JUUL elektronická cigareta [recenze]

-1

Kouření se, stejně jako mnoho dalších aktivit, postupně vyvíjí. Zatímco někdo nedá dopustit na tradiční cigarety, druhý rád zkouší nové trendy, které mu trh nabízí. V současné době jsou to elektronické cigarety, které si během několika měsíců podmanily takřka celý svět. Jednou z nich je i elektronická cigareta JUUL. Je dobré se po ní podívat?

Elektronické cigarety jsou (vcelku očekávanou) evolucí kouření. Kromě toho, že vypadají elegantněji vám po jejich používání nezapáchá oblečení, ani prsty. Také se dají lépe kontrolovat procesy, které vznikají během samotného kouření. 

Používání elektronických cigaret ale nemá výhradně jen pozitiva. Své o tom vědí ti, kterým už podobné zařízení explodovalo v ruce, nebo způsobilo požár. V posledních letech poměrně často slýcháme i o případech, kdy uživatel při kouření elektronické cigarety zemřel. Velmi často se ale jedná o tragédie, které byly způsobené technologickou chybou, nebo špatným užíváním zařízení samotným klientem. (Který do cigarety strkal něco, co do ní zrovna nepatří.)

Dnes se proto podíváme na to, jak je na tom v těchto ohledech výrobce elektronických cigaret JUUL.

O značce JUUL

JUUL je americká značka elektronických cigaret, která je na trhu od roku 2015. (Na Českém trhu pak od roku 2019.) Jejími zakladateli jsou Adam Bowen a James Monsees, kteří se rozhodli zmenšit sociální, ale i zdravotní dopady klasického kouření. V současné chvíli má JUUL hlavní základnu v San Franciscu

I když by se mohlo zdát, že tato značka mezi ostatními zapadne, skutečnost je taková, že jejich elektronické cigarety používá až 72 % američanů. (Od roku 2018.) Vzhledem k této skutečnosti se na značku JUUL obrátila jak široká veřejnost, tak lékaři a další odborníci, kteří zkoumají její dopad na veřejné zdraví. (Především u mladistvých v USA.) V současné chvíli JUUL expandoval i do dalších zemí světa, včetně Česka. Sehnání této e-cigarety by tedy pro vás nemělo být vůbec žádným problémem.

Jak to funguje?

Nejdůležitější je pochopit, jak e-cigareta JUUL vlastně funguje. Nejen, že vypadá jinak než jiné elektronické cigarety na trhu, ale běží i na úplně jiných principech.

Oproti jiným elektronickým cigaretám její tělo obsahuje kapalinu, která se postupně zahřívá až do chvíle, kdy z ní vznikne pára. V této tekutině najdeme kromě nikotinu i další látky, mezi které patří i glycerol, kyselina benzoová, propylenglykol a nějaká atraktivní příchuť, kvůli které kuřák ve své podstatě voní. (Vůni vydechované páry lze dokonce zaměnit za parfém.) 

Náplně do e-cigarety JUUL se dají sehnat v příchutích:

 • JUUL Golden Tobacco
 • JUUL Glacier Mint
 • JUUL Mango Nectar
 • JUUL Royal Creme
 • JUUL Apple Orchard
 • JUUL Alpine Berry

Náplň do elektronické cigarety JUUL obsahuje 9, nebo 18 mg nikotinu. Což je stejné množství, jako u jiných podových systémů ze stejné kategorie. Tyto dvě rozdílné hodnoty jsou na evropském trhu proto, aby si kuřáci mohli vybrat jeho sílu. (Kupující z ČR a jiných států Evropy by se ale neměli pokoušet získat JUUL z USA, který podléhá trochu jiným regulím a jeho používání by v zemích EU nemuselo být legální.)

Nepřehlédněte:  iPhone XR recenze

Vzhledem k tomu, že jde o elektronické zařízení, je potřeba ho taky občas nabíjet. V takovém případě ho stačí zapojit do USB portu powerbanky, počítače nebo jiného elektronického zařízení a brzy můžete jít kouřit. (Zelená kontrolka znamená plnou baterii, žlutá cca půlku a červená prázdnou.)

Design

JUUL je unikátní i svým elegantním designem, který elektronickou cigaretu nepřipomíná ani zdaleka. Má velmi moderní a sofistikovaný vzhled, který nejvíce připomíná počítačový flash disk. To se hodí v případě, že pracujete v kanceláři a nechcete s sebou tahat nevzhlednou elektronickou cigaretu. Trochu horší je to ale opět u dětí. (Kterým by se taková věc neměla vůbec dostat do ruky.) Ne každý učitel, nebo rodič ale dokáže (bez patřičné informovanosti) rozpoznat, o co přesně jde.

Omezení užívání

I když zní používání e-cigarety JUUL jednoduše a atraktivně, vztahuje se k němu několik omezení, na která je potřeba dávat pozor.

Mezi ně patří:

 • Zákaz používání mladistvými a dětmi
 • Používání výhradně s originálními náplněmi, které prodává oficiální distributor/výrobce
 • Zákaz užívání v případě, že trpíte mentální, fyzickou nebo senzorickou indispozicí (přípustné je to jedině v případě, že na vás bude někdo dohlížet)
 • Zákaz nechávat JUUL na přímém slunečním světle, nebo na místech s příliš vysokou teplotou
 • Zákaz vystavování JUULu jakýmkoliv kapalinám

Aby se uživatelům elektronických cigaret JUUL nic nestalo, před zahájením používání je nutné, aby se seznámili s pokyny, které jsou uváděné výrobcem. Vše důležité obsahuje přiložený manuál.

Hodnocení zákazníků

Jako již tradičně si necháváme nakonec hodnocení zákazníků, které nás obohatí o další zkušenosti a postřehy.

Ti, kteří mají s používáním JUULu pozitivní zkušenost říkají, že:

 • Při kouření nesmrdí
 • E-cigareta má pěkný design
 • Si mohou vybírat z chutných příchutí
 • Se JUUL snadno používá
 • Se dá dobře nabíjet
 • Po vyzkoušení JUULu už se nevrátili ke kouření obyčejných cigaret
 • Je v některých případech přešla nekontrolovatelná touha si jít zapálit
 • Je dobře dostupný

Ti, kteří měli s jeho používáním nějaké problémy říkají, že:

 • Měli po pár týdnech potíže s nabíjením
 • Jim protékala náplň
 • Se některým udělaly po vdechování horké páry puchýře v ústech (patrně kvůli nevhodnému zacházení s výrobkem)
 • Zařízení příliš nevydrží

Velmi negativně je JUUL hodnocený i některými rodiči, učiteli a odborníky, kteří poukazují na jeho nenápadný design, snadné používání a na řadu atraktivních příchutí. (Takže je kvůli tomu zajímavý i pro mladé.) To, že JUUL nesmrdí nahrává jeho používání přímo na pracovištích a ve školách. Je ale jasné, že jde o společenský problém a nikoliv o chybu produktu, nebo výrobce.

Pokud máte v plánu začít JUUL používat i vy, určitě není důvod, proč ho nezkusit. (Za předpokladu, že jste zletilí a už máte s vapováním, nebo s klasickým kouřením nějakou předchozí zkušenost.) Jen dávejte pozor na to, abyste ho používali správně a nevystavovali ho extrémním podmínkám, které by vám mohly způsobit újmu na zdraví a majetku.

Máte s elektronickou cigaretou JUUL nějakou osobní zkušenost? Napište nám ji do komentářů. 

 

JUUL elektronická cigareta [recenze]
2.8 (55.45%) 22 hlasů
1 komentář
 1. Od té doby, co nejde koupit náplně, protože se Juul přestala dovážet do Evropy, trpím.
  Jiné el. cigarety mi nevyhuvují, a cartrige naplněná liquidem prostě není originál.
  Poradíte mi, prosím?
  Martina

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo