Kniha Čtyři dohody recenze

0

Don Miguel Ruiz a jeho kniha Čtyři dohody– kniha moudrosti starých Toltéků má 134 stran a byla vydaná v roce 2001. Jedná se o esoterickou, populárně naučnou publikaci pro dospělé. Jak už z názvu vyplývá, dělí se na 4 části tj. v našem případě na 4 dohody:

  • NEHŘEŠME SLOVEM
  • NEBERME SI NC OSOBNĚ
  • NEVYTVÁŘEJME SI ŽÁDNÉ DOMNĚNKY
  • DĚLEJME VŠE, TAK JAK NEJLÉPE DOVEDEME

ctyri-dohody-recenzeČtivá kniha nad kterou se člověk nejednou pozastaví a zamyslí nad řádky, co právě přečetl.

Jak se říká co člověk to názor, takže není pochyb o rozporuplnosti při čtení mého názoru na tuto publikaci.

Myslím si, že autor nám dal všem krásně najevo, jak lidé mají strach a rovnou proti němu poskytl alespoň malý lék. Pro mě osobně poučné a zajímavé s dosti velkými ingerencemi na moji osobu.

O čem jsou čtyři dohody? Poslechněte si je zde:

Výstižnost toho, jak se vlastně chovat k sobě samému a lidem okolo nás. Je enormní, jak snadno se kniha čte a přitom vložit tyto řádky do praxe chce spoustu odhodlání a úsilí.

Jediným negativním faktorem bylo stálé se opakování. I když i tohle může být diskutabilní, jelikož mohlo jít o záměr autora vštěpit nám informace hlouběji do mysli.

Tato filozofická kniha o sebepoznání ve mně rozhodně něco zanechala a v mém případě doporučuji přečíst a udělat si na ni vlastní názor.

Nepřehlédněte:  Fotokniha: Recenze

1 Comment
  1. Dneska jsem knížku dočetla a mám z toho super pocity, určitě můžu doporučit. Je to sice takové motivační čtení, ale pár věcí jsem si díky tomu uvědomila a zkusím to teď uplatnit v praxi. Kdybyste měli někdo tipy na další knížky, které napsal Don Miguel Ruiz, určitě za ně budu rád :)

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Reset Password