první fakturaci.

 101. Petr
  Dnes jsem obdržel dopis od společnosti COMFORT ENERGY s výzvou, abych uhradil 2000,- Kč za objednávku. Má jít o 5 kusů Led žárovek. Nikdy jsem si od nich nic neobjednal ani jsem nic neobdržel. R Okamžitě jsem jim napsal email s tím, že nic neuhradím. Doufám, že pochopili, že ze mně žádné peníze nevytáhnou a dají pokoj. Podle mně zkouší, kdo se chytne.

 102. zdravim,
  dnes 2.2.2016 u nas zazvonil pan a ze pracuji pro CEZ a ze pod ne prechazi agenda tak musi vse prekontrolovat a sepsat, otec jim vse odkejval a podepsal a dostal, zarovky….
  ma snaha to zarazit byla marna… otec ma vzdy pravdu….
  kdyz pan odesel zavolal jsem na CEZ kde mi potvrdili ze je to podvod a poradili jak to opravit. snad to dopadne dobre….

  • Právě řeším něco hodně podobného. ..můj otec také podepsal.Dalo mi to hodinu tel.abych dala vše do pořádku a led.žárovky ty jim ráda v pondělí zaslu zpět

  • Otec u nich uz zustal, tvrdil ze maji dobre ceny. Mozna maji dobre ceny… me vadilo, ze tvrdili ze spadaji pod ČEZ coz neni pravda, ted musi jen cekat az vyprsi smlouva a kdovi zakolik pak budou nabizet elektrinu??

  • stalo se mi totéž ale podepsala jsem ceníky jenom jak to dopadlo

 103. Jsem ráda, že jsem si zvolila pro svou domácnost ověřeného dodavatele. Všimla jsem si, že se na něj píše i řada kladných recenzí. Vše mi pomohli zařídit a já tak měla klidnou hlavu, že si s papírováním nemusím počínat sama. Přestup za tři měsíce – v dnešní době už asi normálka je všude. Překvápko při prvním vyúčtování? ..nj nastalo, menší firma, menší peníze z mojí kapsy ven.

 104. Pozor na ně, jsou to normální šmejdi, úplně stejně jako prodejci kastrolů. Vytipovávají si důchodce, vlezou jim do bytu a pod lživými tvrzeními jim podstrčí smlouvu. Někdo dokonce tvrdí, že si podpis padělali podle vzoru v občance. Pro stovky zkušeností zadejte do vyhledávače „comfort energy šmejdi“.

 105. já jsem dnes podepsala smlouvu a velice doufám,že bude vše v pořádku,protože dnes je spousta podvodníku tak snad nebudu litovat.

  • Já bych se toho nebála, my když jsme k nim přecházeli, tak nám to vyšlo v pozitivním směru. Je to alternativec jako každý jiný se spoustou protichůdných recenzí, nicméně ozkoušet si ho musíš sama. Co jednomu vyjde v záporu, tak ty na tom zrovna můžeš vydělat. ;-) Dle nás má Comfort ceny atraktivní.

 106. Zdravím, s comfortem jsem za necelé tři roky neměl žádný konflikt, spíš naopak, byli mi po ruce když jsem potřeboval, takže jsem spokojený s jejich službami o ceně ani nemluvím.

 107. Zrovna včera u nás zvonila postarší paní, že je z Comfort Energy a nabízí změnu dodavatele energií. ZVONILA O PŮL 8 VEČER!!! Máme skoro roční dceru a paní zvonila jak šílená. Absolutně nevhodné!! Nejsou náhodou podomní prodeje zakázány?

  • Podomní prodej je zakázaný jen v některých obcích, ale bohužel tento prodej využívají všichni dodavatelé, v každém případě je nepříjemné že vás takhle večer vyrušila, ale aspoň se představila.

 108. Jsme docela hospodární co se týče energii, pořídili jsme úsporné žárovky i spotřebiče označením A+++, ale ani tak jsem u minulého dodavatele neušetřili a když mi přišel nedoplatek přes 6000, tak jsem se definitivně rozhodl a hned začal hledat nového dodavatele a nasnadě byl Comfort Energy, kvůli doporučení na internetovém srovnávači a pořád jsem s výběrem spokojený, především proto že jsem od té doby nic nedoplácel…

  • Dobrý den, chci se zeptat jak je to po přejití ke comfortu s distribucí. (mám plynoměr od RWE a elektroměr od ČEZ ). Sice ušetřím za dodávku energií, ale bojím se aby mi RWE a ČEZ pak neposlal fakturu za pronájem elektroměru případě plynoměru.

   • U všech dodavatelů je to stejné platí se tam za distribuci a za dodávky komodit, z toho cena za distribuci zůstává stejná a za dodávky se cena může lišit.

 109. Já bych teda zrovna na Comfort Energy policii nevolal, na to jsou tady podle mě jiní adepti, kteří by si to zasloužili. Nevím, já jsem s Comfort Energy spokojený, podle mě jsou lacinější, takže u nich budu pokračovat v odběrech dál….

  • Njn, je to hold těžký vyznat se v tich prodejcích s teplou vodou. U nás doma už se jich taky pár vystřídalo a né vždy jsme jim samozřejmě otevřeli. Hodně to dělá jaký typ člověka se dostaví a jak se k lidem chová, když jim jde produkt prezentovat. Co vyloženě nesnáším, jsou ti neodbytní vnucovači. Což musím podotknout, že obchoďák, kterému jsem smlouvu ve finále podepsala, tak nebyl. Joo byl přidrzlý, ale tak nějak zdravě. Ochotně vše vysvětlil, takže s přestupem ke Comfortu jsem neměla sebemenší problém. Moje znalost energetiky je takřka nulová, takže u mě zapůsobila zmínka o nižší ceně za energie.

 110. Zdravím, Příště volám policii, ještě že jsem se u mámy objevil. Jinak jsem si to podle jejich ceníku spočítal a ročně dle spotřeby na toto odběrní místo by bylo cca 1500,- Kč navíc. A to pouuze u elektřiny. Jinak chování bych charakterizoval asi jako omezování domovní svobody a jak jsem přijel a chtěl jsem jejich doklady tak do minuty byli pryč.

 111. U této firmy jsme čerstvě a byli jsme překvapení, jak nám se vším pomohli především s přestupem. Zatím nemužeme nic jiného posoudit, ale zálohy se nám snížili, takže uvidíme jak dopadne roční vyúčtování, ale s tím co máme ve smlouvě, by to mělo dopadnou líp něž minulý rok.

 112. Neměla jsem v plánu nikam přecházet, ale když mě přišel nabídnout slevy u Comfort Energy jejich obchodnik, nedalo mi to a propočítala jsem si ceny za plyn a elektřinu a vyšel mi ten Comfort líp. Zavolala jsem k nim na callcentrum abych se domluvila na přechodu. Zaslali mi k podpisu smlouvu, podepsala jsem. Nevím jak to pak probíhalo, jen vím že mi po nějaké době začali chodit lepší ceny na složenkách.

 113. Já jsem třeba ke Comfortu přešel, jen abych vyzkoušel něco nového a pro mě to je pozitivní zkušenost. Konečně mě nikdo neokrádá. Dámy a pánové, takhle ale opravdu zůstaneme jen pivním pupkem Evropy, protože všechno dobré nebo vlastně stačí říct jen nové my hned zhaníme.

 114. U mě se ohlásili dopředu, jestli bych měl zájem a tak jsem jim na to kývl, protože mi do telefonu nabízeli nějaké slevy. Přišel chlap, vysvětlil mi kolik bych u nich platili, propočítal to, vypočítal to, tak jsem si to předním všechno přečetl a podepsal. Nechtěl jsem se pak s tím někdy zdržovat a pročítat si to někdy časem, když jsem to mohl vyřešit všechno hned. No a teď je to asi 2 roky a pořád v pohodě, platím furt stejně.

