Jaký internetbanking?

0

Internetové bankovnictví je bezesporu v současné době nejoblíbenější metodou obsluhy bankovních účtů. Jde o metodu bankovnictví přímého, pomocí které lze kupříkladu sledovat aktuální zůstatek či zadávat jednorázové a trvalé příkazy.

Internetové bankovnictví toho však umí mnohem více, díky čemuž se stává i jedním z kritérií při výběru nového banky pro vedení osobního či podnikatelského účtu.

Požadavky klientů na internetové bankovnictví

Požadavky na internetové bankovnictví jsou jasné – mělo by být rychlé, levné (nejlépe zdarma), přehledné a nabízet snadný přístup k účtu. Samozřejmostí je pak i přístup ze smartphonů.

Pěkné internetové bankovnictví nabízí kupříkladu česká AirBank, a to z mnoha důvodů. Její internetové bankovnictví je přehledné, snadno se ovládá a má mnoho vychytávek.

Kupříkladu třídí platby do skupin dle příjemce, díky čemuž je možné sledovat, kolik měsíčně (ročně, týdně) utratíme za dopravu, bydlení a další služby. Na základě toho je možné vygenerovat i graf a či porovnávat svou finanční situaci s minulostí.

Pokud máme u AirBank více účtů, umožňuje nám internetová platforma jednoduché přepínání mezi nimi a poněkud neobvyklé „přetahování” plateb z účtu na účet, které se díky tomu přesunou okamžitě. Zvláště za to si AirBank pravděpodobně zaslouží o pár bodů navíc oproti konkurenci. Za zmínku pak stojí třeba i možnost posílat z internetového bankovnictví různé dokumenty přímo bance či vlastní účty libovolně pojmenovat.

air-bank-recenze

Více o AirBank se můžeme dočíst třeba na portálu Půjčko.cz – a stejně tak i o ostatních bankovních a nebankovních společnostech. Server Půjčko.cz totiž nabízí zajímavé nezávislé recenze, tipy a praktický finanční slovníček.

Bezpečnost internetového bankovnictví

Jednou z hlavních složek při stavbě dokonalého internetového bankovnictví je i bezpečnost, kterou se banky snaží zajistit všemi možnými prostředky. Běžně se tak setkáváme s autentizačními SMS zprávami (nabízí právě AirBank) či podpisovými certifikáty (Komerční banka, Česká spořitelna, ČSOB). Méně časté jsou poté TAN kódy zasílané poštou či pouhá kombinace přihlašovacího jména a hesla.

Nepřehlédněte:  Equa bank recenze
Přidejte vaši recenzi, zkušenosti či hodnocení

Sem napište vaši recenzi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vytvořit nový účet
Resetovat heslo