Knižní klub: Recenze

4

Milujete knihy a vše kolem nich? Pak už vás možná napadlo, že se zapíšete do Knižního klubu. Vyplatí se být jeho členem? A existuje něco, na co byste si měli dát pozor? To vše se dozvíte v tomto článku. 

Čtení knih je oblíbená kratochvíle mladých i starých. Vůbec nezáleží na tom, zda vás baví severské detektivky, červená knihovna, či literatura faktu. Pokud se řadíte mezi takzvané knihomoly i vy, čas od času přijde situace, kdy budete toužit po doplnění knihovny. Ta je pro každého vášnivého čtenáře něco jako cenná sbírka, ke které se neustále vrací.

Abyste nemuseli neustále obíhat obchody a koukat, co je v jejich poličkách nového, patrně se rozhodnete se svým lovem přesunout na internet. Krom lepšího přehledu také ušetříte čas a získáte lepší možnost srovnání cen.

Na podobném principu funguje i Knižní klub. Pokud se stanete jeho členem, získáte široký výběr knih za mnohdy velmi příznivé ceny.

Vyplatí se členství u Knižního klubu, nebo se obejdete i bez něj?  

Co je Knižní klub?

Knižní klub je subjekt, který pomáhá zprostředkovat prodej knih. V minulosti jste se mohli setkat se speciálním katalogem i dopisy. S ohledem na technologický pokrok se však většina úkonů přesunula na internet.

V tomto ohledu Knižní klub svým členům nabízí: 

 • Prodej knih
 • Možnost objednat konkrétní knihu v předprodeji
 • Informuje o slevách
 • Zákazníci mohou knihy ve většině případů objednávat přímo na portále, bez nutnosti registrace u jednotlivých prodejců knih
 • Možnost zakoupit knihy v jedné sérii najednou
 • Možnost zúčastnit se literárních akcí

Členství v klubu je exkluzívní. Z toho důvodu je uživatel povinen zachovávat mlčenlivost ohledně členství. Taktéž není povoleno, aby byl účet člena využíván další osobou.

Výhody registrace u Knižního klubu

V době, kdy čtení skutečných knih ustupuje moderním čtečkám je potřeba lidi motivovat k tomu, aby dali přednost fyzické knize v pevné vazbě. Z toho důvodu vám Knižní klub nabídne řadu atraktivních a zajímavých výhod, díky kterým budete o členství v klubu spíše přemýšlet.

Mezi tyto výhody patří: 

 • Při registraci obdržíte 50% slevu na 3 knihy od několika konkrétních nakladatelů
 • Trvalou slevu 20 % na knihy v prodejnách LUXOR, taktéž na tituly několika konkrétních nakladatelství
 • Slevu na e-shopu, která se opět týká knih od vybraných nakladatelů
 • Zvýhodněné ceny dalších knih
 • Katalog knih, který vám přijde několikrát do roka
 • Narozeninové a další speciální slevy

Nevýhody členství

Může se to zdát jako ideální nabídka, která se neodmítá. Ve skutečnosti je ale vše zajištěno malým háčkem, k jehož plnění se automaticky zavážete v případě, že se rozhodnete pro klubové členství.

Sám Knižní klub tuto podmínku na svých stránkách uvádí. Lze se s ní tedy seznámit dostatečně dopředu a podle toho se rozhodnout. Na druhou stranu ne každý se o tomto ustanovení informuje a pak může být překvapen.

Tou nejdůležitější podmínkou členství je to, že jste povinni si po zaslání každého katalogu (který může chodit až pětkrát do roka) z něj zakoupit alespoň jednu knihu. Pokud si z tohoto katalogu nic nevyberete, přijde vám další katalog, který obsahuje výběr těch nejzajímavějších a nejčtenějších knih.

Pokud ani na tento katalog nereagujete, Knižní klub si vyhrazuje právo vám bez vašeho souhlasu zaslat bestseller z hlavní nabídky.

Jestli-že se vám kniha nelíbí, můžete ji vrátit a vyměnit ji za jinou. Ovšem, v tomto případě neplatí, že by bylo možné knihu vrátit úplně a nechat si poslat peníze zpět.

Nepřehlédněte:  Aquapark Liberec recenze

Celkem tedy máte povinnost si u knižního klubu objednat 5 knih ročně. V případě, že tak neučiníte, patrně vás kontaktuje zástupce Knižního klubu telefonicky.

