Huglo: Je to další podvod?

1

Internetová doba je plná všemožných nástrah. Kromě toho, že je nutné pročítat velmi důkladně všechny smlouvy, je potřeba si dávat i velký pozor na to, u koho nakupujete. I když by se mohlo na první pohled zdát, že jde už o neaktuální problém, seznámíme vás s nakupováním na Huglo.

Nejen český internet je zaplavený e-shopy pochybné kvality. Některé z nich se prezentují jako nákupní galerie, které jsou pouhým zprostředkovatelem a minimalizují svoji odpovědnost. Další zákazníkům posílají nepoužitelné, nebo dokonce rozbité zboží. Také jsme už narazili na e-shopy, které zákazníkům tvrdí, že u finálního výprodeje nelze uplatnit možnost vrácení, na které má zákazník nárok.

Negativních zkušeností s nákupem na Huglo.cz je na internetu tolik, že by se daly přehazovat vidlemi. A ani tak by to nejspíš k ničemu moc nebylo.

A pak jsou tu e-shopy jako Huglo (které už podle nejnovějších informací neexistuje), které za sebou nechávají desítky, ne-li stovky nespokojených, či podvedených lidí.

huglo

E-shop Huglo na první pohled nebudil podezření, že bude na něm nákup natolik problematický.

Jelikož je potřeba být neustále ve střehu, podíváme se, proč je potřeba se e-shopům typu Huglo.cz co nejdůsledněji vyhýbat.

Co bylo Huglo.cz?

Stejně, jako na začátku každé jiné recenze jsme chtěli navštívit e-shop Huglo. Ten ale podle všeho neexistuje. Přesměrování nás chtělo poslat na upravenou (a vrcholně podezřelou) adresu. Proto jsme vyhledávání raději ihned ukončili.

Když se ale podíváme na print screeny webu, které jsou dohledatelné na internetu, vidíme, že šlo o klasicky vypadající obchod se zbožím pro ženy, muže a děti. Můžeme vidět například nabídku dámských plavek, nebo stylových slunečních brýlí. Na první pohled tedy zákazník nemusel mít podezření na to, že se nachází na e-shopu, který by mu mohl způsobit problémy.

Podle dalších dostupných informací však nešlo o standardní zboží, ale o výrobky, které pocházejí z Asie. Samozřejmě, se značně upravenými cenami. (Takových obchodů a galerií je u nás spousta a řada lidí v nich nakupuje opakovaně. Takže nejde vždycky o něco vyloženě negativního, nebo podvodného.) 

Kde byl problém?

huglo

Huglo má nepřeberné množství negativních zkušeností.

Negativních zkušeností s nákupem na Huglo.cz je na internetu tolik, že by se daly přehazovat vidlemi. A ani tak by to nejspíš k ničemu moc nebylo. (To množství by možná zvládl odbavit výkonnější bagr.) 

Zákazníci se v diskuzích nejčastěji svěřují s tím, že:

 • Extrémně dlouho čekali na dodávku zboží (což je ale u přeprodávacích domén celkem normální)
 • Zaplatili za zboží, které jim nepřišlo a peníze jim nebyly vráceny zpět
 • Nikdo nereaguje na e-maily
 • Jim dorazilo jen několik věcí z objednávky
 • Došlo ke zrušení již zaplacené objednávky
 • Se s Huglo nedá nijak spojit

Pokud někomu něco přišlo, celkem často to byla jen část celé (zaplacené) objednávky. V případě, že lidé měli zájem řešit svoje problémy, nebyli mnohdy schopni se s e-shopem jakkoliv spojit. Případně jim e-shop Huglo vůbec neodpovídal.

Z toho důvodu se řada lidí obrátila se svým problémem na ČOI. S vírou v to, že se jim podaří získal alespoň část zaplacených peněz zpátky. Je ale otázkou, nakolik bude tato (byť hromadná) snaha úspěšná.

Jak poznat seriózní e-shop

Před nákupem na vámi neznámém e-shopu buďte vždy obezřetní. Hledejte vždy recenze, pečlivě čtěte obchodní podmínky a využijte platbu dobírkou.

Jelikož provozovatel e-shopu Huglo.cz má i mnoho dalších e-shopů a není jediný, kdo se snaží na nevědomosti lidí vydělat, je potřeba si ujasnit, podle jakých parametrů člověk pozná seriózní e-shop. Sice to dá nakupujícím trochu více práce, na druhou stranu, významně to posílí jejich jistotu, že dostanou kvalitní zboží v termínu a nebudou muset řešit zmizelou objednávku a peníze.

Při nákupu na novém e-shopu si zkontrolujte:

 • Recenze kupujících na internetu (varovným znamením jsou špatná hodnocení na srovnávačích, nebo stížnosti na webu dTest/obchodní inspekce atd.)
 • Provozovatele e-shopu (jeho uvedení je povinné, bývá v zápatí, nebo v obchodních podmínkách)
 • Zda se zboží nedá koupit i někde jinde (ideální je vložit obrátek zboží do vyhledávače obrázků Google, tak lze snadno zjistit, jestli daná věc není v sortimentu nějakého pochybného e-shopu, nebo třeba na eBay)
 • Poštovné a obchodní podmínky
 • Zda je možné platit dobírkou (u neznámých prodejců je vždycky lepší si otestovat jejich poctivost tím, že nebudete platit předem)

Také je potřeba používat zdravý selský rozum. Pokud nejde o e-shop, který prodává prokazatelně luxusní zboží, není reálné, aby se výrazně lišila původní cena zboží od té aktuální (a ani ten obchod s luxusním zbožím by to tak nejspíš neudělal). A tak dále. Prostě, ne každá na první pohled atraktivně vypadající nabídka na internetu je pro vás opravdu dobrá.

Máte nějakou osobní zkušenost s nákupem na Huglo.cz? Pokud ano, podařilo se vám získat zpátky peníze za nedodané zboží?

Nepřehlédněte:  Brandeis Clinic recenze

Zdroje informací

https://www.penize.cz/nakupy/416538-pet-e-shopu-na-ktere-si-dejte-pozor-lakaji-i-na-rousky – Pět e-shopů, na které si dejte pozor. Lákají i na roušky (česky)

https://www.vasestiznosti.cz/spolecnost-5334/aurora-ignite-devine-co-s-r-o-vevio-cz – Aurora Ignite Devine & Co s. r. o. (česky)

VAŠE HODNOCENÍ
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo