Kamera do auta – recenze

1

Kamery do auta dokáží posloužit jako černé skříňky. Právě ony mnohdy dokáží zajistit důkaz vaší neviny při dopravní nehodě, identifikovat pachatele, nebo pomoci při vyplacení pojistného. Při jejich výběru rozhoduje hned několik důležitých kritérií. Vybírejte je proto pečlivě. Při výběru kamery nerozhoduje jen jejich cena.

Rozlišení kamery do auta

Rozlišení kamery do auta můžeme rozdělit do základních kategorií, tedy HD, FullHD nebo Super FullHD rozlišení, které poskytuje nejkvalitnější záběry. Čím vyšší bude rozlišení, tím je to pro vás lépe. Jde se o základní parametr kamer do auta, který není radno podcenit. Rozlišení určuje také snímkovací frekvenci, ovlivňuje kvalitu nahrávání v noci a v neposlední řadě i čitelnost SPZ jiných vozidel. Standardem je obecně FullHD rozlišení, které vám poskytne dostatek detailů k identifikaci.

kamera do auta

Úhel záběru a kapacita paměti kamery do auta

Širší úhel záběru vám poskytne lepší perspektivu a zaznamená více událostí. Příliš vysoký pozorovací úhel v řádu 150 ° a více pak snižuje kvalitu detailů záběru. Kapacita paměti je udávána variantami paměťových karet, tedy SD, SDHC a micro SDXC. V mnoha kamerách je i vnitřní paměť. Kamery nahrávají v nepřetržité smyčce a po zaplnění paměti se automaticky začnou přemazávat nejstarší záběry. Funkce zamčení videa uchová důležité záběry případné pro pozdější použití.

Frekvence snímání a výdrž baterie

Frekvence snímání se měří v fps, neboli frame per second. Jde o počet snímků, který zpracuje kamera za 1 sekundu. Čím vyšší je číslo, tím kvalitnější je záběr, který je viditelný při zpomalení. Běžně stačí 25 fps a více. Kamery do auta jsou napájeny autobaterií. Pokud potřebujete natočit místo nehody nebo chcete nechat zapnutou kameru na parkovišti, hledejte kamery s vestavěným akumulátorem.  Doba výdrže 1 a 2 hodiny by měla stačit. Existují i kamery s výdrží 24 hodin bez nabíjení.

Přidané funkce kamery do auta

Automatický start umožní zapnutí kamery při nastartování automobilu. G-Senzor vám identifikuje náraz vozidla a následně uzamkne záběr, což je velmi přínosná funkce. Noční vidění je dobré při nočním střetu se zvěří nebo při pokusu o krádež vašeho auta. Detekce pohybu spustí kameru při zaznamenání pohybu. LDWS neboli Lane Departure Warning System vás zvukem upozorní, že jste opustili jízdní pruh. Oceníte i parkovacího asistenta.

Výběr kamery do auta podle ceny

Pořizovací náklady kamery do auta se výrazně liší. I nízká cena autokamery vás může ochránit před nepříjemnostmi vzniklými na silnici. Skutečnost pak snadno prokážete díky video záznamu. Vždy platí, že čím více zaplatíte, tím více funkcí získáte.

 • Minimální cena autokamery do 1 000 Kč představuje naprostý základ z hlediska poskytovaných funkcí. Snímací optika není nejlepší, ale i přesto lze pořídit záznam v HD a někdy i ve Full HD rozlišení.
 • Cena kamery do auta kolem 2 000 Kč nabízí produkty se standardním zobrazovacím úhlem 120 ° a umožňují vám data ukládat na microSD karty a microSDHC karty. Najdete i kamery s funkcí automatického zapnutí nebo G-senzorem, který se postará o bezpečnost dat.
 • Cena autokamery kolem 3 000 Kč přináší kvalitnější zpracování snímků a videí s vynikajícím výstupem. Najdete i modely s clonovým číslem 1,8, s magnetickým držákem a ve velice omezené míře i produkty s optickým stabilizátorem.
 • Cena kamery do auta nad 3 000 Kč nabízí velký výběr autokamer s velkokapacitními bateriemi, širokým rozmezím čísel clon, vyššími pozorovacími úhly a celou řadou nadstandardních funkcí jako detekce jízdních pruhů, rychlostních radarů nebo vozidel.
Nepřehlédněte:  Segway mini alias kolonožka recenze

autokamera

Omezení použití autokamery

Při pořízení kamery do auta vás mohou zajímat také informace, které se týkají jejich samotného používání. V poslední době se hodně mluví o ochraně osobních údajů. Tohle záznamové zařízení lze použít pro osobní potřebu a není z hlediska zákonů v České republice záznam nijak omezován. S autokamerou můžete narazit v těchto situacích. Můžete mít potíže, pokud zveřejníte osoby nebo SPZ bez souhlasu majitele. Autokamera nesmí být nevhodně umístěna a zakrývat části výhledu z auta. Pokud si pohlídáte tahle situace, kamera do auta vám při řízení na silnici může výrazně pomoci.

Pořízení kamery do auta

Pořízení kamery do auta je rozhodně výhodnou investicí. Na silnicích se v současné době každodenně setkáváme s mnoha nezodpovědnými a dost nedbalými řidiči, motocyklisty, cyklisty, ale i chodci nebo divokou zvěří. Kamera do auta dokáže významně pomoci v případě mnoha problémů a potíží. Dokáže nám u hodně situací ulehčit dokazování a identifikaci způsobených nehod i škod. Stejně tak nám dovede ušetřit dost peněz. Je třeba zvážit, zda si se základními funkcemi vystačíte, nebo potřebujete nějaké funkce navíc. Kamera do auta je výborná věc a rozhodně ji doporučujeme.

A jak jste s kamerou do auta spokojeni Vy?

Máte vlastní zkušenost s autokamerou?

Podělte se o to s ostatními.

Kamera do auta – recenze
5 (100%) 1 hlasů
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

   Zanechte své hodnocení nebo dotaz

   Register New Account
   Obnovit heslo