Hodnocení půjčky od lidí

3

Půjčky, ať už bankovní či nebankovní, využívají v dnešní době lidé nejen v případě, kdy potřebují zaplatit nutné výdaje, na které nemají.

Díky nízkým úrokovým sazbám se „vyplatí“ půjčit si i v případě, kdy peníze máte, ale rádi byste jste měli ještě více. Důvodů může být několik.

Můžete si tak například okamžitě pořídit vybavení do domácnosti, vyrazit na dovolenou anebo peníze třeba investovat.

Na trhu s půjčkami si můžete kromě vybírat od nabídek nejen bank či nebankovních společností, ale také od subjektů, které zprostředkovávají půjčky od lidí. Takových subjektů v Česku existuje hned několik, lidé mají velmi dobré zkušenosti se Zonky, kterou jistě znáte z reklam, využít lze ale úvěrů od dalších firem jako je Bankerat či Žlutý meloun.

Proč by vás měl tento typ půjček zajímat?

Především díky výhodným úrokovým sazbám a přívětivým podmínkám. Nebankovní půjčky od lidí jsou totiž výhodné pro obě dvě strany – jak pro vás, potenciální dlužníky, tak pro věřitele či investory, kteří nabídnout své volné finanční prostředky.

Systém půjčování mezi lidmi, známý také pod pojmem P2P půjčky, funguje velmi snadno. Vytvoříte si účet u daného zprostředkovatele úvěru a poté si zadáte vaši poptávku na půjčku.

Zde můžete popsat váš příběh a vaši situace, ve které se nachystáte. Například, proč si potřebujete půjčit, co budete s vypůjčenými penězi dělat a jak je hodláte splácet. Čím je váš příběh zajímavější, tím rychleji a snadněji získáte požadovaný finanční obnos.

Kolik vám půjčí?

Díky tomu, že se na vaši půjčku skládá několik investorů, můžete při dobré bonitě a zajímavém příběhu získat půjčky od lidí od 20 000 až do 500 000 Kč. Podle toho, jaká je vaše bonita, tedy jaké je šance, že budete splácet svůj dluh bez problémů, se pak odvíjí úrokové sazby.

Lidé, kteří se mohou zaručit nemovitostí, nemají žádný zápis v registrech dlužníků a mají pravidelný, jistý a dostatečně vysoký příjem se mohou dostat do kategorie s nízkými úroky.

Čím horší je vaše bonita, tím vyšší pujcka-od-lidi úroková sazba je vám napočítána.

Díky tomu, že o tom, zda vám půjčí, rozhodují přímo lidé, tedy investoři, je velká šance, že peníze získají i lidé s horší bonitou.

Pokud jste se například v minulosti omylem dostali do registrů dlužníků, ale přitom máte dostatečný příjem a jindy jste neměli se splácením potíže, můžete zde získat sumu i úrok výhodněji, než u banky, či nebankovní společnosti, kde hodnotí vaši bonitu systémově a přísněji.

Nepřehlédněte:  Zonky.cz půjčky – zkušenosti a recenze

Jestliže vás tedy láká možnost získat finanční obnos rychle a s výhodným úrokem, může být půjčka od lidí právě tím, co byste měli vyzkoušet.

VAŠE HODNOCENÍ

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo