Elektrický zubní kartáček

0

Péče o dutinu ústní je hodně ošemetná věc. Musí se provádět důkladně a jemně, nic nelze zanedbat, jinak hrozí častější skučení na zubařském křesle.

Klasické kartáčky patří do dvacátého století, moderní jsou nyní ty elektrické nebo sonické. A právě elektrické si dnes tak trochu představíme. Stojí vlastně vůbec za to?

Vyplatí se elektrický zubní kartáček?

V mnoha ohledech se dá říci, že ano. Nízká hmotnost jej předurčuje k použití i na cestách, několik tisíc kmitů za minutu pak samozřejmě znamená velmi důkladné čištění zubů i dásní.

Rychleji a snadněji, to rozhodně není argument k zahození. Je to také řešení pro ty, kteří si nechtějí namáhat ruce. Čištění klasickým kartáčkem je totiž náročný na jemné pohyby, elektrický kartáček je pak také skvělá alternativa pro starší ročníky nebo třeba ty méně zručné.

elektricky-zubni-kartacek

Jaký je rozdíl v účinnosti? Tady nic zázračného nehledejte, při správném používání dělí klasický a elektrický kartáček maximálně deset procent. Jinak řečeno, elektrický kartáček za Vás vůbec nic zásadního nevyřeší.

Čistit zuby si musíte především sami a pravidelně, tedy dvakrát denně a nejméně dvě nebo tři minuty.

Nevýhodou je tu vyšší pořizovací cena elektrického zubního kartáčku, ale pro ty, kteří chtějí něco udělat pro svůj chrup, to nebude mnoho peněz vlastně nikdy.

Příklad cen elektrických kartáčků:

  • Oral-B Vitality – od 449 Kč
  • Philips Sonicare Black DiamondClean – od 4 799 Kč
  • Philips EasyClean – od 1390 Kč
  • Philips HX6311/07 pro děti – od 1 180 Kč

Zvažte také životnost výměnných hlavic, ty si musíte pořídit asi čtyři za rok (cena je zhruba stokoruna za kus, záleží na modelu kartáčku).

Nepřehlédněte:  Čistící kartáček na obličej a pleť

Trochu dražší je i provoz, protože je na elektřinu, ale nejde o žádné vysoké položky. Navíc může jeden kartáček využívat celá rodina, stačí jen mít označené hlavice.

Elektrické zubní kartáčky by asi neměli používat lidé s velmi citlivými dásněmi, v tom případě bude lepší kartáček mechanický. Dásně si totiž v takovém případě můžete pěkně rozbolavět, nic podobného vážně nemá cenu.

Videorecenze z DM

Videorecenze od Petralovelyhair

A jak jste na tom vy? Už jste elektrické zubní kartáčky vyzkoušeli? Myslíte, že se za tu cenu vyplatí? Poznali jste opravdu znatelný rozdíl? Přidejte vaše zkušenosti do diskuze!

VAŠE HODNOCENÍ

1 Comment
  1. Sonické kartáčky mě celkem dostaly. Čištění je opravdu pohodlné a šetrné. Když na zuby tlačíte moc, automaticky se to vypne, díky tomu je to i vhodné pro děti. Za 3 roky, co jeden používám, jsem neměla jediný problém se zuby. Celá naše rodina kupovala od Philipsu, věřím, že někomu, kdo se rozhoduje, to pomůže > http://www.philips.cz/c-m-pe/elektricke-zubni-kartacky

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo