MND recenze

0

Zkratka MND znamená zkratku pro Moravské naftové doly, akciovou společnost, která zabývá zejména těžbou ropy a plynu. Zaměřuje se i na nabídku zemního plynu do domácností. Kromě plynu nabízí svým spotřebitelům i elektřinu. Poskytuje výhodu, kdy běžný odběratel bere plyn a elektřinu přímo od těžaře, bez případných prostředníků a navýšení ceny. Společnost MND na to také velmi často upozorňuje zejména ve svých reklamních kampaních.

MND

Moravské naftové doly

MND má ve svém oboru tradici delší než 100 let. Plyn vytěží a následně prodává velkoodběratelům i domácnostem. MND a.s. je členem velké skupiny MND, která se zbývá i oborem výzkumu a těžby uhlovodíků v ČR i v některých zahraničních zemích, jako je Německo, Rusko, Gruzie a Ukrajina, služby poskytuje i v Rakousku, na Slovensku a v Rumunsku.

MND a.s. začala působit na trhu již v roce 1913, kdy začalo s těžbou plynu na Moravě. Je členem skupiny KKCG, jejíž součástí je i cestovní kancelář Fischer a NEV-DAMA, nebo loterijní společnost Sazka. Podnik vznikl v roce 1946 pod názvem Československé naftové doly. Zemní plyn ČND těžily hlavně z vyschlého rybníka Nesyt a v roce 1919 zde vzniklo první ložisko v ČR.

V roce 1958 byla společnost sloučena se společností na Slovensku a působila pod novým názvem Moravské naftové doly. Po Sametové revoluci se Slovenský podnik odloučil. MND expandovala do zahraničí, kde těží ropu. Ročně vytěží až 250 000 000 barelů ropy a plynu, k tomu navíc 6 000 na Moravě. Dnes zaměstnává přes 600 zaměstnanců a hodnota aktiv činí 24 miliard dolarů.

Po převratu vytvořila akciovou společnost. Podíly získal Slovenský plynárenský priemysel, E.ON.Rhugas a společnost Karla Komárka mladšího KKCG. V roce 2010 všechny akcie koupil KKCG a stal se výhradním vlastníkem MND. Zabývá se ochranou přírody, je zakladatelem Biosférické rezervace, angažuje se v oblasti sportu a kultury.

MND

Plyn a elektřina výhodně

Dodavatel MND se snaží na tuzemském trhu zaujmout hlavně cenou, protože bere zemní plyn na přímo bez prostředníků. Společnost ceny na trhu stále monitoruje a v případě potřeby je upravuje. Nabízí i zajímavé slevy. U plynu lze snížit cenu automaticky až o 6 % jako odměnu za věrnost. Dle ceníku pro rok 2019 lze ušetřit dalších 6,7 %. Lze získat úsporu vůči stávajícímu dodavateli až o 20 %.

Nepřehlédněte:  ČEZ garant plus recenze

Jednoduchost a srozumitelnost

Smluvní dokumentace je psána formou srozumitelných textů, bez kliček a není třeba se obávat sankcí. Společnost MND vytvořila svůj Etický kodex, podle kterého se neustále řídí ve vztahu ke svým stálým i novým klientům. Veškeré smlouvy jsou sjednávány na dobu neurčitou, lze je kdykoliv vypovědět v klasické výpovědní lhůtě v délce 3 měsíce.

Možnost volby

MND je těžařem plynu a upřednostňuje jeho nabídku. Plyn z první ruky je spojen s dlouhodobě výhodnou cenou, slevou za věrnost a výhodnějšími platbami během prvního roku. Druhou variantou je Plyn z první ruky – Ceník 2019 pro volbu MND jako dlouhodobého dodavatele se zvýhodněnými platbami během prvního roku a garancí ceny, která se až do konce roku 2019 nezmění.

Sjednání odběru

Dodávku plynu a elektřiny od MND lze získat více způsoby. První možností je sjednat si smlouvu online, kdykoliv a odkudkoliv, s jistotou získání výhodnější ceny. Lze využít i telefonní linku, která je v provozu denně od 8 do 22 hodin a je bezplatná. Dalším způsobem je možnost návštěvy zákaznických center v Hodoníně, v Ostravě a v Praze.

Online portál pro snadnou správu

Pro stávající klienty je k dispozici portál Moje MND. Zákaznické rozhraní vám umožní získat přehled o tom, zda máme zaplacené zálohy, stav přechodu od jiné společnosti a lze zde provádět i změny. Třeba stanovenou výši záloh a kontaktní údaje. Vše lze tedy vyřídit z pohodlí svého domova.

MND recenze a zkušenosti

Jako u většiny společností, se i u firmy MND objevují kladné i negativní recenze. Jde však o společnost s bohatými zkušenostmi a mnohaletou tradicí. Navíc jde přímo o těžařskou společnost a plyn z první ruky, na který se nenabalují další sprostředkovatelé a překupníci, je za velmi výhodné ceny. Její smlouvy jsou jednoduché a srozumitelné a sjednání odběru je snadné. Lze jej zařídit z pohodlí svého domova. Nabízí i bezplatnou linku 800 400 500, kde vám pracovníci vždy rádi a ochotně poradí. Mezi zkušenostmi zákazníků převládají ty pozitivní. Je třeba si uvědomit, že lidé si spíše postěžují, ale kladné recenze píše jen mizivé procento z nich. Lze tedy společnost doporučit.

A jak jste s MND spokojeni vy?

Napište nám.

MND recenze
3 (60%) 23 hlasů
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

      Zanechte své hodnocení nebo dotaz

      Register New Account
      Obnovit heslo