Jak lze z Knižního klubu vystoupit?

Pokud jste již členem klubu a předchozí ustanovení se vám z nějakého důvodu nelíbí, pak je logické, že se začnete zajímat o to, jak lze z Knižního klubu vystoupit.

Vzhledem k tomu, že členství není vázáno na žádný časový úsek, nemůžete čekat na uplynutí nějaké konkrétní časové lhůty, po které je členství neplatné.

Sám Knižní klub však uvádí, že pokud se chcete vyvázat z členství Knižního klubu PREMIUM, musíte být aktivním členem alespoň po dobu dvou let. To znamená, že si jeho prostřednictvím zakoupíte 10 a více knih. (Číslo 5 je vázáno na množství katalogů, které vám během roku přijdou a z nichž máte povinnost si objednat.)

Jakmile tento časový interval uběhne, zašlete Knižnímu klubu e-mail či dopis s požadavkem o zrušení vašeho účtu.

Pokud chcete mít opravdovou jistotu, že bude na vaše požadavky brán zřetel, doporučujeme vám, abyste si během let zapisovali čísla jednotlivých objednávek (a mohli tak lépe doložit splnění počtu zakoupených knih). Taktéž bychom vám nejspíš doporučili, abyste svůj požadavek o zrušení členství poslali doporučeně prostřednictvím pošty. Lísteček o zaslání si pečlivě uschovejte pro případ potřeby.

Jestli chcete, můžete svůj požadavek poslat ještě dodatečně e-mailem.

Nezapomínejte, že k vyvázání se z členství existuje jen určitá časová lhůta. S požadavkem na konkrétní časový interval se však obraťte přímo na podporu Knižního klubu. Ačkoliv lze dohledat některé údaje online, Knižní klub mohl tuto lhůtu změnit.

Hodnocení zákazníků

Už z předchozích odstavců je patrné, že hodnocení zákazníků bude značně různorodé. Ti, kteří nemají s aktivním objednáváním knih problém budou Knižní klub hodnotit kladně. Ti, kteří se nechali lidově řečeno nachytat na počáteční slevy a posléze zjistili, jak klub opravdu funguje budou mít názory poněkud ostřejší.

Ti, kteří jsou s Knižním klubem spokojeni nejčastěji hodnotí: 

 • Velký výběr knih
 • Rychlé zaslání
 • Atraktivní ceny
 • Dobrou komunikaci
 • Možnost zakoupit knihu v předprodeji
 • Objednávku lze měnit podle potřeby

Ti, kteří s Knižním klubem spokojeni nejsou nejčastěji řeší: 

 • Problém s odchodem z klubu
 • Nutnost kupovat knihy i v případě, že je nechtějí
 • Malou informovanost ohledně podmínek členství

Mohlo by se zdát, že praktiky Knižního klubu nejsou až tak úplně čisté. Ano, v některých ohledech je to poněkud na hraně, na druhou stranu, veškeré informace ohledně členství a dalších povinností jsou volně dostupné na webu.

Je tedy na uvážení každého, zda si myslí, že je pro něj nákup tolika knih reálný, či nikoliv. Pokud tedy chcete přes Knižní klub realizovat jeden či dva nákupy do roka a u toho chcete využít zajímavou slevu, spíše bychom vám doporučili poohlédnout se jinde. I za cenu toho, že si za knihu trochu připlatíte.

Jestli-že jste ale vášnivý čtenář, který si během roku nakoupí stohy knih, které pak s láskou čte, či je daruje jako dárky přátelům a dalším členům rodiny, pak vám můžeme členství v Knižním klubu doporučit.

V případě, že vám členství z nějakého důvodu nevyhovuje, informujte se přímo na zákaznické lince Knižního klubu, kde vám s vyvázáním se z členství určitě rádi pomohou.

A jaké zkušenosti s knižním klubem máte vy osobně? 

Knižní klub: Recenze
4 (80%) 2 hlasů
1 komentář
 1. Odpovědět
  Svatoslav Šebesta před 2021/12/13

  Jsem vášnivý čtenář. S Knižním klubem jsem spokojený. Velký výběr nejen knih, ale i mnoho jiného zboží, které inspirují třeba při nákupu drobných dárků.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo