iPhone XR recenze

0
Aktualizováno

Apple iPhone XR opět nepatří ke zrovna levným smartphonům, i když je z novinek od Applu nejlevnější. Jde o vysoce kvalitní smartphone, který uspokojí náročné uživatele. Výrobci podcenili asi jen displej, což poznáte při dlouhodobé používání. Vzhledem k ceně jde ale o výborný telefon.

Cena tohoto iPhonu začíná na 22 490 korunách. Dražší jsou už asi jen špičkové Samsungy S9+, Note 9, nebo třeba Huawei Mate 20 Pro. Vyznavači nakousnutého jablka ale na cenu zas tolik nehledí.

iphone xr

Funkce iPhone XR

Model iPhone XR je opravdu špičkovým smartphonem a oproti dražším typům XS a XS Max z hlediska hardwaru a užitečných funkci nic nepostrádá. Telefon má méně RAM, jde o 3 GB a nižší odolnost proti vodě podle IP67 a ne IP68. Dále přišel o funkci 3D Touch a nemá na tlak citlivý displej. Fotoaparát je jednoduchý a ne dvojitý. Základ techniky je totožný a fotky budou vypadat skvěle. Uživatelé prakticky přijdou pouze o zoom a pokročilé možnosti úpravy s hloubkou ostrosti.

 

Displej pokulhává

Displej má nižší rozlišení. Na úhlopříčce 6,1 palce má Apple iPhone XR 1 792 x 828 bodů, což je jen o kousek lepší HD rozlišení. Jde o jemnost 326 pixelů na palec, což je stejná hodnota, jakou měl Apple iPhone 4, který jako první přišel s takzvaným displejem. Hodnota nad 300 pixelů na palec je u společnosti Apple považována za dostatečnou jemnost. Úhlopříčka displeje 6,1 palce s rozměry 150,9 x 75,7 x 8,3 mm a hmotností 194 gramů je tak akorát. Dobře padne do ruky díky větší tloušťce a prostoru pro zaoblení rámu telefonu. Model XR se drží v ruce lépe než třeba XS Max.

Nepřehlédněte:  ORIGINAL PRUSA i3 MK3: Recenze

iphone xr

Plusy a mínusy iPhone XR

Model iPhone XR má špičkové zpracování, elegantní design, skvělý výkon a kvalitní fotoaparát, i když bez zoomu. Má nižší rozlišení displeje a vyšší cenu od 22 490 korun. U iPhonu XR je displej asi nejhorší ze všech výkonných smartphonů a při používání je to na dané úhlopříčce znát. Obří Huawei Mate 20 X s displejem 7,2 palců a Full HD+ rozlišením má jemnost 346 pixelů na palec. Navíc je jeho panel typu AMOLED a je příjemnější pro oči. Na iPhonu XR už je písmo kostrbaté a hůř se čte. Rozlišení je poznat i při prohlížení fotografií a sledování videa, i když zde to při pohybu není tak znát.

 

Parametry modelu iPhone XR a recenze

Displej má typický výřez pro novou generaci iPhonů ve stejné velikosti jako jiné modely. Displej typu IPS má dobré barevné podání a funguje i funkce TrueTone s automatickým přizpůsobení barev aktuálnímu osvětlení. Škoda že na rozlišení Apple šetřil až zbytečně moc. Vzhled telefonu je super. Rámečky displeje jsou o něco výraznější než u dražších modelů. Zpracování a celkové pojetí iPhonu XR je velmi kvalitní. Rám těla je z hliníku místo oceli, v tuhosti ale nepoznáte rozdíl. Matný hliník je praktičtější, protože se nešpiní. Zadní strana je skleněná a je v řadě barevných variant, v černé, bílé, ale i výrazné verze, jako třeba žlutá. Pokud vás neodradí displej, za ty peníze rozhodně stojí.

iphone xr

A jak jste na s iPhone XR spokojeni vy?

Máte vlastní zkušenost s modelem iPhone XR?

Podělte se o to s ostatními.

iPhone XR recenze
3 (60%) 5 hlasů
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

      Zanechte své hodnocení nebo dotaz

      Register New Account
      Obnovit heslo