 115. tihle „prodeji“ nejen, že porušují zákaz podomního prodeje,ale neštítí se oblafnout 83 letou paní , která vubec netuší co vlastně podepsala. a co huř, po tydnu od podpisu neví, že vubec něco podepsala. smlouva přiložená není, jen prohlášení zákazníka, že vše je jasné a on souhlasí.a prodejce na telefonu se jen arogantně směje! byl to bezpáteřní hulvát tento ani né prodejce, ktery se neštítí ničeho.

 116. Taky se podělím o nějaké zážitky s různými dodavateli energii. Měla jsem možnost vystřídat několik dodavatelů a ani jednou se mi nepoštěstilo ušetřit to co jsem chtěla. A co se týče zákaznického servisu? Chápu, taky někdy nemám náladu se s někým bavit, ale občas ty lidi na servise byli opravdu velmi nepříjemní a neochotní. Nakonec jsem přestoupila ke Comfortu a co se týče cen, tak jsem KONEČNĚ ušetřila co jsem původně chtěla. Na zákaznický servis jsem zatím volat nemusela.

 117. Dobrý den, jsem odběratelkou eletřiny přes firmu ČEZ. Dnes u mě byl zástupce firmy Comfort Energy a tvrdil mi, že distributor dodávané elektřiny mi zůstává stávající ČEZ, jen fakturace spotřeby energie by obstarávala jejich firma, která si prý neúčtuje 15% marže za služby, takže elektřina vyjde levněji. Ale když jsem zavolala přímo operátorovi ČEZU a zeptala se, jestli má Comfort Energy něco společného s jejich společností, tak mi bylo řečeno, že ve chvíli podepsání smlouvy s Comfort Energy se mění i dodavatel elektřiny. Takže vůbec není pravda, co zástupci firmy Comfort Energy tvrdí. Nejedná se o pouhou fakturaci od jiné firmy, ale i o změnu dodavatele. Takže pozor!!!!!!

 118. Dobrý den,
  mám comfort energy asi rok a dneska tady zvonil chlapík ať přejdu k rwe, že jak odstoupím od smlouvy comfort energy tak budu platit 2000,- za žárovky. Poraďtě co teď

 119. K nám přišla paní a nabízela mi Comfort. Jelikož právě potřebujeme hodně šetřit, tak jsem si jí vyslechla a vše co mi vysvětlovala bylo srozumitelné. Tak jsem si před ní pročetla smlouvu a neměla jsem důvod nepodepsat. Jsem u nich už pár měsíců a nemám s ničím problém. Ještě jsem ke smlouvě dostala žárovky, takže jsem ušetřila ještě za ně…

 120. Přesně tohle se stalo i mě,paní mi tvrdila,že vše jde přes ČEZ jen se mění koncový dodavetel ..Když jsem jim na zakaznické lince oznámila,že odstupuji od smlouvy,tak byla paní velice překvapená .Jenže co je pro mě horší,že mi řekla,že ty trapné žárovky jsem měla vrátit do 30 dnu od předání což nechápu proč,jdyž je nemám vybalené a dostala jsem je jen jako dárek za uzavření smlouvy a jelikož jsem od smlouvy odstoupila v řádném terminu musím je i tak zaplatit ,takže mi stejně ted příjde složenka na zaplacení.Kde mám jako vzít 2000 ? to je hnus

 121. U mě byl také jejich prodejce, ale protože nejsem včerejší, tak jsem se nechal přesvědčit i když jeho argumenty zněly dobře, tak mi nasadil brouka do hlavy. Nechal mi tam smlouvu, tak jsem si pročetl podmínky a protože v nich nebylo nic nekorektního, tak jsem pátral dál na internetu jak je to s cenami. Zjistil jsem, že jsou opravdu levnější než předchozí dodavatel a to mě přesvědčilo, pak už stačilo jen zavolat a vše vyřídili za mě, takže super.

