Kokosový olej a jeho účinky

0
Aktualizováno

Kokosový olej je dalším přírůstkem do rodiny přírodních doplňků stravy, dá se ale s úspěchem využít jako přírodní kosmetika – alespoň to tvrdí jeho výrobce.

O jaký olej se jedná?

Ve své domovině se používá kokosový olej jako potravina, v poslední době proniká i do naší kuchyně. Dlouho se tráví, je prost jakéhokoliv cholesterolu a navíc i docela dobře chutná.

Dá se využít jak do takzvané studené kuchyně, tak i ke smažení. Dokonce jej doporučují i někteří dietologové, protože i přes množství tuku, které obsahuje, má nesporné výhody, které lze využít při pokusech o shození přebytečných kil.

To ale není všechno, jak tvrdí výrobce, kokosový olej lze využít i coby podstatně levnější (a neméně kvalitní) náhradu klasického tělového mléka. Jeho výhodou je například i to, že se rychle vstřebává, je vhodný i pro suchou nebo citlivou pokožku a v neposlední řadě pomůže od problémů s vyrážkami či ekzémy.

Opalovací mléko, ale i balzám po holení, který zklidní pokožku. I tak se dá kokosový olej dobře použít. Zlikviduje i kvasinky a bakterie, proto je využíván i jako jakési přírodní antibiotikum. kokosovyolej

Máte popraskané rty? I v takovém případě by měl pomoci právě kokosový olej, jenž najde využití i při čištění zubů – krásně je totiž vybělí. Producent radí i ohledně domácích zvířecích miláčků, protože pokud mají popraskané tlapky, stačí jen potřít kokosovým olejem a vše se brzy zahojí, pokud si je náhodou olížou, nebude to na závadu.

Další schopnosti kokosového oleje? Prevence proti rakovině, srdečním chorobám a tak podobně.

Co nám tedy říká například diskuze na téma kokosový olej?

Tereza1986:

Nepřehlédněte:  Proteinové tyčinky recenze

Skvělý na tělo,obličej,vlasy i na výrobu palačinek :) Na kůži nezanechá pocit opatlání.Jako zábal na mokré vlasy se mi neosvědčil,ale na finální úpravu suchých vlasů je bezva.

Janeis:

Dávám si ho na mé super vysušené vlasy a docela pomáhá. Vy vysušení je mám krásně hladké a nejsou tak krepaté.

VAŠE HODNOCENÍ

3 Comments
  1. Odpovědět
    Klára Neumanová před 2017/04/04

    Kokosový olej se dá použit všestranně,používám jej na smažení i na pleť.Zvlášť kokosový olej s avokádem od Herbamedicus se mi osvědčil.

  2. kOKOSOVÝ olej. Levný, příjemný, voní, používám na tělo, do podpaží místo tuhých deodorantů, po kterých mám vyrážku je antibakteriální. Použití při sexu je taky super.
    Doporučuji všem .Michal

  3. Kokosový olej je opravdu perfektní.Používám jej na obličej,vlasy a na tělo.Plet je po něm krásně vláčná.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo