Operativní leasing: Snadná cesta k modernímu vozovému parku

1
Aktualizováno

operativni-leasing-auta Vlastníte firmu a potřebujete mít k dispozici kvalitní vozový park, který bude vaši firmu dostatečně reprezentovat před klienty a obchodními partnery? Zařiďte si operativní leasing a máte po starostech.

Nákup ojetých aut a klasický leasing? Nepraktické řešení

Nákup nových aut je pro většinu menších a středně velkých firem velkým problémem. Nemají zkrátka tak velké množství finančních prostředků, aby si je mohly dovolit. Je tu samozřejmě možnost koupit levná ojetá auta, ta však mohou brzy dosloužit, navíc nejsou spolehlivá.

Řešením je také klasický leasing. I v jeho případě ale musíte počítat s tím, že je zapotřebí nejprve složit akontaci, tedy první navýšenou splátku. Prvotní náklady se tedy zejména při nutnosti zajištění většího množství vozidel opět šplhají do závratné výše.

U operativního leasingu máte nízké počáteční náklady

A právě proto je zde operativní leasing – auta. Jde o velmi výhodnou formu zapůjčení auta. Každý měsíc platíte fixní částku za pronájem.

Vozidlo přitom nepřechází do vašeho vlastnictví, a to ani po skončení smlouvy. Po celou dobu patří firmě, která vám ho pronajme.

Součástí operativního leasingu a jeho placení je zpravidla i povinné ručení, havarijní pojištění a servis, případně i další dodatkové služby a platby, jako je kupříkladu dálniční známka atd.

Jako nájemci vozidla si tak sami platíte pouze pohonné hmoty, což výrazně zjednodušuje firemní administrativu. Máte díky tomu lepší přehled o financích.

Jakmile operativní leasing skončí, můžete bez problémů ihned uzavřít novou smlouvu. Firma vám na jejím základě dodá nové automobily.

Tím pádem máte možnost neustále obnovovat firemní vozový park, aniž byste do něj museli investovat stovky tisíc, či snad dokonce miliony korun.

Nepřehlédněte:  Terra group recenze

Jednou ze společností, které operativní leasing nabízejí v rámci České republiky, je Hertz Lease. Jde o firmu, která propůjčuje své vozy i významným nadnárodním společnostem. Na svých webových stránkách má online kalkulačku, díky níž si snadno zjistíte, na kolik peněz vás pronájem konkrétního modelu a značky auta vyjde.

VAŠE HODNOCENÍ

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo