MioMat [recenze]: Překvapí vás, nebo zklame „hrnečku vař“?

0

Pokud preferujete domácí stravu, určitě víte, že její příprava často trvá dlouhé hodiny a musíte neustále kontrolovat plotnu. Proto trh zaplavují výrobky, které zvládnou vaření a přípravu pokrmů bez vašeho dozoru. (Kromě domácí pekárny bychom mohli jmenovat například populární rýžovar.) V poslední době se čím dál tím víc mluví i o polévkovaru MioMat. Vyplatí se ho vyzkoušet?

Ve srovnání s našimi maminkami a babičkami máme velkou výhodu v tom, že máme po ruce velké množství šikovných pomocníků, kteří nám dovedou usnadnit náš každodenní život. Součástí mnoha domácností je pračka se sušičkou, myčka a dokonce i robotický vysavač, který po zapnutí dokáže (relativně) kvalitně upravit náš životní prostor, zatímco my se zrovna věnujeme něčemu jinému.

Revolucí prošly i mnohé kuchyňské nástroje. Zatímco naše babičky se mohly spolehnout maximálně na tlakový hrnec, my si dnes můžeme koupit polévkomat MioMat, který lze využít i při přípravě mnoha jiných typů nápojů a pokrmů.

Nejde ale jen o nafouknutou bublinu, která brzy splaskne?

Co je MioMat

Jak už bylo řečeno, MioMat je především polévkomat. Dovede si ale poradit i s výrobou smoothies, snídaňových kaší, rostlinných mlék a přesnídávek, které chcete podávat svému malému dítěti. To je určitě výhodné, protože všichni známe super kuchyňské vybavení, které se dá použít jen na jednu věc. (Takže vám pak akorát zabírá cenný prostor a nechce se vám ho tak často používat.)

MioMat nabízí celkem 5 programů vaření, takže byste měli mít při přípravě pokrmů relativně volnou ruku. Aby bylo vaření ještě jednodušší, k MioMatu existuje kuchařka, z jejíchž receptů můžete při vaření vycházet.

Jak to funguje?

I když je tělo MioMatu plastové, uvnitř se nachází nerezová nádoba, ve které probíhá vaření. Ve své podstatě stačí dát dovnitř nakrájené ingredience a následně si zvolte program, podle kterého chcete vařit. Do 30 minut by pak mělo být jídlo hotové.

Výrobce dále uvádí, že MioMat mezi svými výhodami nabízí:

  • Zdravé, rychlé a chutné vaření
  • Úsporu času
  • Vaření pro alergiky a vegany (i když se nám zdá být tato výhoda spíš úsměvná, výrobce jí míní především to, že si v domácích podmínkách zvládnete vyrobit vlastní rostlinné mléko => když ale vezmeme v úvahu, kolik stojí vstupní suroviny, nejsme si jistí, jestli není ekonomicky výhodnější si rostlinné mléko jednoduše koupit)

Programy

Jak už bylo řečeno, MioMat nabízí celkem 5 programů vaření. Nyní se tedy podíváme, na co jsou vhodné a jak dlouho s nimi trvá vaření.

Prvním typem programu je RAW, který se hodí pro výrobu vlastního rostlinného mléka. S tímto programem se zachová maximum obsažených živin. Vaření s tímto programem trvá jen 15 minut. Další program je VeggieMilk – Cereal, který trvá jen 10 minut a hodí se pro rostlinná mléka různého typu. Pak existuje i program VeggieMilk – Soy pro domácí a luštěninová mléka (trvá 25 minut), Mash/Soup pro zeleninové a luštěninové polévky (25 minut) a Smoothie (2 minuty).

Cena

Polévkomat MioMat nepatří k těm úplně nejlevnějším, v průměru se jeho cena pohybuje okolo 4 000,-. Je ale poměrně dobře dostupný, protože ho prodávají i klasické e-shopy s elektrem.

Zkušenosti zákazníků

Pokud o nákupu polévkovaru MioMat uvažujete, ale nejste si jistí tím, jestli má jeho pořizování význam, podíváme se na to, co o něm říkají lidé, kteří se do něj rozhodli vložit svoji důvěru.

Tito lidé nejčastěji zmiňují, že:

  • Vaření s ním je velice jednoduché
  • S ním lze vařit velmi chutná jídla
  • Opravdu šetří čas
  • Se snadno obsluhuje
  • Jim vadí jeho horší údržba

Recenzí je zatím relativně málo, ale lidé, kteří se ho rozhodli koupit mají o MioMatu veskrze pozitivní mínění. Z toho důvodu se ho nemusíte bát vyzkoušet. Dopředu jen zvažte, jestli pro takový nástroj budete mít u vás doma využití.

Máte s MioMatem nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, budeme rádi, když nám ji napíšete do komentářů pod článkem.

Nepřehlédněte:  FuelFree recenze

Zdroje informací

https://elektricke-hrnce.heureka.cz/miomat-s-receptarem-m2021/ – MioMat s receptářem (česky)

VAŠE HODNOCENÍ
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo