Nafukovací vířivka – recenze

1

Vířivé bazény neboli nafukovací vířivky jsou součástí mnoha domácností. Horká vana s vířící vodou je skvělý způsob, jak se po náročném dni zrelaxovat a strávit příjemně čas s přáteli a rodinou. Vířivka může být pomocníkem při snižování a uvolňování bolesti, svalového a nervového napětí. Nafukovací vířivka se dá velmi snadno vyfouknout a složit. Lze ji tak bez problémů přesunout třeba na chatu, nebo někam na party k přátelům na zahradu.

vířivka

Jak vybírat vířivku

Výběr nafukovací vířivky probíhá podle několika kritérií. Především při výběru věnujte pozornost následujícím faktorům. Rozměry jsou důležité. Musíme si uvědomit, že udávané hodnoty jsou celkovým rozměrem vířivky, nikoliv koupací plochy. Ta má vždy o 30 až 40 cm méně. Někteří výrobci udávají rozměr koupací plochy ve specifikaci produktu. Závisí na maximálním počtu osob, ale také na tvaru vířivky. Vířivky jsou pro 2 až 11 osob.

Objem, tvar, trysky i filtrace

Objem se odvíjí od velikosti či počtu osob, pro který je vířivka určena. Většinou jde o objem od 550 až do 1 200 litrů. Pro představu, vířivky pro 4 osoby mívají okolo 700 až 800 litrů. Nafukovací vířivky mohou být v podobě čtverce, obdélníku, oválu, kruhu či trojúhelníku. Vybírejte podle místa. Počet trysek je důležitý, pokud vám jde o dokonalou hydroterapii. Počet trysek by neměl být nižší než 100. A platí, čím více, tím lépe. Filtrace jsou pískové a kartušové. Písková filtrace je dražší, účinnější a déle vydrží. Sníží náklady za chemikálie na čištění vody. Kartušová filtrace je levná, ale ne tak účinná. Hodí se na vířivky menších rozměrů. Papírovou vložku je třeba měnit i každý týden.

vířivka

Funkce vířivek

Základní funkce jsou ohřev vody a víření. S ohřevem vody souvisí délka ohřívání. Většina vířivek zvládne ohřívat vodu rychlostí 1,5 až 2 stupně za 1 hodinu. Ujistěte se, že vám vyhovuje počet trysek a druhy programů, ovladatelnost trysek a zda vířivka disponuje i vodními tryskami. Podívejte se i na příslušenství. Zda je k dispozici kryt vody proti znečišťování a udržení teploty. Zda jsou k dispozici schůdky nebo taška na přenášení. Složené vířivky mohou mít od 38 až po 100 kg. Podložka zabraňuje možnému poškození vířivky od země. Podívejte se, jaký má vířivka ovládací panel. Cena nafukovací vířivky se pohybuje od 10 000 korun výše. Kvalitní nafukovací vířivku pořídíte i do 20 000 korun. Pro relaxaci vířivku určitě doporučujeme.

Nepřehlédněte:  Aqualand Moravia Pasohlávky

A jak jste s nafukovací vířivkou spokojeni Vy?

Máte vlastní zkušenost s nafukovací vířivkou?

Podělte se o to s ostatními.

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Reset Password