Lapačo – čaj pro zdraví a krásu [recenze]

0
Aktualizováno

Strom Lapačo, zvaný také jako Mate Ipes, Tahebo nebo Queshua, roste oblastech střední a jižní ameriky. Dávní peruánci vařili z jeho spodní kůry čaj k léčbě všelijakých potíží a dnešní obyvatelé dodnes za pomoci kůry Ipe hojí zranění. Důkladně oloupané části spodní kůry položí vlhkou stranou přímo na poranění.

lapaco-caj-recenzeJihoamerický kmen Kalavaju žijící v Brazílii léčí prý pomocí odvaru z Tahebo leukémii a další druhy rakoviny. Čaj inků je opravdový koktejl vitamínů a stopových prvků které jsou potřeba pro zdravé a krásné tělo. Obsahuje například železo, fluor, jód, vápník, draslík, měď, hořčík, selen a zinek.

Na základě nových pokusů Univerzity v Mnichově Pau d’Arco odstraňuje příznaky onemocnění způsobené střevní plísní, zrovna tak jako ničí rakovinové buňky, jakmile se utvoří.

A aby toho nebylo málo, čaj z Mnichově Pau d’Arco brání zachytávání glukózy ve střevech a tak výborně pomáhá nemocným s cukrovkou. Taheebo obsahuje také účinnou látku lapacholin, která hojí dlouhodobé choroby kůže, jako jsou lupénka a neurodermatitida.

lapacoLapacho je dobrý proti chronickým kožním chorobám , snižuje vysoký krevní tlak, umí léčit aterosklerózu, nádorová onemocnění, funguje jako skvělá prevence cukrovky.

Nejlepší je podávat odvar z Stromu života interně, v kombinaci s vnějšími obklady.
Jak lapacho připravit:

Nejčastější metoda přípravy Mate Ipes je následovný: na čtyři velké poháry čaje Strom života použijeme dvě polévkové lžíce řezané kůry Lapačo a jeden litr vody.

Vodu přivedeme k varu, přidáme kůru a celé to znovu krátce povaříme. Ztlumíme plamen. Na slabém ohni vaříme čaj ještě pěti minut, a pak dalších patnáct minut necháme přikrytý odpočinout, aby se neztratily aromatické látky. Tímto způsobem zhotovený čaj je pitný po celý den.

Tabebuia avellanedae se dá užívat také jako externí čajové obklady. To vyžaduje sterilní gázu nebo kus látky několikrát přeložený, který namočíme do dříve připraveného odvaru, vymačkejte a přiložte na postižené místo. Obklad nechte účinkovat dvacet minut. Tento postup opakujte 2-3 krát denně.

Obklady z Taheebo jsou ideální také pro péči o pleť na obličeji nebo i celém těle. Lze také použít pleťový krém smíchaný s trochou elixíru Tabebuia avellanedae . Elixir je poměrně snadné vyrobit – rozdrtíme tři čajové lžičky kůry Pau d’Arco a zalijeme 100 ml 70 procentního lihu. Necháme máčet po dobu 10 dní, pak scedíme a elixir připraven k použití.

Nepřehlédněte:  Kotvičník stimuluje i pomáhá
VAŠE HODNOCENÍ

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

      Zanechte své hodnocení nebo dotaz

      Register New Account
      Obnovit heslo