Práce v Amazonu

1
Aktualizováno

Novinka na českém pracovním trhu. Možnost práce v nadnárodní společnosti, která slibuje nadstandardní ohodnocení, slibné výhody a jistoty.

prace-v-amazonu Nástupní plat více než sto korun na hodinu, pět týdnů dovolené, možnost vyplácení týdenních záloh výplaty, které jsou naprosto obvyklé mimo jiné v anglosaském světě.

Funguje také pravidelný svoz na pracoviště, za obědy tu zaplatíte jen 25 korun, kávu, čaj nebo neperlivou vodu dostanete zcela bezplatně. Lékařská péče k dispozici přímo na pracovišti. Bez čekání na mzdu, možnost zvýhodněného telefonního paušálu. A také odměna za doporučení nového pracovníka.

Že je to velmi lákavé? Jistě, ale nezapomeňte, že papír snese vše…

Jaká je práce v Amazonu

Samozřejmě, znalost práce na PC nebo dobrý zrak, to je podmínkou u mnoha různých zaměstnání. V Amazonu budete také pracovat na směny, výhodou bude, pokud budete mít i praxi z některých skladových prostor větších firem.

Horší je požadavek na vysokou fyzickou zdatnost, který mnohé zájemce přímo limituje – a mnohé donutí rozvázat pracovní poměr dřív, než by chtěli.

Co se vlastně v Amazonu dělá? Je to zdánlivě jednoduché.

  • manipulace s vysokozdvižnými paletovými vozíky
  • skladové práce všeho druhu
  • příjem, evidence a balení zásilek
  • práce na reklamacích
  • menší administrativa na PC

Posud by bylo jistě vše v pořádku, ale pozor – ozývá se spoustu varovných hlasů. Menší hledání na českém internetu, pročtení amazon-zkusenosti diskuzních fór a máte jasno.

Tato práce má možná řadu výhod, ale také velkou porci nevýhod a je na vašem osobním zvážení, jestli se o ni budete ucházet. Nejde totiž samozřejmě o žádný med…

Mnoho lidí zkušenost v Amazonu hodnotí velmi negativně. Někteří dostali brzkou výpověď, protože se zde poněkud drakonicky posuzuje docházka a dochvilnost s přesností na minuty.

Někteří také nesnesou obrovský kolektiv a pracovní nápor, který bývá největší hlavně v období vánočních svátků.

Pročtěte si zpovědi na sociálních sítích a budete mít hned trochu jasněji.

Pokud máte potíže se zády, dýchavičností nebo nemáte dostatečnou kondici, nesnášíte prašné prostředí nebo nevydržíte celý den bez mobilního telefonu, tahle práce pro vás určitě nebude.

Co dalšího je v Amazonu třeba vzít na vědomí? Jaké jsou zde potíže?

jaka-je-prace-v-amazonu Zkušenost s českým logistickým centrem Amazonu mají například v Dobrovízi řádově stovky lidí. Při frekvenci, s jakou se tu obměňují pracovníci, bude toto číslo jistě brzy mnohem vyšší.

Amazon už v ČR investovat více než sto milionů eur, tedy 2,5 miliardy korun, což je skutečně astronomická suma.

Pracovní týden v Amazonu rovná se čtyři dny práce a tři dny volna, tedy podobně jako například při práci v kuchyni nějaké restaurace.

Brzy možná zjistíte, že dny na zotavenou tu určitě mají své opodstatnění. Dvě desetihodinové směny (ranní mezi 7 – 17:30) a večerní (18:20 – 4:30 ráno).

Jistě, se všemi příplatky za noční služby a odměnami není problémem mít měsíčně až třicet tisíc korun, což je na české poměry, zejména na maloměstě nebo venkově, přímo pohádková suma.

Práce, kterou musíte odvést oplátkou, je ovšem někdy až infarktová a jen málokdo ji podle mnoha referencí vydrží snášet delší dobu.

Tak například, když jdete po schodech, musíte se povinně držet zábradlí. Čistý trestní rejstřík je pochopitelný i u mnoha jiných firem, předchozí pracovní zkušenost v jiných skladových prostorách není vůbec důležitá.

Parkovat je možné jedině couváním (ale drtivá většina zaměstnanců dojíždí vlakem nebo autobusem, svoz je zdarma a velmi praktický).

Pokud má muž vousy nad osm centimetrů, musí si je svázat. Zákaz vnášení elektroniky nebo kovových předmětů a velmi přísné požadavky na další věci – vodu jen v průhledné lahvi, při východu z budovy je třeba projít bezpečnostním rámem.

Protáhnutí pauzy o půl minuty je také problémem. Během směny vám může projít rukama i tisícovka zásilek, je celkem běžné, že takzvaně „nestíháte“.

Dokonce se zde za jistých okolností musí plnit i stanovené normy, v některých případech i na 120 procent…Duchovním otcem Amazonu je americký miliardář Jeff Bezos

Za myšlenkou stvořit Amazon stojí Jeff Bezos, někdejší zaměstnanec Wall Street, který v roce 1994 založil vlastní malou internetovou společnost.

Nejprve prodával knihy, později se ale rozhodl při expanzi pro další sortiment – a nyní už prodává Amazon doslova vše, nač si jen vzpomenete.

Celosvětově má tento gigant na 300 zaměstnanců, tržby přesahují i sto miliard korun ročně. Před dvěma lety dokonce Amazon předstihl v tržbách i společnost Walmart, která je na americkém trhu skutečně dominantní.

Nabídky práce v Amazonu:

https://www.jobs.cz/fp/amazon-1700000120/prace/

https://www.amazon.jobs/cs/location/czech-republic?base_query=&loc_query=&job_count=10&result_limit=10&sort=relevant&location%5B%5D=czech-republic&cache

Dá se očekávat ještě další růst, minimálně v příštích několika letech, a to i díky stavění nových a nových logistických center – jedno nedávno vyrostlo několik kilometrů západně od Prahy v Dobrovízi.

Další info:

http://sebastianchum.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=409947

Máte vlastní zkušenosti s prací v Amazonu? Přidejte vaše recenze, příběhy či hodnocení do diskuze

Práce v Amazonu
3.2 (63.33%) 6 hlasů

1 komentář
  1. Odpovědět
    Jiřina Dlabolová před 2018/01/11

    Amazon, co nabral před vánocemi, velká propagace, jak je Amazon skvělý, Nyní ve velkém propouští.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo