Power Factor Saver recenze

0

Ušetřit energii a tím pádem snížit výdaje za elektřinu – to je dnes hodně časté téma mnoha diskuzí. Existují úsporné žárovky, snižuje se také energetická spotřeba televizí, ledniček nebo třeba i počítačů, což bylo ještě před deseti nebo patnácti lety skoro nemyslitelné.

Snížit spotřebu o dalších až padesát procent, to je sen mnoha domácností – vždyť průměrná rodina ve větším panelákovém bytě dá běžně na zálohách za elektřinu více než tisíc korun. A pokud se elektřinou i vytápí, je složenka ještě tučnější.

Tak jak s tím naložit?

Power Factor Saver  – malá krabička, která prý dokáže hotové zázraky

Nejde jen o klamání spotřebitele?Power Factor Saver recenze Koupíte si malou krabičku, zapojíte do zásuvky a regulace spotřeby elektřiny je zajištěna? Samozřejmě, tohle je prostě bohapustý nesmysl.

Lidská důvěřivost však obecně nezná mezí, a kromě přípravků na hubnutí nebo zázračnou léčbu některých chorob pomocí masti se na trhu objevuje i tento spořič energie.

Úspěch dokonce zaznamenal podobný nápad i v Rakousku, kde si pořizovali tamní odpůrci jaderné energie speciální přístroj, který má „odfiltrovat“ pro ně nežádoucí složku elektřiny.

Až polovina energie z provozu pračky nebo vysoušeče vlasů, až 40 procent z ledničky, až třetina elektřiny z celkového provozu kotoučové pily.

Řekne se to jistě hezky, ale celkový efekt bude prakticky čistá nula. Bombastická reklama a nabídka neskutečné slevy však někdy stačí, výrobce spořiče energie se prezentuje údajnou německou technologií.

Stejně tak je důležité, že přístroj je údajně bezúdržbový. Vstupní náklad v podobě zhruba osmi stokorun za jedno zařízení (koupit si můžete až tři) nezní na první pohled špatně, ale opravdu chcete mít takovou nefunkční věc doma, když je navíc podobně předražená? Bude jistě lepší šetřit na úspornější elektroniku nebo si koupit LED žárovky…

Nepřehlédněte:  Klinika Medik Haus

1 Comment
  1. Jako elektrikář o elektřině něco vím a tento nesmysl stavím na úrovni t.zv. „šmejdů“.Vymyšlené recenze u stránek prodejce uvádějí jeho
    používání již rok a déle.Kdyby tomu tak skutečně bylo, tak jak je u nás zvykem by to byla okamžitá bomba a okamžitě by se našlo spoustu
    dalších výrobců.Rád bych viděl odezvu výrobců a distributorů energie.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Reset Password