 122. Dobrý den! Také jsem dnes naletěla.Byl tu nějaký Jakub Dvořák.Nabízel levnější silovou elektřinu,chtěl vidět vyúčtování,vůbec mi nedošlo,že je to přestoupení k jiné firmě,protože mi pořád tvrdil,že všechno zajišťuje ČEZ.Navíc smlouva od ČEZU je na manžela,takže jsem vše podepisovala jeho podpisem.Ale na závěr mi řekl,že můžu odstoupit od smlouvy a přiložil mi i formulář.Zítra vše posílám i se žárovkami s dodejkou,abych měla doklad,že si to převzali.

 123. Dobrý den. Jde o Tomáše Veselého? Menší a hrozně ukecaný? Dnes u mě i s kolegou byli. Samozřejmě jsem já blbec podepsala, ale hned zítra posílám dopis o odstoupení a vracím ty trapný žárovky.

  • Přesně tohle se stalo i mě,paní mi tvrdila,že vše jde přes ČEZ jen se mění koncový dodavetel ..Když jsem jim na zakaznické lince oznámila,že odstupuji od smlouvy,tak byla paní velice překvapená .Jenže co je pro mě horší,že mi řekla,že ty trapné žárovky jsem měla vrátit do 30 dnu od předání což nechápu proč,jdyž je nemám vybalené a dostala jsem je jen jako dárek za uzavření smlouvy a jelikož jsem od smlouvy odstoupila v řádném terminu musím je i tak zaplatit ,takže mi stejně ted příjde složenka na zaplacení.Kde mám jako vzít 2000 ? to je hnus

   • Koukam na ty vase blbosti,majitel vedení a hodin je cez takze se opravdu mění jen koncový dodavatel i elektrárny jsou z velké části cezu , takže pokud změníte dodavatele tak jen koncového a můžete na tom max. Být stejně a že bohužel někteří obchodníci (nezáleží na společnosti ) sou hovada takový to prostě je , politici nás okrádají o dost víc a nikdo je vyhodit nejde.

  • Ještě bych doplnila. Tuto firmu na netu i vychvalují. Nevíd tedy zda ty kladné komentáře nepíšou zaměstnanci této firmy. Já bych klidně k jiné firmě přestoupila, ale mě se nelíbí, že se tisíckrát ptáte:“A nepřestupuji k jinému dodavateli?“ A tisíckrát slyšíte odpověď, že ne, že pouze hlídají mého stávajícího dodavatele a v případě, že poruší smlouvu např.zdraží tak mi nabídnou jiného a levnějšího dodavatele. Na tuhle práci musí být člověk asi bezpáteřní a mít na to žaludek.

   • Mám úplně stejnou zkušenost. Obchodní zástupce lže, že prý jen hlídají ceny a upozorní při zvyšování cen. pak najednou zjistíte, že jste u jiného dodavatele. Společnost Comfort Energy si ze zákazníky dělá co chce, vypovídá neoprávněně smlouvy za odebrání plné moci, ale jen ty, které se jí hodí a kdy zákazník musí zaplatit poplatek za zrušení 6000Kč. Ty smlouvy, které by zrušil v platném termínu a bez poplatku, nezruší a jeho jednání se zákazníky je dost problematické, jsou neochotní a nic vám nedají písemně, ani to, že vám ruší smlouvu a pošlou jen složenku bez jakéhokoliv zdůvodnění.

 124. Nezaznamenal jsem z jejich strany žádné špatné jednání, naopak vše se mi zdá solidní a ceny mají fakt dost příznivé, pokud uvažujete nad změnou, tak za mě jsou vhodným adeptem.

 125. Dobrý večer, prosím o radu.
  Bohužel u nás v rodině také naletěli a podepsali smlouvu.
  Jak to je, mohu odstoupit od smlouvy do 30 dnů, je to tak? A co žárovky jako „dárek“, jak je mám vrátit, protože prý když je nevrátím, tak budu platit nehoráznou částku.

  • Ano můžete, ale nechápu jak jste naletěli? Vždyť když potvrzenou smlouvu zrušíte, tak budete původnímu dodavateli platit zbytečně moc, protože Comfort Energy má jedny z nejlepších cen. Jsem u nich a nemůžu si ztěžovat, prostě platím míň.

 126. Já mohu Comfort Energy doporučit, jelikož s nimi spokojen. Nabídli se mi z levnější energií a to jsem považoval za zajímavé, proto jsem se stal jejich zákazníkem. Dnes to vnímám jako dobrý krok, protože se mi několik let podařilo ušetřit a mít i doplatky, které jsem předtím neměl. Jde o levného dodavatele, který má i solidní služby.

 127. Chce si to spočítat, já jsem to udělal než jsem podepsal a zjistil jsem, že přestup bude výhodou a taky, že jo. Mám za sebou už druhé celoroční vyučování a pokaždé jsem na to byl lépe než s původním dodavatelem. Rozvaha u podpisu je na místě, ale není se čeho hystericky bát.

 128. Comfort energy udělala na mou 73 letou babičku stejný podvod jak tady uvádíte. Taky se představili jako jiná společnost a taky nechali babičku podepsat smlouvu na tabletu a to pod nátlakem (Ivana Jelínková s nějakým kolegou, který se nepředstavil). Napsala jsem stížnost a žádost o odstoupení a stále se nic nedělo až nyní babičku telefonicky kontaktovali (nějaký pan Vláďa Matiáš), že jestli nezaplatí žárovky za 2 a půl tisíce, které ji tu nechali, tak ji udělají smlouvu na elektřinu od ledna 2016. Jednání bylo takové, že babička se rozbrečela a všechno jim znovu odkývala. Písemná odpověď ale nepřišla žádná. Okamžitě jsem vzala ty žárovky a pojedu je jim do Prahy hodit na hlavu a udělám tam bugr co svět neviděl. Budu teď znovu psát i další dopis. Jak je to možné, že si toto můžou dovolit a že jim to prochází !!! Co je třeba udělat, aby se toto nedělo?????!!!!!!! Chtělo by to skutečně nějaké hromadné trestné oznámení.

 129. Obchodní zástupce pan Hubený dělá ty samé podvody jako tady čtu.Máte dojem že je
  od původního dodavatele a dělá jen kontrolu smlouvy.a přinesl slevu a 5 kusů ůsporných žárovek.No tak to se mi líbílo.TAKY SLABÁ CHVILKA.Bohužel jsem pak zjistil že se jedná o nového dodavatele ale Bohužel jsem smlouvu podepsal a až potom jsem si přečetl podmínky odstoupení.Odstoupil jsem osmlouvy do 30 dnů Ale oni za ty žárovky které jsem kupoval v akci za 100 korun chtějí dva tisíce a to já nemám.Teť nevím co dál.Před tímto jsem odebíral energie u 3 E a byl jsem spokojený.Já jako nevím jestli jsou lepší nebo horší.Ale byl to na mne učiněn podvod a to nemám rád.Manželka mi vynadala a já jsem říkal,neboj se taky si to užiješ.Dvořák josef

 130. Osobně navštívili i mou 77 letou maminku. Elektronicky na tablet se jim potvrdila, že jí navštívili. Nemá ani tušení o tom, že existuje něco jako elektronický podpis. A že to byl podpis nové smlouvy, zjistila až jí přišla kopie nové smlouvy s jakousi Comfort energy. Zástupce u ní zvonil s tím, že je zástupcem ČEZ a na její dosavadní smlouvy to nebude mít žádný vliv. Nemám pro něj slušný pojmenování, pro H.jzla jednoho.

 131. Já mám již mám dlouholetou zkušenost s touto firmou a musím říct, že je pozitivní, jelikož mi nabídli nižší cenu elektřiny i plynu a to dodržely. Jinak žádné nesrovnalosti jsem s nimi nezažil, proto firmu doporučuji.

 132. I mě oslovi s tím, zda chci ušetřit, což mě zaujalo, tak jsem z jejich obchoďákem začal jednat. Vysvětlil mi, že jsou alternativním dodavatelem, který dokáže díky konkurenčnímu boji o klienta nabídnout atraktivnější cenu. To se mi samozřejmě líbilo , tak jsem jim podepsal smlouvu a přešel k nim, dnes je to více jak dva roky a rozhodně nelituji, sleva byla na vyúčtování znát, proto spokojenost.

 133. Mám úplně stejnou zkušenost.30.4.2015 přišli dva maníci tvrdili že jsou od energetického regulačního úřadu a že jdou zkontrolovat jestli nám byla zlevněna elektřina.Chtěli vidět vyúčtování tak jsem jim ho ukázala.to si vyfotil do tabletu a pak mi dal žárovky že to je dárek a dal mi podepsat papír že tady byli.protože se to vše odehrálo na chodbě všimla jsem si až doma že jsem mu podepsala smlouvu.Zavolala jsem na číslo které mi napsal,ale je odpojené z provozu.Jsou to hajzlové.Vážně buďte lidi obezřetní.Já jsem si taky říkala že tak blbá nejsem abych naletěla ale bohužel stalo se.Teď jen budu doufat že se dá od smlouvy odstoupit a zvažují i trestné oznámení,ale předpokládám že nebude ani to jeho příjmení pravé.

 134. Také jsem měl dnes zkušenost s prodejcem.Po zjištění všech nedostatků jsem do třech hodinách odstoupil od smlouvy..Bylo mi vysvěltleno,že zůstanu u ČEZ u ,ale tak to není !!!
  Příště si vy -ostatní dejte prosím pozor,jinak si přiděláte spoustu starostí,které dnes nemáte.

  • U ČEZu zůstáváte, ale distribuce, změníte si svého dodavatele, toho kdo vám bude účtovat dodávky energií. My jsme s Comfortem spokojeni, garantují nám nižší cenu než má na trhu dominant a to teďka když mají všichni velcí zlevňovat, tak snad půjde cena dolů i u nich.

 135. Tak i já mám čerstvou zkušenost. Před mésícem u nás zazvonil obchodní zástupce. Řekl mi že od čezu neodejdu jen budu mít levnéjši elektřinu a plyn. BBoužel jsem včera byla v čezu kde mi pani řekla že to neni pravda, boužel k mé smúle byl včera poslední den k výpovédi takže už u nich musím zustat jinak bych platila pokutu ( obchodní zástupce mi taky řekl že odstoupit mohu kdykoli). Jindy takové lidi vychazuju asi slabá chvilka

 136. jsou to špíny.hlavně OZ p.Veselý,doufám,že se jednou potkáme (bez svědků)

  • Úplně stejná zkušenost. Ačkoliv jsem reagoval okamžitě po zjištění že se na něj nejde dovolat asi za 30 min. Ihned jsem kontaktoval firmu a smlouvu písemně zrušil.
   Tenhle člověk zneužil mé životní situace ačkoliv jsem ho na ní upozornil.

 137. Přidávám se. Vydávájí se za PRE ze maji nove tarify atd. Samozrejme jsem blbec podepsal, ale odstupujem okamzite od smlouvy!!

  • Tak jsem taky dnes naletela comfort energy a veskere papiry jim podepsala..zitra budu hned odesilat odstoupeni od smlouvy a vratim jim ty jejich zarovky…ti co jste odstoupili od smlouvy probehlo vse v poradku?

 138. Dobrý den, prosím vás všechny, kteří si chcete začít se společností comfort energy, dejte si pozor jsou to takový podvodníci, že jim není rovno
  606 301 435. Klidně se mi ozvěte povyprávím

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo