Kvalitní slivovice: Panák na zdraví rozhodně neuškodí

1
Aktualizováno

Už naši předkové říkali, že po ránu se vyplatí dát si malou štamprli slivovice. A měli jednu velkou pravdu. Tento alkoholický nápoje destilovaný ze švestek skutečně dokáže rozproudit krev v žilách. Ty se roztáhnou a optimalizuje se krevní oběh. Také dochází k mnohem lepšímu štěpení tuků a člověk je lépe chráněn i před infekcemi virového charakteru. Jak se tedy přesně taková slivovice vyrábí, podle čeho poznáme tu nejkvalitnější a kde ji zakoupit? Všechny tyto otázky zodpovíme v následujících řádcích.

Tradiční výroba jako základ

Na trhu se nachází spousta slivovic, které se ale pouze tváří jako opravdový originál. Stačí se podívat na etiketu. Pokud zjistíte, že se ve složení nachází líh nebo jemný líh, s největší pravděpodobností se nebude jednat ani o destilát ze švestek. Kvalitní slivovice se destiluje za speciálních podmínek v pálenicích. Z kvasu, který by se neměl míchat a musí být složený ze zralých plodů bez hniloby a plísně, se vyrábí tento moravský všelék. Na 1 litr nápoje tradičně spotřebujete okolo 10 až 14 kg švestek. Kvas se zahřeje na 100 stupňů Celsia a následně se destilát ředí pramenitou vodou. Slivovice má na Moravě 51 %, jinak se ale vyrábí i variace od 40 do 50 %.

Kvalitu poznáte jednoduše

Moravák pozná jakostní slivovici fakticky ihned. Mnohdy zkušení degustátoři vše zjistí již jen podle její charakteristické vůně. Ideální je ale nalít si panáka a následně sledovat, zdali slivovice řetízkuje. Jinými slovy, po obvodu postupně stékají její kapky. Jinak se logicky pozná kvalitní slivovice především podle chuti. Měla by být maximálně jemná a v žádném případě nesmí škrábat v krku.

Nepřehlédněte:  Wizzit titanium recenze

Nakoupit kvalitní slivovici není ani v Praze problém

Pro tu nejlepší slivovici už nemusíte jezdit na Moravu do malých regionálních palíren. Stačí totiž navštívit eshop PanAlfréd.cz a vybrat si z mnoha různých kvalitních vzorků. Jmenovat bychom mohli třeba Sudličkovu slivovici, Style Bohemia a mnohé další. Rozvoz po Praze nabízí tato společnost zdarma.

 

VAŠE HODNOCENÍ

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo