Recenze hodinek Wenger Sea Force

2
Aktualizováno

wenger-sea-force Poté, co mi prasklo víčko na mých posledních hodinkách, které jsem sice koupil ve „značkovém“ obchodě, ale nejspíše šlo jen o kvalitnější čínský výrobek jsem se rozhodl,  že další investici do nových hodinek si promyslím lépe.

Proto jsem se tentokrát rozhodl vybírat hodinky u prověřeného prodejce a po několika hodinovém pročítání diskuzí a zkušeností jsem skončil na e-shopu Helveti.cz.

Rozhodoval jsem se mezi značkou Victorinox a Wenger.

Hodinky od značky Victorinox, o kterých jsem přemýšlel, protože mě zaujaly jednak designem tak i parametry ovšem stojí téměř dvakrát tolik, než kolik jsem chtěl investovat.

To bylo důvodem k tomu, že jsem si nakonec pořídil hodinky Wenger a to konkrétně model Sea Force 01.0641.117.

Na internetu jsem našel mnoho pozitivních zkušeností se starším typem těchto hodinek a tak jsem doufal, že ani novější verze pro mě nebude zklamání.

Je to sice trochu paradoxní, ale hlavním důvodem, proč jsem se rozhodl právě pro Sea Force pro mě byl design a zároveň přijatelná cena.

Preferuji většinou velmi jednoduchý  design, ovšem díky parametrům Sea Force jsem byl ochotný přistoupit na kompromis.

Design hodinek není tak minimalistický, jak to mám většinou rád, ovšem díky funkcím a odolnosti jsem tentokrát ustoupil svým obvyklým požadavkům.

Používám je většinou jen na běžné nošení, ale protože s nimi také často cestuji, potřeboval jsem, aby dokázaly odolat i horším podmínkám.

Parametry a funkce hodinek Sea Wenger

Mezi parametry, které jsou pro mě osobně důležité patří asi tyhle tři věci.

Jde o švýcarské hodinky.

Tohle je pro mě důležitý faktor nejen kvůli záruce kvality, ale částečně také toho důvodu, že jsem „snob“ a vždycky jsem švýcarské hodinky chtěl. Vím, že cena 5 400 Kč za tyhle hodinky, mě neřadí mezi typické snoby, ale to, aby byly hodinky ze Švýcarska pro mě podstatné prostě je.

Mezi racionálnější faktory při výběru potom patří velmi dobrá luminiscence hodinek.

Hodinky mám totiž často vedle postele a protože většinou nikde poblíž nemám mobil (abych ráno nemohl budík tak snadno vypnout), jen díky hodinkám můžu v noci okamžitě zjistit, kolik je hodin.

Třetím důvodem pro mě byla vodotěsnost hodinek.

Nejsem sice vášnivý potápěč, ovšem když už si kupuji hodinky, chci si být jistý, že s nimi můžu bez problémů do bazénu či do moře, aniž bych se musel obávat toho, jak hluboko jsem. Do hloubky 50 metrů, kde je vodotěsnost zaručena, se pravděpodobně nikdy nepotopím, ale mám rád ten pocit, když vím, že kdyby tahle situace nastala, nemusím to řešit.

Co se týče nošení hodinek, nemůžu si stěžovat. Váha 97 gramů na ruce nejde znát a díky snadnému nastavení pásku mi padnou vždy, i když občas nečekaně přiberu či zhubnu.

Zatím jsem si tedy jistý, že se mi vyplatilo poslechnout rady odborníků z Helveti a vybral jsem si k mé spokojenosti.

VAŠE HODNOCENÍ

Štítky:

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo