Průvodce výběrem plastových dveří

0
Aktualizováno

pvc-dvere-recenze Kvalitní plastová okna mají zásadní vliv na izolační vlastnosti celého domu a napomáhají snížit náklady na vytápění. Ovšem i výběr PVC dveří si zaslouží jistou pozornost.

Na co byste se měli zaměřit a podle čeho si vybrat spolehlivého výrobce PVC dveří?

Důležité parametry výběru PVC dveří

Profily musí splňovat normy EU a ČSN a navzájem se tedy nijak zvlášť neliší. O to větší pozornost je potřeba věnovat dalším aspektům konstrukce, jako je použití výztuh pro dostatečnou pevnost dveří nebo kontrola teploty.

Co se týče výztuh, její tloušťka by neměla být nižší než 1,5–2 mm. Vyšší pevnost konstrukce zaručuje kromě výztuh také stavební hloubka profilu.

Čím je stavební hloubka větší, tím nižší je prostupnost tepla rámem. Další důležité parametry jsou:

· Fyzikální vlastnosti: O stálosti barev a fyzikálních vlastností se bohužel zákazník nemá šanci nijak přesvědčit, ovšem mnoho dokáže napovědět délka záruky, kterou výrobce na PVC dveře poskytuje.

· Kování: Kromě důkladné kontroly profilu je vhodné zaměřit se také na kování, které by mělo podpořit správnou funkčnost PVC dveří a zvýšit bezpečnost.

To zajišťují například střelky, které vyjedou při každém zavření dveří. Rovněž předejdou prohnutí celé konstrukce. Samozřejmostí by měla být rovněž bezpečnostní vložka.

· Zasklení: Zatímco v případě PVC oken hraje sklo zásadní roli, u dveří se často podceňuje a má značný vliv nejen na výsledný vzhled.

Reference a zkušenosti zákazníků

O spolehlivosti dané firmy a kvalitě jejích výrobků vám více než reklamní slogany napoví zákaznické reference.

Dobrým ukazatelem je rovněž tradice a zkušenosti výrobce PVC oken a dveří na různých projektech. Jistá obezřetnost se vyplatí v případě firem, které na trhu působí velmi krátce a nabízí své výrobky za podezřele nízké ceny.

Dlouholeté zkušenosti s prodejem PVC dveří v Ostravě a širokém okolí má společnost Triogas, s. r. o. Například zcela běžně dodává a montuje PVC dveře ve Valašském Meziřící a dalších městech v této oblasti.

VAŠE HODNOCENÍ

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

      Zanechte své hodnocení nebo dotaz

      Register New Account
      Obnovit heslo