FTF Group – Face to face

0
Aktualizováno

FTF Group je firma sídlící v Českých Budějovicích, která se zabývá marketingem. Na svém webu má značné reference, ovšem v pracovních nabídkách pozic je poptávka pouze pro obchodní zástupce, takže je otázka, co vlastně lidé u FTF Group dělají.

Pokud se podíváme do rejstříků, zjistíme, že FTF Group patří do sektoru Finančního a investičního poradenství a hledá pracovníky na pozice zástupce, který bude pracovat jako energetický poradkyně, takže je možné, že půjde o podobné služby jaké nabízí například Partners či OVB.

Pokud máte s FTF Group zkušenosti, prosím napište je do komentářů pro případné další návštěvníky.

VAŠE HODNOCENÍ
Nepřehlédněte:  MND recenze
33 Comments
 1. Zdravím,
  koukám, hodně lidí má s touto firmou zkušenosti, ale jen co se týká obchodních zástupců. Chci se proto zeptat, nemá někdo zkušenost s pozicí OBCHODNÍHO KURÝRA?
  Děkuju za odpověď :)

 2. Dobrý den, mám také dotaz. Našla jsem nabídku na funkci administrativní pracovník u FTF Group.
  Nejdříve jsem byla z této pracovní nabídky nadšena, ale jak tady čtu, začínám mít obavy.
  Zajímalo by mě pár věcí, nebo vlastně co nejvíc :-)
  Hledám práci admistrativní pracovnice a né domovního prodejce. Můžete mi někdo poradit a napsat své zkušenosti ? Je tato práce na zaměstnanecký pracovní poměr ?
  Děkuji

  • Lidi dávejte si na tuhle firmu pozor.. Jsou to „energetický poradci “ který nutí lidi nakupovat energie od bohemia energy. Chodí po domech a po lidech.. Plat? Neslibujte si.. Na pohovoru vám řeknou 15 000,- fix a + provize z prodeje ale skutečnost je ze vás dají na dohodu o provedení práce aby nemuseli platit nic a datum splatnosti dohody je do 3-4měsíců.. Tam máte napsaný že vydelavate 1200,- měsíčně.. Z každého prodeje máte pulku provize na další den na ruku je to 400,- když prodáte smlouvu na bohemku a 200,- když prodáte pojištění do ČPZP.. A nakecaji vám že druhá půlka vám jde do platu..Každý rano a den vám vymývaji mozek s tim že postoupite nahoru na vyšší pozici a budete bohatí a budete týdne vydělávat 300 000,-… Já sem tam pracovala 4měsíce a 4mesice jsem neviděla peníze a ukončila jsem to když mi skončila ta dohoda měsíc jsem čekala Na peníze pak mi tam nakecali že jsem odevzdala nefunkční nabíječku na tablet tak že mi to odpocitaji z platu.. Takže jsem cekala další měsíc.. To už byli dva měsíce navíc.. Další měsíc si vymysli že to ještě nepočítali na uctovnitvi takže 3mesice navíc další měsíc už 4.jsi vymysleli ze musím zaplatit nějakou pokutu za to že jsem odešla a až 5měsíců na to jak sem oficiálně skončila jsem dostala peníze za odpracovany 4měsíce +5měsíců čekání.. Konečná částka mé aktivity za to všechno byla 950,-.. Takže jsou to podvodníci lháři a naprogramované oblbnute hračky které okrádají lidi.. A nabíječka byla nová funkcí a jeste aby nebylo málo ukradli mi drahou koženou kabelku kterou jsem doteď Nedostala zpátky nezvedají telefony ani nic..

 3. No jak to tu tak čtu, vidím hodně naivity z obou stran. Pracovníci, kteří si stojí za tím, že společnost není podvodník, ale že za to zodpovídají spíše nepoctivý obchodníci (podvod už je jen to, že uvedu do inzerátu zavádějící název pozice, který nesouhlasí s realitou). Potom ale naivita lidí, kteří jsou svým uvažováním někde za komoušema. Dnes je přirozené, že se firmy musí na trhu nějak prosadit, probíhá velký boj o klientelu už jen kvůli obrovské konkurenci, někdy i špatné pověsti samotného oboru. Mnoho lidí je dnes pohodlných, nechtějí někam chodit, neradi si shánějí informace, jsou zvyklí, že jim vše přistane na klíně. Od toho některé firmy nabízejí možnost konzultace v domácnosti klienta, aby nemusel nikam běhat a to z toho ihned nedělá podvod. Na druhou stranu, prošla jsem si rejstříky firem a musela jsem se smát :D před 6ti lety jsem totiž byla u pana manažera, raději nejmenuji, na pohovoru do společnosti Jobing na stejné adrese, stejně zavádějící název pozice a stejný výsledek. A pak už to jelo ze společnosti najednou bylo Space registry s.r.o., poté N.Y.-CLUB spol, 4help s.r.o, která je mimochodem v likvidaci, Save max ohio s.r.o překvapivě též v likvidaci :D No a nakonec FTF group od r2014. Na všechny tyto firmy stejný postup nabírání lidí, stejný jednatel a u všech věta: „Za společnost navenek jedná jednatel samostatně. Podepisování za společnost se děje tak, že jednatel připojí svůj podpis k nadepsané, otištěné nebo jinak zobrazené obchodní firmě.“ Takže něco není v pořádku, toto jsou fakta vše je dohledatelné. Nejspíš samotní obchodníci věří určité filosofii, chtějí opravdu lidem pomáhat, ale podle mě by to měli zkusit v jiném oboru a pod jinou firmou, tato stejně dle historie nebude dlouho fungovat ;) nebo se opět přejmenuje. Mě by teda bylo blbé stávajícím klientům ukazovat každý rok či dva jinou vizitku s jiným názvem firmy ;)

 4. Byla jsem pozvána také na pohovor, divné, životopis jsem odeslala na Liceo v Hradci Králové, pozice administrativa, ale byla jsem pozvána jinam a to do společnosti MK Marketing Group. Manažerkou jsem byla vybrána do druhého kola, vypadala důvěryhodně. Avšak jsem nečekala, že skončím u nucení lidí a prodávat jim energetiku!!! Lháři!!!

 5. No ty se taky prober chytráku :D

 6. Zdravím, takže když jsem pozvaná na pohovor od Liceo, mám brát všechny tyto komentáře na tuto firmu? Schovává se tedy firma ftf pod tímto názvem? Já jsem u nich reagovala na inzerát promotér reklamy a marketingový specialista..jedná se prostě a jednoduše o obchodníka, který obchází byty a nabízí služby? Dnes bych měla jít na pohovor, ale jestli je to tak jak píšete, tak to nejspíš vzdám. Prosím o rychlou odpověď. Díky moc!

  • Dobrý den, ráda bych se zeptala jak jste dopadla.. V Hradci Králové teď taky hledají Promotérku – pracovníka v reklamě. Chtěla jsem to zkusit, ale teď nevím. Pomohla byste mi? Děkuji AT

   • Dobrý den, u FTF jsem pracovala, tehdy fungovali ještě pod jiným názvem. A pokud nemáte dost silný žaludek na to otravovat lidi, zvonit na baráky nebo zastavovat lidi na ulici, tak bych tam ani nechodila. Já u nich vydržela cca měsíc a co se týče finanční stránky, tak to pro většinu byl spíše prodělek než výdělek :)))).

 7. Zdravím,

  tak co tady čtu, tak jsme naletěl. Byl jsem na pohovor pozvaný SMS-kou, kde bylo řečeno místo,adresa a čas. Už tak se mi zdálo divné, že jsem nebyl telefonicky kontaktován. Řekl jsme si proč ne, tak to zkusím, zabít mě nemůžou :D
  No přišla ke mě slečna, že mám počkat na pana manažera. Ale přesně je to tak, jak říká většina lidí. Mám přijít další den, na celý den, abych viděl na živo, jak se to dělá a vidět to. Ale vidím, že to bude jen zbytečné nebo mám to zkusit? Osobně si myslím, že v tom moc není problém. Pán mi to vysvětloval tak, že zákazníkovi ukážeme a porovnáme ceny energie a že ukážeme, že tady mohou ušetřit tolik a tolik. Takže to všechno je lež a chtějí jen nalákat lidi na přepsání?
  Ukazoval mě i že nějaký jeho podřizení dnes přepsali 4 lidi a vydělal si tolik a tolik..a měl jich tam víc takových..Takže vše je lež?
  Ještě mi bylo řečeno, že mají tři projekty a to, že dělají reklamy pro VZP nebo jinou zdravotní pojišťovnu teď + něco s právničinou a řidičákem + ta energetika.. No myslím, že se tam na tu ukázku nedostavím, že to bude jen ztráta času.

  • Proč si myslíte, že jde o lákání a lhaní lidem? Keci nemají cenu, ukázána platí! Vy si budete kupovat rohlík za 3kč, když hned ve vedlejším obchodě mají ty též rohlíky za 1kč? Blbost ne?! A to samé je s energií. Proč budu u jedné firmy platit 4kč/kWh, když jí můžu mít u jiné firmy za 2,50kč/kWh? Chce to jen umět číst ve fakturách, což ,,normální “ lidi neumí. Proto jsme tu my, abychom jim vysvětlili, jak je faktura za elektriku a plyn složená a na čem lze ušetřit. Pak už jen záleží na lidech, jestli chtěj zbytečně platit 3kč za rohlík, když ten samí mohou mít za 1kč

 8. Odpovědět
  Pani Marie Kecá před 2016/02/16

  Vážená pani Marie.
  Když si zaměstnávatel zadá na portál práce inzerát pod jménem ( X ), tak se má jednat o firmu ( X )!
  Pokud zadání údajů od zaměstnavatele jsou nepravdivé, tak to taky o něčem vypovída!
  Vše se dozvíte až příště : Náplň práce, mzdu…
  Dáte mi služební auto, ale nezajímá Vás jak dlouho mám Ř.P, kolik mám asi najeto, nehodovost, jestli se v autě vyznám a jsem schopen rozpoznat závadu a pod. Taky divný…
  Na každém jiném pohovoru se takové věci probírají na úvodním setkání, které může taky trvat celý den, ale ne na 2hém setkání !
  Mimo to obě společnosti, jak Liceo, tak FTF mají jiného majitele a jednatele !
  Takže, kyž si zadá požadavek na volné místo Liceo, tak se nemůžu nakonec ocitnout v FTF !
  !!!Bílá je prostě bílá, né jasně růžová, nemo zelená !!!
  ´´Podniky´´ jako je ten Váš bych v momentě zavřel .
  Pokud jěště pořád máte pocit, že se mýlím, tak mi vysvětlete jak to, že jdu do Liceo a Přijdu do FTF?
  Ano, každá má jakoby stejné zaměření….

  • Paní Marie nekecá jen vy hledáte způsob jak se vyhnout práci

   • Vážený pane Ladislave.
    Já jsem zaměstnán již (12let) od ukončení střední školy a to bez přerušení a bez jediného dne PN, navyše jsem byl před nedávnem povýšen, tak se uklidněte!
    Možná když to tak vemu, tak nechci pracovat ve firmě, která má pochybnou pověst a to je myslím plně v pořádku.
    Když mi ni na tom něco nesedí, tak tam prostě dělat nebudu.

    • Ladislav před 2016/11/23

     Tak když jste zaměstnán 12 let tak co tady šťouráte,tak buď máte práci a jinou nehledáte a nebo co říkáte jsou jen keci

    • Zebych uvazoval nad zmenou?

 9. Tak dneska jsem byl na „pohovoru“.
  Doslo mi divne, ze jsem psal na firmu Liceo a nakonec jsem skoncil v FTF. Jinak lidi jsou tam fakt hodne mily i zeny jsou hezke a prijemne, opravdu.
  No jak jsem odesel, tak si rikam, ze v tom bude neco zakopane….
  Nabizi firemni auto, no v okoli jsem zadne nevidel, coz je divny, kdyz pred firmou nebylo zadne auto s viditelnym logem spolecnosti.
  Takze dekuji lidicky a na dalsi termin se uz nehodlam dostavit – zbytecne zabit cely den…
  To radeji zustanu ve stavajicim zamestnani.
  Stejne nemam zaludek na to obelhavat lidi a nutit je k necemu….
  Navyse takovou „praci“ vykonavat se mi hnusi.

  • Jde o to, že podomní nabízení služeb stále provádí spoustu firem, a většina dodavatelů energií taktéž. Pokud někdo obelhává lidi, tak je to chyba obchodního zástupce, NE firmy. Což není jen u FTF a sám u FTF pracuji a pracuji v kolektivu upřímných lidí, kteří nikoho neobelhávají a s lidmi jednají narovinu. V okolí ste žádné auto vidět nemohl, když jsou všechna v terénu. K ničemu se lidé nenutí. Vidí to černé na bílém. A je pouze na lidech jak se rozhodnou, bez nátlaku a v klidu. Denně pracujeme 12 hodin,, ale jednáme s lidmy a je to jen o komunikaci s lidmi, kteří se většinou ani nevyznají ve fakturaci a neví co platí. Tato práce mě naplňuje, když vidím, že člověk je mi vděčný za to co sem pro něj udělal a za to, že už ví jak to s dodavateli funguje.

  • Pokud by jste absolvoval pozorovací den, viděl by jste sám, že lidi neobelháváme. Firma si zakládá na etickém kodexu. Podvodníci v naší firmě nemají co dělat.

