Nokia Lumia 520 recenze

0

Již delší dobu jsem přemýšlel, čím nahradím svůj starý, pomalu dosluhující mobil. Jelikož jsem měl více než 8 let Nokii, chtěl jsem i nadále zůstat u této značky. Bylo mi jasné, že se vše notně posunulo dále a hledal jsem dotykový smartphone za přijatelnou cenu v poměru kvality.

Do oka mi padl model Nokia Lumia 520, který mne oslovil velkým displejem a pestrými barvami provedení. Navíc známá značka a Nokia mi ukázala, že rozhodně smartphone umí srovnatelně s konkurencí.

Oslovily mě konektivita, mapy, Windows Phone 8 a další funkce

Nokia Lumia 520 se mi zdála vyhovující cenou v poměru výkonu. Je to smartphone zaměřený nejen na zábavu, ale i jako pracovní Nokia Lumia 520 recenzenástroj poskytuje veškerou konektivitu, samozřejmostí je podpora Bluetooth i Wi-Fi včetně WPA2 šifrování. Stále častěji potřebuji Internet na cestách a právě to mi Lumia 520 pohodlně umožní být online kdekoli a kdykoli.

Lumia 520 mě přesvědčila, že Nokia kvalitní smartphone prostě umí

K tomu všemu přidává nejnovější OS Windows Phone 8, kvalitní 5 Mpx fotoaparát se 4x optickým zoomem a aplikací Cinemagraph je možno fotky oživit pohybem. Pro mé časté cestování mě oslovila také bezplatná mapová aplikace Here.

Krátká recenze v angličtině

Lumia 520 je rychlý, všestranný smartphone pro práci i nekonečnou zábavu, skvělý displej i grafika

Po všech úvahách jsem Lumii 520 koupil. Jsem nadmíru spokojený, smarthphone je rychlý díky 1 GHz dvoujádrovému procesoru Lumia 520Qualcomm Snapdragon™ S4 a Windows Phone 8.

Do telefonu si též pohodlně stáhnu další aplikace. Jeho rychlost se projevuje ve všech oblastech, od práce s Internetem, až po focení a natáčení videa, která umí až v rozlišení 720p s 30 fps. To mě nadchlo, kvalita obrazu fotek i videa je na mobil skutečně slušná.

Nepřehlédněte:  Recenze na Lenovo P780

Co se týče přehrávání hudby a videa, poradí si Nokia Lumia 520 takřka se všemi používanými formáty, kodeky nechybí a v případě potřeby si jednoduše stáhnu další. Mobil maximálně využívá přednosti dotykového displeje, který disponuje rozlišením WXGA 600´460 pixelů na 4 palcích s gyroskopem.

Lumia 520 se pro mě stala všestranným nástrojem pro práci i zábavu, využívám jej jako druhý počítač, jsem online kdykoli potřebuji a nabízí mi focení, natáčení a přehrávání kdykoli chci. K tomu všemu nabízí spoustu aplikací již přeinstalovaných, včetně např.

  • SkyDrive
  • spousty her s DirectX 11
  • aplikace pro synchronizaci s Windows i MacOS

Doufám, že Vám tato Nokia Lumia 520 recenze byla přínosem a možná i Vám pomůže k rozhodnutí pro nový smartphone. Nokia mě tak přesvědčila, že kvalitní smartphone stále umí.

1 Comment
  1. Reply
    petra 2015/06/28 at 0.26

    Mám a je to skvělý mobil, jen těch aplikací by mohlo být více

Sem napište vaši recenzi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vytvořit nový účet
Resetovat heslo