Magnalink Hradec Králové

2
Aktualizováno

V této recenzi si povíme něco o společnosti Magnalink, která poskytuje připojení k internetu a také digitální televizi. Magnalink v minulosti působil jako samostatná společnost, před pár lety ale došlo ke sloučení s firmou Erkor a Magnalink tak nyní nabízí mnohem větší pokrytí než dříve. Jaká je jejich nabídka? Vyplatí se využít jejich služeb?

Co vše společnost Magnalink nabízí?

Magnalink aktuálně nabízí dva hlavní produkty – internet a digitální televizi. Zatímco internet si ale od Magnalinku můžete objednat samostatně, televizi – alespoň podle toho, co uvádějí jejich webové stránky – je možné objednat pouze v kombinaci s internetem.

Ve kterých oblastech Magnalink poskytuje služby?

Magnalink má svoje sídlo v Hradci Králové, kde vybudoval metropolitní optickou síť. Kromě Hradce a okolí ale podle svých webových stránek nabízí služby i v několika dalších krajích – konkrétně v Pardubickém, Středočeském, Libereckém a Zlínském.

Zkušenosti s internetem od Magnalinku

Vzhledem k tomu, že s internetovým připojením od této společnosti mám zkušenosti, mohu je objektivně zhodnotit a musím říct, že nejsou vůbec dobré.

 • Časté výpadky, nízká rychlost, katastrofální zákaznická podpora atd.
 • Na router je záruka max. 2 roky, pokud Vám přestane fungovat po této době, Magnalink to nezajímá a musíte si někde koupit nový.

Mohu srovnávat např. s UPC, které je po všech stránkách daleko výhodnější, profesionálnější a jejich internet mnohem stabilnější.

Nabídka televize od Magnalinku

Pokud jde o nabídku digitální televize, Magnalink ji poskytuje ve třech základních tarifech – Basic, Standard a Max.

Programová skladba se výrazně neliší od většiny jiných společností, vzhledem k tomu, že je ale pouze k internetu, nemá smysl porovnávat poměr cena-výkon.

internet-magnalink

Televize funguje jako IPTV, tedy televizní vysílání přes internetový protokol. Celkově je v nabídce kolem 120 kanálů, klienti si kromě tří základních tarifů mohou vybírat i mezi tematickými balíčky – např. dětské, sportovní, HBO, Filmbox apod.

Nově nabízí Magnalink i aplikaci pro sledování TV v mobilu nebo tabletu, dostupné je i zpětné zhlédnutí za posledních 7 dní.

Webové stránky a facebookový profil společnosti Magnalink

Internetové stránky Magnalinku ještě donedávna byly mimořádně špatné a to především po stránce obsahu. Před několika dny ale Magnalink stránky kompletně změnil a musím uznat, že nový web je nesrovnatelně lepší po všech stránkách. Má velmi zdařilou grafickou podobu a obsahuje daleko více informací, než tomu bylo předtím.

Horší už je to ale s facebookovým profilem této společnosti. Jedinou výhodou je snad pouze hodnocení, ze kterého je mimochodem vidět, jak jsou klienti s touto firmou spokojení (a moc lichotivá hodnocení to nejsou).

Magnalink na svém Facebooku vůbec neinformuje o svých produktech, nepodává informace o výpadcích, o nových programech v nabídce nebo o chystaných změnách.

Co naopak nechybí, jsou různé fotky ze společenských akcí a jiných událostí, kterých se Magnalink účastní, což si myslím,že zákazníky příliš nezajímá.

Tragická zákaznická podpora

internet-hradec-kralove Kdyby byl Magnalink malou a bezvýznamnou vesnickou firmou, která poskytuje služby maximálně pro pár desítek lidí, bylo by asi vše relativně ok.

Pokud ale takto velká společnost, která se navíc tituluje slovy Metropolitní optická síť, provozuje zákaznickou linku pouze ve všední dny od 8 do 18 hodin, je to hodně smutné.

Pokud Vám tedy např. v pátek večer v 18.30 přestane fungovat internet, máte smůlu – do pondělního rána se nikomu z firmy nedovoláte.

Závěrečné hodnocení

Rád bych na Magnalinku našel nějaká pozitiva, ale zatím jich moc není. Snad by se daly pochválit ceny, které nejsou nijak přehnaně vysoké, pozitivní je určitě i postupné rozšiřování sítě a budování optického připojení.

Hodně se zlepšily také webové stránky, které byly předtím mimořádně špatné, ty nové už jsou graficky velmi pěkné a i po obsahové stránce obstojí.

Nepřehlédněte:  Abivia oddlužení recenze

To ale bohužel nevyváží veškeré problémy a negativa, které služby této společnosti mají. V současné době tak připojení od Magnalinku rozhodně nemohu doporučit – pokud máte možnost vzít si např. internet od jiného operátora a ten má zároveň přijatelnou rychlost, určitě uděláte lépe, když dáte přednost konkurenci.

Stejně tak u televize, kde velcí poskytovatelé nabízejí mnohem lepší služby, ať už jde o programovou skladbu nebo zavádění různých technologických novinek.

Magnalink zatím tak, jak momentálně funguje, nepatří mezi společnosti, které by kvalitou svých služeb mohly konkurovat velkým hráčům na trhu, jako jsou UPC, O2 nebo T-Mobile.

VAŠE HODNOCENÍ

5 Comments
 1. Magnalink?
  Zpočátku to vypadalo docela nadějně, ale pak se to nějak zvrtlo a nakonec jsem si s paní na infolince pěkně vjel do vlasů.
  Paní … nebo slečna … nejspíš má intimní poměr s majitelem společnosti, protože jinak si nelze vysvětlit její arogantní chování k zákazníkům.
  Ne opravdu tyhle amatery ne.

 2. Odpovědět
  Michal Plecháček před 2017/05/18

  Dva roky po ukonceni smlouvy mi prisel od vymahacu vyhruzny dopis s pozadavkem na uhrazeni dluhu a tucneho penale. Samozrejme i s vyhruzkami soudem a exekuci. Problem je, ze faktura byla davno zaplacena. Z magnalinku se nikdo neobtezuje ozvat a ja musim horko tezko uhradu dokazovat dva roky starym vypisem z uctu, jeste ze ho stale mam.
  Neopravnene tedy prodali neexistujici pohledavku vymahacum a navic se vsemi osobnimi udaji – hnus!
  Komunikace magnalinku byla tragicka i driv, uroven sluzeb relativne slusna, ale kdyz v patek odpoledne nastane technicky problem, tak minimalne do pondeli muzete jit hledat free Wi-Fi po restauracich, doma si internet neuzijete. Opravdu dobre si rozmyslete zda se temto amaterum upsat!

 3. Musím říci, že se snažím již měsíc dostat technika k nám na proměření a nedaří se mi to. Na obchodní oddělení se nedá dovolat a na lince technické podpory jsou nesmírně arogantní a nepříjemní. Asi je obtěžuji tím, že chci u nich objednat internetové připojení.

  No nic obrátíme se někam jinam.

  MAGNALINK už nikdy více.

 4. Nejlepším způsobem, jak získat kvalitní internetové připojení je obrátit se přímo na společnost, která zajišťuje internet od více „hráčů“ na trhu poskytovatelů internetu. Tento článek vše vysvětlí:
  Získat připojení k internetui je dnes již na první pohled jednoduchou věcí. Opak je však pravdou.
  Pokud si internet objednáte u „velkého hráče“, musíte počítat jednak s tím, že se Vám služba časem určitě zdraží, cenu, kterou jste v akci poskytovatele získali , máte asi tak na půl roku, možná krapet déle. Pak Vám přijde mail, začínající slovy „je nám líto, ale z důvodů zkvalitňování našich služeb jsme nuceni…“ Nehledě k tomu, že o případných akčních cenách, které má poskytovatel připraveny pro odcházející klienty z důvodu udržení si zákazníka se jako nový, neznalý nedozvíte. A to se ani nebavíme o tom, že Vám poskytovatel rovnou nabízí své nejdražší služby bez ohledu na to, že tak mega rychlý internet vlastně vůbec nepotřebujete.
  Z těchto důvodů docela úspěšně proniká na dnešní trh společnost NejPřipojení.cz, která po úspěšném startu v roce 2016 má již nyní poměrově téměř 20 procent trhu jen ve městě Olomouci, kde vznikla. Působnost svých služeb stále rozvíjí a má v plánu do konce roku 2017 působit na celé moravě a v dalším roce pak na celém území naší republiky.
  Jak to tato firma dokázala? Pro své klienty má vyjednané nejlepší podmínky, ceny, které mají poskytovatelé připraveny zejména pro klienty, kteří od nich odcházejí za lepšími službami jinam.
  Klienti tak získávají lepší služby za ceny, které by sami o sobě jinak nezískali. Pracovníci společnosti NejPřipojení.cz se s každým klientem pobaví o jeho potřebách, navrhnou optimální řešení a službu u poskytovatelů zajistí. Služba společnosti NejPřipojení.cz je navíc pro klienty zcela zdarma, uživatelům odpadá nutnost v případě poruch volat na infolinku, kam se většinou nedá dovolat, nebo se musí dlouho čekat na spojení s operátorem. Hott-line NejPřipojení.cz je dostupná 24/7.
  Navíc má NejPřipojení.cz na svých FB stránkách pravidelné akce a soutěže, vouchery na pizzu, kabelovku zdarma a další.¨
  Stát se klientem NejPřipojení.cz je opravdu výhodné.

 5. Dobrý den,

  Chtěl bych varovat všechny, kteří uvažují o tomto poskytovateli internetových či jiných službách. Tato firma má do detailů propracované obchodní podmínky, tak aby oškubala každého, kdo je podepíše. Začnu výpovědí, ta se dá pomalu dát jen když umřete, jinak zaplatíte další 3 měsíce za všechny služby co jste u nich podepsali na to velký bacha, když se třeba budete stěhovat nebo se dostanete do finanční tísně či něco obdobného. Co se týká služeb, mnohonásobné výpadky, vlastní IP adresa je u této společnosti španělská vesnice a připojení 2 a více Mac adres tak musíte volat jejich technikovi, aby Vám je povolil (WTF snad si můžu připojit co chci a kolik zařízení chci). Co se týká operátorů na helpdesku, tak to jsou ve výsledku ženské, které o internetu nevědí vůbec nic a některé z nich jsou ještě tak namyšlené jako, kdyby byly já nevím co ( z toho to úsudku vycházím po osobní schůzce). Když to shrnu, článek nahoře je ještě mírný, kdo uvažuje o internetovém poskytovateli služeb radím, sem v žádném případě nechodit ani se neptat. Věřím tomu, že zanedlouho je v lepším případě koupí někdo profesionálnější či skončí samy.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo