Půjčka bez doložení příjmu pro podnikatele

1
Aktualizováno

pujcka-bez-dolozeni-prijmu Začátky podnikání nejsou vždy jednoduché a potkat vás může mnoho situací, se kterými byste nikdy nepočítali.

Pokud začínáte jako živnostník, tedy OSVČ, pravděpodobně ještě neznáte všechny zákonitosti podnikání, a tak vás mohou velmi nemile překvapit situace, které přijdou ze dne na den a stojí vás mnoho peněz.

A právě v začátcích podnikání jsou peníze tím, co většinou nemáte, protože je všechny investujete do vašeho podnikání, ať už je to vybavení provozovny či skladové zásoby.

Když se tedy objeví situace, kdy potřebujete peníze velmi rychle, začínají problémy.

Z toho důvodu si mnoho podnikatelů vyřizuje bankovní či nebankovní půjčky nejrůznějšího typu. V bance máte hned několik možností, jak získat úvěr.

  1. Můžete samozřejmě využít klasické osobní půjčky či půjčky pro podnikatele.
  2. Druhou možností je potom zavedení kontokorentního úvěru k vašemu bankovnímu účtu. To vám umožní jít na vašem bankovním účtu do mínusu a to až do limitu, který si nastavíte (a banka ho povolí).
  3. Třetí možností, která funguje podobně jako kontokorent, je potom kreditní karta. Díky ní lze vybírat peníze z karty, i když jste tam doposud žádnou hotovost nevložili. Využité peníze splácíte postupně, ovšem zde je úroková sazba většinou nejvyšší, a proto je to asi poslední možnost, kterou podnikatelé využívají.

Bankovní půjčky pro podnikatele a OSVČ působí lákavě, ovšem mají jednu velkou nevýhodu.

Abyste mohli některý z jejich úvěrových produktů získat, budete vždy muset doložit vaše příjmy.

Kromě tohoto požadavku mají samozřejmě i mnoho dalších, takže vaše bonita (solventnost) musí být dobrá. Nemůžete být v registrech dlužníků a musíte v očích banky působit jako člověk, který dokáže svoje závazky splácet. Roli může hrát například i to, jak velké obraty máte na vašem bankovním účtu.

Další nevýhodou při vyřizování těchto úvěrů je rychlost. Vyřízení půjčky pro podnikatele z banky není rozhodně nejrychlejší proces, jak peníze získat. Trvat to může i více než týden, záleží na tom, jak rychle dokáže banka vaši žádost posoudit.

Nepřehlédněte:  Krátkodobé půjčky: Vybírejte je podle důležitých parametrů

Tohle pozdní schválení je pro mnoho podnikatelů problém, protože občas mají velmi krátkou dobu na zaplacení dané pohledávky a nemohou tak dlouho čekat.

Řešení? Rychlá půjčka přes internet

Právě proto mnoho z nich využívá mnohem rychlejší internetové půjčky. Jde o půjčky z nebankovního sektoru, které mají dvě hlavní výhody.

  • Tou první je již zmiňovaná rychlost, druhou potom nízké požadavky na žadatele o půjčku.
  • Hlavní pozitivum pro podnikatele je ovšem to, že není potřeba doložení příjmu.

Mnoho podnikatelů má totiž svoje zisky optimalizované kvůli daňovým úlevám. Znamená to, že se snaží udržovat si velké výdaje, aby jejich zisk (ze kterého platí daně) nebyl tak vysoký.

V očích banky to pak může vypadat, že reálně vydělávají jen velmi málo, ovšem přitom se u nich peníze na splácení dluhů najdou. Právě z toho důvodu pro ně může být  vhodné online půjčky bez doložení příjmu.

V tomhle případě nezáleží na tom, zda máte zisky vysoké či nízké, žádost se posuzuje podle jiných faktorů.

Samozřejmě, že kvůli těmto faktorům se liší cílová částka těchto online úvěrů. Půjčit si zde můžete o něco méně, ovšem většinou bývá splatnost půjčit kratší, takže si je půjčení peněz tímhle způsobem možné, třeba i několikrát za rok.

Nepřehlédněte:  Vyplatí se půjčky před výplatou?

Takovou půjčku je pak možné využít například v případě, že vám vyšel účetní zisk vyšší než jste předpokládali a zjistili jste, že tak musíte zaplatit o desítky tisíc korun více, než jste si našetřili.

Další časté situace, kdy si podnikatelé touto formou půjčují, je například to, kdy vám nečekaně přestane fungovat auto anebo jiné dražší zařízení, které nutně potřebujete ke svému podnikání.

Díky online půjčce lze velmi rychle zalepit svoji finanční trhlinu a pokračovat v podnikání bez problémů i nadále.

 

VAŠE HODNOCENÍ

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo