Nokia Lumia 520 recenze

1
Aktualizováno

Již delší dobu jsem přemýšlel, čím nahradím svůj starý, pomalu dosluhující mobil. Jelikož jsem měl více než 8 let Nokii, chtěl jsem i nadále zůstat u této značky. Bylo mi jasné, že se vše notně posunulo dále a hledal jsem dotykový smartphone za přijatelnou cenu v poměru kvality.

Do oka mi padl model Nokia Lumia 520, který mne oslovil velkým displejem a pestrými barvami provedení. Navíc známá značka a Nokia mi ukázala, že rozhodně smartphone umí srovnatelně s konkurencí.

Oslovily mě konektivita, mapy, Windows Phone 8 a další funkce

Nokia Lumia 520 se mi zdála vyhovující cenou v poměru výkonu. Je to smartphone zaměřený nejen na zábavu, ale i jako pracovní Nokia Lumia 520 recenze nástroj poskytuje veškerou konektivitu, samozřejmostí je podpora Bluetooth i Wi-Fi včetně WPA2 šifrování. Stále častěji potřebuji Internet na cestách a právě to mi Lumia 520 pohodlně umožní být online kdekoli a kdykoli.

Lumia 520 mě přesvědčila, že Nokia kvalitní smartphone prostě umí

K tomu všemu přidává nejnovější OS Windows Phone 8, kvalitní 5 Mpx fotoaparát se 4x optickým zoomem a aplikací Cinemagraph je možno fotky oživit pohybem. Pro mé časté cestování mě oslovila také bezplatná mapová aplikace Here.

Krátká recenze v angličtině

Lumia 520 je rychlý, všestranný smartphone pro práci i nekonečnou zábavu, skvělý displej i grafika

Po všech úvahách jsem Lumii 520 koupil. Jsem nadmíru spokojený, smarthphone je rychlý díky 1 GHz dvoujádrovému procesoru Lumia 520Qualcomm Snapdragon™ S4 a Windows Phone 8.

Do telefonu si též pohodlně stáhnu další aplikace. Jeho rychlost se projevuje ve všech oblastech, od práce s Internetem, až po focení a natáčení videa, která umí až v rozlišení 720p s 30 fps. To mě nadchlo, kvalita obrazu fotek i videa je na mobil skutečně slušná.

Nepřehlédněte:  Huawei Ascend Y300 recenze

Co se týče přehrávání hudby a videa, poradí si Nokia Lumia 520 takřka se všemi používanými formáty, kodeky nechybí a v případě potřeby si jednoduše stáhnu další. Mobil maximálně využívá přednosti dotykového displeje, který disponuje rozlišením WXGA 600´460 pixelů na 4 palcích s gyroskopem.

Lumia 520 se pro mě stala všestranným nástrojem pro práci i zábavu, využívám jej jako druhý počítač, jsem online kdykoli potřebuji a nabízí mi focení, natáčení a přehrávání kdykoli chci. K tomu všemu nabízí spoustu aplikací již přeinstalovaných, včetně např.

  • SkyDrive
  • spousty her s DirectX 11
  • aplikace pro synchronizaci s Windows i MacOS

Doufám, že Vám tato Nokia Lumia 520 recenze byla přínosem a možná i Vám pomůže k rozhodnutí pro nový smartphone. Nokia mě tak přesvědčila, že kvalitní smartphone stále umí.

VAŠE HODNOCENÍ
1 komentář
  1. Mám a je to skvělý mobil, jen těch aplikací by mohlo být více

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo