Pánské hodinky Brasty [recenze]

0
Aktualizováno

Už delší dobu jsem přemýšlel o tom, že si pořídím nějaké hodinky. V lifestylových doplňcích se ovšem nevyznám a nejsem ani pravidelným návštěvníkem magazínů o hodinkách, takže nevím, jaký strojek je ten nejkvalitnější a vlastně ani netuším, podle jakých dalších faktorů, se hodinky vybírají.

Jako laik jsem tedy vybíral náramkové analogové hodinky především podle toho, jak se mi líbily a jaká byla jejich cena.

Pánské hodinky od Brasty.cz

hodinky-brasty-panske Po několika hodinách prohledávání internetu jsem narazil na pánské hodinky na www.brasty.cz, kde mě zaujaly přívětivé ceny a líbivý design hodinek. Ovšem ani tam nebylo vybírání rychlé, protože mají v nabídce opravdu hodně pánských i dámských hodinek.

Hledání jsem si naštěstí zúžil, protože jsem hledal nějaký minimalistický design a nakonec jsem tak skončil rozhodováním mezi hodinkami od Lacoste a hodinkami značky Brasty.

Lacoste je ovšem značka, která nepatří mezi mé nejoblíbenější a obával jsem se, že zde nebude tak snadné poznat čas (příliš tmavý design) a tak jsem nakonec zvolil hodinky Brasty watches BT-1.

Náramkové pánské hodinky v akci

panske-hodiny-brasty Hodinky jsem měl doma velmi rychle a dorazily dobře zabalené jednak v klasických obalech, ale také v hezkém stylovém obalu, který můžete využít jako dárkové balení.

Čas už na nich byl nastaven, takže je stačilo nasadit a hned jsem s nimi mohl do společnosti.

Tyhle hodinky byly asi první, které mi díky délce řemínku sedli na ruku přesně tak, jak potřebuji. Mám totiž užší zápěstí a většina pásků je na mě příliš dlouhá, takže musím hodinky vždy nějak upravovat.

Hodinky z Brasty mají na pásku 7 dírek, zhruba půl centimetru od sebe, takže jsem si je bez problémů nastavil aby mi na ruce a zároveň nebyly příliš volné.

Z čeho jsou hodinky Brasty?

Když přejdu k materiálům, ze kterých jsou hodinky vyrobeny, objevíme 3 hlavní materiály. Řemínky jsou vyrobeny z kůže, což je mezi hodinkami téměř zvykem.

Pouzdro hodinek je z oceli a ciferník potom chrání minerální sklo. Při bližším pohledu jsem zjistil, že na skle je téměř nepoznatelně nalepená fólie, takže je mám zatím naprosto bez škrábnutí.

Nepřehlédněte:  Gynex kapky [recenze]

Rozměry hodinek:

  • Délka řemínku: 170 – 215 mm
  • Šířka řemínku: 18 mm
  • Výška pouzdra: 7 mm
  • Průměr ciferníku: 40 mm

Jak je na tom strojek?

Strojek v hodinkách Brasty watches BT-1 je quartzový. Vždycky jsem si myslel, že lepší, přesnější a stylovější jsou mechanické hodinky, které fungují bez baterií.

Podle článku v jednom magazínu o hodinkách jsem ovšem zjistil, že quartzový strojek je přesnější, není potřeba řešit natahování a vlastně vůbec není tak špatný, jak by se mohlo zdát. Je to sice levnější varianta, já ovšem nepatřím mezi snoby, kteří se musí chlubit nejdražšími hodinkami a tak je to pro mě ideální varianta.

Nastavení času je snadné. Čas nastavíte klasicky pomocí šroubovací korunky, kterou stačí povolit, nastavit a opět vrátit do původní polohy.

Nastavování času je sice jediná funkce, kterou tyhle hodinky umožňují, ovšem jak jsem už psal, hledal jsem minimalistické hodinky, takže toho víc nepotřebuju. Hodinky nejsou určeny ke sportovnímu využití, potápění nebo k podobným aktivitám, takže bych další funkce ani nevyužil.

Jsou tyhle pánské hodinky vodotěsné?

Když jsme u sportovního využití, někoho z vás by možná zajímalo, jak jsou na tom hodinky Brasty s vodotěsností. Podle informace od výrobce jsou vodotěsné do 30 metrů. Chtěl jsem se ujistit, že je nijak nepoškodím a tak jsem se informoval také o tom, co vlastně tenhle údaj znamená.

Bohužel to není tak, že by hodinky vydrželi do hloubky 30 metrů. Tato hodnota je platná v ideálních podmínkách a pro bezpečné a dlouhodobé využívání bych tak doporučil omezit styk s vodou.

Sprchování a možná i koupání v bazénu by hodinky zvládnout měli, ovšem potápění do hloubky 30 metrů bych s nimi neriskoval.

Hodinky z eshopu www.brasty.cz sice nosím zatím jen pár týdnů, ovšem žádný problém s nimi nikdy nebyl, sklo je nepoškozené a vlastně vypadají téměř jako nové. Pro mě to tak byla ideální volba a to jak z hlediska designu, ceny i parametrů hodinek.

VAŠE HODNOCENÍ

Štítky:

1 komentář
  1. Mám nějaký levnější typ hodinek od Brasty a fungují mi bez problémů. Už jsem sice viděl hodně podobný design hodinek u vietnamských prodejců, ale těžko říct, jaký motorek mají vevnitř oni. Fungují mi zatím tři roky a už mi je pochválilo mnoho lidí, takže já jsem s nimi spokojený

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo