Norton antivirus – recenze

0

Norton je oblíbený antivirus, který nabízí vynikající ochranu před malware, hodně nástrojů zajišťujících bezpečnost na internetu, intuitivní rozhraní, dobrou zákaznickou podporu a navíc za velmi dobrou cenu.

Představení firmy Norton

Anti-malware systém firmy Norton využívá pro odhalení hrozeb strojové učení, pokročilou heuristiku a pravidelně aktualizovanou knihovnu malwarů, která zahrnuje viry, trojské koně i pokročilý malware jako ransomware a kryptojackery. Zabezpečení internetu od Nortonu je asi nejlepší na trhu. Phishingová ochrana zachytí více podvodných stránek než Chrome nebo Firefox. Kontrolu dark webu provádí skutečný člověk, který se snaží infiltrovat fóra a nabídne pomoc při úniku dat. Rodičovskou kontrolu si můžete upravit a vyniká nad jinými aplikacemi.

Produkty a služby

 • Firewall
 • Ochrana před phishingovými stránkami
 • Bezpečná VPN – virtuální privátní síť
 • Rodičovská kontrola
 • Zálohování do cloudu
 • Ochrana soukromí
 • Ochrana webkamery – jen pro Windows
 • Ochrana proti krádeži identity je zatím jen pro USA
 • A mnoho dalších velmi užitečných věcí

Na co si dát pozor

Aplikace pro stolní počítače je možná trošku složitější a pro kompletní ochranu mobilu si musíte stáhnout 4 samostatné aplikace. Máte k dispozici 60 dní záruku vrácení peněz, což je dostatek času na to si Norton pořádně vyzkoušet. Začíná na ceně 450 Kč/rok a je pro operační systémy Windows, Android, Mac, iOS. Nabízí Norton 360 Standard, ale i Norton 360 Deluxe či Premium za 1 110 Kč/rok.

Norton antivirus

Norton 360

Norton 360 má k dispozici mnohem více funkcí než většina konkurenčních antivirů. Všechny balíčky od Norton obsahují hodnotné funkce a nástroje pro zabezpečení internetu, které výrazně zvyšují vaši ochranu kybernetické bezpečnosti. I u toho nejlevnějšího získáte kromě vynikajícího anti-malwarového enginu i bránu firewall, ochranu proti phishingu, ochranu webové kamery, VPN s neomezenými daty pro procházení, správce hesel a 10 GB úložného prostoru na cloudu.

Anti-malware systém

Norton používá k detekci malwaru rozsáhlý adresář, heuristickou analýzu a strojové učení. Nabízí spoustu možností antivirové kontroly a ochranu v reálném čase, která chrání zařízení Windows, Mac, Android a iOS před malwarem. Navíc kontroluje nejčastěji napadené oblasti, jako jsou dočasné soubory, aktivní procesy a systémové soubory, vybrané složky a umístění na disku. Norton insight rychle zkontroluje vybrané soubory, které je třeba hlídat. Plánování kompletní kontroly disku je snadné.

Norton antivirus

Inteligentní brána firewall

Inteligentní brána firewall značně vylepšuje firewall zabudovaný v systému Windows a macOS. Má spoustu možností přizpůsobení pro pokročilé uživatele. Když jste na veřejné Wi-Fi, firewall zablokuje mnoho služeb od Windowsu, jako je Zjišťování sítě, Sdílení souborů a tiskárny nebo Připojení ke vzdálené ploše. V okně Povolení najdete seznam všech služeb Windows, pokud je chcete povolit. Pokud

Safe Web a Safe Search

Rozšíření Safe Web je k dispozici pro Chrome, Firefox, Safari a Edge. Poskytuje ochranu proti phishingovým stránkám, recenze komunity na podezřelé weby a Režim izolace pro internetové bankovnictví. Safe Search je vyhledávač informující uživatele o tom, zda jsou webové stránky bezpečné nebo ne.

Safe Web má i prohlížeč do režimu izolace, který chrání finanční informace uživatelů. Tam zablokuje všechny zásahy do prohlížeče a nastaví okno prohlížeče pouze pro čtení. Škodlivé webové skripty a malware nemohou provádět změny nebo krást informace na obrazovce, což hackeři rádi dělají.

Safe Search je zabezpečený vyhledávač nabízející barevné hodnocení výsledků vyhledávání. Zelená znamená bezpečné, oranžová potenciální nebezpečí a červená nebezpečí. Podle zkušeností uživatelů ale není 100%.

Dark Web Monitoring je jen pro některé země, USA, VB, Německo, Austrálii a Nový Zéland. Uživatelé z USA mohou využít i kvalitní ochranu identity LifeLock. Funkce Dark Web Monitoring prohledává fóra na dark webu, úvěrové výpisy a prolomení databází a informuje uživatele o potenciálním zpronevěření informací.

Norton Secure VPN – virtuální privátní síť

VPN vymění vaši IP adresu za IP adresu jednoho z tisíců serverů po celém světě a šifruje tak váš webový provoz. Tím zvýší vaše soukromí a chrání online aktivity před hackery, poskytovateli internetového připojení a vládními úřady. Norton Secure VPN umožňuje připojení k mnoha serverům na světě, třeba v Austrálii, Indii, Jihoafrické republice, Japonsku, Singapuru a Ukrajině. VPN připojení směrují na další server a vše šifrují. Proces se projeví na rychlosti připojení, která se liší u různých společností.

 • Silné šifrování – AES 256-bit
 • Neuchovává žádné záznamy
 • Nouzové odpojení
 • Blokace reklamních trackerů
Nepřehlédněte:  Sting reality

Zálohování do cloudu

Zálohování do cloudu od Nortonu je zdařilé pro počítače a stejné jako u nástrojů Dropbox, OneDrive nebo iCloud. Pokud ještě nepoužíváte zálohování do cloudu, jde o perfektně funkční řešení pro ochranu dat. Podle zvoleného tarifu získáte 10 až 500 GB úložného prostoru. Zahrnuje tyto možnosti:

 • Plánování záloh
 • Záloha konkrétních souborů
 • Odstranění nebo uložení zálohovaných souborů na místní disk
 • Záloha do cloudu nebo na místní disk

Norton antivirus

Správce hesel

Zabudovaný správce hesel Norton je velmi zdařilý. I když není tak komplexní jako samostatné aplikace 1Password či Dashlane, ale je jednoduchý, bezpečný a obsahuje užitečné doplňky. Navíc jej spousta antivirů vůbec nemá.

 • 256bitové AES šifrování
 • Neomezené úložiště pro hesla
 • Synchronizace na PC, Mac, Android a iOS
 • Rozšíření pro prohlížeče Chrome, Firefox, Edge a Safari
 • Automatické ukládání a vyplňování
 • Generování hesel
 • Kontrola hesel

Norton zobrazí tabulku s hesly a označí ta, která jsou slabá, jednoduchá, stará nebo se opakují a automaticky ji aktualizuje. Funkce Automatická změna hesla vygeneruje nové heslo pro weby, ale je kompatibilní jen s nejoblíbenějšími webovými stránkami. Možnost mobilního přihlášení umožňuje přihlásit se do vašeho trezoru z mobilu místo hlavního hesla. Norton nabízí přihlášení pomocí otisku prstu pro Android, ale v aplikaci pro iPhone biometrické přihlašování bohužel nenajdete.

Rodičovská kontrola Norton Family

Rodičovská kontrola Norton je pro Windows, iOS a Android, ale ne pro Mac. Norton se umístil na 1. místě mezi antiviry s rodičovskou kontrolou roku 2021.

 • Filtrování nevhodného obsahu
 • Sledování aktivity na YouTube a Hulu
 • Sledování polohy mobilních zařízení
 • Blokování aplikací na zařízeních Android
 • Nastavení časových omezení a rozvrhů pro všechna zařízení
 • Nastavení nouzových kontaktů

Máte možnost blokovat obsah ve 47 různých kategoriích, mezi které patří sekty, nenávistné projevy či potrat. Automaticky nastaví filtry podle věku dítěte, ale všechny možnosti si můžete upravit i sami. Režim Školní čas dětem povolí navštěvovat jen webové stránky a aplikace, které mu povolíte jako důležité pro učení. Zaznamenává každé vyhledávání, webové stránky i YouTube videa. Sledování polohy, blokace aplikací a nastavení časových omezení je velmi intuitivní.

Privacy Monitor – ochrana soukromí

Privacy Monitor – ochrana soukromí je jedinečný nástroj zajišťující ochranu vašich osobních údajů před překupníky, kteří sbírají informace z tisíců stránek a vytváří váš osobnostní profil, který obsahuje poslední adresy pobytu, jména členů rodiny, oblíbené značky, data narození i záliby a pak je prodají. Privacy Monitor najdete v online rozhraní my.norton. Po zadání jména a data narození vám vyjede seznam překupníků prodávajících vaše osobní údaje a můžete zažádat o odstranění dat z každé stránky jednotlivě nebo si zaplatit službu Privacy Monitor Assistant.

Optimalizace zařízení

 • Optimalizace disku – defragmentuje pevný disk
 • Čištění souborů – odstraní dočasné soubory Windows a prohlížečů
 • Správce spuštění – zobrazí seznam programů běžících po spuštění
 • Grafy – ukazuje časovou osu důležitých aktivit na zařízení

Funkce zajišťující optimalizaci jsou rychlé a efektivní. Čištění souborů vás ale nezbaví souborů cookies z prohlížeče, duplicitních a nevyužitých souborů. Norton vyřeší všechny typické příčiny zpomalení počítače u stolních počítačů i Mac.

Norton antivirus

Nejzajímavější doplňky

 • PC SafeCam – jen pro Windows – ochrana webkamery, díky které nemůže vaši kameru ovládat nikdo zvenčí
 • Norton for Gamers – jen pro Windows – speciální antivirová sada pro hráče
 • Virus Protection Promise – pokud se do vašeho počítače dostane vir a Norton ho nedokáže odstranit, dostanete peníze zpět

Bezplatné zkušební verze

Bezplatná zkušební verze je zdarma na 60 dní u všech tarifů se zárukou vrácení peněz. K dispozici je Norton 360 Standard, Norton 360 Deluxe i Norton 360 Premium. Žádná verze však není zcela zdarma trvale. Na trhu existuje několik dobrých bezplatných antivirů, ale žádný se z hlediska ochrany proti malwaru a zabezpečení Nortonu 360 nemůže vyrovnat.

Zkušenosti

Norton je spojením jednoho z nejlepších anti-malware systémů na světě se spoustou různých bezpečnostních nástrojů pro ochranu na internetu. Poskytuje vynikající zabezpečení na webu, sledování dark webu i rodičovskou kontrolu. Nabízí skvělé aplikace pro Android i iOS. Norton 360 je vhodným řešením pro osoby, rodiny i firmy a můžete si ho vyzkoušet zdarma díky 60 dnům záruky vrácení peněz.

Norton antivirus – recenze
5 (100%) 2 hlasů
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo