Epilace – recenze a zkušenosti

0
Aktualizováno

trvala-epilace-recenze Uvažujete o tom, že byste brzy podstoupili epilaci? Jaké máte možnosti, jaké jsou dostupné metody tohoto ošetření, kam se na ně vydat?

A v neposlední řadě, jaký je rozdíl mezi epilací a depilací? Nebojte se, vše podstatné se dozvíte – čtěte tedy prosím dále a odhalte všechna tajemství kolem procesu epilace…

Epilace a depilace rozdíl

Mezi epilací a depilací je vlastně velký rozdíl. V obou případech se sice odstraňuje ochlupení, nicméně – depilace je vlastně klasické holení (tedy odstraní se „jen“ konkrétní chloupky), epilace jde do hloubky a odstraní i kořínek, tudíž má dlouhodobější efekt.

Nepřehlédněte:  Salon Ronia clinique

Zatímco holení žiletkami je trochu zastaralou metodou, která vydrží řádově jen několik dnů, depilace strojkem nebo pomocí speciálních krémů má účinnost zhruba týden až dva.

Pokud se ale chcete nežádoucího ochlupení (prakticky kdekoliv po těle) zbavit trvaleji, je tu epilace. Připravte se ale na trochu bolesti, zákrok je také celkem časově náročnou záležitostí.

Je epilační strojek účinnější laserlová epilace?

Epilační strojek nebo voskové pásky jsou sice lehce bolestivé, zato ale bude efekt výraznější – chloupků se zbavíte až na několik týdnů dopředu.

Bezbolestná laserová epilace

Existuje však i laserová epilace, která v mnoha případech zabere ještě na mnohem déle (řádově celé měsíce, někdy dokonce i trvale), problémem je ale cenová hladina takového ošetření, musíte je totiž bohužel celé podstoupit opakovaně.

Laserová epilace je záležitost zhr Bezbolestná trvalá epilace uba na jeden rok, cena však vyjde na desetitisíce.

Určitých výsledků se dočkáte už napoprvé, ale celý zákrok by se měl provést asi pětkrát, vždy po zhruba dvouměsíčním období.

Záleží samozřejmě i na tom, jestli budete chtít ošetřit „jen“ podpaží nebo oblast třísel, případně si necháte epilovat chloupky na celém lýtku, to samozřejmě bude mnohem nákladnější záležitost, ovšem je téměř bezbolestná.

Je nutná i speciální příprava, kromě konzultací s lékařem nesmí být pacientka těhotná, trpět epilepsií nebo různými formami alergie.

Nejčastější zákroky, kde se epilace provádí:

 • epilace obličeje
 • epilace horního rtu
 • epilace lýtek
 • epilace horního rtu
 • epilace nohou
 • epilace zad
 • epilace podpaží
 • epilace třísel

Pleť by neměla jevit známky opálení, u příliš světlých chloupků pak nebude efekt takový, jaký by měl být. Měsíc před zákrokem by se neměly chloupky trhat pomocí vosku, maximálně jen zastřihnout nebo oholit žiletkou.

Pokud se nebudete alespoň tři týdny po ošetření chránit před dlouhodobým působením slunečního svitu, mohou se dostavit nepříjemné pigmentové skvrny.

Epilace elektrickou jehlou – co to je?

Existuje i epilace elektrickou jehlou, která se běžně používá pro rty nebo bradu, kde je chloupků řádově mnohem méně než na jiných částech těla.

Doslova se vytrhne jeden chloupek po druhém, tenká elektrická jehlička však může působit mírnou bolest. Zkušené ruce dermatologa však sníží nepříjemnost celého zákroku k nule.

Další druhy epilace:

 • perská epilace
 • brazilská epilace

Epilace – ceny

Cena? Řádově stokoruny za jedno ošetření, při větším rozsahu několik málo tisíc.

Další možností je fotoepilace, která funguje podobně jako epilace pomocí laseru. Intenzivní pulzní světlo je k organismu šetrnější než laser, ale efekt není tak dlouhodobý.

Nepřehlédněte:  Petra Clinic - recenze zákroků

Nejčastěji se zákrok provádí v oblasti třísel nebo podpaždí, výhodou je nižší cena než u laseru. Ale pozor, i tak vyjde ošetření, které je nutné aplikovat opakovaně pro lepší výsledek, až na několik desítek tisíc korun. Ideální je podstoupit ošetření v jedno až dvouměsíčním rozestupu, kdy poznáte efekt už na první pohled.

A kde se na vyšetření objednat?

S rozvojem péče o tělo v posledních letech rostou kliniky estetické medicíny doslova jako houby po dešti. Největší možnosti samozřejmě máte ve velkém městě jako je Praha, ale i na maloměstě určitě najdete minimálně jeden salon, který se vám bude ochotně věnovat.

Mezi firmy, které se epilací dlouhodobě zabývají a můžete u nich čekat zajímavé výsledky, se řadí třeba Yes Visage (pobočky Praha, Brno, Ostrava), Petra Clinic (Praha, Karlovy Vary) nebo také klinika Asklepion (Praha), která se začala na laserovou epilaci specializovat jako první v ČR.

Vaše zkušenosti a recenze s epilací – přidejte názor do diskuze:

Jana

„Ja chodim pravidelne s podpazim. Slecna mi ale na zacatku durazne vysvetlila, se nestaci par sezeni. Ze pokud se nechodi pravidelne, tak pak chloupky novem dorostou do puvodniho stavu. Ale z mesicniho sezeni sem se dostala na interval 1 x za 2 mesice a z 1000,–- me pak to uz stavalo 150,–- za sezeni. A pokrok luxusni. Sme chlupac, takze sem mela s cim porovnat. Ted sem ale tehotna, takze sem zvedava kam se to vrati do te doby ne budu moct zacit chodit znovu.“

Anonymní

„laser funguje jak kde. mám velmi černé velmi silné chloupky. chodím na zadní stranu stehen, kde teda asi polovina zmizela a zbytek se drží i po 4. pokusu. jednou jsem byla na podpaží a i po roce zůstaly chloupky jemnější a je jich tak polovina (pak jsem prostě už neměla čas). a teď jsem byla jednou na břichu a i po 6 týdnech je celkem ok. na podpaží a břicho budu taky chodit opakovaně. chodím tam hlavně proto, že moje chloupky bohužel nejdou ani holit, pokud je nezjemním laserem. okamžitě se zanítí a navíc jsou i hned po oholení pořád vidět, rostou tak divně šikmo blízko kůže a navíc všemi směry.

ale bacha, mně to tedy dost bolí. podpaží byla poprvé bolest neskutečná, ale na rozdíl od epilátoru je to jen jeden mžik záblesku, záblesků přitom udělala sestra asi tak…5 na jedné straně? takže se to dalo vydržet. každé další ošetření bolí méně.“

VAŠE HODNOCENÍ

6 Comments
 1. No, já jsem si taky chtěla pořídit epilátor, ale jako nakonec jsem do toho nešla. Není to prostě zaručený úspěch a navíc prostě je problém, že s ním zarůstají chloupky, což je docela bolestivé :/ Takže já jsem si zašla na odborné ošetření. To jsem měla jistotu, že vše bude v pohodě :)

 2. Na laserové epilaci podpaží a nohou jsem byla v Perfect Clinic, kde jsou velice ochotní a ikdyž jsem se na vše ptala do detailů, neměli problém mi odpovědět. Průběh byl podle toho, jak říkali a navíc po 5ti zákrocích chloupky nerostou.

 3. Zkoušela jsem depilaci, epilaci, různé stroje a taky klasickou žiletku… Pořád to nějak nebylo ono…
  Až jsem vyzkoušela IPL světelný epilátor. Stojí to sice dost peněz, ale výsledek je nesrovnatelný.
  Doporučuji si to ale prvně vyzkoušet, než utratíte pár tisíc.

  https://www.holime.cz/profesionalni-ipl-epilace-v-pohodli-domova

  • Odpovědět
   Lucie Dobrovolná před 2018/01/11

   Ono to nevypadá špatně, ale mě spíše zajímalo, jak je možné, že i v dnešní době je takový rozdíl v cenně. Koukala jsem na IPL za 5500kč právě na holime.cz, když jsem si pak porovnávala ceny, tak jinde byl klidně za 11000tisíc kč. To fakt nechápu.

   • Tento eshop patří dlouhodobě mezi ty nejlevnější, ale zároveň má i výborná hodnocení všude možně. A pokud ještě narazíte na kousek, jak ve vašem případě, kde je akční cena, tak je cena opravdu nejnižší. To je jedna z mála výhod internetu, že se ceny dají takto velmi rychle porovnat.

  • Odpovědět
   Martina Sklenárová před 2017/12/18

   To Lenka, já s tím dobré zkušenosti nemám… Mám asi příliš citlivou pokožku, zkoušela jsem to u kamarádky, která si to hrozně chválí. Každopádně jsem si asi dva roky zpátky pořídila epilátor od Braunu, shodou okolností na eshopu holime.cz. A s tím jsem spokojená. Je tedy pravda, že ne všechno je pro každého.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo