Půjčka od Cetelem

0

Mezi známé nebankovní společnosti, o kterých jste už slyšeli patří mimo firmy Cofidis, Home Credit či Provident také nebankovní společnost Cetelem. Mnozí z vás tuto půjčku jistě už využili, ať už jste si zde půjčili peníze formou klasického osobního úvěru, kreditní karty anebo jste využili jejich nákup na splátky.

Cetelem je kvůli silné značce a známému jménu často využívaná společnost kvůli bezpečnosti a nízkým rizikům, vyplatí se ovšem půjčovat si peníze od této společnosti?

Podívejme se na to podrobně v této recenzi půjčky od Cetelem.

Cetelem – půjčka s tradicí

cetelem-pujcka-recenzeTato nebankovní společnost rozhodně nepatří mezi nováčky na trhu, kteří se u nás teprve rozkoukávají.

Kořeny nebankovní společnosti sahají až do Francie, nicméně v Česku vznikla pobočka této firmy už v roce 1996, což znamená, že půjčku od Cetelem u nás využívají lidé už 20 let.

Půjčky od Cetelem si můžete vyřídit na jejich pobočce, dostupná je ovšem samozřejmě tako online půjčka na jejich webu www.cetelem.cz. Na hlavní straně vidíme hned možnost vypočítat si základní údaje v případě, že využijte osobní půjčky, konsolidace úvěrů anebo si požádáte o kreditní kartu od Cetelem.

To však není celá nabídka této finanční úvěrové společnosti. Pojďme se podívat, jaké úvěrové produkty lze u firmy Cetelem využít.

Osobní půjčka od Cetelem

Tím nejtypičtějším úvěrovým produktem je klasická osobní půjčka. Tuto půjčku můžete využít na cokoliv chcete, ovšem kvůli omezení cílové částky tento úvěr pravděpodobně nevyužijete například na bydlení anebo na nákup nového auta. Osobní půjčka je totiž dostupná v limitu od 20 000 Kč až do 200 000 Kč.

Příklad osobní půjčky:

Využijete osobní Cetelem půjčky v hodnotě 100 000 Kč a jako období splatnosti zvolíte 7 let. Měsíční splátka je v takovém případě 1650 Kč, roční úrok vychází na 7,17 %. Celkem tedy splatíte 138600, částka, kterou přeplatíte je tak 38 600 Kč.

Samozřejmě, že ne vždy je přeplatek za půjčku tak velký. Přeplatek je ovlivněný především tím, na jak dlouhou dobu si peníze vypůjčíte. Každým odebraným rokem splatnosti tak můžete ušetřit i několik tisíc korun.

Kreditní karta

Dalším produktem v nabídce Cetelem je kreditní karta. Kreditka funguje narozdíl od klasické debetní karty tak, že si zde můžete peníze půjčit a využívat je, i když reálně na kartě nejsou. Utracené peníze z kreditní karty potom postupně splácíte.

Nepřehlédněte:  Turbo půjčka [recenze]

Výhoda kreditních karet je především to, že zde existuje bezúročné období. To je doba, po kterou můžete mít peníze vypůjčené, aniž byste platili nějaký úrok.

U Cetelem kreditní karty je toto období 55 dnů, což znamená, že můžete čerpat peníze z kreditky skoro na 2 měsíce, aniž byste platili nějaký poplatek či úrok.

Nákupy na splátky

Pokud rádi nakupujete a občas se vám stane, že nemáte celou hotovost na zakoupení nové televize, pračky nebo třeba domácí pekárny, potom se vám může hodit další služba od Cetelem a to nákup na splátky.

Tato služba funguje tak, že většinou zaplatíte jen akontaci za zboží, tedy desetinu částky (v případě televize za 30 000 Kč je akontace 3000 Kč). Tuto částku zaplatíte při nákupu na místě a zbytek z ceny zboží poté splácíte měsíčně.

Příklad nákupu na splátky:

Využijete nákupu na splátky a koupíte si například mobil Lenovo P780 za 10 000 Kč. Na místě zaplatíte akontaci 10 % z částky, tedy 1000 Kč.

Díky Cetelem úvěru budete zbytek částky splácet měsíčně, splátka je 464 Kč. Celkem na splátkách zaplatíte 11 136 Kč, což znamená, že za zboží nakonec i s akontací zaplatíte 12136 Kč, takže přeplatíte 2136 Kč.

Kromě těchto služeb můžete u Cetelem využít dalších doplňkových služeb jako je například jejich Autoúvěru anebo pojištění splátek úvěrů.

Celkové hodnocení Cetelem půjčky

Náš celkový dojem ze společnosti Cetelem je v pořádku, takhle firma u nás funguje bezproblémově už roky. Nehrozí zde žádné nečekané či skryté poplatky a penále, vše probíhá standardně.

Jedinou výtku, kterou máme k půjčkám od Cetelem je relativně vysoká úroková sazba, v případě osobní půjčky nebo nákupu na splátky totiž často přeplatíte více než 20 % z vypůjčené částky.

VAŠE HODNOCENÍ

2 komentáře
  1. Jsem studentem vysoké školy a zapáleným motoristou. V inzerátech jsem objevil nabídku na prodej staré Jawy 350 za slušnou cenu, do jejíž výše mi však chybělo 4.000 Kč. Rodiče se zrovna vydali z peněz a mohli mi půjčit jen určitou část. Na internetu jsem narazil na vaši nabídku půjčka pro studenty bez doložení účelu. Po vyplnění žádosti v https://cz.eurocredit.xyz/ jsem půjčku dostal skutečně ihned, konkrétně ještě v den, kdy jsem žádost odeslal. Určitě tu možnost doporučím svým kamarádům.

  2. Cetelem je podle mě skvělý a ostřílený poskytovatel, kterým prošlo obrovské množství zákazníků. Vždy je ale dobré, ostatně jako u každé půjčky je dobré si nejdříve projít všechna fakta to se můžete mrknout třeba sem http://www.pujckyhned.cz/pujcka/Cetelem a potom zjistit, jestli je půjčka skutečně relevantní a nejedná se o žádný podvod. Samozřejmě je i dobré udělat si představu o uživatelských ohlasech a zkušenostech.

    Zanechte své hodnocení nebo dotaz

    Register New Account
    Obnovit heslo