   • Odpovědět
    Marie Michalkova před 2016/09/20

    Dobrý den,jen se chci zeptat,proc někdo nemá výpověď a už u vás nedělá..jak ji získat? děkuji

 10. Moc,děkuji za vaše předchozí komentáře už sem měla jít na pohovor,paní mi nechtěla do telefonu nic říct ani název firmy,druhej den mi poslali sms s adresou a časem schůzky a jménem firmy a tak sem si projela internet a našla vaše zkušenosti, schůzku zrušila,děkuji

 11. Také mám zkušenost s touto společností. Na pohovoru jsem se nic konkrétního nedozvěděla a měla jsem přijít na zkušební den, na který jsem se samozřejmě dostavila, protože jsem absolutně vůbec netušila co mě čeká. Podomní prodej – prý kontrolují dodavatele, kteří potencionálním zákazníkům, dodávají energii a pokud zjistí nějaké nesrovnalosti, tak to napraví tím, že změní dodavatele – Bohemia energy. Dodnes lituji promarněného dne, ale pokud to vezmu z té druhé stránky dalo mi to zkušenost, že s takovou společností si nic nezačínat.

  • Každý promarněný den je když jsi vedená na úřadu práce a tím že získáte novou zkušenost není promarněný den.Tak je vidět kdo žije z našich daní

   • zajímalo by mě, jestli u té společnosti ještě pracujete….nemůžu z toho jak tu společnost hájíte :D z téhle společnosti je mi na blití :))) sama jsem tam pracovala, takže vím o čem mluvím :) amen

   • Ano, však jsem také napsala, že mi to dalo novou zkušenost, které si samozřejmě cením. Smyslem toho, proč jsem napsala, že to byl promarněný den, bylo to, že jsem si nemusela brát neplacené volno ve své stávající práci, ale den strávit vyděláváním peněz, které samozřejmě všichni potřebujeme a ne všichni jsme potěšeni vidinou, že jednou skončíme na úřadu práce a budeme žít z „cizích“ peněz.
    Neberte můj komentář jako urážku společnosti FTF Group, ale vyjádření názoru, na který máme všichni právo. A když jsem ho psala, tak jsem přemýšlela nad tím, že když jsem já na internetu hledala informace o společnosti, tak bych byla ráda za jakékoliv ohlasy, které bych našla.
    Jinak Vám přeji příjemný den. :)

 12. Jedná se o podomní prodej energie. Od 7 do 19h zvoníte na lidi a obtěžujete je. V inzerci lákají zájemce na pozici reklamního poradce/ konzultanta. N a pohovoru Vám neřeknou nic konkrétního a domluví si s Vámi schůzku na další den ráno… Ráno Vám přidělí jednoho z podřízeních se kterým půjdete na kávu a zjistíte, že se jedná o podomní prodej. Mně v den pohovoru měl pán v kanceláři tu drzost na přímou otázku, zda se jedná o podomní prodej odpovědět, že nikoli. Mzda je vyplácena každodenně po 19.h na základě toho kolik smluv jste uzavřeli. Navíc aby rozhodili sítě, tak se schovávají i pod společnost Liceo Consulting s.r.o. Z Licea Vás někdo kontaktuje a pozve na pohovor, přičemž FtF vůbec nezmíní, až když přijdete na pohovor zjistíte, že Liceo = FtF. Jsou si vědomi své špatné pověsti a tak agitují pod více názvy.

 13. Chodí po domech a chtějí vidět Vaše vyúčtování – přesně EAN kód. Říkají, že si ho zadají do počítače a zjistí, jestli Váš dodavatel od nového roku sníží povinně náklady o 30 %. A když zjistí, že ne, tak Vám to zařídí. EAN kód je hlavní identifikační znak odběrního místa a je potřebný při změně dodavatele! Takže rozhodně nic nedávat!!!

 14. jejich pracovník hovořil jménem českého regulačního úřadu…….chtěl vidět vyúčtování elektřiny….takže – ani neotvírat

  • To co zde popisujete je nekalé jednání obchodního zástupce, nikoli firmy, o kterém manažer pobočky nemůže bohužel vědět.
   Tyto poznatky jste měl manažerovi/manažerce oznámit. Těmto praktikám nelze zabránit, pokud se o nich bude mluvit pouze na internetu. Je nutné při takovém zjištění oznámit tuto skutečnost manažerovi aby mohl jednat. Pokud víme o takovém jednání, vyvádíme z toho důsledky.

 15. skvělá šance na snadno vydělané peníze a prožití kvalitního a bezstarostného života ;)

 16. Firma FTF se zabívá podomním prodejem energetiky a nabízení jiných programů, pracovní doba je od 7 do 7 každý den, člověk den co den čelí nahánění od policistů z různých měst kvuli zákazu podomního prodeje, této firmě bych se velice obloukem vyhnul, pokud chcete mít příjem a aspoň nějaký volný čas.

  • Ted uz se nejmenuji FTF ale Č.M.A.V :D :D jen tak pro info, zvali mne na pohovor do jine budovy nez je na strankach i do jine firmy. Tohle fakt ne. Zase jen vyjebani s lidma, proc nazyvaji pozici jako asistentka v reklamne .. :D a je z toho pojistovak.. To je fakt des.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo