Hořčíkový olej recenze

0

Hořčík je minerál, který máme v každé části těla. Je naprosto nezbytný pro správnou činnost svalů, celkově zprostředkovává více než tři sta různých biochemických reakcí, bez kterých by náš život vůbec nefungoval.

Mnoho lidí trpí nedostatkem hořčíku, ale plně si to neuvědomují. Až polovina světové populace má nízký příjem magnesia.

Za následek to má nejen výraznější svalovou únavu, nedostatek hořčíku se pojí i s nespavostí, vypadáváním vlasů a nehtů, potížím s koncentrací a dalšími problémy. Jak z toho ven? Prostě dodat tělu dost hořčíku a přestaneme být brzy nemocní…

Tablety, minerální vody, ale samozřejmě také hořčíkový olej

horcikovy-olej-recenzeMožností, jak tělu dodat odpovídající dávku magnesia, je poměrně dost. Naneštěstí, jak ukázaly mnohé studie, jeho tzv. orální příjem neznamená nejkvalitnější absorpci.

Minerální vody, tablety s plejádou vitamínů a minerálů a mnoho dalších je tak spíše druhořadým doplněním, co takhle zkusit hořčíkový olej?

Právě kožní aplikace hořčíku znamená lepší vstřebatelnost, doporučená denní dávka hořčíku je u dospělých osob asi 300 mg za den.

Zevní použití zajistí skvělou pleť, snížení stresu a je vhodné i pro sportovce. Problémem tu ale může být o trochu vyšší cena, hořčíkový olej totiž vyjde asi na 350 korun (hovoříme přitom o 200 mililitrovém balení).

Zkušenosti s hořčíkovým olejem

„Občas užívám v kombinaci vápník + hořčík +zinek. Na únavu mi dobře funguje udělat si kúru s tinkturou ostropestřce mar. Dělám slabší, než je na lahvičce, jinak taky prohání“

hořčík funguje skvěle. Já jsem ho měla proti křečím. Moje léčitelka mi doporučila konzumovat ho nejlépe v přírodní formě. Tedy hledat potraviny, kde je co nejvíce hořčíku. Např. voda Magnesia není vůbec špatná. “

Recenze na něj jsou ale mimořádné, rychlý účinek (mnohem rychlejší než u tablet) je zmiňován u většiny pozitivně laděných hodnocení, negativních je tu jen naprosté minimum. A proč?

Nepřehlédněte:  Aloe live Detox

Tak například, pokud aplikujete tento olej na opálenou pokožku, dočkáte se mírného svědění.

Olej je zcela bez vůně a zápachu, má dobrou roztíratelnost, ranní křeče v nohou jsou rázem pryč. Při užívání hořčíkového oleje podle některých recenzí také mizí vyrážky, stačí pravidelné nanášení v malé míře na postižené místo.

Mimochodem, pokud trpíte cukrovkou, zvýšeným krevním tlakem, srdeční arytmií nebo častými migrénami, máte zvýšenou potřebou hořčíku – organismu tak nebude stačit jen doporučených 300 miligramů za den, můžete mu dopřát i o něco více (řádově například i celé desítky až stovka miligramů).

Pokud máte zkušenosti s užíváním hořčíku ať už ve formě oleje či jinak, můžete přidat vaše zkušenosti a recenze do naší diskuze

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Reset Password