CZSKI: Recenze

1

Jedete na hory, ale chybí vám potřebná výbava? Pak máte dvě možnosti. Vybavení si buď koupíte, nebo půjčíte. Pokud se ale nejedná o vaši pravidelnou rutinu, můžete mít potíže s výběrem vhodného poskytovatele. Dnes se podíváme na služby, které zákazníkům nabízí společnost CZSKI. 

Možná ten problém znáte právě vy. Chcete jet s rodinou na hory, ale zjistili jste, že lyže, které stojí roky netknuté už nelze použít. Případně, že vašim ratolestem vyrostla noha a na kupování nových lyží zrovna nejsou finance.

Také se ale může stát, že na pořádnou zimní dovolenou jedete úplně poprvé a nemáte tušení, zda vás bude nový sport bavit. Stejně tak se může jedna i o případ, kdy uvažujete o koupi snowboardu, ale nemáte tušení, zda se bude jednat o sport, který vás naschne natolik, abyste jej provozovali pravidelně.

Z toho důvodu je někdy moudřejší jít přímo do půjčovny, kde vám půjčí veškeré potřebné vybavení. Pokud je taková půjčovna spojená i s prodejnou, při vrácení potřeb si můžete rovnou nakoupit.

Ne každá půjčovna či prodejna je ale dostatečně kvalitní. U zimního vybavení platí snad více než kdekoliv jinde, že kvalitní rada a bezchybný servis jsou potřeba víc než kdekoliv jinde.

Dnes se podíváme, jak si v tomto ohledu vede společnost CZSKI. 

Co je CZSKI?

CZSKI je půjčovna lyží a snowboardů, která zároveň provozuje servis a prodej vybavení pro provozování zimních sportů. Jedná se tedy o společnost, která provozuje vše potřebné, aby byla vaše jízda po svahu co nejlepší a nejbezpečnější.

Co se týká historie společnosti, ta vznikla v roce 2014 a zaměřovala se hlavně na prodej sportovního vybavení pro provozování zimních sportů. Už o rok později se společnost vyšvihla tak, že začala spolupracovat s českým snowboardcrossovým týmem.

V roce 2016 vznikla nová půjčovna a prodejna. Od tohoto roku si zákazníci mohou vybrat, zda si chtějí koupit nové, nebo již použité vybavení. Servisní tým také absolvoval školení u servisu sportovkyně Evy Samkové.

Od roku 2017 pak CZSKI provozuje i e-shop.

Proč právě CZSKI?

Když se podíváme na služby, které CZSKI svým klientům nabízí, musíme říct, že jejich nabídka je opravdu úctyhodná.

Najdete tu:

 • Servis lyží
 • Servis snowboardů
 • Montáž vázání a bootfitting
 • Půjčovnu sjezdových lyží
 • Půjčovnu běžeckých lyží
 • Půjčovnu snowboardů
 • Půjčovnu Skialpových lyží
 • Půjčovnu dětského zimního vybavení
 • E-shop se zimním vybavením

V tomto ohledu si nemají zákazníci na co stěžovat. Po stránce servisu vybavení můžete mít jistotu, že se mu dostane té nejlepší péče. Vzhledem k aplikaci postupů od servisu hvězd českého zimního sportu je samozřejmé, že vaše lyže i snowboard dostanou tu nejlepší péči. To vše je ještě opřeno o nejnovější technologie, takže v tomto ohledu by vše mělo proběhnout hladce.

Při nákupu i půjčení máte také nárok na bezplatné seřízení výbavy přímo na míru vašim potřebám. Kdo spěchá, může využít službu expresní servis, která vám vše připraví do několika hodin od přijetí objednávky.

Co se týče půjčovny, v ní najdete veškeré potřebné zimní vybavení. V případě dětského vybavení tu není žádné omezení. Jediná nutnost, kterou je potřeba splnit je to, aby dítě dosáhlo věku 2 let. Vše v půjčovně je pravidelně obměňované, takže se nemusíte bát zastaralých modelů. Z vedlejší výbavy jsou vám k dispozici ABS batohy a bezpečnostní lavinová výbava.

Nepřehlédněte:  H&M e-shop [recenze]

Půjčení na 1-2 roky

Obrovským tahákem CZSKI je netradiční délka půjčovní doby. Jezdíte často na hory, ale nechcete investovat do vlastní výbavy, kterou bude potřeba neustále aktualizovat?

V tom případě si půjčte zimní vybavení na 1-2 roky. Nejen, že dostanete výhodnější cenu za půjčení, ale také si můžete vybavení během celého intervalu kdykoliv vyměnit za jiné. K tomu také získáte Top servis zcela zdarma.

E-shop CZSKI

Když se podíváme na e-shop CZSKI, ten je příjemně přehledný. Menu, ze kterého si vybíráte je umístěno vlevo. První, čeho si všimnete je kolonka výprodej. Hned za ním si můžete vybrat vybavení dle disciplíny, kterou chcete provozovat.

Po rozkliknutí každé ze sekcí vás e-shop přesměruje na první stránku celé kategorie. Z menu po levé straně pak jen vybíráte, do jaké konkrétní sekce se potřebujete dostat. Na e-shopu nakoupíte i oblečení.

Když se podíváme na způsoby platby za zboží, ty jsou vcelku uspokojivé. Vybrat si lze z platby kartou online, platby převodem a dobírky.

V rámci možností dopravy bohužel mnoho způsobů doručení k dispozici není. Objednávka vám přijde buď prostřednictvím PPL, nebo si zboží vyzvednete přímo na prodejně v Praze.

Na druhou stranu, lze chápat, že přeprava lyží a dalšího rozměrného zboží může být vcelku náročná a je nutné, aby veškeré přesuny proběhly v pořádku. Z toho důvodu lze menší výběr druhů přepravy omluvit.

Zkušenosti zákazníků

Po stránce služeb už víme, že CZSKI je v tomto ohledu velmi komplexní. Nezáleží na tom, jakého jste pohlaví, kolik vám je let a ani na tom, co přesně chcete na horách dělat. Nyní se ale podíváme na to, jak služby CZSKI hodnotí sami zákazníci.

Ti, kteří byli s CZSKI spokojení nejčastěji hodnotili: 

 • Příznivé ceny
 • Možnost vyzvednout si zboží osobně
 • Veškeré seřízení proběhne přímo na místě
 • Společnost zaměstnává lidi, kteří rozumí své práci
 • Dobrý zákaznický servis
 • Rychlé dodání
 • Velký výběr
 • Zboží světových značek
 • Kvalitní servis zboží
 • Půjčovna nabízí potřeby v dobrém stavu
 • Možnost delší výpůjčky

Ti, kteří se službami CZSKI až tak spokojení nebyli nejčastěji řešili: 

 • Vyšší cenu nových kolekcí
 • Ne úplně ideálně zabalené zboží k přepravě
 • Špatná komunikace na prodejně
 • Malý výběr velikosti bot
 • Někdy není zboží z půjčovny v úplně dobrém stavu

Co se týče hodnocení zákazníků, jasně převažují pozitivní recenze. Zákazníci oceňují například i jednoduché parkování u prodejny, velký výběr, včasné dodání a kvalitní servis.

Ti, kteří spokojení naopak nebyli měli největší problém s tím, když jimi požadované zboží nebylo skladem a nemohli si jej koupit. Někteří měli také negativní zkušenost s pomalou a neochotnou obsluhou. Mnoho lidí má ale zase přesně opačnou zkušenost, takže lze říci, že se jedná spíše o pochybení jednotlivce než o postoj společnosti.

Celkové hodnocení

Po stránce nabízených služeb, kvality a servisu si zákazníci rozhodně nemohou stěžovat. Fakt, že se servis neustále vzdělává od špiček v oboru také napomáhá tomu, že CZSKI nezaspává dobu a půjde neustále kupředu.

Nákup, půjčovnu či servis CZSKI vám tedy můžeme doporučit.

A jaké jsou vaše zkušenosti s CZSKI? 

 

VAŠE HODNOCENÍ
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo