Desková hra Jihočesko [recenze]

1
Aktualizováno

Každý z nás si snad z dětství vzpomíná na deskovou hru Člověče nezlob se, při které jsme strávili mnoho hodin tím, abychom se snažili dostat dostat svoje figurky do domečku.

I když se v dnešní době může zdát, že deskové hry už dávno nejsou v módě, stále se k nim mnoho z nás vrací.

Jednou z her, která může vaši rodinu opět spojit a díky které se můžete o dlouhých zimních večerech bavit, je hra JihoČesko. Na první pohled může připomínat klasiku Člověče nezlob se, ovšem nenechte se mýlit.

Na rozdíl od staré klasiky přináší tato desková hra konečně možnost řídit svůj osud a svoje šance. Už nemusíte spoléhat jen na to, jaké číslo vám padne na kostce, ale vy sami můžete ovlivnit vaše vítězství.

Předveďte vaše znalosti

Princip hry totiž nespočívá jen v tom, abyste se dostali do cíle co nejrychleji, ale také s co nejvíce body. A jak je můžete získat?

Jak už název hry napovídá, bude to souviset s jižními Čechy. Vaše figurka putuje po sedmi okresech a v každém okrese jsou umístěna políčka, která mají určitou funkci.

Nejčastěji zde narazíte na pole, u kterých je potřeba odpovídat na otázky, které se k tomuto místu a Jihočesku váží. Pokud tedy na takové políčko vstoupíte, musíte odpovědět na jednu ze 700 otázek.

Za každou správnou odpověď potom získáváte body, které se vám sčítají a na konci hry rozhodují o tom, kdo bude vítězem této deskové hry.

Kromě políček s otázkou najdete v JihoČesku ještě další dva typy políček. První jsou políčka bílá, která nemají žádnou funkci, ovšem pak zde naleznete políčka s označením „A“.

Nepřehlédněte:  Jogurtovače

Ti z vás, kteří někdy v minulosti hráli předchůdce této deskovky a to hru Česko, budou možná překvapeni, protože tohle políčko přináší do hry novou formu zábavy.

Jde o políčka s pantomimou. Pokud se stane, že se na daném políčku sejdou dva hráči, je jejich úkolem předvést pomocí pantomimy výraz, který je na vaší kartičce.

Body za pantomimu získává nejen hráč, který ji předvádí, ale také ten z hráčů, který jako první uhádne, co bylo ztvárněno.

Kde koupit

Desková hra Jihočesko je určena pro 2 až 4 hráče a většinou vám jedno kolo hry zajistí zábavu na hodinu.

Kompletní balení hry Jihočesko můžete pořídit například v internetovém obchodě Darkoviny.cz za příznivou cenu 400 Kč. Doporučujeme ji jako ideální dárek nejen pro děti, ale také jako doplněk na výlet či dovolenou, kde vás nepochybně zabaví.

VAŠE HODNOCENÍ

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo