Huawei Ascend Y300 recenze

0
Aktualizováno

Huawei Ascend Y300 Nedávno mi vypověděl službu můj starý mobil a tak jsem hledal náhradu. Už delší dobu jsem pokukoval po dotykových smartphonech, ale zdály se mi příliš drahé.

Až jsem narazil na Huawei Ascend Y300 za velmi přijatelnou cenu pod 3 500 Kč. Hardwarově jej pohání 1 GHz procesor Qualcomm a softwarově OS Android 4.1. Snad Vás Huawei Ascend Y300 recenzí nezklame, ba naopak Vás může přesvědčit, že i méně známá značka na poli smartphonů má co nabídnout.

Skvělá cena, odpovídající výkon, menší RAM i celková paměť, naopak překvapí NFC a kvalitní IPS displej

Huawei Ascend Y300 si nehraje na špičku, ani jí není. To jsem věděl i já, nehledal jsem smartphone za 10000, ale něco levnějšího. Svými parametry mě tento model oslovil, poměr cena/výkon se mi zdál velmi dobrý. Tak jsem si ho pořídil a můžu říct – spokojenost. Nabízí přesně to, co jsem čekal, nic víc ani méně.

Kvalitní je 4″ IPS displej s rozlišením 800´480 pixelů, což je dnes poměrně standard (WXGA). Nabízí i dlouhou výdrž baterie a 4 GB interní paměť na vlastní data, avšak po instalaci několika programů paměť rychle mizí.

Huawei Ascend Y300 nabízí také:

 • 5 Mpx fotoaparát
 • klasický 3,5 mm jack pro připojení sluchátek
 • disponuje možností konektivity přes EDGE/Bluetooth/Wi-Fi
 • dokonce je tu podpora NFC standardu

Jediným nedostatkem je malá RAM 512 MB, což nemusí vždy stačit pro spuštění více programů. Ale za tu cenu, nekupte to.

Nepřehlédněte:  Evolveo Strongphone X4 [recenze]

Huawei Ascend Y300 je schopnou konkurencí i dražších modelů, cena plně odpovídá výkonu

Tento smartphone je přesně tím, čím má být. Levnější smartphone, nabízí však slušný výkon a všechny funkce, které můžete od běžného smartphonu chtít.

Některé nedostatky plynou z menší paměti RAM a celkové interní paměti, natáčení videa je jen ve VGA (to mi však nijak

nevadí), ale jinak je to povedený smartphone. Huawei Ascend Y300 je schopným konkurentem známějšího modelu G300 a za nízkou cenu je to kvalitní kousek. Přesvědčil Vás Huawei Ascend Y300 recenzí ode mě?

Pokud ano, neváhejte, stojí za to a nabízí možnosti, které se vyrovnají i dražším modelům. Já jsem spokojen, vyhovuje mi a nezklamal. Ba naopak nabízí i více, než jsem od nízké ceny čekal.

VAŠE HODNOCENÍ
2 Comments
 1. Huawei se rychle rozmáhá… v mém okolí má tuhle značku docela dost lidí. A říkají že i co se týče kvality není na tom uplně špatně…

 2. Ano, je to povedený telefon s velmi přijatelnou cenou a slušnou výdrží na poli smartfounů.

  Zanechte své hodnocení nebo dotaz

  Register New Account
  Obnovit heslo