Evolveo Strongphone X4 [recenze]

1
Aktualizováno

Většinou, co se týče recenzí, naleznete pouze na nejmodernější verze chytrých telefonů. Dnes se však zaměříme na mobilní telefon Evolveo Strongphone x4, který splňuje podmínky testů Ministerstva obrany USA.

Odolné telefony od Evolveo Strongphone

Tudíž se dá odvodit, že se jedná o obrněný telefon používaný především vojáky v terénu, ale není to podmínkou. Najdou se i ti, kteří si jej pořídí místo moderního kousku.

evolveo-strongphone-x4-recenze Výrobce jej představuje jako telefon, který je odolný vůči vodě, otřesům a padům. A nejen to.

Specifický není jen kvůli bezpečnosti, ale také tím, že se pyšní Androidem.

Představit vám ho také lze jako mobil s dotykovým displejem a tlačítkovou klávesnicí.

Takže pokud milujete staré způsoby a rádi mačkáte tlačítka, ale zároveň chcete přejíždět přes displej, není problém, tohle všechno vám nabízí Evolveo Strongphone X4.

Ale opravdu je tak dokonalý, jak uvádí výrobce? Tak to se dočtete v tomto článku, kde si ho představíme od A až po Z.

Bezpečnost nadevše nebo jen trik, jak nalákat uživatele?

Je to sice už nějaký ten pátek, ale určitě si pamatujete na NOKII, která byla také pogumovaná a byla představena světu jako odolná vůči pádům.

Po zakoupení jste určitě zjistili, že když vám spadla jen z malé výšky tak se prostě a jednoduše rozpadla a už jste jí nikdy nedali dohromady, protože oprava by byla mnohem dražší než koupě nového telefonu.

A u tohoto telefonu je to podobné. V okamžiku, kdy vám domů dorazí balíček, napadnou vás dvě věci. A to:

 1. Ta krabička snad obsahuje tunové závaží.
 2. Co to do pekla je.

Na obrázku to sice není poznat, ale tento telefon je opravdu velmi těžký. Dal by se přirovnat k pogumované cihle s tlačítky.

Možná je uváděn jako bezpečný, ale nepředstavujte si, že ho pustíte z metrové výšky na zem a nic se mu nestane. Maximálně by to musel být velmi šikovný pád.

Dále bychom se mohli zaměřit na odolnost vůči poškrábání displeje. Je pravda, že pokud ho máte v kapse třeba s peněženkou nebo jinými drobnůstkami, tak se sklíčko nepoškrábe, protože je z tvrdšího plastu.

evolve-strongphone

Ale zapomeňte na to, že ho hodíte předkem na kámen a nic se mu nestane. Sice vám ho tak ukazují, ale pravda bude nejspíš jinde.

Co se týče poškrábání hran telefonu, tak to má výrobce pravdu, to opravdu nehrozí. Protože tolik gumy okolo jste ještě neviděli.

V jedné věci je opravdu velmi bezpečný a to v případě vnitřku. Je tak zabezpečený gumou, různými krytkami a šroubky, že si budete muset pořídit fotodokumentaci než tento mobilní telefon složíte opět dohromady.

Takže, co se týče bezpečnosti, určitě si uděláte obrázek sami, ale pokračujeme dále, pořád to není vše, co byste měli vědět než se rozhodnete zakoupit Evolveo strogphone X4.

Nepřehlédněte:  iPhone XR recenze

Výhody od výrobce aneb jak to vidí uživatel

Voděodolnost

Velkou výhodou vám bude nabídnuta právě odolnost proti vodě. Ano, ale v případě toho, že se jedná o déšť. Určitě to není o tom, jak je uváděno, že se s ním můžete i potápět.

Můžete, ale jednou a naposledy. Je pravda, že pokud vám třeba spadne do sklenice s vodou, nemělo by se mu nic stát, ale nečekejte hodinu než ho vyndáte.

Výrobce si vymyslel dotykový displej, ale asi nemyslel logicky. Povedlo se vám někdy pracovat na mokrém sklíčku? Ne! Musíte zdlouhavě sušit, abyste si mohli navolit vše, co potřebujete.

Otřesy

Konečně něco, co bylo vymyšleno dobře a opravu funguje. Jeďte třeba v traktoru nebo tanku, telefon se vám nerozsype.

Skvělý design

Je to telefon, který si určitě nevybere nikdo, kdo se dívá i na design. Leda by se vám líbila MERCUR stavebnice, protože vám jí také může připomínat svým vzhledem.

Kam se podíváte, je šroubek, plíšek, guma či jiná součástka. Dalo by se říct, že pokud se rodiče rozhodnou, že tento telefon darují svému dítěti jako první, tak ho asi jen tak spolužáci neuvidí. Má pár skvělých vlastností, ale nedá se to rovnat telefonům, které mají víc než základní funkce.

Zajímavosti o telefonu Evolveo strongphone x4:

Na tomto telefonu se najde dokonce i něco, co by se vám mohlo líbit.

Tlačítko na boku vám umožní rychlé spuštění oblíbené aplikace ve vašem telefonu.

Určitě se vám bude líbit funkce WiFi HotSpot – bezdráťová síť pro okolí vašeho telefonu

Pyšní se operačním systémem Android 4.2.2 Jelly Bean.

Dále se vám bude líbit:

 • voděodolný fotoaparát
 • rozšíření paměti microSD kartou
 • vnitřní paměť 4 GB
 • blesk

Na závěr je nutné podotknout také fakty jako je například konektor na nabíjení nebo mikrofon. Co se týče nabíjení, možná to opravdu je vodotěsné, ale už jste někdy viděli mikrofon, který by byl skrytý? Ani tento není, takže když se nad tím zamyslíte, asi tak extrémně zabezpečený nebude.

A to ještě nevíte, že když se rozhodnete telefon reklamovat a zjistíte cenu, tak se vám akorát tak protočí panenky. Jediné, co pro vás bude útěcha je, že tento telefon nestojí deseti tisíce jako jiné, ale celkem malou částku.

Při nejhorším se vám může stát, že jen maximálně budete litovat svého riskování s tímto telefonem.
Teď už záleží jen a jen na vás, zda se rozhodnete Evolveo strongphone X4 zakoupit a budete riskovat.

Třeba budete právě Vy spokojení. Záleží především na tom, jaké máte priority a co od svého telefonu požadujete.

Máte osobní zkušenost se smartphonem Evolveo Strongphone X4? Přidejte vaše hodnocení do diskuze!

Evolveo Strongphone X4 [recenze]
4 (80%) 1 hlasů

3 Comments
 1. Chtěl jsem telefon na volání a SMS. Volání OK, Android je přidaná hodnota, ale psaní je katastrofa. Znáte někdo způsob, jak u hw klávesnice nastavit T9 (nebo .apk)? Nebo, alespoň jak zlepšit přepínání velkých malých písmen?

 2. Odpovědět
  Lukáš Čuřík před 2016/12/11

  Jediné co lze z této recenze usoudit je, že cenzor je arogantní Idiot.Co to sakra bylo?

 3. Takto arogantne a zaujate a neodborne som ešte recenziu napísanú nečítal. Nadchlo ma foto z celkom iným modelom…. Redaktor – odborník bez mena.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo