Proteinové tyčinky recenze

0

Pokud se máme v následujících řádcích bavit o proteinových tyčinkách, je důležité si na začátek objasnit, co vlastně znamená slovo protein. Proteinem se rozumí bílkoviny, které patří mezi biopolymery. Bílkoviny jsou základem pro všechny známé organismy a plní nejrůznější funkce.

Například stavební (pokud se bavíme o kolagenu či keratinu), transportní (hemoglobin), regulační (hormony, receptory) či ochrannou (imunoglobulin).

Ve sto gramech ale najdeme 31 gramů cukru, což je při čtrnácti gramech bílkovin poměrně hodně.

Proteinové tyčinky na hubnutí

A nyní již přímo k proteinovým tyčinkám, které mohou výrazně pomoci při hubnutí. Jedna taková tyčinka vám klidně může díky velkému obsahu bílkovin nahradit svačinu či menší oběd.

Nepřehlédněte:  Spalovače tuků recenze

Jenže i proteinové tyčinky mají svou negativní stránku věci. A tou je vysoký obsah cukru, ve vícero případech se navíc jedná o poměrně nezdravý glukózo-fruktózový sirup.

Kdy jíst proteinové tyčinky?

proteinove-tycinky-hubnuti

Vzít si proteinovou tyčinku, když máte v práci na pilno a nestíháte si zajít na oběd, není vůbec špatné. Je ale potřeba dobře se porozhlédnout po těch, které v sobě nemají již zmíněný glukózo-fruktózový sirup.

Taková normální proteinová tyčinka sice může obsahovat 30 až 35 procent bílkovin, jenže zároveň stejné množství pohltí i cukr.

Pokud vše převedeme na váhu, člověk díky jedné tyčince spořádá třeba 15 gramů bílkovin, ale i 15 gramů cukru. A to pro tělo rozhodně dobré není.

Mezi nejoblíbenější proteinové tyčinky patří produkt firmy Herbalife. Momentálně existuje ve třech příchutích – čokoláda-oříšek, vanilka-mandle nebo citron.

Proteinová tyčinka Kompava Wellness Bar má vysoký obsah proteinů a tuků, ovšem nízký obsah sacharidů.

Slouží jako zdroj energie, obsahuje směs proteinů, zdravých tuků a vlákniny. Zároveň má nízký glykemický index a prebiotický charakter.

Tyčinka společnosti KetoFit v jedné tyčince (36 g) obsahuje 10 g bílkovin a jen 5 gramů cukrů. Podobný je v tomto ohledu i podíl vlákniny.

proteinove-tycinky-recenzeZatím existuje tyčinka mléčná, která je podlitá tmavou čokoládou. Při této tyčince jistě oceníme lahodnou chuť a především vysoký podíl bílkovin a vlákniny.

Tyčinka Sci-MX Diet Pro Flapjack je sice hmotností menší a cenou poměrně vyšší, hlavní výhodou ale je, že tato proteinová tyčinka je slazena stévií.

Proteinové tyčinky Bombus jsou ideální pro ty, kteří si rádi pochutnají na různých příchutích.

Jejich karton totiž obsahuje mix tyčinek s banánem, arašídy či kakaovými boby. Tyčinky z řady Good Life Energy Bars překvapí velkým obsahem vlákniny, 35 procent jedné tyčinky obsahuje arašídy.

Nepřehlédněte:  Krabičkové diety zkušenosti
Müsli proteinové tyčinky Galaxy obsahují dokonce téměř 59 gramů sacharidů, navíc 17 gramů tuků. Omezí ovšem pocit hladu a zmírní chuť na sladké. K dostání jsou v několika variantách, zmiňme čokoláda-oříšek, čokoláda-pomeranč, čokoláda-višeň či jogurt-limetka.

O tyčinkách z dílny Sci-MX už jednou řeč byla. Tyčinky Pro2GO Duo Bar tentokrát stévii neobsahují, cukry v jedné tyčince (60 g) se podílí na šestině hmotnosti, zatímco bílkoviny na šestinách dvou.

Další tyčinkou je MYPROTEIN – MY BAR ZERO. V jedné pětašedesáti gramové tyčince je taktéž 20 gramů bílkovin a pouze necelé tři gramy cukrů. K možné koupi je taktéž několik variant, tyto pochoutky existují v kombinaci jablko-skořice, jahoda-vanilka, karamel-ořechy či mandle-vanilka. Ale existuje jich i vícero.

Další články o proteinových tyčinkách:

Tyčinka USN Muscle Fuel Anabolic Bars je co se týče gramáže na nejvyšší pozici. Jelikož váží 100 gramů, stačí si dát klidně jen polovinu tyčinky.

Každá taková tyčinka má více jak třicet gramů bílkovin a také třicet gramů cukrů. Poměrně vysoké je i procento vlákniny a obsaženy jsou i různé vitamíny pro správnou funkci metabolismu. Můžeme ji tedy použít jako náhradu svačiny.

Posledním výrobkem jsou produkty Oriflame s názvem Natural Balance. Tyto tyčinky jsou velmi lahodné a především stoprocentně přírodní. Jedna tyčinka obsahuje jen 150 kalorií a tak je vhodná pro ty, kteří nemají čas na chození do restaurací a využijí tuto alternativu.

Pokud dáváte přednost domácím receptům, můžete si zkusit udělat proteinové tyčinky doma :)

A co vy? Máte zkušenosti s nějakou proteinovou tyčinkou? Napište nám vaše hodnocení a recenzi do diskuze, děkujeme.

1 Comment
  1. Reply
    Zdeněk 2017/11/24 at 22.05

    Velmi pěkná recenze (y)

Sem napište vaši recenzi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vytvořit nový účet
Resetovat heslo