Recenze: iPhone Xs

2

Přemýšlíte nad koupí nového telefonu a zvažujete pořízení některého modelu ze sortimentu Applu? Případně jste zaznamenali nový model iPhonu a nevíte, jak moc se liší od předešlé verze? Na pro a proti iPhonu Xs se podíváme v tomto článku.

V dnešní době, kdy trh s chytrými telefony chrlí jednu novinku za druhou může být občas těžké se orientovat ve všech výhodách, které nová zařízení nabízí. Zvlášť v případě, že se občas něco nepovede a nový model telefonu je o něco horší než jeho předchůdce.

Proto jsme se rozhodli, že se tentokrát zaměříme na recenzi iPhonu Xs, který by měl být částečně vylepšenou verzí jeho předchůdce, kterým je iPhone X.

Sami se pak můžete rozhodnout, zda se vám investice do nového telefonu vyplatí, nebo můžete s klidem šetřit peněženku a počkat si na něco lepšího.

Tak jdeme na to.

Představení

Jak už bylo řečeno, iPhone Xs by měl být řadovým pokračováním iPhonu X, který vyšel minulý rok. Design telefonu je v podstatě stejný, jako u předchozího modelu. Na přední straně telefonu opět najdete praktický výřez kolem sluchátka a předního fotoaparátu. To je rozhodně pozitivní, jelikož toto řešení vypadá nejen elegantně, ale také se tak mírně zvětšuje plocha displeje.

Stejně jako u předchozí verze uživatele jistě potěší i velký a přehledný OLED displej s uhlopříčkou 5,8”. Trochu na obtíž může být gramáž telefonu, která je 177 g. Stále je na tom ale lépe než iPhone Xs MAX, jehož váha je už celkem hraničních 208 g.

Pokud jste žena, či máte spíše menší ruce, zkuste se zamyslet, jak se vám bude s takto velkým a těžkým telefonem manipulovat.

Jestli-že rádi ladíte telefon s oblečením nebo další elektronikou, určitě se vám bude líbit, že je iPhone Xs k dostání ve třech barvách. Konkrétně v černé, stříbrné a ve zlaté.

Technické specifikace

Displej

Pokud ještě chvíli zůstaneme u vlastností displeje, pak vás určitě potěší jeho vynikající rozlišení, které činí 2436 x 1125 bodů. Z toho na jeden palec v sobě ukrývá 458 pixelů. Co se týče kontrastního poměru, ten zůstává na číslech 1 000 000:1. Zvlášť bychom chtěli vyzvednout perfektní vyvážení černé.

Pokud jste trochu nepořádní, pak vám určitě přijde vhod Oleofobní úprava, která je odolná proti znečištění.

Telefon také disponuje stupněm krytí IP68, což znamená, že telefon zvládne i trochu vody a prachu bez toho, aniž by se okamžitě poškodil. Je však nutné dodat, že tento stupeň krytí umožňuje hloubku ponoření jen do 2 metrů a jen po dobu několika desítek minut.

Čip a OS

Co se týče čipu, v telefonu najdete šesti jádrový procesor A12 Bionic Neural Engine nové generace. Díky němu má telefon poměrně svižnou odezvu. To se určitě hodí v případě, že se rozhodnete na telefonu hrát náročnější hry, upravovat video či telefon plánujete využívat k náročné práci.

Nepřehlédněte:  Externí disk - recenze

Čtyři jádra z celkové kapacity jsou určená pro běžné sjíždění sociálních sítí a pro další jednodušší úkoly. Zbývající dvě jádra jsou extrémně výkonná a sama naskočí podle potřeby. Nemusíte se tedy bát, že by se telefon nezvládl poprat s nárazově vyšším pracovním nasazením.

Operační systém, kterým iPhone Xs disponuje je iOS 12, který je po uživatelské stránce velmi spolehlivý a bezpečný.

Pokud se budeme bavit o kapacitě, která je k dispozici pro vaše data, můžete si vybrat z variant 64, 256 a 512 GB.

Kamera a fotoaparát

V dnešní době, kdy jsou sociální sítě na vzestupu, jistě oceníte dvojici výkonných fotoaparátů. Zadní fotoaparát má rozlišení 12 Mpx a dokáže vykouzlit ještě o chlup lepší fotky, než tomu bylo u jeho předchůdce. Přední kamera má pak rozlišení 7 Mpx.

Co se týče úpravy fotografií, můžete využít funkci rozmazaného pozadí. Pohrát si můžete i s několika světelnými režimy. Díky portrétnímu režimu budou vaše fotky a selfies o něco propracovanější. A nakonec, díky funkci Smart HDR bude obraz zachycený na fotoaparát co nejvěrnější kopií snímaného objektu.

Video můžete nahrávat až v 4K. Nechybí ani funkce nahrávání videa v HD kvalitě. Stejně tak oceníte i možnost natáčení zpomaleného videa.

Příslušenství a další výbava

Stejně jako u předchozího modelu, i tento telefon má v sobě zabudované Face ID, které je během odemykání obrazovky o poznání rychlejší.

Mezi již klasické vybavení v telefonu patří i funkce kompas, NFC nebo snímač okolního osvětlení.

Také vás jistě potěší možnost vlastních avatarů pro populární službu FaceTime.

Konektory a napájení

Co se týče výdrže baterie, ta vám při intenzivním používání vydrží zhruba jeden den. Oproti výdrži původního iPhonu X je pak celková výdrž baterie delší jen o 30 minut. Co je trochu nevýhoda je to, že součástí výbavy není adaptér pro rychlé napájení, což může řadu uživatelů poněkud nemile překvapit.

Po stránce napájecího konektoru vás očekává již tradiční konektor Lightning.

Celkové hodnocení

Klady:

 • Telefon má dostatečně velký displej
 • Dobré rozlišení a vyvážení barev na displeji
 • Svižné reakce
 • Rychlejší Face ID
 • Lepší funkce fotoaparátu
 • Výkonný procesor, který zvládne i nárazovou a náročnější práci

Zápory:

 • Malá výdrž baterie
 • Nutnost dokoupit adaptér pro rychlejší nabíjení
 • Design není ničím zvláštní, v porovnání s předchozím modelem
 • Vyšší pořizovací cena

V případě, že máte starší telefon a uvažujete o koupi nového, pak vám můžeme tento model doporučit. Pokud jste si ale nový telefon kupovali nedávno a uvažujete o jeho aktualizaci si myslíme, že bude na místě si počkat na něco, co nebude tak podobné vaší stávající verzi.

VAŠE HODNOCENÍ
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

   Zanechte své hodnocení nebo dotaz

   Register New Account
   Obnovit heslo