Jaký internetbanking?

1
Aktualizováno

Internetové bankovnictví je bezesporu v současné době nejoblíbenější metodou obsluhy bankovních účtů. Jde o metodu bankovnictví přímého, pomocí které lze kupříkladu sledovat aktuální zůstatek či zadávat jednorázové a trvalé příkazy.

Internetové bankovnictví toho však umí mnohem více, díky čemuž se stává i jedním z kritérií při výběru nového banky pro vedení osobního či podnikatelského účtu.

Požadavky klientů na internetové bankovnictví

Požadavky na internetové bankovnictví jsou jasné – mělo by být rychlé, levné (nejlépe zdarma), přehledné a nabízet snadný přístup k účtu. Samozřejmostí je pak i přístup ze smartphonů.

Pěkné internetové bankovnictví nabízí kupříkladu česká AirBank, a to z mnoha důvodů. Její internetové bankovnictví je přehledné, snadno se ovládá a má mnoho vychytávek.

Kupříkladu třídí platby do skupin dle příjemce, díky čemuž je možné sledovat, kolik měsíčně (ročně, týdně) utratíme za dopravu, bydlení a další služby. Na základě toho je možné vygenerovat i graf a či porovnávat svou finanční situaci s minulostí.

Pokud máme u AirBank více účtů, umožňuje nám internetová platforma jednoduché přepínání mezi nimi a poněkud neobvyklé „přetahování“ plateb z účtu na účet, které se díky tomu přesunou okamžitě. Zvláště za to si AirBank pravděpodobně zaslouží o pár bodů navíc oproti konkurenci. Za zmínku pak stojí třeba i možnost posílat z internetového bankovnictví různé dokumenty přímo bance či vlastní účty libovolně pojmenovat.

air-bank-recenze

Více o AirBank se můžeme dočíst třeba na portálu Půjčko.cz – a stejně tak i o ostatních bankovních a nebankovních společnostech. Server Půjčko.cz totiž nabízí zajímavé nezávislé recenze, tipy a praktický finanční slovníček.

Bezpečnost internetového bankovnictví

Jednou z hlavních složek při stavbě dokonalého internetového bankovnictví je i bezpečnost, kterou se banky snaží zajistit všemi možnými prostředky. Běžně se tak setkáváme s autentizačními SMS zprávami (nabízí právě AirBank) či podpisovými certifikáty (Komerční banka, Česká spořitelna, ČSOB). Méně časté jsou poté TAN kódy zasílané poštou či pouhá kombinace přihlašovacího jména a hesla.

Nepřehlédněte:  Equa bank recenze
VAŠE HODNOCENÍ

Štítky:

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

      Zanechte své hodnocení nebo dotaz

      Register New Account
      Obnovit heslo