Pokemon Go hra [recenze]

0
Aktualizováno

Tento článek zřejmě čtete proto, že v současné době úplně všichni mluví jen o jediné věci: Pokémon GO. Tahle nová hra pro Android a iOS tahá ven hromady lidí a vy možná nejste jedním z nich jenom proto, že ještě přesně nevíte, o čem to celé je. Až to zjistíte, možná vás to také pohltí.

Ať už plánujete začít hru taky hrát nebo se chcete jen dozvědět, proč všichni chodí s mobilem v ruce po městě, čtěte dál. Pochopíte.

Co je to vůbec za hru a o co v ní jde?

pokemon-go-recenze Hra Pokemon Go je pro lidi zajímavá hlavně ze dvou hledisek. To první je, že se týká Pokémonů – tolik oblíbeného dětského hitu.

Za druhé přináší do našich životů virtuální realitu a takové technologie mezi mladými lidmi prostě letí.

Ve hře jde o to, že chodíte po městě (nebo po vesnici, prostě kdekoliv po světě) s mobilem v ruce a přes ten mobil vidíte věci, které ve skutečném světě neexistují.

Na chodníku se vám zjeví Pokémon, u kašny je Pokéstop a u morového sloupu tělocvična na bojování. Ve skutečnosti to tam samozřejmě není, je to vidět jen v telefonu. Ale vzhledem k tomu, že se jedná o virtuální realitu, to vypadá dost reálně.

Cílem hry je pochytat všechny Pokémony (je jich 151), natrénovat je, aby byly silní, a pak s nimi vyhrávat bitvy.

Prostě se stanete trenérem Pokémonů, kterým byl v seriálu třeba Ash.

Co je to ten Pokémon?

Je to sice nepravděpodobné, ale může mezi námi být někdo, kdo neviděl ani jeden díl dětského seriálu Pokémon a nezná úvodní znělku.

Vězte, že Pokémoni jsou bytosti inspirované rostlinami, zvířaty a různými jinými věcmi. Každý z nich má své vlastnosti a dovednosti a může se vyvinout v silnější druh, pokud bude správně trénován.

Jak se to hraje?

Trochu nepohodlné je, že musíte skutečně vstát, jít ven a chodit po městě. Hra vás sama povede, budete chodit tam, kde jsou Pokémoni, Pokéstopy nebo arény.

Podívejte se na návod na Pokemon Go na webu Pokemania.cz >>

Samozřejmě k tomu potřebujete GPS (zapnuté polohové služby v telefonu) a internetové připojení. Obrazovka telefonu musí být neustále zapnutá, jinak hra nefunguje a neobjevíte žádného Pokémona.

Nepřehlédněte:  Turbo Max Blue recenze

Jak se v reálném světě pohybujete, pohybuje se také postavička na mapě ve hře. A zanedlouho na té mapě uvidíte Pokémona. Nejdřív se zobrazuje jen jako pohybující se listí, a když přijdete dostatečně blízko, zhmotní se před vámi. Stačí na něj kliknout a chytit ho. A jsme u další otázky.

Jak se chytají Pokémoni?

Po kliknutí na Pokémona se vám otevře nový bojový náhled. Bojujete vy v roli trenéra Pokémonů proti danému Pokémonovi. Vaším úkolem je házet po něm Pokébally, které máte ve spodní části obrazovky. Když se dobře trefíte, Pokémon bude chycen a uvězněn uvnitř.

Na těle Pokémona se v tu chvíli zvětšuje a zmenšuje barevné kolečko. Jeho barva značí obtížnost chycení Pokémona (zelené kolečko je nejsnazší, žluté středně náročné a červené nejtěžší) a slouží také k indikaci vhodného momentu. Když je kolečko nejmenší, máte nejvyšší šanci se trefit.

Ale pozor na to! Zezačátku svého Pokémona nejspíš chytíte na pár pokusů, ale bude to těžší a těžší. Silní Pokémoni také mohou z Pokéballu i po chycení vyskočit. Není výjimkou, že nějakého musíte chytit třeba třikrát, aby byl opravdu váš.

Kde stáhnout hru Pokemon Go?

A to fakt lidi baví jen chodit po městě a hledat Pokémony?

pokemon-go-stazeni Ne. Sice je to základní činnost ve hře, ale je tam k dispozici i jiná zábava. Kromě Pokémonů jsou různě po městech rozsety také Pokéstopy.

Ty se nachází vždy u nějakého významného místa (kašna, pamětní deska, morový sloup, …) a jsou to místa, která hráčům darují nějaké vylepšení.

Buď jim doplní Pokébally, které hází po Pokémonech, nebo speciální schopnosti. Většinou platí, že u památek většího významu hráči dostanou lepší odměny.

Kromě toho jsou po městech ještě tzv. tělocvičny. Tam probíhají boje Pokémonů, hráči si mohou svoji tělocvičnu obsadit a čekat, jestli je někdo porazí.

Pokémon bitvu buď vyhraje, nebo prohraje a je potřeba ho uzdravit, aby byl zase v plné síle. Do budoucna chystá firma, která hru vyvíjí, ještě možnost vyměňovat si Pokémony mezi sebou.

Už chápete, proč kvůli této hře lidé hodiny stepují na nějakém místě, raději se vybourají, než aby si nechali uniknout Pokémona, nechají se nachytat zloději a riskují svoje životy? Že ne? Tak to byste to měli vyzkoušet!

Čtěte také:

http://smartmania.cz/navod-jak-stahnout-pokemon-go-na-android-a-iphone/

http://www.hrapokemongo.cz/2016/07/11/dalsi-zpusob-jak-nainstalovat-pokemon-go-do-zarizeni-s-ios/

VAŠE HODNOCENÍ

1 komentář

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo