Recenze na Svět-zdraví.cz

-13

Hubnutí je oborem, kde se stále točí velké peníze a není proto divu, že existuje mnoho tablet na hubnutí, přípravků ale také odborníků, kteří lidem radí a pomáhají se snižováním nadváhy.

Jednou z firem, která na poradenství staví svoje podnikání je Svět-zdraví.cz, kteří mají pobočky po celé republice (např. Praha, Brno, Olomouc..).

Svět-zdraví.cz nabízí služby nejen pro ty, kteří chtějí zhubnout, ale také pro ty, kteří chtějí mít lepší jídelníček a stravovací návyky. I přesto je však většina klientů zaměřená hlavně na problémy s hubnutím.

Poradenství zde probíhá formou konzultací. Objednáte se na nejbližší pobočku a za poplatek v hodnotě několika set korun dostanete odborné poradenství.

Častým problémem u tohoto typu služeb bývá to, že se vám snaží vnutit přípravky, které sami prodávají a nesnaží se vám opravdu pomoci a poradit (tím je známá například firma Herbalife).

Tohle by neměl být případ Světa zdraví, i když samozřejmě i oni prodávají určité doplňky stravy, které vám s hubnutím pomohou.

Jaké jsou zkušenosti uživatelů a zákaznic Světa zdraví?

Anonymní

Já jsem tedy velice zklamaná. Dala jsem si tříměsíční program bez rozboru krve. Jídelníček – dle nich šitý na míru – je velmi všeobecný, jsou to jen příkladová jídla, bez přesné gramáže, takže v podstatě na nic. Paní není sice nepříjemná,ale milá zrovna taky ne. Odmítám jejich veškeré další produkty a vždy po takovém odmítnutí okamžitě sezení ukončuje. Když to shtnu tak za 3800,–se akorát každých 14 dní musím vláčet na jejich kontroly, kde mne zváží a změří. Fakt je mi líto, že jsem se od nich nechala tak ukecat a naletěla. Peníze by se dali lépe využít

Zdenka

Ahoj,
já mám za sebou druhý měsíc co docházím do Světa zdraví na Hradčanské a jsem moc spokojená. Stará se o mě Lenka. Pokud bych měla porovnat +/- oproti jiným poradcům:
+
rozumí tomu
příjemný personál i prostředí
použitelné rady a individuální postupné dolaďování jídelníčku
nemám hlad a výsledky jsou stále lepší

trochu vyšší cena

Související recenze:

Chocolate Slim – koktejl na hubnutí

314 Comments
 1. Svět zdraví se zrušil. Pořád vy spokojení máte pocit, že to nebyl podvod? Byla jsem u nutriční terapeutky za obyčejných 250,-Kč a zhubnula jsem od doby se Světem zdraví bez něho celkově 20 kg.

 2. Ahoj. Taky jsem vyzkoušela Svět zdraví. Zaplatila jsem si půlroční kůra za cca 25 tis. V ní je obsaženo vstupní vyšetření, jídelníček na míru, doplňky stravy, vyšetření krve, stolice a půl roku konzultací a po ukončení kůry, znovu vyšetření krve.
  První tři měsíce jsem byla nadšená. Kila letěla dolů sama. Jenže pak přišli problémy. Přestala jsem menstruovat (do té doby naprosto pravidelná menstruace po 28 dnech), začala jsem mít problémy se zácpou, po jídle mě bolel žaludek, vyskákala mi vyrážka a svaly se začali měnit v tuky. Přiznávám, že za ty 3 měsíce jsem 4x zhřešila, k čemuž jsem se paní poradkyni přiznala. Jen mě zarazila její reakce při poslední kontrole, kdy jsem jí řekla o té menstruaci. Prý když si připlatím 2400 Kč, tak mi dá speciální jídelníček na 14 dní, který mi opět nakopne organismus. Moje odpověď byla NE, děkuji. Tudíž dalším řešením byla podle ní návštěva gynekologie, kde si nechám dám vyvolávací injekci. Do toho se mi taky opravdu nechtělo.
  Takže teď jsem vážně na vážkách co dál. Zkusila jsem si zadat můj jídelníček do kalorických tabulek a zjistila jsem, že nedosahuju ani denního příjmu kcal, který je nutný k tomu, aby tělo vůbec fungovalo. Podotýkám, že ten mám uvedený v dokumentech, které jsem dostala od nich.
  Máte někdo s tímto podobnou zkušenost?

 3. Svět zdraví mě pomohl s hubnutím. Můžu doporučit, skvělý tým výživových porsdců, příjemné prostředí.

 4. Začala jsem do Světa zdraví docházet před měsícem, moc se mě u nich líbí, těším se na spoluráci s nimi.

 5. Svět zdraví osobně neznám, ale kolegyně o nich v práci neustále vypráví, tak jsem lecos pochytila.

 6. Dostala jsem poukaz do sěta zdraví. Zašla jsem si k nim na úvodní konzultaci.Jsem ve fázi rozhodování.

  • Dostala jsem dárkový poukaz v ceně 1250 Kč na úvodní konzultaci ve Světě zdraví. Sice byl do pobočky asi 80 km od domova, ale jezdím občas kolem, tak se něco nového dozvím. Svou váhu a kondici už několik let pod lékařským dohledem sleduji, podařilo se mi před třemi roky trvale zhubnout 8 kg a také mé zdraví to ocenilo. První dojem z prostředí byl dobrý, prošla jsem měřením a vážením, příjemná terapeutka mě pozvala na hodinový pohovor. Bohužel ji můj jídelníček moc nepotěšil, neměla se čeho chytnout. Jím pravidelně, pitný režim mám v pořádku, vláknina, bílkoviny také. Tak aspoň jedna sušenka ke kávě by neměla být. Měla bych si nechat udělat rozbor krve, pak dostanu seznam pro mne vhodných potravin, třeba se budu divit. Dále jsem se podrobila měření tlaku krve. To mě vyděsilo. Mám totiž trvale nízký tlak, před týdnem potvrzený, a tu náhle 154/85! Protestovala jsem, po přeměření jsem náhle byla na 145/80! Můj metabolický věk je o 15 let vyšší! Hrozí mi osteoporóza! Měla bych zakoupit minerály! Poděkovala jsem a jela domů. Cítím se fajn!

  • Nakonec jsem se domluvila s výživovou poradkyní a nechala jsem si udělat hubnoucí plán.

  • Já jsem se moc dlouho nerozhodovala, hned jsem s nimi do hubnutí šla. Když jsem viděla výsledky u své kolegyně, tak jsem to chtěla dokázat taky.

 7. Vy tady velice spokojené s cenou i službami….víte vy komu vůbec Svět zdraví patří? Podívejte se do Obchodního rejstříku a možná budete překvapené, komu cpete své peníze. Ale klidně cpěte dál, proč nepodporovat podvodníka. A věřte, že doktor Fořt se Světem zdraví nemá v Obchodním rejstříku s podnikáním nic společného.

  • Vážená paní Iveto, vy patříte k těm chytrákům kteří hned tak někomu nenaletí a začnou u Obchodního rejstříku a potom prověří i zúčastněné specialisty. Vesměs zjistí že jsou všichni podvodníci a diví se že jim všichni kolem naletěli. Vy nikomu nenaletíte a kupujete kvalitní potraviny v obchodních řetězcích a máte pocit že na podvodníky jste vyzrála. Jste spokojena s polským masem a drůbeží konzervovaných posypovou solí. Přeji vám dobrou chuť.

   • Vážený pane Jane, my se známe, že jste si mě dovolil zařadit, kam bych podle vás měla patřit? Anebo patříte vy k těm podvodníkům? Bohužel jsem byla jedna z těch, které přišly o dost velkou finanční částku ve Světě zdraví a která naletěla. Až poté jsem začala zjišťovat, kdo má z tohoto podvodu velký užitek a vydělává na důvěřivosti lidí.

 8. Tak to já mám teda dobré zkušenosti, to co mají za ceny v ceníku, tak přesně ty se po mně chtěly, na čemž bych neviděla nic nenormálního, protože je to veřejná informace, která je dostupná pro každého na internetu a každý se s ní může seznámit (www.svet-zdravi.cz/cenik-sluzeb) takže docela nechápu tady to divení, že se po vás chtěli nějaké peníze, když mají jasně napsané a rozepsané, že jejich služby jsou zpoplatněné.

 9. Dobrý den, chci se zeptat, má tu někdo zkušenost s pobočkou světa zdraví v Brně nebo okolí?

 10. O světě zdraví jsem slyšela, dokonce máme pobočku u nás ve městě. Přemýšlím jestli se k nim vydám.

 11. Svět zdraví mě doporučila kamarádka. Absolvovala jsem u nich základní diagnostiku. Výživová poradkyně mě nastavila hubnoucí plán a začala jsem.

  • Taky se do světa zdraví chystám, potřebuji nějaké kilo taky shodit, ale co potřebuji nejvíce naučit se správným stravovacím návykům.

   • Dívala jsem se na stránky mají tam spoustu informací. Když nic,t ak určitě si k nim zajdu taky udělat základní diagnostiku.

 12. já po absolvování konzultací musím uznat, že snad není profesionálnější poradny než svět zdraví, navíc tak milé a ochotné osoby, to se vidí malokde

 13. Dobrý den,
  včera jsem byl na konzultaci z čisté zvědavosti. Celý život sportuji i na profi úrovni. Aktuálni ceny 400,- za to Vás změří a zváží a 45min řešíte tabulku co vytvoří počítač. V podstatě jsem se nic nedozvěděl, co bych nevěděl. Je mě 37 běhám, jezdím na kole, kruhové treninky, překážkové závody pravidelná strava. V tabulce mě vznikla položka vicerální tuk to mě slečna s kamenou tváří naznačila velmi špatné. Tak jsem jí zeptal za jak dlouho umřu, když jsem na tom tak špatně :) to bylo celé co jsem se ten den dozvěděl. Tak pokud se mě vše líbílo jestli nechci spolupracovat… co se mě mělo jako líbit??? To že všechny slečny na pobočce vypadají jak po měsíční dovolené v cukrárně? Jinak další spolupráce spočívá, že za půl roku dáte 12,500,- za nějaký plán jídelníček a recepty … za to máte individuálního trenéra s individuálním plánem a jídelníčkem na celý rok.. Jak může radit někdo kdo nikdy nesportoval a podle toho taky tak vypadá … je to tak pro někoho co nikdy nic nedělal … ale když tyto lidi změní jídelníček a začnou se trochu hýbat KONEČNĚ tak je jasné že začnou hubnou … jídelníčky a individuální plány dělám taky tak mě tato společnost hodně pobavila :)

 14. Na svět zdraví slyším samou chválu, že bych tam taky zašla?

 15. Taky uvažuji o hubnutí s výživovým poradcem. Kamarádka mě doporučila svět zdraví.

  • Takže jsem se rozhodla se světem zdraví do hubnutí jít. Velmi se mě tam líbilo a věnovala se mě příjemná výživová porakyně.

 16. Zašla jsem si na úvodní konzultaci, zatím jsem se nerozhodla.

 17. Já jsem se světem zdraví hubla před dvěma lety. Moc jsem nezhubla, ale naučila jsem se stravovacím návykům, a to mě vydrželo dodnes.

 18. Byla jsem tam, stanovili jsme si hubnoucí plán a začínám.

 19. A už jste tam byla, jaký z toho máte dojem?

 20. Lucko,tady nepisou jen co nezhubly,ale treba ja jsem zhubla jeste drive nez jsem dostala jejich tzv.jidelnicek na miru ( vysmech ),a dozvedela jsem se ze je to spatne,…..a jidelnicek je stejny jak pise Jan,tak kde je ten rozdil ??,jo je,ja to tam nemam z gramazi.
  Je to proste klam a jsem zvedava jestli zrovna p.RNDr Petr Fořt Csc vi co delaji pod jeho jmenem,a jak tohle zneuzivaji,ale myslim ze ne.
  Bohuzel je to klam pod zastitou znamych osobnosti :(

 21. Než jsem se tam vydala, tak jsem si pročetla http://www.svet-zdravi.cz, abych si o nich něco zjistila. Udělali mě základní diagnostiku organismu a domluvila jsem si první schůzku.

 22. Já jsem se světem zdraví hubla před 4 rokama a byla jsem velmi spokojená,zhubla jsem a stále si váhu držím.

 23. Já jsem jsem také nezhubla, přes veškerou snahu. Také jsem zklamaná a považuji to za vyhozené peníze. Přišla jsem tam s tím, že jím celkem zdravě, ale nehubnu a že bych potřebovala pomoc odborníků, že asi někde dělám chybu. To bylo řečí a skutek utek. Hned první týden jsem ztloustla. Když jsem nehubla ani druhý měsíc a namítala jsem, že asi by se měl jídelníček změnit, tak mě bylo řečeno, že to stanovil program a že jím vzorně. Ztratili o mě zájem. Byla jsem naštvaná a nechtěla kupovat potravinové doplňky. Nezhubla jsem ani za 3 měsíce. Doporučený režim jsem držela celý rok. Nezhubla jsem, ale ani neztloustla. Můj závěr je, že tam nejsou žádní odborníci. Mají program a pokud na vás nefunguje, máte smůlu.

  • Souhlasím . Zcela přesné . Nic jsem nezhubla a prostřídala 3 odborníky . Když se nedaří tak doporučují vyšetření štítky pak doplňky a když to nejde tak máte potravinovou alergii. Musím říci, že informace které podávají jsou mírně řečeno ubohé. To se snad více dovíte z novin. Já chodila do Uruquayské , Praha 2. A lituji jedině peněz . Platila jsem si to na rok .Sezení jsem nedokončila o několik měsíců a ono jim to nepřišlo vůbec divné .Asi vůbec netuší . Dodnes si říkám jak jsem mohla být tak blbá. Měla jsem to k nim poměrně daleko . Následovalo měření a konzultace naprosto o ničem. Možná to mají postavené na určitý typ lidí , ale pokud přijde někdo kdo jí vlákninu , maso i zeleninu , nestrádá a jí 5x denně tak vůbec nevědí co mají dělat.

   • velký souhlas, též stejné zkušenosti, proto nedoporučuji, škoda peněz.

   • Přesně tak, jsou tam naprosto neschopní. Mnohdy je klient znalejší věci než „Tito odborníci“. Nechápu, že pořád fungují. Kupte si knihu výživa a krevní skupiny a budete na tom co se rady týče stejně. Dobrá kniha je Rozlišovací dieta, ( Breda Hrobat a Mojca Poljanšek, obě autorky jsou Slovinky). Zde jsou chutná jídla na 90 dní. V podstatě je to dělená strava, ale vyvážená a jídla jsou uvedená na oběd i večeři včetně receptu. Jeden den se jí bílkoviny, druhý den škroby, třetí den uhlohydráty a čtvrtý den vitamíny. Jsou zde opravdu jednoduché recepty. Snídaně je vždy pouze ovoce takže cukr tělo dostane. Tohle zabere i na toho kdo jí vyváženě. Někdy jí člověk zdravou a vyváženou stravu, ale dělá chybu v množství, buď jí velké porce a nebo naopak malé porce.

 24. Lidi, nebuďte hloupí a nechoďte tam. Vyhazujete zbytečně peníze za jídelníčky, který pc vyplivne během pár minut. Podobný najdete na netu, když si zadáte dieta podle krevních skupin. Oni na vás vesele vydělávají a snaží se všem namluvit, že to jsou jídelníčky na míru atd. Drtivou většinu pozitivních komentářů si píši sami. Jde jim jen o prachy!

 25. Peníze mě to sice stálo, to je pravda, ale já měla tak úžasnou poradkyni, která se mi tak supr věnovala, že jen díky ní jsem po deseti letech marného snažení zhubla. Dávala mi rady, co jíst, kterým jídlům se já mám vyvarovat a dělala mi pravidelně různá měření, abych věděla, jak jsem se zlepšila. Teď už vím, co jsem léta dělala léta špatně, už to nenechám nikdy dojít tak daleko.

 26. Marcelo a vyhozené peníze to jsou proč? Protože jste nezhubla? No, tak myslím, že to hovoří za vše. Dopředu jste přeci věděla, kolik to bude stát. Takže otázka financí je úplně zbytečné řešit. Ale chápu, že jste naštvaná, když jste nic nezhubla… Ale to je jaksi jen váš problém…

 27. Odpovědět
  Katka Nový Jičín před 22. ledna 2018

  No, já díky jejich podpoře zubla 30 kilo, ale nemyslete si všichni, že je to jednoduché. Chce to i pevnou vůli a chtít. Měla jsem štěstí na moc super výživovou poradkyni, která se mi věnovala a dělala svou prácí se vší ústou, bez nich bych to sama nedokázala. Určitě jejich služby využijte, ale jděte do toho tak, že do toho dejte všechno a že jste opravdu rozhodnuti zhubnout. Pomůžou vám, jak budou moct, ale je to hlavně jen na vás, jak se k jejich radám, měření, sestavenému jídelníčku na míru opravdu sami tvrdě postavíte.

  • To je tady opravu trapárna. Teď tu budete zase psát jak je to ve Světě zdraví perfektní. Tak kdy už konečně někdo nad míru spokojený, napíše ten jídelníček na míru. Stále dokola o to žádám a nic. CO TO JE? Vždyť nikdo nic takového nedostal. Prosím už někdo z těch spokojených opište konečně ten jídelníček na míru. Nedá Vám to moc práce je to tak deset položek. Aspoň si to budu já a řada těch co také měli dostat jídelníček na míru a nedostali, můžeme konečně porovnat a budeme vědět v čem pracovníci SZ, nebo snad ti nespokojení klienti udělali chybu :-):-)). No nespokojení klienti jedině v tom, že nalítli podvodníkům. Tak prosím spokojení dejte vědět nespokojeným a napište svůj jídelníček. Není to nic tajného, nebojte se.

   • Paní Marie máte pravdu,nikomu to nic neudělá. Jídelníček se skládá od PO-NE a začíná snídaní,dopolední svačina,oběd,odpolední svačina,večeře. Jídelníček: Snídaně- Vločková kaše s meruňkami nebo celozrný žitný chléb se šunkou a sýrem,zelenina nebo snídaňová kaše na cesty nebo špaldový chléb s lučinou a vejce na tvrdo nebo bílý jogurt s trochou tvarohu,vločkami a ovocem nebo omeleta zapečená se šunkou a sýrem,špaldový chléb nebo celozrný chléb s tvarohem a jablkem. DOPOLEDNI SVACINA: Pohankové křehké plátky s Lučinou,šunkou a lučinou nebo meloun s jogurtem nebo jahodový koktejl s mátou a chia semínky nebo bílý jogurt s broskví a skořicí nebo salát z celeru,jablek a fíků nebo mrkvový salát se sýrem a jablky nebo malý zel.salát s kostkami tofu. OBED: brambory zapečené s fazolkami a šmakounem nebo rizoto s krůtím masem a zeleninou nebo pečený pstruh s quinoou a zeleninou nebo treska na zel.s bramborem nebo krůtí maso s petrželkovými brambory a červenou řepou nebo cel.tortila s prsíčky a zel.nebo polévka ze zeleniny a červené čočky se šmakounem. ODPOLEDNI SVAČINA: bílý jogurt s pekanovými ořechy nebo tvar.pomazánka s křehkými chlebíčky nebo řapíkatý celer s tvar.dipem nebo celerová pomazánka nebo cel.bagetka s kozím sýrem a listovým salátem nebo kousek žit.chleba s cizrnou pomazánkou s listovým salátem nebo salát Caprese. VEČEŘE: zapečená brokolice s vejcem a sýrem nebo krůtí plátek s brokolicí nebo vaječná omeleta (ze 3vajec¨) se špenátem nebo tuňák s brokolicí nebo salát s fazolemi,hroznovým vínem a kozím sýrem nebo kuřecí prsa,zelené fazolky. Gramáže jsem tam nepsal i když tam jsou uvedeny,ale nechtělo se mi to vypisovat. Jídelníček je sestaven pro smíšenou osobu s metabolickým typem.

 28. Nevím, každý tady říká něco jiného, já díky jejich pomoci opravdu zhubla. Bez nich bych to nezvládla. A sama už vůbec ne.

 29. Já se světem zdraví za velké peníze pár kilo zhubla, ale jakmile jsem skončila s docházením tak jsou prostě zpátky a ještě něco navíc.

  • Asi jste někde udělala chybu, ono i když skončítě s docházením, je potřeba mít pevnou vůli a pokračovat v tom co vás naučili. Jinak to nemá význam.

 30. Já docházím na Pekařskou do Brna a jsem s jejich službami velice spokojená. Zhubla jsem 10 kilo a stále pokračuji. Jejich metoda, jak pomalu, ale jistě a bez jojo efektu zhubnout, velmi funguje. Jsem spokojená

 31. já docházím do Světa zdraví do Brna. Jsou tam úžasní. Dokonce mě to hubnutí i začíná bavit, tak mě namotivovali a radí mi nejlépe, jak na to, taky mají speciální přístroj, který vám vyhodnotí, jak jste se zlepšili. Hubnutí mě začalo vážně bavit.

  • No to je úžasné, Vy jste jako z reklamy na ty různé výrobky, které v TV předváděl takový starší pán a sekundovala mu u toho slečna a měla dovětky typu – a ještě to umí tohle a támhleto, no prostě úžasné, úžasné. Asi jako to Vaše hubnutí. Vaše sdělení nepůsobí vůbec věrohodně. Ale člověk se aspoň pousměje.

 32. Dobrý den Všem, jsem také jeden z klientů světa zdraví,přečetl jsem si pozorně veškeré komentáře,které tady jsou.CHtěl bych na ně reagovat suma sumárum.Předem než se rozhodnete pro nějakou takovou poradnu,tak už si musíte být jistí co vlastně chcete? Jestli si někdo myslí,že zhubne pomocí doplňků a přitom bude doma sedět jako pecka,tak je blázen,co se týká plateb,tak si musíte uvědomit,že už nežijeme za socialusmu,naši lékaři v našem zdravotnictví nám všem cpou prášky a tvrdí,že nás léčí-bohužel není tomu tak-pouze nás stabilizují a náš zdr.stav se nelepší a poplatky jsou všude stejné! nedělávám prášek dobře?,tak Vám předepíši jiný a doplatky od 200-1000Kč měsíčně. Proto lezeme do těchto poraden a hledáme pomoc od jiných.Tady nás tyto doplňky sice stojí také do 1000Kč,ale na rozdíl nám pomohou. Co se týká ročního poplatku 15000Kč se mi zdá pořád ještě dobrá cena za poskytované konzultace,sestavování jídelníčku a metabolické rozbory,kdybych to měl srovnat s cenama v jiných státech,tak by mi na to dělnický plat vůbec nestačil.Samozřejmě,že konzultanti nejsou lékaři,kdyby totiž byly,tak bysme musely zaplatit roční výdělek průměrného obvodního lékaře a to by se nám opravdu protočily panenky. Samozřejmě,že tato instituce nabízí různé výživové doplňky a mají z toho provize,nedivím se,protože ani vy byste nechtěli brát výplatu 6500Kč měsíčně. Proto si každý z nás musí uvědomit co chce na svém zdraví zlepšit a kolik je ochotný za to zaplatit. V žádném případě nikomu nenutí tyto doplňky-pouze nabízejí,když řeknete ne,tak si je prostě nekoupíte. Paďour Jan Moravská Třebová.

  • Jane, co jste tu napsal, je další lež. Za půlroční docházku jednou měsíčně jsem zaplatila 10 700,-Kč. Pokud umíte počítat, tak to není 15 000 za rok. Opravdu jako pecka doma nesedím…podotýkám. Pokud jsem nechtěla koupit jejich přípravky, které mi tedy nutili, opravdu nutili, tak se ta „milá poradkyně“ mnou ani nezabývala. Půl roku za 10 700 asi po deseti minutách sezení. Hlavně že měla provize, o kterých tu píšete a to tu jde!! Nejste klient, jste jeden z nich a to bych se vsadila, že ty pozitivní recenze tady vypadly od Vás. Vám totiž nejde o to, abyste lidem pomohli, ale JEN A JEN O PROVIZE, ABYSTE NEMĚLI VÝPLATU 6 500,-!! Sám jste to tu napsal. Proto taky byl tento podvod vymyšlen. Jak si namastit kapsu na důvěřivých lidech!!

   • Dobrý den paní Iveto,nevím jakou máte smlouvu,já s nima mám smlouvu na 1rok za celkovou sumu 14900Kč. Asi opravdu záleží na tom na jakého poradce narazíte,podívejte zcela úpřimě mě také nabízeli různé doplňky,ale odmítl jsem,beru jen dva a jsem spokojen-trpěl jsem častýma migrénama a už je prostě nemám. Paní Iveto se mnou se radši nesázejte,ale můžete se klidně na moji osobu informovat,bydlím v Moravský Třebový,inf.získáte na příslušným M.U. Jan Paďour.

    • Ještě jednou zdravím, Jane. Nechci si s Vámi chatovat, ale odepíšu: 1. Proč ti spokojení zde nevypsali svůj jídelníček, jak je žádala paní Marie? Není Vám to divné? 2. Jak může brát nediplomovaná osoba krev na rozbor? To, co dělá ve SZ jsou „rychlokvašky“ s tříměsíčním kurzem, které neměli nikdy předtím ani páru o tom, co je to nutriční terapeut. Když si zabrouzdáte po internetu, tak veškeré informace, které stahují, jsou běžně přístupné na webových stránkách různých poskytovatelů Fit center, Kalorických tabulek, Pestrém jídelníčku atd. Když jsem se nechala ukecat SZ na půl roku za opravdu nehoráznou sumu, měla jsem opravdu jinou představu po všech slibech od SZ. Po dvou měsících jsem byla naprosto vyléčená a samozřejmě peníze nevrací. 3. Proč se nikdo neobrátí na soud nebo na lékařskou komoru? Protože tenhle podvod je, bohužel, legální. SZ vše založil na lidském neštěstí a důvěřivosti. A je každého věc, jestli tam půjde nebo ne, protože lidi tam jdou dobrovolně. Takže ani soud, ani lékařská komora, by se tímto nezabývali, a tito podvodníci to moc dobře ví. Co se týká mě, tak NIKOMU BYCH SVĚT ZDRAVÍ NEDOPORUČILA, protože se jsou odborníci, kteří lidi nepodvádějí a vyjde to daleko levněji!!

    • Dobrý den paní Iveto, ani mě nejde o chatování; dejme tomu,že jsem těch 15000Kč vyhodil oknem,no což v životě se za hloupost prostě platí,nicméně skuste si kliknout na http://WWW.SKOLOVA.CZ vyjede Vám hubnutí pak si klikněte na Petra Školová-zdravý životní styl a pak znova si klikněte na Web. Jsou tam návody-jídelníčky,cvičení atd.,a opravdu si všechno pročtěte a na svět zdraví velmi rychle zapomenete. Jan

    • Jan Paďour, živnost zapsaná v roce 1995, nákup-prodej. Předpokládám, že jste to Vy, Jane, podle informací Vámi doporučených.

    • Předem přeji příjemné vánoce paní Iveto,ano máte pravdu jsem to já,ale moje živnost je nákup a prodej kulturních památek nebo předmětů kulturních hodnot. Živnost zapsaná v r.1995 už dávno neplatí. Ano máte pravdu i v tom,že pro lidi,kteří chtějí zhubnout jenom pár kilo a jsou jinak zdraví,tak jsou to naprosto zbytečně vyhozené peníze. Já jsem tam šel kvůli svému zdraví a program na hubnutí byl k tomu,mě osobně vitamínové doplňky pomohly,ale to neznamená,že pomůžou i jiným.Rozhodně jsem neměl v úmyslu tuto firmu nějak zvýhodňovat. Požádala jste mě o tom abych už nepsal recenze,že je to jeden velký podvod,dobře psát je nebudu. Jenom mi není jasné,proč teda lidi,kteří to nazývají podvodem,tak proč je nedají třeba k soudu?,nebo proč si nestěžují u lék.komory?.

  • Jane, tak já Vás typuji na poradce, ale v žádném případě nejste klient. Je s podivem jak ta kladná hodnocení jsou přímočará a průhledná. Prosím Vás jaký metabolický rozbor. Odběry krve na které Vás odešlou a vezmou si za to peníze Vám zdarma udělá obvodní lékař. Jídelníček, kde ho máte? Sem s ním zatím ho tu nikdo z těch spokojených nezveřejnil. Jen tu každý píše nesmysly.

   • Dobrý den paní Marie, bohužel Vás musím zklamat :-( , opravdu jsem klientem a ani se nestydím uvést od kud jsem, pokusím se Vám aspoň něco vysvětlit : 1) obvodní lékař Vám udělá jedenkrát za rok rozbor krve zadarmo,ale Vy potřebujete kompletní vyšetření a obyčejná laboratoř toto vybavení nemá. Ostatní rozbory pokud budete chtít od svého obv.lékaře si budete muset také zaplatit. Dále metabolický rozbor a odběry krve jsou prvky rozdílné-nemají spolu nic společného. Jídelníček je sestavován panem doktorem na Vaše vyžádání a s ohledem na Váš zdravotní stav-není proto možné ho tady uveřejnit,protože je pro každého zvlášť a také obsahuje citlivé informace a výsledky zdravotního stavu. V žádném případě se nechci s Vámi hádat–toto všechno by měl Vám správně vysvětlit Váš poradce na prvním sezení ovšem pokud se ho nato zeptáte-já pořád říkám-líná huba -holé neštěstí. Na jiné otázky by Vám mohl odpovědět pan doktor Petr Fořt,který je opravdu,jak já jsem si zjistil velmi uznávaným odborníkem v naší republice, najdete ho na začátku. S pozdravem Jan

    • Tak Jane, proč píšete Martě, že nemáte se Světem zdrví nic společného_ Už tu opravdu ničemu nerozumím.

    • Paní Marie,prosím Vás,psal jsem,že slečna Školová nemá nic společného s SZ.

    • Mily Jane,nechtela jsem uz reagovat na nejake recenze o svete zdravi,nebo spis svete podvodu,ale Vas příspevek mne tak trochu vyprovokoval,to co pisete,ze obv.lekar udela jednou za rok rozbor krve-tak musim rict,ze to není tak zcela pravda,udela jednou ale pokud je potreba tak to zopakuje,ale svet podvodu u mne treba neudel vubec a “ jídelnicek “ byl napsan asi pro sousedy a ne pro mne – nahlasila jsem alergii na umele sladidla,a doporucili mi nahradit cukr zrovna nejakou umelinou…..vazeni bylo pokazde v obleceni,bez ohledu na to co mate na sobe ( hruby svetr,tenke triko ),neco jsem zhubla jeste drive nez mi vytvorili ten jejich “ jídelnicek “ a pani „specialistka “ snazila se mne presvedcit ze je to spatne…..nejake odbornejsi otazky byly nemile videne,pani „specialistka “ byla arogantni a neprijemna,ale jak lakali tak byla mila a vstricna a tak muzu pokracovat….. pani Marie to napsala i za mne,

    • Dobrý večer paní Marto,ani já se už nechci bavit o světě zdraví,ještě jednou podotýkám,že já tam nejsem kvůli hubnutí. Napíši,Vám odkaz na slečnu Petru Školovou : http://www.skolova.cz podívejte se,pročtěte si,porovnejte (zdravý životní styl) -podotýkám,že slečna nemá a nikdy neměla nic společného se světem zdraví. Paďour

    • To nemá opravdu konce. Hledám recenzi kterou psala nějaká Pavla a reagovala na slova nějakého Miloše, že špatné a záporné recenze píší lidé. kterým se nepodařilo zhubnout. Pro pána krále kolikrát tu mám ještě psát jak svět zdraví funguje, vždyť já jsem hubnout nepotřebovala a nejsem jediná kdo požadoval to co já. . Pouze jsem chtěla jídelníček na míru. No a co jsem obdržela jsem zde psala. Přestaňte už psát nesmysly jak je SZ dobrý pomocník. Je to lež a nesetkala jsem se tam s člověkem, který by věděl o stravování víc než já. BOHUŽEL. A nejsem jediná. Buď se milí poradci co tu píšete tu chválu na sebe lépe vyškolte a nebo to nedělejte. Protože Vaše činnost je neetická. Vzít si 3 tisíce za pár všeobecných rad a canců je opravdu strašné.

    • Zdravím Vás Jane, už způsob s jakým podáváte informaci a přesvědčujete okolí, že jste klient si každý mezi řádky domyslí, že klient nejste, ale jste nejspíš poradce. Pokud bych se mýlila, nebo i Iveta, která zde psala o Vás to stejné tak potom budete nejspíš člověk, který nemá o stravování žádné informace, máte, nebo měl jste značnou nadváhu, živil jste se třeba vepřovým s knedlíkama a zapíjel to pivem a teď jíte drůběž a pijete neperlivou vodu, pak jistě váha musela jít dolů. Na to jste, ale nepotřeboval platit velké peníze, to není žádná odborná rada. Co to je metabolický rozbor? Při bazálním metabolismu tělo spaluje minimum, to je třeba ve spánku. Ovšem takové testy SZ rozhodně nedělá. Pokud vím tak svět zdraví má nejspíš nasmlouvané doktory a ti pak dají doporučení na rozbor krve na cukry zda není náběh na cukrovku , tuky, zda je hladina cholesterolu v normě a homocystein zda nejsou v těle záněty atd. no a v neposlední řadě zjistí krevní skupinu a na základě krevní skupiny nejspíš Dr. Fořt a jeho tým vypracoval vzorové jídelníčky a poradci pak podle krevní skupiny jakou klient má předají klientovi jídelníček. Jenže, kdyby to byl jídelníček, ale ono je to si 10 jídel a z těch si pak má klient jídelníček vytvářet sám,. Tak mi to bylo řečeno, prý bych to jinak měla moc jednoduché a musím se naučit vytvářet si jídelníček sama. Byl to neskutečný canc a klidně ho mohu opsat a zveřejnit – je to stručné a krátké, žádné citlivé informace a výsledky zdravotního stavu zde nejsou. – jak Vy uvádíte. Už tyto žvásty Vás usvědčují z toho, že jste jeden z těch ne moc obratných a zdatných poradců, že Vy sám potřebujete poradit :-).. Každé okresní město má vybavenou laboratoř kde Vám za poplatek požadované krevní testy vyhotoví, ale je to zbytečné, protože Vám to opravdu může zařídit Váš obvodní, nebo nějaký i odborný lékař, pokud k němu chodíte. V podstatě to není nic neobvyklého a k tomu Vám ještě nechají udělat EKG a tlak. Vše se dá obstarat bez velkého poplatku Světa zdraví. Jinak s p. Dr. Fořtem jsem měla tu čest setkat se s ním osobně, když po revoluci dělal přednášky o vitamínech a různých potravinových doplňcích, pochopitelně s prodejem. Tyto přednášky a prodej absolvoval po celé republice. Proto mne teď udivuje, že se zaprodal svým jménem Světu zdraví.
     Já vůbec hubnout nepotřebuji, jen jsem chtěla mít jistotu, že se stravuji správně a to co jsem zjistila je opravdu nehorázné vůči lidem. Pro mě ztráta nějakých 3 tisíc Kč nebyla tak fatální, ale vím, že zde píší lide, kteří horko těžko poplatek zaplatí a pak zjistí, že jsou podvedení. Moc si přeji, aby tato instituce přestala konečně podvádět lidi. Přestaňte psát ty nepravdivé pochvalné recenze, možná desetina je od skutečných klientů, ostatní kladné recenze jsou uměle vytvořené.

 33. Gratuluji tady všem, kteří zhubli, byli velice spokojení a co je hlavní….MĚLI TO ZADARMO!! Nikdo z nich tady nenapsal, kolik zaplatil za tu spokojenost, kterou se tu natřásá. Takže s takovými bláboly a jídelníčku a spokojenosti se běžte vycpat. Svět zdraví=Svět velkého podvodu a ten kdo tu píše o spokojenosti, tak má z toho zřejmě velké provize.

  • Vidím, že tato diskuse nebere konce a je to celkem logické. Dejme tomu, že Jan je skutečným klientem. Pak, ale patří mez lidi, kteří nemají o stravování nějaké informace a vědomosti a je pochopitelné, že už i malá změna ve stravě pokud trpěl vysokou nadváhou přinese uspokojivý výsledek. Jane ptáte se Ivety proč někdo tuto společnost nezažaluje na lékařskou komoru. To je snadná odpověď Dr. Fořt a Dr Nývlt tuto společnost nejspíš zastřešují svým jménem a jak už jsem psala modelové jídelníčky podle krevních skupin pro SZ pravděpodobně vypracovali. Žádná pobočka SZ nemá jako poradce lékaře, ale pracují zde většinou rekvalifikovaní lidé, kteří možná někteří nemají ani maturitu. Stačí si přečíst více recenzí a zjistíte, že někde je klient znalejší oboru stravování než samotný poradce. Svět zdraví není žádná zdravotní instituce a proto stěžovat si lékařské komoře je zbytečné. Zažalovat tuto společnost je předem prohraný spor. PROČ? Svět zdraví má dokonale vypracovanou smlouvu a to důležité má ve smlouvě napsané droboulinkým písmem. Poradci jsou velice dobře vyškoleni na slovní obraty, aby klienta dokonale „zblbli“, (dealeři různých výrobků také dokonale zblbnout své „oběti“ a pak mnoho lidí nakoupí nesmyslné deky, hrnce atd. za nehorázné ceny, prostě předražené výrobky). Svět zdraví je obdobný princip. Poradci svou potencionální oběť zblbnou naučenými frázemi, které papouškují všichni stejně, člověk se nachytá podepíše jim tu jejich smlouvu a zde už bohužel se nedá nic ´dělat, nedá se nic zažalovat, protože smlouva je vypracovaná pouze ve prospěch Světa zdraví. Zde si to tato společnost opravu dobře ošetřila. Takže Jane tady jsou důvody proč tuto firmu nikdo nezažaluje. Tato firma bude podnikat do té doby dokud budou poradci této společnosti líbezným oblbováním chytat do svých sítí naivní lidi. Slušný člověk v této společnosti dlouho nevydrží, protože mu dojde, že to co dělá je nemorální. Prostě tak jako dealeři – nazývaní šmejdi stále prodávají různé hrnce a deky a těží z naivity lidí tak těží i Svět zdraví z naivity lidí. Je nesporné, že klient hrnec či deku použije v tom podvod není, stejně tak kdo trpí vysokou nadváhou a nemá přístup ani k základním informacím o stravování dokáže nějaké kilo zhubnout už jen díky tomu, že mu řeknou vepřové zaměňte za bílé maso, sladkou limonádu za čistou vodu. Je to, ale v prvním případě draze zaplacený výrobek a ve druhém případě je to také předražená rada. V obou případech se jedná o podvod, ale těžko postižitelný, když člověk podepíše smlouvu – bohužel. Takže Jane to jsou důvody na které se Ivety ptáte a je jedno zda jste poradce či klient.

  • Nevím, ale o to co kolik stojí a kolik člověk je ochoten za službu třeba ve Svět zdraví ochoten dát, je každého věc. Na jejich stránkách http://www.svet-zdravi.cz se podívejte jaké mají ceny. Žádná taková služba určitě zadarmo není. A pokud za ni chci zaplatit, tak do toho nikoho nic není, milá Iveto.

   • „Milá Lubko“, proč se vlastně ozýváte? Jistě že je každého věc, kolik zaplatí, ale nespokojení klienti to zde napsali. Ti tajnosti rozhodně nemají. „Spokojení klienti“ to zřejmě zadarmo mají asi tak jako Vy. Na těchto stránkách http://www.svet-zdravi.cz, které tu cpete, jsou úplně jinačí ceny, V reálu jsou minimálně 3x vyšší, krom jejich „Základní diagnostiky!! Ale kdo neví, co s prachama, ať si to klidně zkusí. Přijde o těžce vydělané peníze a není odtamtud úniku, protože Svět zdraví, i když si to rozmyslíte, tyto peníze nevrací.

   • Ano milá Lubko, nikomu do toho nic není, když je někdo bláhový, nepoučitelný a věří lákavé reklamě a potom vyhodí zbytečně peníze za nějaký všeobecný canc. Byly to jeho peníze a jeho hloupost. Jinak z Vašeho sdělení je na hony cítit, že rozhodně nejste platící klientkou. Iveta Vám to pouze podala bez obalu, ale má pravdu. Svět zdraví je prostě podvod. Šmejdi také prodávají hrnce a deky. Na první pohled nedělají nic špatného a přesto to špatné je. Proč někdo z těch spokojených klientů nezveřejní ten svůj super jídelníček. Už několikrát jsem o to žádala a pisatelky umlkly. Tak proč. Protože je to podvod, podvod………….. .

    • Reňulka Kladno, Tomulka Zastávka u Brna, Bohuška Starý Lískovec…všechny tři spokojené, znát se nemohou. Svět podvodníků si z vás všech i tady dělá srandu, tohle totiž napsal jeden člověk, který má za tyto recenze dost dobře zaplaceno. A věřím, že za všechny pozitivní recenze. Fakt nevím, která dospělá žena o sobě napíše Reňulka, Tomulka a Bohuška :-))

    • Děkuji Marie, mám názor jako Vy. Tihle podvodníci patří za mříže. Bohužel, tahají z lidí peníze podle zákona a není na ně metr. Dobře si to vymysleli. Není podvod jako podvod.

 34. Pro mě svět zdraví znamenal velkou zvědavost. Nemám pevnou vůli, proto jsem začala k nim docházet. Výživová poradkyně je moc fajn a já jsem spokojená. Hlavně nesmím polevit.

  • Přemýšlím nad světem zdraví taky, prošla jsem si i jejich stánky wwww.svet-zdravi.cz. Pořád se nemůžu rozhdnout. Ohlasy jsou na ně jak kladné tak i záporné.

   • Nechci se plést do Vašeho rozhodnutí, ale kdybych nenaletěla těmto podvodníkům, tak určitě peníze investuji jinam než do tlusté rádoby „nutriční terapeutky“, která má za úkol peníze z lidí tahat a tvářit se, že jim pomáhá.

 35. Ve Světě zdraví jsem byla v březnu, a teď v pátek (1.12). V březnu se mě ujala blonďatá slečna s kolegyní, kterou asi zaučovala, vše probíhalo v pořádku, sice na mě byla drsnější, ale co, napsala mi pár rad, čeho se vyvarovat (krom cukru a mála pití, jsem dodržela vše). Teď v pátek se mě ujala již zmíněná kolegyně. Nejsem na tom sice moc dobře, ale zas ne tak moc špatně (96 kg na 173 cm), ale to, co předvedla slečna na páteční konzultaci mě fakt naštvalo, a naprosto odradilo. Na začátek mi slečna z recepce udělala klasicky zvážení, pak mě posadila k počítači, a na prst jsem dostala kolíček jako u měření tepu. Pak jsem šla za slečnou do „ordinace“. A tam to začalo. Začala na mě vytahovat to, že můj „tělový“ věk je 47, tuk je prý 8 (viscelární myslím). To mě tak neštvalo. Co mě, ale fakt málem zvedlo ze židle, byla informace, že se mi ucpávají cévy, ač moje cévy jsou v naprostém pořádku, hodnoty cholesterolu mám také v normě (to mi potvrdila i má gastroenteroložka), a ona mi řekne, že po Novém roce přijdu za 5 minut 12? A, že i o Vánocích bude už pozdě! Zbláznila se snad? Pak do mě chrlila to, že pokud k nim nastoupím na roční terapii, a zaplatím pomalu 15.000,-, že mi pomůže, že mě toho zbaví. Haha.. Řekla jsem, že si to rozmyslím, ale její naléhavost, lhaní a nucení. mě naprosto odradilo. Vzala jsem si od ní akorát Tricardio na ty „zanesené“ cévy, ať má aspoň něco, ale tomu taky nevěřím. Mimo to. mám dlouhodobý problém s játry, ptala jsem se jí, zda by se jídelníček dal uzpůsobit mému problému, to přešla bez povšimnutí, a dál do mě jela ty svoje řeči, jak brzo umřu. Zajímavé je, že se neptala na rodinnou anamnézu, nebo si jí alespoň nepřečetla, protože by zjistila, že mám genetické predispozice ke kardiologickým onemocněním po otci. Při odchodu mi bylo do pláče, a málem mě infarkt fakt chytl, Ale ne ze „zanesených“ cév, ale z nich!! Až příště půjdu na kontrolu k mé doktorce, domluvím se s ní, zda bych mohla zkusit nutriční poradkyni v nemocnici. Svět zdraví už nikdy!

 36. Odpovědět
  Bohuška Starý Lískovec před 20. listopadu 2017

  Nechápu ty komentáře od někoho. Já tam chodila a nutriční specialistka se o mě velmi starala. Bohužel je potřeba striktně dodržovat jídelníček, který vám sestaví na míru. Ostatní boj je na vás, nikdo za vás nezhubne, vše je opravdu jen na vaši vůli. Pravidelně jsem docházela na měření a poradkyně mi vždy ukázala hodnoty, jak jsem se zlepšila a jak dále postupovat. Zhubla jsem během redukčního programu 20 kilo a bez něčí pomoci bych to sama doma nezvládla.

  • Také bych chtěla vidět ten jídelníček na míru. To jste snad jediná kdo jej obdržel, i když pardon před časem také psala nějaká pisatelka, že zhubla díky jídelníčku na míru od Světa zdraví. Napsala jsem jí, že já a podobně zklamaní gratulujeme k jejímu úspěchu a požádala jsem jí ať jídelníček zveřejní. No, a bylo ticho po pěšině. Tak dámy, které jste opravdu uspěly a jste tak spokojené, proč nedáte tento důkaz. Umí vůbec někdo z těch rádoby odbornic a odporníků v poradnách Světa zdraví něco takového vytvořit sám? Vždyť jen skenují universální vzory z počítače. Já jsem hubnout nepotřebovala, možná 2 kg bych brala. Chtěla jsem, ale jídelníček který by byl pouze na moje tělo. Bohužel nic takového jsem neobdržela. Kdy už skončí tyto podvody? Jasně dokud budou lidi naivní a důvěřivý.

  • To bych chtěla vidět na vlastní oči :-). Kdepak že to sestavují jídelníček na míru? Ve Starém Lískovci? Větší lež jsem tu ještě nečetla.

 37. Odpovědět
  Tomulka Zastávka u Brna před 20. listopadu 2017

  Já tam k nim šla ne z přesvědčení, ale z vlastního zoufalství, už jsem totiž neoblékla vůbec žádné rifle, co na trhu prodávají. A když už jsem se do nějakých nacpala, vylil se mi z nich pupek, boky a vypadala jsem jak Venuše. Musím však uznat, že mi jejich program na redukci váhy začal vyhovovat, protože opravdu funguje a tím, že nademnou měli každý týden pravidelně dohled, měřili mi hodnoty, jak jsem se zlepšila, tak jsem věděla, že se na to nesmím vykašlat a snažila se. Měla jsem velikost 52 a nyní mám velikost kalhot 38. Jsem jiný člověk, moc mi pomohli, nemohu si jejich služby vynachválit.

 38. Já jen doporučuji. Nejen, že jsem díky jejich pomocí zhubla, ale změnila nově životní styl. Začala jsem žít jinak, lépe se stravovat, tím jak mi váha klesá dolů, mlaději se i oblékám. Byl to dobrý krok vyzkoušet profesionály přes výživu. Jejich metoda, jak se zbavit nadváhy má něco do sebe.

 39. Tak kdyby měli klienti Světa zdraví či jiných nutričních poraden patřičnou sebekázeň, mohli si ty peníze ušetřit. Kalorické tabulky se dají najít v každé publikaci o hubnutí.

 40. Já jsem nyní ve půlročním programu ve Světě zdraví a nutriční specialistka mi poradila metodu, jak zhubnout, která opravdu funguje. Hlavně je to všechno o tom, co jíte. Mám sestavený jídelníček od ní a váha jde opravdu dolů.

 41. V těchle komentářích je docela pozoruhodné, že ti veeeeliiice spokojení nepíší, za kolik peněz zhubli. Buď to měli zadarmo, nebo si tu Svět zdraví píše recenze sám. Což se občas pochybným firmám stává, aby lidi vysolili své vydělané prachy tlustým rekvalifikantkám, které si vydělávají podvodem a lží.

 42. Půl roku jsem docházím do Světa zdraví a zhubla jsem. Je potřeba ale řídit se striktně toho, co vám poradí a jak vám nastaví jídelníček. Kdybych občas nezhřešila a jedla opravdu jen to, jak bylo v tom jídelníčku, byla bych už dávno štíhlá, ale víte jak to je…oslava sem, oslava tam…posezení s kamarádkou…nástrahy jsou všude :D

  • No to je zajímavé. Já žádný jídelníček za ty peníze nedostala. Bylo mi řečeno, že žádné jídelníčky nedávají, že pouze kontrolují jídlo, které si zapíšu sama a řeknou, jestli je to správně. Tak to mi vysvětlete, jak to má tedy být.

 43. Problém asi není ve Světě zdraví, nebo jakékoli jiné nutriční poradně, ale v lenosti, která je nám vlastní. S užitím obyčejného selského rozumu nemusela většina projít špatnou zkušeností za velké peníze, ale mohli si jídelníček vytvořit sami.

  • Lído s tím bych docela nesouhlasila. Zkusila sem svět zdraví, protože mě zaujala reklama na krevní rozbor. Na inbody chodim pravidelně, ale na krev, podle který mi řeknou (jak reklama slibovala) řeknou, jestli jíst víc sachry, nebo víc tuky sem ještě nebyla, tak sem si řikala, že to zkusim. Nečekala sem zázračné rady, jak zhubnout. Sem aktivní sprotovec, spíše řešim, co tělu dávat, aby zvládalo dvoufázové tréninky a závody na 100 %, bohužel mam teď rok zranění, přibrala sem a potřebuju to zase sundat, ptž páteři kilča navíc zrovna neprospívaj. Natěšeně sem naběhla do světa zdraví, že se teda o sobě něco dozvim, teď to využiju k shození pár kil, co sem nabrala a pak mi to bude pomáhat při tréninkách a sportu. Tohle sem na začátku paní/slečně také řekla. A nevím, možná je to jen pocit, možná zkušenosti z herbalife, možná se pletu (proto taky pročítám recenze) začla na mě chrlit zdravotní rizika jak o závod. Přesto, že sem aktivní sportovec, místo 23 mi věk tanity vylezl 35, přesto, že běžně mi leze 29. Stejně tak tlak, denně válčím s nízkym tlakem a motáním hlavy, ale v centru zdraví sem najednou měla horní hranici normálu? Protože mi tuky a svaly vyšly na horní hranici normálů, začala mě strašit aspoň viscerálním tukem, předpoklady pro osteoroporozu, nízkým množstvím vody ve svalech, přestože většinou mam vodu v těle v normě a neukládáním zinku, který mi nezapomněla zdůraznit, že nedoplnim jen nákupem v lékárně, ale že díky ní a jejímu jídelníčku ho doplním, ptž jinak se zinek správně nevstřebá. Určitě pochyby na mě asi byly znát, tak hned rozjela, že se mě vidí špatné vlny, neklid, neshody hlavy se srdcem, pak se oháněla indexem hubnutí a strašila mě s tím, že podle statistik 1 z 10 s mym indexem hubnutí do 30 let zemře. Pani na můj vkus mluvila hodně hlasitě, hodně důrazně, žádné ale nepřipouštěla a když sem zmínila, že sem byla jen zvědavá na výsledky a o další spolupráci spíš jakoby nestojím, tak mě začla strašit dál, mluvila o lidech, co ze v mym stavu hroutili a kdo ví co ještě. Stejně tak, když sem řekla že mi nejde tolik o hubnutí, ale o výkon začla mi předhazovat příklady sportovců, který sebou při zápasech azávodech sekli a byli na místě mrtví, že tohle přesně mi hrozí. Za sebe si nemyslim, že bych na tom zdravotně byla tak špatně, ikdyž jasný, s tím přetěžováním, jaký tělu dávám mě bolej klouby apod, ale prostě neplánuju zítra umřít, jak mi bylo v centru zdraví téměř řečeno. A tak váhám..fakt jejich rozboru věřit, nebo to přihoršují, aby mě vystrašili a naběhla sem na další sezení? Kdyby to byla pravda, asi bych ty peníze ani neřešila, chci bejt zdravá, vrátit se na start a podávat nejlepší výsledky, ale nechci nikomu zbytečně vysolit 10 litrů a nic z toho. Máte třeba někdo porovnání centrum zdraví vs lékařské výsledky?

   • Dobrý den mám podobný zkušenosti byla jsem dva dny před jejich návštěvou u svého lékaře na prevenci včetně odběru a vše v pořádku pak návštěva ve světě zdraví a měla jsem pocit že umřu po cestě domu děsil mě jak jsem na tom špatně je mi 45 let ale prý je mi 57 měřim 165 a važim 64 kg a musím prý vážit minimálně o deset miň tak nevím pravidelně sportuju jen jsem přestala kouřit a nabrala 4kg a chtěla poradit jak nepřibrat vic ale tohle jsem nečekala hned po mě chtěl 9700 aby prý mohl pokračovat ve vyšetřeních tak jsem odešla byla jsem tak naštvaná po týdnu mi zavolal kdy prý pošlu už ty peníze poslala jsem ho do …..

    • Dobry den Diano,
     jste moc sikovna,ze jste odolala tem podvodnikum,oni by Vam stejne nepomohli,jen vytahnou hromadu penez ( u mne 4 tis kc ) a v nicem nepomohou……
     Vydrzte v nekoureni,drzim Vam pesti :)
     Zdravim M.

   • Marie,po mych zkusenostech ze svetem zdravi,muzu rict,ze je to svet podvodu a klamani zakazniku,

   • Marie, neblázněte a utíkejte od těchto „odborníků“. Je to podvod. Krevní testy Vám všechny udělá obvodní lékař zdarma a pokud některé odmítne tak Vám je udělají v laboratoři za menší poplatek. Rozhodně to nebude tolik co požaduje Svět zdraví. Pokud sama nezvládnete hubnout, tak dnes už skoro každé fit centrum poskytuje rady ohledně stravování a zároveň Vám nastaví pro Vás vhodné cvičení. Případně pokud nemůžete hned cvičit, kupte si knížku 90-denní rozlišovací dieta, zde jsou na každý den jídelníčky, nebudete mít hlad a stoprocentně zhubnete, ale musíte se řídit touto knihou. Případně teď je na trhu kniha břicháč Tom, ale ta předešlá je jednodušší. Mějte se hezky. Jsem také Marie

  • Milá Lído, nesouhlasím a mnoho jiných také. Přece už mockrát se zde psalo, že ne každý šel do Světa zdraví skrz hubnutí. Důvod občas byl a to i můj obdržet jídelníček, který bude opravdu pouze pro mne dle krevních testů. Obdržela jsem všeobecné žvásty a 10 typů jídel. Z těchto jídel jsem si měla sama tvořit každodenní jídelníček. Souhlasím, že pokud někdo potřebuje opravdu hodně zhubnout, musí mít vůli, bez té to nejde. Žádné odborné péče se ve Světě zdraví nikdo nedočká. Mají naskenované jídelníčky dle krevních skupin a někdy se terapeut strefí, respektive, pokud někdo váží 100 kg a jedl vepřo knedlo, potom zákonitě s drůbežím a zeleninou hubne. To je celé, ale hodně drahé poradenství. Vadí mi, že Svět zdraví se tváří jako oborné poradenství na vysoké a lékařské úrovni, ale je to lež. Velká lež. Prostě byznys, nic víc.

   • Mám čerstvou zkušenost z Teplic….nabídli mi okamžitě splátky od Essoxu…tak jsem pěkně poděkovala a zkusím to sama.Nebudu se zadlužovat….stačí,že jsem tlustá.Kdybych věděla,že jim tam mám měsíčně donést nějakou sumu a zaplatit tak za službu,nemám s tím problém,ale splátky od jakési společnosti?A co když už nebudu chtít hubnout,nebo budu nemocná a budu muset skončit?Ten dluh mi nikdo neumaže…takže za mě…určitě ne.

   • Marie,souhlasim,je to cele podvod a nic vic :(
    Chtela jsem poradit,ale stalo mne to 4 tis a za to jsem dostala par papiru co lezi v supliku a uz nikdy se na to nepodivam,reklamace a stiznosti jsou uplne zbytecne,nikoho nezajima vas nazor,a proto je treba se ozvat,psat a upozornovat na ten podvod.Kdybych drive trefila na tu stranku,tak urcite bych tam nesla,nebo byla bych opatrnejsi….smula….

 44. Odpovědět
  Jindřiška Klimešová před 23. července 2017

  není co vypisovat, opravdu zhubnout mi pomohli jedině tady, ve Světě zdraví. Pokud váháte, věřte, že se dáváte do dobrých rukou na tom správném místě. Já zhubla s ními 20 kilo a do života mě naučili, jak se mám správně stravovat, kterým potravinám se mám vyhnout a naopak, které si dovolit mohu. Cítím se jak o dvacet let mladší, bylo to dobré rozhodnutí, obrátit se o pomoc na odborníky ve stravování

  • Tak to Vám všichni zklamaní a podvedení moc gratulují :-). Patříte opravdu k těm výjimkám, ale co na plat Svět zdraví potřebuje, aby mu občas někdo něco takového napsal, byť tomu nikdo z těch jak se tu často píše nespokojených nevěří.

 45. Já se světem zdraví za velké peníze pár kilo zhubla, ale jakmile jsem skončila s docházením tak jsou prostě zpátky a ještě něco navíc.

 46. Já můžu Svět zdraví za mne doporučit. Určitě si projděte jejich stránky a vyberte si místo a poradkyni, která vám bude sedět.
  Je to o lidech. To poznáte už na úvodní schůzce, jestli je v poho.
  Taky si myslim že na netu píšou převážně ty co nejsou spokojený a řešej hlavně peníze, měli bysme si už zvyknout že za zdraví se platí a ne cpát se práškama tak jak je to dneska obecně nastavený. U hubnutí je potřeba z naší strany nekecat a dodržovat a od poradkyně přísný dohled.
  A to spousta z nás, šáhněme si do svědomí, nedodržuje.

 47. Se světem zdraví jsem teprve začala, mám po úvodní konzultaci, zaujal mě jejich přístup, nic nemusíte, všechno je na vzájemné dohodě. Výživová poradkyně byla velmi příjemná a vstřícná. Domluvila jsem se na pár konzultcích a pak se definitivně rozhodnu.

  • Za těch pár konzultací neplatíte nic? To je velice zajímavé, že se můžete rozhodnout. Ostatní zaplatí 200Kč vstupní poplatek a pak těžce vydělané tisíce a vy se můžete rozhodnout? Co to tu melete za blbiny?

   • To teda jsou blbiny bez peněz tam na vás kašlou konzultace 200 a pak ať zaplatim a když jsem řekla že u sebe nemám 9400 tak mi řekla že až přijdou peníze budeme pokračovat a sezení ukončila

 48. Svět zdraví je naprosto úžasný! Velmi příjemná a ochotná poradkyně mi vše v klid vysvětlila, nabrali mi krev, udělali rozbor a na základě toho mi sestavili jídelníček. Navíc s nimi opravdu nezhubnete jako první vodu, ale hubnete efektivně! Už mám 9kg dole a jdu dál! Díky.

  • Sundejte už ty růžové, v případě SZ, zelenobílé brýle!! Jasně, že vysvětlila a byla ochotná. Na pravidlených školeních, které mají, dostávají akorát céres za to, že jsou nepříjemné a stále se do nich hučí, jak se mají usmívat, být vstřícné a ochotné. A pak dril na prodej produktů a získávání co nejvíce lidí do jejich programů. Je to jako soutěž mezi jednotlivými pobočkami, kdo jich získá nejvíc a kdo bude mít nejvíc prodaných nejdražších programů. Opravdu těží z neštěstí druhých! Víte, co je spol. Sunkins? Ano, to je něco jako Herbalife – zde info z jejich stránek: Produkty SUNKINS zakoupíte v síti výživových poraden Svět zdraví, která je naším výhradním distributorem. S nákupem vám ochotně poradí výživoví specialisté, kteří vám na základě konkrétních potřeb doporučí ty nejvhodnější produkty přímo na míru. Takže je to jenom o prodeji produktů, které tímto prodávají i v kamenných prodejnách pod názvem Svět zdraví a majitel stejný! A jídelníček jen všeobecný blábol!

  • Tak horší blbost a lež jak věž jsem tady ještě nečetla. Ty lidi, kteří ve Světě zdraví dělají, nejsou žádné diplomované sestry, takže nemohou brát krev. Jsou to rekvalifikantky, které měly kurz udělán za tři měsíce.

  • Stále si říkám, že už nebudu reagovat, ale to se prostě nedá. Kdo a kde Vám tu krev odebral? Nevím o pobočce která by zaměstnávala lékaře či zdravotní sestru. Pokud vím tak Vás pošlou k nějakému nasmlouvanému lékaři a za to pěkně zaplatíte, což obvodní lékař Vám zařídí bez poplatku. No a ten jídelníček co jste dostala by všichni ti co ho nedostali určitě rádi viděli. Podělte se o něj s námi :-). Když je tak chválíte tak to tímto dokažte.

 49. Jsem se Světem zdraví spokojená. Zhubla jsem 10kg a váhu si držím. Trvalo mi pěkně dlouho než jsem se na ně obrátila, ale stojí to opravdu za to. Fungují jinak, dělají krevní rozbor, věnují se vám, sestaví jídelníček. Doporučuji.

  • Vážení, osobně jsem s přístupem světa zdraví moc spokojená! Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o zhubnutí, ale až se Světem zdraví se mi to konečně daří. Ještě nejsem úplně u konce, ale malými krůčky se tam blížím. Už na sobě vidím výsledky, které mě motivují. Jak píše Sára, jejich přístup je zcela odlišný a jiný, než který jsem do té doby znala. Opravdu pracují na základě vyhodnocení výsledků z rozborů krve, díky nimž mohou sestavit opravdu účinný jídelníček a hlavně postup při hubnutí.

   • Ježišmarja co to jsou zase za bláboly, to je na komediální scénář. Napište sem svůj jídelníček, on není dlouhý -:), neboť to všichni nespokojení dobře vědí. Já a mnoho jiných, kteří právě očekávali jídelníček na míru dle krevního rozboru nic takového nedostali. To jste vzácná výjimka. Každý dostal všeobecné žvásty. No – poslední dobou je tu zase vlna chvály, ale je trochu cítit umělým vypracováním. Opravdový a spokojený klient by volil úplně jiné slovní obraty. Tady to zní jako: A ještě si můžete s tímto výrobkem udělat to a umí také …. a to není všechno ještě můžete atd. prostě jako z reklamy.
    Svět zdraví je podvod a už to tu mockrát bylo napsáno, těmi uměle vytvořenými žvásty to nezachráníte.

 50. Já za sebe mohu doporučit obrátit se na Svět zdraví. Investované peníze, které za to stojí. Dlouho se mi nedařilo zhubnout a až s nimi jsem zhubla 15kg! Právě se mnou také řešili jídelníček a celkově zdravou výživu.

 51. já si nemohu jejich služby vynachválit. Sice jsem si za jejich služby zaplatila, ale když člověk přesně udělá, co mu výživový poradce poradí, jede přesně podle plánu, tak zhubne. Spoustu lidí nemá motivaci a pak hází vinu na někoho jiného. Taky jsem bojivala s vůlí, ale zabojovala jsem a díky Světu zdraví, jejich radám a pomoci, vypadám lépe.

 52. Dlouholeté obtíže s nadváhou jsem díky ročnímu docházení do Světa zdraví porazila. Mohu jen doporučit. Postarají se tam o Vás. Poradí, nasměrují a jsou to opravdu odborníci!

 53. Já bych ráda ohradila vůči všem negativním komentářům! Sami vidíte, že nehativvní recenze jsou buď o tom, že je to ve světě zdraví drahý nebo že klienti nezhubli…No, takže… Když do Světa zdraví jdu, tak přeci dopředu vím, kolik celá procedura stojí, na webu mají ceníky, můžete se k nim přijít informovat…No a pokud hubnutí nezabralo? No proč asi…? Že by klienti nedodržovali pravidla hubnutí? Já jsem se Světem zdraví zhubla 15 kg a nedám na ně dopustit, uplne mi zmenili zivot! A než jsem tam šla, tak jsem věděla, kolik mě „akce hubnutí“ bude stát a taky jsem věděla, že ač mi se vším pomlžou a budou mi oporou, hubnutí jen a jen na mě…

  • To je zajímavé, že vždycky jak je trošku více negativních hodnocení tak najednou začnou hodnocení kladná, ale často tato kladná hodnocení působí nevěrohodně a uměle vytvořené. Stále stojím za těmi zápornými poznatky. Svět zdraví místo očekávaného jídelníčku dává všeobecné rady za cenu 3 800,– Kč a to je první nedostatek a pro klienta velmi drahá zkušenost. Napíší Vám deset jídel ze kterých si má člověk sám vytvářet jídelníček, protože jinak by to měl prý moc snadné :-). Znovu zdůrazňuji já jsem vůbec nepotřebovala výrazně hubnout, jestli vůbec, ale chtěla jsem jejich jídelníček na míru dle krevního rozboru, abych tedy žila zdravěji. Myslím, že takových tu bylo už více co jim nešlo vyloženě o velké hubnutí. No a zase jsme u dalšího jejich podvodu. Krevní rozbor na obsah tuků, cukrů atd. Vám udělá i obvodní lékař a máte to zadarmo. Svět zdraví za tuto službu inkasuje nevelké peníze. Souhlasím s tím, že pokud má někdo morbidní nadváhu a neví vůbec nic o zdravějším stravování tak tomu pomůže i to, že místo vepřo, knedlo zelo začne jíst kuřecí se salátem, rýži, či brambory v malém množství také doplněné salátem, začne pít vodu místo sladkých nápojů. Tohle já, ale nepovažuji za odbornou radu, to Vám řekne každý průměrně vzdělaný člověk a úplně zadarmo. Přesněji – tohle každý nejspíš ví. Nepřesvědčujte lidi o odbornosti Světa zdraví. Často lidi kteří na pobočkách sedí mluví úplné blbosti a odporují si v tom co říkají. Netvrdím, že se najdou výjimky, ale taková výjimka po zjištění o co zde jde, většinou ve Světě zdraví přestane pracovat, protože slušný člověk to tam nevydrží. Dealera na hrnce také musí dělat otrlý člověk. Pracovníci Světa zdraví mají povídání naučené a papouškují, jako kterýkoliv dealer. Jídelníčky mají vzorové podle krevních skupin v počítači. K tomu Vám, ale stačí zakoupit si za pár stokorun knížku o stravování podle krevních skupin a budete tam mít i vzorové jídelníčky. Pracovník Světa zdraví musí hlavně rychle chytit klienta a někdy se holt podaří a třeba i zadaří. Důvod kdy se zadaří jsem popsala výše. Světu zdraví se raději vyhněte obloukem

   • Marusko,
    take souhlasim z Vasim nazorem,je to presne to z cim jsem se setkala ve sv.zdravi i ja,je to proste svet podvodu a lzi,zdravim a preji hodne zdravicka M

   • Maruško, máš recht! Je strašně jednoduchý zbohatnout na lidech, co si sami, díky své nevědomosti v oblasti stravování, zprzní tělo a tahají v něm každý den třeba 30 kg nadváhy! Vůbec k tomu nemuselo u nich dojít, kdyby alespoň trochu věděli, že se musí jíst pravidělně, ikdyž momentálně nemám hlad, že se musí pít čistá voda a že tělo denně potřebuje svůj příděl gramů bílkovin více, než hlídat kcal!
    A pak existuje jednoduchá rovnice tří prvků. Když máš překyselené tělo, tak ti zadržuje vodu a když zadržuje vodu, tak nespaluje tuky! Stačí tělo vrátit do zásaditých projevů, pak se samo zbaví vody a když se zbaví přebytečné vody, tak samo spálí i přebytečné tuky! A nechá toho jen tolik, kolik každé tělo podle výšky a denní námahy potřebuje!! Jde to udělat jednoduše a když budu hajzlík, tak na tom u „méně znalých“ lidí vydělám balík! Tyhle poradny by měly být u POLIKLINIK zadarmo, vždyť si platíme zdravotní pojištění a to znamená, že chcemé být zdraví, pak je třeba, aby lidem za jejich peníze, které nejsou malé, občas někdo zadarmo poradil, jak zacházet se svým tělem! Krásné léto! Sergei

    • Sergei, máš taky recht! Akorát jsi zapoměl dodat pravidelně jíst a pravidelně cvičit :-D.
     To co jsi napsal, může napsat pouze hlupák, který o metabolismu a nemocech člověka ví totální kulové h….A pokud jsi tady začal psát o ketóze, tak o tomto víš taky houby. Přeji také krásné léto :-)

    • .. a dovětek : nemusíš vůbec pravidelně cvičit! To je jen přelud rádoby majitelů fitnes center. Ano, ale musíš pravidelně jíst, to je vcelku jasný! Jinak si tělo bude zadržovat energii a dělat zásoby, protože neví, kdy dostane najíst příště!

    • Čau Iveto! Pokud je člověk nemocný, tak když chce zhubnout, tak by se měl především uzdravit. A pokud mu v tom brání nějaká nevyléčitelná nemoc, pak holt má smůlu, jako když tě někdo trefí autem a zmrzačí tě. Já jsem psal, jak to funguje u zdravého těla, které si zprznili jeho vlastníci leností a špatnou životosprávou. A vím o tom docela dost, dělám do toho 40 let. S pozdravem S.

   • Paní Marie,
    souhlasím s Vaším názorem. Je přesný a lépe bych to nedokázala. Jenom nevím, jestli na ty darebáky vůbec dojde!!!!!

    • Jednoznačně souhlasim tahaji lidem penize z kapes protože rady vic se hýbat jist pravidelně to vam řekne každý a za dáčo a pokud to dodržujete zhubne každý ale za tolik peněz? Drahá sranda nic odborného tam nevědi jsou to rekvalifikanti co nemají o lidském organismu ani páru

 54. Ahoj, objevily se mi zdravotní potíže a mám nařízeno zhubnout cca 30kg. Mohu se obrátit na Svět zdraví? Jsou tam odborníci? Toto byly mé otázky. A proto jsem se rozhodla do toho jít a vyzkoušet. Nyní, po ročním soustředění, jak tomu říkám, jsem si jistá, že jsem chybu neudělala. Zhubla jsem potřebná kila!

  • na svět zdravi určitě ne, ale na odbornou péči zdravotnìka,který se zabývà problémem např.Mudr.Andělovà….ale je to Ostrava.V jiných městech také najdete určitě odbornìky.Já si objednala program na půl roku (7200kč) ve světě zdraví…tak trochu mě překecaly zaplatila 1000zàlohu a další měsíc jsem měla donést dalšì peníze,ale po přečtení recenzí jsem se zhrozila a volala,že ať si nechají klidně tu zálohu, že odstupuji od smlouvy a oni,že to není dle smlouvy 30%a že mi teda budou volat druhý den.Uplynulo asi 9dnů a nikdo mi nevolal….a já se ptám proč budou se se mnou soudit????Stojì jim to za to????No uvidíme.

 55. Se světem zdraví mám dobré zkušenosti, byla jsem v 3 měsíčním programu, zhubla jsem to ce jsem potřebovala, ale hlavně jsem se toho spoustu naučila, upravila jsem si stravovací návyky a životosprávu. Jsem velmi spokojená.

  • Mě se taky svět zdraví zalíbíl, ale jejich služby se mě zdály trochu dražší. Nakonec jsem se domluvila na splátkách a zapojila se do programu. Zatím jsem velmi spokojená.

   • Když jsem se rozhodovala, zda do Světa zdraví zajít a navázat s nimi spolupráci, tak mě při mém rozhodování taky právě brzdily peníze… Nakonec jsem si ale na jejich webu všimla, že mají úvodní balíček za 200,-Kč a to byl ten impuls, co mi chyběl. Nakonec jsme se taky domluvili na splátkách… Vše probíhá v naprotstém pořádku, já hubnu, oni mi pomáhají. Vše je, jak má :) P.S. akci na úvodní balíček stále mají :) – https://www.svet-zdravi.cz/cenik-sluzeb

    • Vaše hodnocení je jako nějaká trapná reklama na určitý výrobek kdy starší pán předvádí třeba vysavač a slečna mu sekunduje dovětky typu: “ A ještě to umí to a tohle atd.“ Vy jste si NA ŠTĚSTÍ všimla, že mají úvodní balíček za 200,– Kč a tato akce vážení stále pokračuje tak se přidejte, je to tak snadné :-). Člověk neví co si má myslet skrytá reklama a upoutávka či nedostatek soudnosti. No hlavně, že hubnete a za kolik? ptám se za všechny ty zklamané. Kdy už konečně tato podvodná firma skončí.

   • Jarculo, oni to umožňují? Mě se jejich program moc líbí, ale právě nemám hned hotovost… Děkuji za informace.

  • Ano, http://www.svet-zdravi.cz. Stránky jsou přehledné a vyčerpávající. Doporučuji si najít pobočku a zajít se podívat osobně.

   • Já jsem do světa zdraví začala docházet cca před 2 měsíci. Dost dlouho jsem váhala, ale nakonec jsem tam zašla…přesvědčil mě jejich základní balíček v ceně 200,-Kč, což mi přišlo na seznámení s neznámem optimální :) Jsem ráda, že jsem tam zašla, jejich přístup mi moc vyhovuje…jasne, je to hlavne o me, ale oni moc pomáhají! Balíček za 200,-Kč mají pořád, tak to určitě běžte zkusit!!! :)

  • Mají webové stránky, kde bych se dozvěděla víc?

   • Svě zdraví..nikdy..moje dcera je z Prahz taky zaplatila a navštěvovala svět zdraví a za 5200 přibrala 2kg díky tomu že jí sdělili že musí jíst bílkoviny ve větší míře.Já jsem tam byla tky a hned ze startu mě zaujaly mladé ženz,které byly obtloustlé….tak když pracují v tak zázračné firmě proč nejsou jak proutek..???Vědí o tom své co…..

 56. Přesně jak píšete.. vždycky musí člověk musí především SÁM.

  Mě svět zdraví nakopl a měl jsem štěští na příjemnou poradkyni (Veronika, pobočka v Brně), která mi vždy poskytla potřebnou radu a dokázala mě nasměrovat ke studiu.

  Není to tak že za měsíc jste jak špilka a pak se zase vrátíte k původní stravě a nic se nezměni. Jediné co pomáhá je dlouhodobá změna životního stylu a s tím do toho musíte jít nebo si raději za ty peníze zajeďte na dovču.

  Ideální je si najít iformace o konkrétní pobočce svět zdraví, nejvíc jsem se ztotožnil s tímto příběhem: https://zdraveafit.cz/svet-zdravi/
  Každopádně všem přeju hodně štěstí a pevné nervy při boji s kily!!

 57. Se ženami mých předchozích tvarů se zřejmě nepočítá, také to tak vypadalo a já na sebe nemohla nic vkusného koupit. Vyzkoušela jsem spousty diet, ovšem bezvýsledně, popřípadě s následným jojo efektem. Řekla sem si dost a vložila svůj osud do rukou Světa zdraví. Především mě přesvědčilo, že nabízeli individuální přístup, tedy přizpůsobení se vašemu časovému harmonogramu a doporučí potraviny, které jíst a které nejíst. To bylo zásadní. Většina diet mě odradila přesným jídelníčkem plným věcí, které jsem si nedovedla představit, že jím. A hlavně jsem vždy vydržela tak měsíc, maximálně dva a ze „zdravé stravy“ se mi dělalo špatně. To se ve Světě zdraví nestalo.Byla to dobrá volba s dobrým výsledkem. Díky mé poradkyni se mi podařilo trvale zhodit 20 kilo.

 58. Svět zdraví nikomu nedoporučuji. Za nehorázné peníze jsem nezhubla ani 10dkg. Jídelníček jsem žádný nedostala, akorát mi bylo terapeutkou doporučeno, že mám rostlinné tuky nahradit živočišnými. Od té doby mám hooodně zvednutý cholesterol. Po dobu půl roku se mnou tlustá líná terapeutka zabývala 1x měsíčně asi 10minut a to tak, že mne zvážila a když jsem nechtěla koupit jejich drahé přípravky, tak mě objednala zase za měsíc s tím, že bez toho nezhubnu. Opravdu jsem si představovala kvalitní nutriční poradnu, ale toto se nedá porovnat snad s ničím, možná akorát se zlodějnou.

  • Je to pravda, jeden velký podvod a o odbornosti se tu nedá vůbec mluvit. Jídelníčky nedají takřka nikomu. Dají pouze jakýsi návrh deseti jídel a z toho si má člověk jídelníček tvořit, prý by to bylo pro klienta moc jednoduché. Takže za 3 tisíce se už má každý snažit sám. Mezi námi už je divné i to, že terapeutka není štíhlá. Aspoň na tohle by si při přijímání zaměstnanců měl dát Svět zdraví pozor. Kdy už zmiznou z trhu a přestanou oblbovat lidi.

   • Souhlasím s Vámi, Marie. Vy jste zaplatila tři tisíce a ze mě vytáhli 10 700Kč !! Mám problémy z páteří, nyní už jsem po operaci. Díky málo pohybu mám problém s nadváhou, což „terapeutka“ věděla a takto mě oškubala a ještě se mi vysmála. Možná za ty peníze někdo spokojený je, ale já určitě ne. Na takové zloděje, kteří vydělávají na lidském neštěstí není a nebude metr.

    • No, já se docela divím tomu, co tady čtu. Takovéto zkušenosti vůbec nemám, naopak. S jejich službami jsem byla nadmíru spokojená! Nemůžu si je vynachvílit. Pod jejich dohledem jsem zhubla 15 kg a jedu dál… Všem doporučuji jejich návštěvu, nejlépe hned, dokud mají akční cenu úvodního balíčku :) https://www.svet-zdravi.cz/cenik-sluzeb

 59. I já se od dnešního dne přidávám k nespokojeným!! Za takové nehorázné peníze mi paní manažerka tvrdí,že jsem dostala jídelníček,který jsem nedostala,pouze typologii na tělo,kde je doporučeno co jíst a co ne.Dále byla z jejich strany změna terapeutky.S tím jsem nesouhlasila a požadovala odstoupení od smlouvy.Z 9200,- mi bude vráceno do měsíce 1900,- za 2 měsíce ( tj.4 návštěvy ).Zlodějna!!Poctivě jsem posílala fotky jídel a paní terapeutka při kontrole neměla ani tucha co jím a co né.Je to jen tahání peněz!! Špatný přístup,využívají jen lidskou slabost a zoufalost při redukci váhy.

 60. Ahoj, myslím si, že je to také hodně o lidech, na které narazíte. Pobočka od pobočky zaměstnává jiné poradce.
  Nicméně já je za sebe mohu doporučit. V dietách se vůbec nevyznám. Poradkyně se mi věnovala, vše mi vysvětlila a měla trpělivost s mými dotazy. Dokázala jsem zhubnout a jsem strašně spokojená. Děkuji

 61. Ahoj, myslím si, že je to také hodně o lidech, na které narazíte. Pobočka od pobočky zaměstnává jiné poradce.
  Nicméně já je za sebe mohu doporučit. V dietách se vůbec nevyznám. Poradkyně se mi věnovala, vše mi vysvětlila a měla trpělivost s mými dotazy. Dokázala jsem zhubnout a jsem strašně spokojená. Děkuji

 62. Mě pomohli. Chodila jsem do půlročního programu, zhubla jsem 14 kg, mohu doporučit, příjemný personál a poradkyně. Za mne ano. Mám pocit když tady čtu ty příspěvky, že sem píšou hlavně naštvaní. Ty co jsou v pohodě a zhubli, recenze moc neřeší a nikam nepíšou. Jenomže ono je to hodně o našem přístupu. Dočetla jsem se tady, že holky před léty chodily i do stobu…to ale znamená, že pravidelně hubnou někde jinde a nehubnou. Ono je to hodně o naší pevné vůli dodržovat. A Libuše, Marie nechápu když se jednou rozhodnete hubnout a zaplatíte si to, proč se nepřekonáte. Potom místo hubnutí trávíte spoustu času datlováním na diskuzích..

  • Irenko tak to není, pokud si pročtete všechny příspěvky tak zjistíte, že v mnoha případech šlo pisatelkám jen o jídelníček právě pro jejich konkrétní tělo, dle konkrétních lékařských vyšetření, ale to se bohužel nekonalo. Mnohdy ani přímo o nějaké hubnutí nešlo. Já nadváhu nemám a ten canc za 3 000,– Kč jež byl nazvaný jídelníčkem byl výsměchem. Občas rozpory a blbosti. To je často terčem kritiky. Bohužel pod rouškou perfektní reklamy stále řada lidí naletí.

   • Marie,souhlasim z Vama,osobne rikam ze je to svet podvodu a ne zdravi,ja jsem dala 3800 kc za udajny jidelnicek na miru.Ani jsem to nedochodila,mlada slecna byla neprijemna a jak jsem rekla ze koncim,tak dokonce zvedla i hlas……Tim kdo je spokojeny preji jen to nejlepsi,opravdu je to individualni…..svet zdravi a podvodu reklamace neprijima,dokonce i spatne recenze nebere na vedomi,zdravim Marta

 63. No, já jsem se Světe zdraví měla jen ty nejlepší zkušenosti…Jasně, než jsem tam šla, tak jsem si hledala info na netu…A teda, tech negativnich recenzi…:( No, pátrala jsem dál a přišla jsem na to, že negativní recenze se týkaly buď finanční stránky nebo toho, že svět zdraví nepomohl…No, ok, o penezich jem vedela, s tim jsem do toho chtela jit…a ze nepomohli? :D ok, to je ale na me, ne? Tak jsem to sla zkusit a ejhle, 15 kg dole :)

  • Dobrý den,

   já mám opačnou zkušenost.
   Poté, co jsem jim vysolila 12 tisíc a nějaké drobné, jsem na základě dotazníků, zda mám pocit, že mám velkou hlavu a spustu dalších blábolů, dostala všeobecně známý jídelníček a doporučení cvičit.

   Jelikož jsem usoudila, že tudy cesta nevede a že jejich rada je vskutku velmi drahá, což je ovšem můj čas taky, napsala jsem jim v lednu 2017 mail, že odstupuji od smlouvy. Měla jsem za sebou přesně 2 konzultace a odběr krve.

   Když se další měsíc nic nedělo, volala jsem na pobočku, jak to vypadá s mojí žádostí. Asistentka mě ujistila, že o mém mailu ví ode dne doručení a tehdy ho také předala manažerce.

   Další dva týdny nic. To už jsem psala na centrálu, že jsem v lednu odstoupila od smlouvy a pobočka v OSTRAVĚ PORUBĚ se mnou nekomunikuje. Za dva dny se mi ozvala paní „manažerka“, která mi oznámila, že můj mail jí nikdo nepředal – asi tady někdo lže že…

   Dalších několik dní, než jsme sladily program, abych se mohla sejít s p. „manažerkou“, která mi podala formulář, kde jsem vypisovala důvod odstoupení – měla ho i v tom mailu. Byla druhá polovina BŘEZNA.

   V květnu jsem volala, jestli si ze mě dělají srandu!!!
   Je 5.5. a já jsem konečně obdržela 3.400,- z původních skoro 13.tisíc.

   HOLKY NEBLBNĚTE, KUPTE SI RADJI KNIHU MAČINGOVÉ, KTERÁ STOJÍ 300,-
   VAŘTE SI JEJÍ RECEPTY A UVIDÍTE, ŽE TO PŮJDE DOLŮ.
   JÁ JSEM ZHUBLA DÍKY POHYBU, KTERÉHO MÁM NA JAŘE VÍCE A MOJE MAMKA S MAČINGOVOU BEZ POHYBU SHODILA 12KG ZA 6 TÝDNŮ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • dobry den, nechci delat reklamu ale Macingova-Zhubnete jednou pro vzdy je na netu ke stazeni volne a recepty zvladne i blbec (nerada varim) je to o detoxikaci a o vuli si varit zeleninu,ale clovek muze snist kolik toho jidla chce,nehladovi a neni spatne. Brichac Tom je na me moc komplikovany.

   • Ano Libuško, přesně tak. Tato společnost těží z toho, že na internetu se tváří velice odborně, přitom rozbor krve na cukr, cholesterol atd. udělá zdarma i obvodní doktor. Svět zdraví tohle, ale neřekne. Možná i zpočátku zaměstnávali slušnější a inteligentnější lidi, ale po zkušenostech, normální slušný a soudný člověk tohle nemůže dělat. Tato práce je podobná podomním prodejcům co jsou označováni jako šmejdi. Ty kladné recenze nejsou rozhodně z velké části pravdivé. Je to všechno obchod a o tom jak oškubat lidi. Všichni si znovu a znovu přečtěte co napsal Libuška tiskacím písmem v závěru svého sdělení. Jsou i jiné knížky, Břicháč Tom, nebo Rozlišovací dieta kde jsou recepty na každý den na tři měsíce. Nepodporujte podvodníky. Už to, že si vezmou za jídelníček kde je 10 navrhnutých jídel tři tisíce korun svědčí o neslušnosti.

 64. I já se přidala k jarní dietě a chtěla jsem zhodit nějaké to kilčo a jsem spokojená ! paní je suprovní a dá se před ní mluvit i o neřestech které páchám při dietě a nekritizuje mě . je to tam fajn

 65. Pomohli mi najít ztracené sebevědomí a motivaci po porodu. Velice doporučuji.

 66. Včera jsem byla ve svet-zdravi.cz poprvé, zaujalo mě to. Přemýšlím o diagnostice, pomohla někomu?

  • Byla jsem na diagnostice ve Světě zdraví asi před rokem, pomohlo mi to, hodně jsem se dozvěděla o sobě a motivovalo mě to. Pak jsem byla ještě na jedné konzultaci, která mě nakopla ještě víc a dál už jsem to zvládla sama. Doporučuji!

 67. Sestra s nimi dokázala zhubnout a váhu si drží. Najednou získala zase elán, který jí chyběl díky kilům navíc.

  • Díky Světu draví jsem ukončila svůj celoživotní boj s nadváhou. Byla jsem 3x těhotná a po každém těhotenství mi zůstalo 10 kg navíc. Pak jsem různými dietami hubla a opět přibírala, a to stále dokola. Čím jsem byla starší, tím jsem pociťovala stále větší zdravotní problémy (bolesti kloubů, vysoký krevní tlak, únavu). To mě donutilo hledat konečné řešení, které jsem našla prostřednictvím reklamy Světa zdraví na internetu. Dostala jsem se tak ke specialistce ze Světa zdraví a začaly jsme spolu úspěšně řešit moji nadváhu. Po půlročním absolvování kurzu jsem lehčí o 24 kg a cítím se jako znovuzrozená, bez hladu a různých chutí, za což jsem ji opravu vděčná.

 68. Díky Světu zdraví se zase začínám vracet do běžného života. Měla jsem zdravotní potíže, které vyřešil až správný jídelníček, pohyb a zdravá mysl.

 69. Dlouho se mi nedařilo zhubnout a najít tu správnou zdravou cestu. Teď s pomocí Světa zdraví na tom pracuji a konečně si zase začínám užívat :)

 70. Moje maminka díky nim zhubla 20 kg a znovu začala naplno žít!

 71. Já jsem do Světa zdraví začala docházet poměrně nedávno. Využila jsem jejich akce na úvodní balíček a díky němu jsem zjistila pměrně důležité a zásadní informace :) Konzultantka mi připravila plán, jsem s ním osobně spokojená, tak snad se brzy dostaví výsledky :)

 72. Já teda ve Světě zdraví byla na diagnostice a byla jsem moc spokojená, super přístup, nízká cena.

 73. Já třeba zkouším recepty ze stánek Světa zdraví a ty jsou fakt dobré. Jen je občas problém sehnat ty méně známé suroviny.

 74. Přípravky na hubnutí jsou ve většině případů vyhozené peníze.
  Lepší je, když si připravíte nějaké zdravé jídlo.
  Recepty můžete najít třeba zde:
  https://fitnessreceptar.cz

 75. Jak už jsem tady psala. Absolvovala jsem půlroční docházení, sundala jsem více jak 14 kg od té doby se úspěšně držím. Ono je to o tom že máte nad sebou bič. Načteno máme teoreticky myslím všechny, ale ta praxe. Mě pomohl dohled mojí poradkyně. Dnes jím lépe a i paradoxně více než před tím, jen jsem si musela osvojit to, co jsem předtím nevěděla. Určitě doporučuji.

 76. Do Světa zdraví jsem šla na základě internetové inzerce, ve které nabízeli diagnostiku těla za 200Kč. Hubnout nepotřebuju, ale zajímalo mě, jaké výsledky budu mít. Chtěla jsem získat motivaci, abych zlepšila svůj jídelníček a ta diagnostika mohla být dobrým impulsem. Žádné recence jsem před návštěvou nečetla. Šla jsem tam s jasnou představou co mám dostat a kolik mě to bude stát a že kdyby to bylo o ničem, dvě stovky mě nepoložej. Zvážená a „změřená“ jsem byla za 5 minut. Paní poradkyně byla milá. Vyptala se na moje stravovací návyky, zaměstnání, fyzickou aktivitu a projela se mnou výsledky, které na mě „naprášil“ onen přístroj. Všechny parametry jsem měla v ideálních hodnotách, takže sama konstatovala, že hubnoucí program nepotřebuju a hned na to mi suverénně, bez ptaní zda chci/nechci, přistrčila papír, ukázala na řádek s jídelníčkem „jen“ v hodnotě 3800 a toto že je objednávka pro sestavení jídelníčku a dole to mám podepsat. V tu chvíli mi bylo jasné, že tam trávím poslední minuty. Šla jsem tam kvůli diagnostice, tu jsem dostala a přišlo mi šílené, že po mě chce, abych jí teď a tady bez přípravy vysolila tolik peněz. Když jsem jí oznámila, že s takovým výdajem jsem nepočítala a přišla jsem jen kvůli inzerované diagnostice za akční cenu 200Kč, poradila mi, ať si půjčím, že můj jídelníček je katastrofální (to uznávám :-)) a potřebuju ho. Když jsem odmítla, další radou nad zlato bylo, že tento měsíc odložím nákup něčeho, co nutně nepotřebuju a místo toho si koupím jídelníček. Marně přemýšlím, za co nepotřebného bych tento měsíc chtěla dát skoro 4 tisíce. Fakt jsem bez nápadu! Kdybych jí ty prachy dala, bude mi jídelníček stejně k ničemu, protože bych se musela nejspíš chodit pást! Navenek jsem zachovávala milou tvář, konflikty nesnáším (bohužel, někdy by se to sakra hodilo) a i tuhle variantu jsem odmítla. Až když jsem odtamtud odešla, začalo mi naplno docházet, čeho jsem to byla svědkem a pořádně mě to rozčílilo. Nevím, jestli jsou k takovému jednání „naprogramovaní“ všichni poradci, a tak pokud tam zamýšlíte jít, buďte raději připraveni odolat lehkému nátlaku, pokud nechcete zaplatit víc než jste měli v plánu. Musím říct, že i jen tahle negativní zkušenost a vidina ušetřených tisíců mě nakopla k tomu, zvládnout svoje stravovací návyky změnit sama.

  • Poslední dobou na Svět zdraví jsou samé kladné recenze, ale tyto recenze působí legračně a nevěrohodně. Cituji: Pomohli mi najít sebevědomí ….., včera jsem byla ve světě zdraví poprvé, zaujalo mě to, nebo hodně jsem se dozvěděla o sobě a pomohlo mi to, sestra, nebo maminka s nimi zhubla xxx kg, díky balíčku ze Světa zdraví jsem zjistila poměrně důležité informace. Propána krále, vždyť to nejde normálnímu člověku ani do úst. Je to placená reklama nebo co? Jako bych slyšela takovou tu známou televizní reklamu kdy starší pán předvádí nějaký výrobek a slečna mu tam sekunduje trapnými radami co všechno se s tím dá dělat. Tak přesně tak působí tyto poslední recenze. Pokud by to psal někdo skutečně spokojený napíše to úplně jinak. Negativní recenze takto trapně nepůsobí, ale zaručeně působí věrohodně. Dlouho jsem odolávala znovu napsat, ale už mi to jde krkem. Je to jenom tlak na lidi, by se znovu někdo nachytal jako já a spousta jiných co tu už psali o svém zklamání se Světem zdraví.

  • Ano, přesně tak to tam chodí, já jsem také chtěla vylepšit stravování, ale proběhlo to úplně stejně jako u Lukyny. Stále stejný scénář. Jenže já, jak jsem už v minulosti psala, jsem se po několikakerém telefonování, abych se šla k nim znovu po roce za 200,– Kč přeměřit, (jak tam jednou vkročíte, už si Vás tam vedou), jsem se nechala ukecat a klobouk dolů, protože poradkyně byla asi dobrá, neboť ze mě vymámila tu částku na jídelníček těch asi 3 200,– Kč. No a co jsem za tuto nemalou částku dostala jsem zde už psala a protože se mi to úplně lidsky protivilo a vlastně sama jsem se cítila víc trapně za ten jejich výtvor, odmítla jsem chodit na další porady. Byla by to ztráta času. Takže přátelé, tohle co psala Lukyna přede mnou je zcela přesné a pravdivé. Nedejte na několik těch pochvalných recenzí
   . Vážně bych brala maximálně 10 %.

   • JE TO VŠE PODVOD TAHAJÍ Z LIDÍ AKORAT PENÍZE.Všechny výživový poradci i natur haus kam jsem chodila 8 MĚSÍCŮ STÁLO MĚ TO 9000 a pokaždé mi cpali doplnky stravy.Když jsem se ohradila že nebudu pokračovat tak se paní poradkyně urazila .Po 7 měsících mám stejnou váhu a nevyhazuji peníze. Stačí pohyb 1hodku denně a je po problemu s obezitou .

   •      : PROGRAM 12 měsíců komplexní 
    – 12 měsíců komplex   –  14 600,- Kč
    – uhrazeno     –  14 600,- Kč  
    ————————————————————————————————— 
    Vyčerpané služby 
    – KNT     –    3 800,- Kč
    – biochemie vč. lékařského posudku –    1 500,- Kč
    – voucher     –      0,- Kč 
     
    – Nevyčerpané služby    –    9 300,- Kč
    —————————————————————————————————-
    Storno 30% z nevyčerpaných sl. –     –    2 790,- Kč
     
    K vrácení  : 6 510,- Kč
    Částka bude vrácena na účet : ………………………………………………… ( vyplnit ) po podpisu vyúčtování klientem a zaslání zpět na pobočku Světa zdraví.
    Ano, souhlasím s tím, být obezřetný a nepodlehnout nátlaku. Nejlépe tam vůbec nelézt. Při odstoupení od smlouvy mám ze 14600 Kč nárok na 6500 Kč jak je uvedeno a dnes jsem výpočet obdržela. Podotýkám, že peníze zatím ne. Je to za neúplný krevní rozbor, jak podotknul p. manažer (pochybení je na mé straně) a vyplnění 10 min. dotazníku typu jestli mám ráda čokoládu a jestli si myslím o sobě, že mám velkou hlavu. Vůbec nepřeháním. Je to tak. Jdete tam za účelem konzultace a výhodného, akčního změření a odcházíte lehčí v mém případě o 14 200 Kč. Úplně mi to přijde, jako když vyjedou důchodci na úžasný výlet s obědem zdarma a přijedou s duchnama a hrncama za 20000Kč, které vlastně vůbec ani nechtějí. Dobře mi tak. Je to pro mne velmi drahá zkušenost.

    • Ano mám stejnou zkušenost, po zvážení a změření slečna vyhodnotila moje výsledky. Při výšce 174 cm a váze 77 kg doporučila zhubnout na 70 kg. Zhodnotila můj metabolický věk na 68 roků ( já se cítím na 40), vystrašila mne, že mám málo svalů a diví se, že ještě chodím, hrozí mi také osteoporóza, všechno co jsem dělala do té doby pro hubnutí bylo špatně. Zhubla jsem za půl roku z 91 kg na oněch 77 kg, chtěla jsem zhubnout na 75 kg (dala jsem si tento cíl), ale váha se dole už vůbec nechtěla pohnout. Začala jsem cvičit každý den půl hodiny, to podle ní bylo také špatně. Byla jsem z té návštěvy tak vystresovaná a vystrašena, že jsem také zaplatila téměř 15 000 Kč. Měla jsem mít hubnoucí program na jeden rok.
     Po vyšetření krve, slečna konstatovala, že všechny výsledky mám v pořádku a jsem zdravá. Po půl roce chození na konzultace jsem návštěvy zrušila a snažím se všechno dělat podle svého a váha jde pomalu ale jistě zase dolu. Moje dietoložka byla nepříjemná, nezdravě sebevědomá, suverénka. Při první a druhé návštěvě je zajímalo hlavně to, abych všechno zaplatila. Podobné zkušenosti mají i další kamarádky a známé.

    • ANO,za 11tisíc dostanete cár papíru ,který je tak odborný jako horoskop.
     Samá chyba a protimluv.Okamžitě jsem žádala odstoupení od smlouvy.Arogantně mi byl ještě připočítán storno poptatek: za nekvalitní práci chtějí kvalitně zaplatit.Pobočka Valašské Meziříčí

 77. Je to prostě o osobní zkušenosti, no. Já osobně spokojený jsem, ale mám od nich jinou službu, než hubnuti…

  • Přesně jak píše Miloš, je to jen o osbní zkušenosti. Všechno ostatní jsou jen popisky, které vlastní zkušenost nenahradí. Musím ale říct, že pokud někdo píše negativní recenze, pak je to jen z toho důvodu, že se jim zhubnout nepodařilo. No ale proč, že? Vše je jen o sobě samé….

   • Před necelým rokem jsem zde popsala svoji zkušenosti se SZ. Šla jsem ze zvědavosti na tu jejich diagnostiku. Upozorňuji, že hubnout jsem opravdu nepotřebovala a nepotřebuju, chtěla jsem to jako impuls pro zkvalitnění svého jídelníčku, který byl nevalný. Jenže se ukázalo, že akční cena za tuto diagnostiku byla pouze pastičkou, jak dostat potencionálního klienta na židli k poradci, který vám suverénně, bez ptaní a studu strčí k podpisu papír, který je závaznou objednávkou na jídelníček v hodnotě 3800Kč. Takže v tu chvíli jsem prozřela a vzala nohy na ramena. Taky mě ve chvíli, kdy jsem vypadla na ulici, přišla na mysl paralela se šmejdy, který vám vnutí nehorázně drahé hrnce, které ani nepotřebujete, ale hučej do vás, manipulujou tak dlouho, až si je koupíte proti své vůli a doma si pak rvete vlasy. Nevím, jestli je to postup stejný na všech pobočkách, ale toto mi přišlo nátlakové a na hraně a je mi líto těch, co se nechají ukecat a za nemalé peníze dostanou službu, která její ceně vůbec neodpovídá. Stačí zajít k lékaři, dietologovi, pobrouzdat na netu, koupit knížku a dozvíte se víc a za výrazně míň peněz, než ve SZ.

  • A co od nich máš? Nějakou sporotvní výživu nebo tak něco? A jsou dobří? Já je znám jen co se týče hubnutí…

   • Já se Světem zdraví doposud osobní zkušenost nemám. Mám ale kolegyni, jejiž dcera je, teda byla, docela obezni. Už si s ní nevěděla rady, tak zašla právě do Světa zdraví. Oni jsou tam odborníci i na dětskou výživu. Dneska je už vše v normálu. Takže za mě jsou tam specialisté.

    • Mariko, přesně tohle bych potřebovala i já… Potřebovala bych řešit dětskou stravu… Oni se tomu věnují?

    • Pavlo,zajdete radsi k odbornikovi,jak je lekar,detolozka,ale ne do sveta zdravi kde zaplatitite ale stejne nic se nedozvíte,dostanete vypis potravin a budete se v tom placat….opravdu za velke penize mala rada,je to svet podvodu a vytahuji jen peníze z najivek…bohuzel i ja jsem zaplatila :( a nic jsem za to nedostala,jen zklamani,zdravim A.

 78. Jsem moc ráda, že jsem si našla tyto diskuze o SZ. Ted už totiž vím, že nemá cenu tam chodit. To jsem tam chtěla jít podruhé a zaplatit 5500 na 3 měsíce. Paní odbornice byla sice milá a usměvavá (když ptáčka lapají….) ale stejně jsem měla spíš pocit, že jí jde hlavně o peníze. Nejdřív mě chtěla stáhnout na 9500 na půl roku. Vypisovala asi tu smlouvu, přesto že jsem ani neřekla, že jsem rozmyšlená, že do toho jdu. Stačil jen podpis a mohla jsem to jít zaplatit. Ty produkty to mi taky trochu nutila. Když jsem ji volala, že teda příjdu a půjdu do toho tak bych spíš čeklala, že mi řekne, abych nezapomněla na tu krevní skupinu, místo toho at prý nezapomenu penízky. Za mě jsou to jednoznačně podvodníci s cílem vymámit z vás co nejvíce peněz.

  • Ano, ano. Žvásty, že jsou ve SZ odborníci a negativní hodnocení, že píší pouze lidé kteří nemají disciplínu jsou opravdu jen žvásty. Já jsem už v minulosti psala, že jsem k nim po vypracování jejich jídelníčku, který se za jídelníček nedal považovat už nevkročila. Byl to výsměch a všechny ty bludy, kdy na první schůzce řekla co bych neměla jíst a pak do vypracované zprávy „na tělo“ napsala, že to mám jíst, tak to o něčem svědčí. Tohle se stalo více lidem. Poznala jsem, že o stravování nevědí ani to, co vím já a to bylo hlavním důvodem, proč jsem k nim odmítla chodit. Pan šéf pobočky mi volal a přesvědčoval mne, abych k nim chodila. Já opravdu nechápu, proč SZ už neukončí svou činnost, vždyť je to ostudný a často trapný. Je mi líto lidí, kteří opravdu potřebují zhubnout, mnohdy mají i hluboko do kapsy a takto je okradou. Vím je to na každém člověku, já se také nechala připravit o 3200,– Kč svou blbostí, důvěrou a očekáváním, že mi vypracují jídelníček na míru. Mají v počítači vypracované vzory podle krevních skupin a pak tam občas něco připíší, nebo uberou. No a někdy, když ten člověk tomu opravdu moc nerozumí tam pak napíše rozporuplné nesmysly. Ano, více je zajímá jestli máte na zaplacení. Připouštím, že SZ může pomoci tomu kdo opravdu nemá přístup k internetu, nečte časopisy, stravuje se vepřo, knedlo, zelo a svíčková. Jasně, že když tento člověk přejde na drůbeží maso se zeleninou tak zhubne, ale k tomu mu stačí zdravý selský rozum. Bohužel SZ zatím stále těží z toho, že se tváří, že podá odbornou zprávu co se týká stravování a jídelníček pro konkrétního člověka s ohledem na jeho zdravotní stav, ale to je všechno blábol a není to pravda. O tom jsem se přesvědčila když mi předali jejich „odborně“ vypracovaný jídelníček a různá doporučení. Byl to oskenovaný vzorový návrh deseti nezajímavých druhů jídel ze kterých jsem si měla sama vytvářet jídelníček. Když jsem překvapeně řekla, že takto jsem si to nepředstavovala. Paní mi řekla, že bych to měla moc snadné, a že se musím učit připravovat si návrhy sama. Takže za tuhle legraci jsem dala 3 200,– Kč.

   • Souhlasím s Vámi.
    Věra

    2017/04/26 (21.20)

    : PROGRAM 12 měsíců komplexní
    – 12 měsíců komplex – 14 600,- Kč
    – uhrazeno – 14 600,- Kč
    —————————————————————————————————
    Vyčerpané služby
    – KNT – 3 800,- Kč
    – biochemie vč. lékařského posudku – 1 500,- Kč
    – voucher – 0,- Kč

    – Nevyčerpané služby – 9 300,- Kč
    —————————————————————————————————-
    Storno 30% z nevyčerpaných sl. – – 2 790,- Kč

    K vrácení : 6 510,- Kč
    Částka bude vrácena na účet : ………………………………………………… ( vyplnit ) po podpisu vyúčtování klientem a zaslání zpět na pobočku Světa zdraví.
    Ano, souhlasím s tím, být obezřetný a nepodlehnout nátlaku. Nejlépe tam vůbec nelézt. Při odstoupení od smlouvy mám ze 14600 Kč nárok na 6500 Kč jak je uvedeno a dnes jsem výpočet obdržela. Podotýkám, že peníze zatím ne. Je to za neúplný krevní rozbor, jak podotknul p. manažer (pochybení je na mé straně) a vyplnění 10 min. dotazníku typu jestli mám ráda čokoládu a jestli si myslím o sobě, že mám velkou hlavu. Vůbec nepřeháním. Je to tak. Jdete tam za účelem konzultace a výhodného, akčního změření a odcházíte lehčí v mém případě o 14 200 Kč. Úplně mi to přijde, jako když vyjedou důchodci na úžasný výlet s obědem zdarma a přijedou s duchnama a hrncama za 20000Kč, které vlastně vůbec ani nechtějí. Dobře mi tak. Je to pro mne velmi drahá zkušenost.

 79. Tak bohužel lituju každého kdo se dostal do bodu kdy uvažuje nad touto firmou….
  Nikdo by neměl uvažovat,že u nich chce hubnout !!!!!
  Pouze z lidí taháj peníze !!!!
  Vlastní rodinná zkušenost kdy mamce vnucovali, že tohle by jste si měli koupit to vám pomůže a bla bla bla
  Takhle jim v podstatě dala několik tisíc ……
  Jídelníček sestavěj ok…. ale
  Jsou to parchanti jen řeknou že by jste se měla víc hýbat, dáj vám vitamíny za 1200 korun k tomu samotný měsíc u nich stojí snad 1500 korun. Samozřejmě vitamíny sami nefungujou…
  Takže za +- 16 tisíc za rok vám dáj jídelníček a řeknou že byjste měla začít sportovat
  Prosím každého kdo toto čte, kupte si radši nějaké lístky do bazénu nebo na spinning
  Ušetříte fůru peněz než se svěřit těm podfukářům.
  Přeji pokud možno pěkný den

 80. Tak jsem celou diskusím tady prelouskala.
  Závěr: skoro všechny pozitivní reakce jsou na stejný notě- poradci jsou moc milí, profesionálové, moc mi pomohli….bla bla bla. Žádný detaily, nic konkrétního. Dokonce se tu dva úplně stejné pozitivní komentáře objevují 2x pod jinými jmény.
  Za mě po 3 měsících- obrovské zklamaní a určitě SVĚT ZDRAVÍ NEDOPORUCUJI
  RADŠI TY PENÍZE VRAZTE DO SPORTU NEBO NOVÉHO OBLEČENÍ.

 81. Já bych ráda přispěla svou zkušeností. Mám kamarádku, která prostě není schopna se hlídat. Váha jí kolísá s 20 kg rozdílem dvakrát do roka. Je to pro ni naprosto běžný stav. Nemá vůli a není schopna se sama od sabe korigovat a říct si dost. Navíc nemá ráda pohyb. Těch 20 kg je schopna zase shodit jen při návštěvě některé z nutričních poraden a striktním konzumováním pouze jejich doporučených potravin, většinou kaší, polévek, koktejlů. Pro takovéto jedince jsou dietologické poradny záchranou.

  • Promiňte, ale nemyslím si to. Konzumací instantních kaší, koktejlů a atd. si jen škodí. Myslím, že by měla navštívit nějakého dobrého psychologa. Protože takové velké výkyvy jsou psychického rázu. Chce to srovnat v hlavě a nebude potřebovat diety.

 82. Došla jsem k závěru, že si každý musí udělat názor sám. Zajít tam, vyzkoušet, případně i někam jinam a porovnat. Na Svět zdraví jsem prozatím četla jsen extrémně vyhraněné negativní názory, anebo max. pozitivní.Žádný průměr. Žádné srovnání s jinou firmou, zvláštní.

  • Mohu srovnat s firmou Natur House, kde chodila moje sestra i já, ona zhubla za rok 16 kg a já 14 kg, rozdíl v chování a přístupu se nedá se Světem zdraví srovnat. Ve Světe zdraví se zajímají hlavně, ať máte zaplaceno. V Natur House platíte jenom za přípravky, které si tam koupíte, určitě to mají předražené, ale domů si odnesete třeba suchary, sušenky, marmelády atd. Dají Vám na každý týden i jídelníček, doporučené potraviny, nárazové diety. Rady a doporučení se u těchto dvou firem značně rozcházely. Do Světa zdraví začaly chodit dvě známé od mojí nadřízené a každá přibrala tři kila.

  • Myslím, že jsou o vyhozené peníze. Poslední dobou se tu píše sice velice kladně, ale já nevěřím, že jsou to skuteční klienti. Je ro prostě podvod.

   • Paní Marie máte naprostou pravdu.O zdraví klientů nejde,pouze o to jak z lidí vytáhnout co nejvíce peněz.Když sem si spočítala,že v ČR je 63 těchto center světa zdraví a při návštěvě 50lidí, tak to je 3150 klientů a pokud si zaplatí na půl roku (částka u mne byla 9200 kč) tak to je 28980000 kč a to bez těch předražených produktů co se snaží každému nacpat.Při mé první návštěvě sem řekla,že si nic z toho kupovat nebudu.Má výživová poradkyně s tím souhlasila,ale po pár měsících skončila(nebyla ten správný prodejce ,asi neuznávala tu jejich strategii, to jest okrádání zákazníků)A tak si mne vzal na starost sám šéf.Jenže měl smůlu.Odmítla sem si cokoliv u nich koupit.Tak začalo zastrašování a to jak je můj zdravotní stav špatný.A určitě mi pomůže jejich produkt za 590 kč na měsíc a bla bla bla…To byla první návštěva se šéfem.Druhá návštěva byla za měsíc a opět byl můj zdravotní stav šílený,budu mít infark pak mozkovou příhodu,cukrovku atd.Podle něj sem měla co nejdříve začít trénovat skoky do rakve.Rozloučila sem se s tím,že zdravotní stav budu řešit se svým obvodním lékařem a po návštěvě u něj sem okamžitě ukončila tu hrůzu ve světě zdraví.Protože i když sem zhubla a nebylo to po těch jejich produktech, tak to bylo stejně všechno špatně.Mají procenta z prodeje a na mně nic nevydělal.Nevěřte jim !!!!!!!

  • Ja mam takovou průměrnou zkušenost. Jsem u nich od října. Hned první den ze me vytáhli 12 tisíc. Musím dat po porodu 10 kg dolu. Prý do května to s námi mate dole. Tak jo.
   Je konec ledna a mam 2 kg dole. No nekupte to za 12 táců.
   Vydrží. Do toho května a pak sdělím cely výsledek.
   Něco mi říká, ze se pak do toho budu muset vložit sama.
   S nima to jde, ale ukrutně pomalu. Prý pomalu hubnu protože málo jim. Pobavili.
   Zatím se klonim k názoru, ze Svět zdraví jsou vyhozené peníze, které když investujeme do sportu, výsledek bude stejný, ale psychicky na tom budete lip.

   • Ahoj Maruško,

    ono na tom málo jezení něco bude. Vždyť už doktorka Cajthamlová v pořadu „Jste to, co jíte“ mluvila o podvyživených obezních:) Myslím, že je potřeba jít do toho naplno od začátku, ať sama nebo s výživovým poradcem.

    Už nějakou dobu sleduji diskuze na internetu a mám v tom tedy pořádný zmatek. Chápu, že je to dost individuální a taky záleží, na kterého poradce narazíte. Moje kolegyně z práci si je nemůže vynachválit.

    Ceny jsou sice vysoký, ale chci někoho, kdo mě povede. A vyjasním si některé sporné záležitosti. Nejvíc informací o Světě zdraví jsem našla tady: https://zdraveafit.cz/svet-zdravi-efektivni-hubnuti-nebo-vyhozene-penize/

 83. Dobrý den všem… Takže Svět zdraví, vidím, docela horka diskuze. Každý s nimi má osobní zkušenost, kterou podle toho, zda je dobrá nebo špatná, musí nutně sdělit světu… V případě té špatné je ta touha ještě umocněna naštváním. Nu, tedy, moje zkušenost… Jsem sportovec, na stravu dost haklivy. Kolegy mi rekl, že svet zdravi se specializuje i na vyzivu sportovcu. Upozornil me taky, abych dopredu necetl ty zadne recenze na netu… Tak jsem na něj dal a nečetl. No a ted vim proc. Videt vsechno tohle, nejdu tam. V tuto chvili jsem ale rad, ze jsem tam sel s cistou hlavou :) Jsou tam vazne profesionalove, kteri mi s moji specifickou vyzivou pomohli :) Za me je teda doporucit muzu!

 84. Já jsem do světa zdraví šla i přes všechny nastudované negativní recenze… Už na první konzultaci jsem ale byla nesmírně překvapená. Velmi milí pracovníci, odborný personál. Vše mi vysvětlili, dopředu řekli, co budu platit, co si můžu připlatit. Zůstala jsem s nimi nejprve na zkoušku, ale když jsem videla, že jejich metody vážně fungují, tak jsem s nimi zůstala 3 měsíce :) Teď jsem nesmírně spokojená sama se sebou a nelituju ničeho!

 85. http://www.svet-zdraví.cz využila a moc děkuji. Podařilo se mi s jejich pomocí zhubnout a také se v té době i vyrovnat s bezlepkovou dietou, kterou jsem ze zdravotních důvodů musela začít držet. Za mě tedy doporučuji!

 86. Mě svět zdraví pomohl a myslím si, že to nepomáhá jen lidem kteří nemají pevnou vůli. Kamarádka měla jiný program a stěžovala si na něj ale když jsem ji viděla jak jídelníček dodržovala/ nedodržovala tak se ani nedivím že jí to nefungovalo. Já jsem byla spokojená a neměnila bych, pokud jde o zdraví a zdravé hubnutí tak mě líto peněz vážně nejde. Pokud si myslíte že si zaplatíte program a do týdne jste fit a krásní tak to vám kazím iluze, jde o režit a dělání to pro sebe. Nic není hned a takové rychle hubnutí se většinou zvrhne v jojo efekt.. Tak pevné nervy a silnou vůli :)

 87. Zdravim. Jsou to vyhozene penize!!! Je zajimave ze nutricni poradkyne ze SVETA ZDRAVI shaneji pro svoji potrebu ADIPEX RETARD na hubnuti jak je mozne ze jim nepomuze jejich zazracny jidelnicek a jejich potravinove doplnky napr.koktejly atd.? Jenom blazen by za to pustil penize!!!

 88. Tak mi na email zase přišlo upozornění, že někdo napsal recenzi na svět zdraví. To je neskutečné jak najednou je tolik kladných hodnocení. Dokonce hubnou z velikosti 44 na 38. No to je úžasné, ale nevěřím tomu ani za mák. Pokud je čtenář pozorný tak mu nemůže uniknout zkušenost některých lidí, kdy jim poradce světa zdraví doporučuje to co ze zdravotních důvodů nemohou jíst, nebo, že na první konzultaci poradce něco vyloučí a pak do toho paskvilu, který nazývají jídelníček napíše přesný opak. To se stalo mockrát. Proto lidi neblázněte a nepodléhejte těm líbezným žvástům, které jsou ve většině případů uměle vytvořené . Jeden pán píše, že jeho profesi automechanika označil poradce jako sedavé zaměstnání. Tak to skutečně může napsat jen odborník :-). Jsou to podvodníci. Něco jako šmejdi co prodávají hrnce.

  • Stalo se mi to také, že dle rozboru krve mi nedoporučili některé potraviny ( např. rajčata, papriky), ale doporučili např. okurky, po kterých je mi opravdu špatně a nesnáším je.

 89. Já jsem absolvovala půlroční program, sundala jsem více jak 14 kg od té doby se držím úspěšně a cítím se skvěle. Ono je to o tom že máte nad sebou bič. Načteno máme teoreticky myslím všechny, ale ta praxe. Mě pomohl dohled mojí poradkyně. Dnes jím lépe a i paradoxně více než před tím, jen jsem si musela osvojit to, co jsem předtím nevěděla. Co můžu doporučit pokud si u nich jako klientka, super je jejich věrnostní kartička, na kterou chodim 4× ročně na diagnostiku a konzultaci s mojí poradkyní a už to skoro nic nestojí. Takže za mě určitě taky ano.

 90. Jirka má pravdu. Nestačí čekat na zázrak.Chtít musí obě strany, aby byl výsledek znát.

  • Já si teda hlavně myslím, že přesně tohle je podstata všech hodnoce. Jsou lidé, kteří hubnout chtějí a sami k němu přispějí svou vůlí. Pak jsou ale lidé, kteří si myslí, že dojdou do Světa zdraví a ten bude hubnout za ně. Tak to ale nefunguje. Vše o lidech a nás samých…

 91. No te´d vím, kde vždycky byla chyba. cílem bylo strašně rychle zhubnout, co nejvíce kil za měsíc. Poradkyně ze svet-zdravi.cz mi profesionálně poradila, že to je největší chyba, co mohu udělat. Zaměřili jsme se spolu na to, abych hubla pomalu, ale hubla efektivně, a to tak, že budu snižovat jen procentuální podíl tuku v mém těle. Ten mi měřila na speciálním přístroji. Sestavila mi jídelníček tak, aby hodnoty tuky byly postupně nižší a nižší. také mi pomáhala to zvládat psychicky a dodávala mi optimismus

 92. Trochu vyšší cena možná ano, ale za ty výsledky opravdu stojí!

 93. Tak jsem se nechal také zblbnout reklamou na svět zdraví a objednal jsem si konzultaci.Po příjezdu mě zvážily a začly sepisovat dotazník.
  Když se mě zeptaly co dělám řekl jsem že automechanika.Paní to kupodivu napsala jako sedavé zaměstnání.Zajímalo by mě co je podle ní normální nesedavé zaměstnání když jsem celý den na nohou a ani si nesednu,asi horník.Takových pitomostí bylo více takže vyhozené 400 kč.A to po mě chtěla ihned podepsat smlouvu na 9200 kč za pulroční konzultace .Ještě že jsem to neudělal protože dnes jsem se dozvěděl že tuto samou službu dělají v jičíně v nemocnici zdarmaTakže kdo jste jim vrazil tyto peníze lituji vás.Zajímavé je jak jsem četl že mají rozdílné ceny jak za první konzultaci tak i za následující produkty které se mi zdají taktéž předražené.A hlavně mě překvapuje že nechtějí nějakou zprávu od lékaře co mužete a nemužete brat z těch jejích doplnku.Takže podvod nevím co bych si o tom měl jinak myslet.

  • Dobrý den,tak moje zkušenost je příšerná.
   Již vloni jsem se nechala zlákat- přibrala jsem v menopauze 4 kila a chtěla jsem je shodit.Vzhledem k tomu,že mám problémy se žlučníkem a tím pádem i trávením, předpokládala jsem že zde najdu odbornou pomoc,jak inzerují.Zaplatila jsem zálohu a po dvou sezeních mi poradkyně sestavila jídelníček „přímo mě na míru“,kde byly všechny potraviny,které nejím,nebo nemohu ze zdravotních důvodů jíst.Přesto,že jsem ji důsledně upozornila,že nechci žádné výživové doplňky,měla jsem jich celou stránku.Bylo by to na dlouhé psaní…Odstoupila jsem od smlouvy a žádala vrácení zaplacené zálohy.Po měsíci se mi mailem ozval manžer a snažil se mě přesvědčit,že je chyba na mojí straně a že poradkyně to myslela jinak.Že na potraviny které nemohu jíst si prostě musím časem zvyknout a proto je v jídelníčku mám!!!
   Tak toto byl již vrchol, nechápu, jak tohle může „odborník“ napsat.Dopis to byl velmi dlouhý a ráda celou komunikaci komukoliv přepošlu,aby si mohl udělat obrázek.Já samozřejmě trvala na odstoupení od smlouvy.
   Dnes mi přišel mail,kde mi to pan manažer pěkně sečetl….a nic mi nevrátí.Takže za mě prosím veřejná zlodějina podložená klamavou reklamou. Jen mimochodem, zašla jsem si do nemocnice k výživovému poradci-zdarma , popsala vše to stejné co ve Světě zdraví a představte si, že mi vyškrtali z jídelníčku přesně všechny potraviny co mi poradkyně ze Světa zdraví doporučila a které byli vzhledem k mému žlučníku absolutně nevhodné.A mám za měsíc dole 3 kila. Krevní testy,vážení,jídelníček….vše zdarma.Pokud bych chtěla konzultace….mohu kdykoliv přijít…opět zdarma.Takže tolik moje zkušenost.

 94. Protože jsem tlustá, mám problém najít seriozního partnera. Sama jsem se obrátila na jednu z poboček svet-zdravi.cz a chodím na konzultace k odborníkovi, který mi sestaví jídelníček, sdělí, kde je můj kámen úrazu, opravdu se mi snaží poradit.Hlavně nesnaží se u klienta jen nejprve snížit vodu v těle, aby klientům ukázali, jak co nejrychleji zhodí kila. Mají spoustu poraden po ČR. Moje konzultanka je úplně super.

 95. Když mnoho lidí právě pevnou vůli nemá, a proto vyhledává pomoc.

  • já mám se světem zdraví tedy zkušenosti velmi dobré. Jejich postupy jsou velmi profesionální. Žádně šarlatanství jak je často zvykem.

 96. No, je pravda, že ten, kdo je nespokojen spíše napíše svou zkušenost. Přitom spokojených zákazníků bývá mnohdy více. Já jsem třeba jeden z nich. U Světa zdraví jsem začala cca před 4 měsíci a mám za sebou neskutečný pokrok! Pokud člověk přesně ví, o co mu jde a jde si za tím, nemůže mít problém. Svět zdraví perfektně vede!

 97. Ráda bych se zeptala zde diskutujících s negativními zkušenostmi, jestli poskytli zpětnou vazbu přímo personálu, anebo vedení? Špatná reklama je sice také reklamou, ale na některých aspektech by se dalo zapracovat ku zákaznické spokojenosti. Ovšem ne všeobecné, nejsme v pohádce.

  • Anno, nebyla jsem spokojená a zpětnou vazbu jsem jim dala, protože jejich způsob získávání zákazníka mi nepřišel v pořádku.

 98. Pěkný den… Tak nevím, z toho co tady čtu jsem trochu zmatená…Osobně jsem se se Světem zdraví také setkala, pochopitlně za účelem hubnutí. Už mám za sebou jeden pokus o hubnutí s podobnou firmou, které dopadlo fiaskem (akorát vylákali peníze, ne malé, za nějaké koktejly a konec…). Svět zdraví mi doporučila kolegyně, která viditelně zhubla, což byl pro mě důkaz, že to asi funguje. Vyhledala jsem si tedy jejich centrum, kam jsem se objednala. Od první chvíle jsem byla nadšená – přístup personálu byl super, byli milý, ochotní. Na začátku jsme si vysvětlily o co celou dobu půjde…Dnes mám nějaké to kilo dole, jsem spokojená a to je důležité. Podle mě by bylo nejlepší, kdyby si každý, kdo má o tuto službu zájem nebo o ní uvažuje, aby se zašel podívat, popovídal s personálem a rozhodl se sám :) Za mě doporučuji!

 99. Stará známá věc je, že nespokojená zákaznice se snaží roznášet svoji negaci pětkrát rychleji než spokojený zákazník. Velký rozdíl je když někdo prodává rohlíky nebo chleba, to je jednoduché – buď je chleba dobrý nebo ne, namísto toho u fitka nebo hubnutí je potřeba spolupráce dvou stran. Nestačí si jen koupit permici nebo služby a čekat na zázrak :-DDD
  Píšete tady, že jste si u nich koupila program na hubnutí, personál příjemný, spokojenost a najednou už hubnout nechcete a hrozně to tu řešíte. Tak chcete hubnout nebo ne??? Této logice nerozumím :-DDD Kladeňák

  • no právě, pane Jirko, já jsem fakt spokojená a jak tady čtu ty názory, tak se i divím, ovšem, každý má k programu jiný přístup, já zhubla, ale chce to i pevnou vůli a to si málokdo přizná, absolutně žádný alkohol, sladké také ne, režim dodržuji, kupuji si ten nápoj Famili In, už ho ani nepotřebuji, ale vzhledem k tomu, že mi dělá dobře na žaludek a cítím se po něm fajn, tak jsem produktu tzv, věrná..:-) poradkyni mám mladou slečnu, nikdo mi tam nic nenutí, spolupráce perfektní..:) takže opětovně za mne dávám palec nahoru, jsem ráda, že jsem tam zašla, od června z velkosti 44 mám velikost 38..:)

 100. Reaguji na korespondenci Šárky a Zuzky. Souhlasím s tím, že kladná hodnocení jsou ve větším množství uměle vytvořená, protože těch záporných je opravdu neskutečně moc. Pokud někomu poradna ve Světě zdraví pomohla, tak to byl opravu člověk, který o stravování neví vůbec nic. Často jsou to lidé, kteří moc, nebo vůbec nechodí na internet. Znám takovou paní, je už starší a stravovala se „vepřo, knedlo, zelo“, neznala nízkokalorické potraviny. Normální, průměrně vzdělaný člověk po poznání způsobu práce ve Světě zdraví, musí konstatovat, že se zde setkal s lidmi, kteří o stravování často moc nevědí a pracují na základě předem připravených vzorů. Někdy jsou takzvaní odborníci Světa zdraví, dokonce tak mimo, že doporučí potraviny, které člověk nesnáší, nebo Vám je při první návštěvě poradce nedoporučí a pak je v té jejich „složce s jídelníčkem“, (ve skutečnosti všeobecné bláboly) najdete. Je to zbytečné rozebírat, už to tu bylo mnohokrát popsané. Divím se, že Svět zdraví pořád ještě funguje. Je to nehorázný způsob tahání peněz od lidí. Jistě je to naše hloupost. Kdybych si přečetla recenze před návštěvou Světa zdraví, nikdy v životě bych tam nevkročila. Já jsem nijak moc hubnout nepotřebovala a ty necelé čtyři tisíce už jsem oželela, ale je mi líto lidí, kteří mají hodně hluboko do kapsy, potřebují skutečně zhubnout a ono to bohužel v tomto zařízení nefunguje. Není to chyba klientů, tím jsem si jistá.

  • Marie, já s vámi plně souhlasím. Do poradny Světa zdraví jsem šla na základě lákavého snížení ceny za základní diagnostiku. Po jejím zpracování mi byly výsledky zevrubně vysvětleny. Původně jsem neměla v úmyslu v programu pokračovat, ale vodopád slov, milé poradkyně, mne nakonec dotlačil k „jedinému možnému způsobu nápravy mého nevhodného přístupu ke zdraví: Absolvovat půlroční Rozšířený komplexní program“. Nic jsem do té doby o Světě zdraví nevěděla a na internetu jsem nic nečetla, protože jsem ani nechtěla nic absolvovat. Odstoupila jsem okamžitě od smlouvy, ale až později jsem ve Všeobecných obchodních podmínkách zjistila, že storno poplatek je 30% z nevyužité ceny programu, což u mne bude činit asi 3 000,- Kč. Velice drahé ponaučení.

   • Moje odstoupení od smlouvy nakonec řešili velmi citlivě a k mému potěšení mi vrátili zpět celou zálohu. Nemám nyní vůči této společnosti žádné výhrady.

 101. Zuzano nevím proč by někdo, kdo byl spokojený měl být hned za něhoho co tu píšeš. Já sama za sebe jsem se Světem zdraví spokojená byla, mám stejné právo to napsat jako ty. Jestli se ti zhubnout nepodařilo, musíš se více snažit místo psaní těchto nesmyslů.

  • Je vidět, že upozornění na pozitivní marketing v podobě pozitivních komentářů, začalo hodně dráždit :)

   Tak za prvé: do Světa zdraví jsem šla s mojí maminkou, která se nechala zlanařit a já tam s ní šla, aby nekoupila nějakou blbost. Za druhé – má postava nevyžaduje žádné nesmysly, od mala jím pravidělně a vyváženě a dopřávám si jídla, kde by dietologové šíleli. A za třetí – svět zdraví má být především o zdraví. Takže primárně by se měl člověk řešit komplexně a ne jen takto trapně. Fošt, cot o vymyslel, vůbec neví, jak v tom v tom chodí. on si sepsal několik chytrých knih a zajistil si příjem v podobě prodeje frenčíř. Že jde o pána, co ho zajímají jen prachy, je cítit u každé jeho činosti. Když mu to nevyšlo s krabičkovou dietou, začal dělat školení. Když mu to přestalo nést,vymyslel si, že udělá síť prodejních míst a bude do nich lidi školit. Opět za prachy. aneb jak dobře promyšleno. To, že takové školení nestačí a lidé, kteří ve Světě zdraví jsou, toho umí méně, než jakákoliv chytrá horákyně, která má rozum a ví, že jíst se má podle potravinové pyramidy a hlavně pravidelně, pana Fořta už nezajímá. Zatím neznám nikoho, kdo by i po roce vypadal nějak lépe, než tam přišel. Jen znám lidi, co to stojí šílené peníze a produkty, které jsou horší než šumivé celaskony v lékárně. ale je pravda že každá kráv a a každej vůl na svou hloupost doplatí. Proto jsem s maminkou šla coby doprovod, aby tu chybu neuděala, protože mi můj pohled nevěřila. Pochopila naštěstí velmi rychle. Nasranost v očích paní, která tam zrovna úřadovala, když jsme se po půlhodině sebrali, byla hodná na Oskara. Maminka se pak nechala přesvědčit, že to zvládneme společnými silami. Výsledky se dostavují a přitom nebylo potřeba žádných investic. Jenom to chtělo vlastní píli a zbavit se lenosti.

 102. Tady se zas někdo ze Světa zdraví snaží zajistit pozitivní marketing. Většinou jde o placené bloggery či studenty. Akorát to nesmíte dělat tak okatě. Pozitivní recenze u frencizi, kterou dělají amatéři a která postrádá jakoukoliv logiku, jsou smyšlené, klamavé s jedním cílem – snažit se virtuálně zvrátit negace, které tu postupně přibývají. Všichni, co pracují ve Světě zdraví, by měli být stíháni za podvod!

  • Ano, přesně tak, žádná chvála dlouho nebyla a najednou je tolik spokojených a pohublých klientů. Je to do nebe volající lež a všechno je to tak jak píše Zuzka – pozitivní marketing. Jó,. když se topíme musíme nějak zachraňovat. Svět zdraví je podvod o tom není sporu. Tím smyšleným chválením to nezachráníte.

 103. Ahoj, já byla spokojená. S poradkyní jsme probraly jejich metabolické dotazníky, mě to trvalo asi 45 minut – zvyklosti, návyky, zvyky, co máš a nemáš ráda atd. atd. K tomu je potřeba si zjistit svoji krevní skupinu. Tuky můžete hubnout i bez pohybu pomocí správné stravy, ale jde to pomaleji, odhalí ti jaké potraviny ti zpomalují metabolismus a naopak. Ale k jídelníčku přidejte třeba krokoměr a více chůze a uvidíte ty výsledky!!
  Za mě ano.

  • já si Svět zdraví také nemohu vynachválit, maximální spokojenost, jen to chce dodržovat stravování podle toho, co mi poradkyně řekla, jak píše paní ŠárkaHla, lze hubnout i bez pohybu, ale s pohybem je to efektivnější, stačí fakt chůze. Já zhubla za půl roku 15 kg i víc si myslím a to nijak necvičím..jen chodím, místo autem, tak pěšky a jde to..:)

 104. Zatím jsem s přístupem této firmy spokojená jen částečně. Nadmíru jsem byla spokojená s přístupem v poradně Karlovy Vary, kde jsem se ale bohužel bez podrobnějších znalostí přihlásila k absolvování rozšířeného programu a hned jsem i zaplatila zálohu. Ale uklidněná zněním článku 4.4. Obchodních podmínek, jsem podle návodu v OP od smlouvy odstoupila. Dosud jsem od firmy nedostala žádnou informaci, zda se mou žádostí budou zabývat o vrácení peněz ani nemluvě. Toto vše proběhlo ještě před zahájením plnění nasmlouvaných služeb. Tak nevím, jak pokračovat dál.

 105. Dobrý den! Na e-mail mi přišly propagační materiály k Světu zdraví. Zatím jsem o tom neslyšela. Co jsem tak ale vypochopila, tak že se zabývají hubnutím…Ne, že bych nepotřebovala nějaké to kilo dolu…Dle informací jsem četla to vypadá parádně… Má někdo i pozitivní zkušenosti?

  • Líčko, podívej se…Uplně nejlepší bude, když si do poradny zajdes a sama zjistis, co a jak…jako jasne, jsou komenty pozitivni i negativni, ale na nic bych sama nedala…Ty pozitivni te nakopnou a u tech negativnich se spis dozvis, na co si treba dat pozor…ja jsem s nimi treba spokojena :)

  • Dobrý den, osobně jsem se jejich programu účastním. S přístupem jsem byla nad míru spokojená. Všichni jsou přátelští, milý a ochotní. V programu jsem necelé dva měsíce. Zatím mi vše vyhovuje, pár kilo dole už mám, je to i vidět, takže moje pocity jsou umocněny i radostí z hubnutí… Ja osobně můžu Svět zdraví doporučit.

   • Ahoj :) Prosím o pár řádků ohledně toho, jam přesně docházíš a jak tam jsi spokojená? Taky nad spoluprácí uvažuji, ale pořád hledám info… Přeci jen je t dost peněz. No a jak jsi na tom dneska? Ještě s nimi hubneš nebo už jsi sama se sebou spokojená?

 106. Já jsem tedy měla jídelníček gramážový, je hodně věcí které nejím, tak ty jsem tam opravdu nenašla. A tedy mě nikdo žádné potraviny nezakázal, bylo mi řečeno, že je nemám jíst často, ale ne že je nesmím. Zdravotní potíže tedy nemám. Za mě tedy vše OK. Hubnu a to mám za sebou od puberty eskapádu šílených diet, že mě poradkyně upozorňovala, že než se to rozběhne to může trvat, ale naštěstí to jde dobře. Na každé schůzce kontroluje zda si jídlo dobře kombinuji a tím se učím. Každému prostě vyhovuje něco jiného. Za mě v pohodě

  • Nevím, co se můžete učit od poradkyň světa zdraví. Buďte opatrná, ne všechny rady jsou vhodné pro každého. Pokud jste potřebovala zhubnout, což asi ano, tak jistě pravidelnost a systém s minimem sacharidů funguje na každého, otázkou zůstává, co po delším způsobu tohoto stravování udělá organismus. Doporučované jsou očisty organismu bez masa a mléčných výrobků.

  • tak si to tady čtu a skoro nikdo tady SZ nechválí.Já jsem se taky dala nalákat,měla jsem zdravotní problém a věděla jsem,že budu delší dobu na nemocenské.Abych se nepřežírala zbytečně,tak jsem šla do SZ.Přesně jak tady píšete.Konzultace,otázky,co mám a nemám ráda .Před konzultací jsem si musela napsat,můj tří dení jídelníček.Podle toho mi řekla , co dělám špatně.Ok řekla jsem si.Byla jsem nadšená.Kolik bych chtěla zhubnout? stačí mi 5kg.ok začla mi dávat otázky podle nějakého testu.Po hodince sezení míi řekla no a tet si zaplatíte 6.900kč u asistentky a pro jídelníček za 3 dny.Něměla jsem tolik peněz..tak jsem si nechala udělat splátkový kalendář.Dala mi nějaké produkty.Omega 3kyseliny,pak nějakou želatinu ,která se rozpustí ve vodě.Zvedal se mi z toho žaludek.ale říkám,děláš to pro SEBE tak vydrŽ.Když jsem so přišla pro jídelníček,byla jsem překvapená.Snídaně 110g sacharidů,50g bílkoviny,150g ovoce.Oběd 90g.sacharidů 70 bílkovina 150g.zelenina.A takhle to bylo na celý den.Co si z toho mám jako vybrat? To je jídelníček? Dala mi Velký sešit s rozepsanými produkty a co mám vyž´řadit,co bych měla a neměla jíst.Dostala jsem sešitek,kde jsem si psala co jím každý den a jak.PO 14dnech kontrola a jen se podívala,co jsem jedla a když to bylo špatně vyškrtla a řekla,co jsem si měla místo toho špatného dát.Málo pijete!!! A měla by jste cvičit.No a jak,když jsem měla potíže s kyčlema a čekala mě operace? Byla jsem ráda,že vůbec chodím! No tak to šlo 3měsíce,váha šla pomalu dolů.5cmm v pase,5cm.boky.Cítla jsem se dobře. JO A 6KG.dole!!.Jo chtěla bych ještě podotknout,když jsem slečně řekla,že odpoledne mívám chut na sladké,tak se velice divila,jak je to možné? Zvýšila mi přísun sacharidů bílkovin na dopoledne.Pak mi vnutili roční předplatné 1.200kč.Kde se můžu chodit vážit jak se mi bude chtít.Koupila jsem si jí.Ale jejich produkty jsem už nechtěla,za ty peníze? NÉÉÉÉ!!!. Pár měsíců se mi váha držela,ale pak to pomaloučku začlo..Začala jsem přibírat znova! Podotýkám,že si do tetka pořád vážím jídlo jak jsem byla zvyklá,ale jojo efekt je tady vážen!! jsem ještě doma,sice už můžu pomalu cvičit,tak cvičím co mi zdravotně vyhovuje.No už nikdy více SZ tak jak tady píšet,jak se úplně uzdravím a budu funkční,raději si za těch 6.900kč zaplatím fitko.

  • Svět zdraví je podvod – jak je psáno, jídelníček je „strava podle krevních skupin“, doporučení všeobecně používaná na hubnutí- nejíst sacharidy v odpoledních hodinách, hodně bílkovin, pravidelná strava. Produkt jsem zakoupila „in -cardio“, pak jsem konzultovala jeho složení s odborníkem a nepomůže, naštěstí ani neuškodí, jsou v 1 tabletě minimální hodnoty inzerovaných vitamínů, když si to spočítáte, koupíte si ty samé vitamíny v nesrovnatelných cenách. Podle mne podvod na lidi.

   • Martino ani podle krevních skupin to neumí. Ja jsem nulka, takže funguju na bílkoviny. Oni mi dali jídelní seznam a u nej info, ze 2/3 porce na talíři musí byt sacharidy. Začala jsem se smát a poradkyní říkám“ Já jsem nulka“… Ona na to, ze podle topologie to mají správně. No tak jsem během 2 týdnů přišla o kilo svalový hmoty. A poradkyně povídá- protože mate málo bílkovin. Pobavila.
    Fakt odborníci.

    • Přesně takovou zkušenost mám i já (jsem 0)- nejdříve šlo 1 kg tuku dolů po 14 dnech – pak jsem zase 1 kg tuku nabrala a shodila jsem 1 kg svaloviny – celkem ale mám 2,5kg podle váhy dole?! Mám jíst víc bilkovin – ačkoliv mám při hodnocení v jídelnícku navrženo více sacharidů než bílkovin a musím cvičit – což chápu, že ležením nezhubnu…ale i u mne jsem narazila na protimluvy :-(

 107. Už jsem zde psala dříve, ale musím napsat znovu. Nesouhlasím s názorem, že zde píší nespokojení, protože jim chybí vůle. Já jsem vůbec hubnout nepotřebovala, chtěla jsem tak 2-3 kg, ale hlavně slibovaný jídelníček na míru. Bohužel na míru Vám nikdo v žádné pobočce Světa zdraví nedá. Jen dají všeobecné žvásty, které najdete daleko v lepším podání na internetu. Lidem, kteří řeknou, že například nejedí tu či onu potravinu, takzvaní odborníci Světa zdraví přesto tuto potravinu zařadí do jejich „jídelníčku na míru“ to mluví samo za sebe. Jsou to opravdu podvodníci, neschopní lidé, pravděpodobně vyškolení nějakým kurzem. Mohu jen potvrdit, že nespokojenost všech těchto lidí co zde píší je opravdu oprávněná. To malé procento spokojených, vůbec nic neznamená. Upřímně, moc tomu ani nevěřím.

 108. moje zkušenost s programem Svět zdraví perfektní…za půl roku jsem zhubla 14 kg, byla jsem v Brně u mladé šikovné poradkyně, Ta mne do ničeho nenutila, jen mi poskládala jídelniček, tak, abych nepřibírala a hubla, což se podařilo. Jasné, že to něco stálo , ale nic není zadarmo a tak jsem nejela na dovolenou a investovala peníze do Světa zdraví a nelituji Je to ovšem o silné vůli a udržení rovnováhy a to ne každý dokáže, takže když tady čtu některé negativní komenty, tak podle mého názoru, by si měl každý opravdu přiznat co a jak konzumuje.Ne každý si to opravdu přizná..) takže za mne Svět zdraví jednička na trhu a jsem velice spokojená, jak s poradkyní, tak i sama se sebou, že jsem to dokázala..

 109. Naprosto vyhozené peníze, ztráta času za nic neříkající konzultace.

  • Dobrý den,moje čerstvé zkušenosti,jsou podobné.Přihlásila jsem se do programu, potřebuji shodit v menopauze 5kg.
   Program mi byl nastaven na 3kg jak jsem zjistila.Při třetí návštěvě jsem dostala nic neříkající jídelníček,který obsahoval všechny potraviny,na které jsem upozorňovala,že mi způsobují zdravotní problémy (žlučníkový záchvat)a které tudíž nemohu jíst a všschny potraviny,které nejím a na které jsem poradkyni informovla.Za to mi bylo doporučeno 8 doplňků stravy.Zaplatila jsem pouze polovinu a odstupuji od smlouvy a budu vyžadovat všechny.peníze zpět.

 110. Mě pomohli. Chodila jsem do půlročního programu, zhubla jsem 14 kg, mohu doporučit, příjemný personál a poradkyně. Za mne ano. Mám pocit když tady čtu ty příspěvky, že sem píšou hlavně naštvaní. Ty co jsou v pohodě a zhubli, recenze moc neřeší a nikam nepíšou. Jenomže ono je to hodně o našem přístupu. Dočetla jsem se tady, že holky před léty chodily i do stobu…to ale znamená, že pravidelně hubnou někde jinde a nehubnou. Ono je to hodně o naší pevné vůli dodržovat.

 111. Ukončila jsem půlroční program a jsou to opravdu vyhozené peníze. Na konzultaci, která byla jednou za měsíc, jsem strávila asi deset minut, abych se dozvěděla, že mám špatný metabolismus, ale že časem zhubnu. Za půl roku jsem se nedočkala ani jídelníčku, jak bylo slibováno, ani snížení váhy. Když jsem koupila jejich doplňky stravy na údajné lepší spalování tuků, tak se mnou ještě paní zabývala. Ale když jsem řekla dost, tak už málem na mě neměla ani čas. Svět zdraví nedoporučuji nikomu, je to podvod, který tahá z lidí akorát peníze.

 112. Občas mi nějaký produkt byl „doporučován“. Působí to, že specialistky z prodeje zřejmě mají zisk. Na druhou stranu jsem si koupila věci, které sice nebyly nejlevnější ale zužitkovala jsem je a nepřišlo mi to jako úplně vyhozené peníze. Možná by se dalo někde sehnat levněji, to nedokážu soudit, nepátrala jsem. Jako že by mi něco dramaticky někdo nutil to ne. Myslím, že ty produkty nejsou vůbec špatné, akorát nejsou nejlevnější bohužel ne každý si to může dovolit :/

 113. Taky patřím k těm zklamaným, které zaplatily těžké peníze v podstatě za nic. Tady čtu v diskusích, že jste dostaly jídelníček – já ani to ne. Bylo mi řečeno, že je lepší se učit stravovat bez jídelníčku, protože kdo mi bude dělat jídelníček, až náš program skončí ? A tak už 3 měsíce docházím co 14 dnů na „konzultace“, kde se už nic nového nedovím. Program mám do listopadu a celkově můžu zhodnotit, že nedoporučuji. Velice souhlasím s názory v diskusi,

 114. Já naprosto souhlasím se všemi tady. Byla jsem u terapeuta a přestože mám nohy, ruce a zadek jak tyčka, tak mi naměřili 33 kg!!! tuku v břiše!!! kde bych to vzala? To bych musela vypadat jako těhulka s dvojčaty! podvod!

 115. Všechny zdravím, ve Světě zdraví mě nalákali nejdříve na konzultaci jen za 200,– Kč. Podotýkám, že nejsem nijak silná, spíše jen nějaké partie, vlastně jen břicho…Při konzultaci mi řekli, že málo piju a jím málo bílkovin a jím nepravidelně. Byla jsem spokojená a chtěla odejít a tu začalo obchodní podněcování, nejdříve jít do nějakého programu za 10 tisíc, to jsem odmítla. Tak, že přímo a jenom individuálně mě na míru sestaví jídelníček. POUZE za 3.800,– nakonec jsem to bohužel koupila…to KNT/ Dr. Fořt se tváří, že každý jsme jiný a na míru něco sestaví…bohužel udělali se mnou jakýsi test s otázkami typu zda je mi těžko když se večer najím…NIC víc…na základě toho udělali jídelníček, prý mě na míru a ani tam nebyly vyškrtnuty lepkové potraviny, když jsem alergik. Normální typizovaný jídelníček v kombinaci dieta dle krevních sk. + metabolický typ + ajurvéda, ale úplně spatlaný. De facto hl. dle krevních sk. Když jsem chtěla vrátit peníze, manažer komunikoval jen písemně, nakonec mi dali novou poradkyni. Bohužel mi nebyla schopná vysvětlit nic.Jen mi popsala opět ten typizovaný jídelníček a prodala mi další z jejich přípravků za 1000,– Kč, že mám vlastně ještě začít hned detoxikovat. No suma sumárum místo cca 5000,– za nic, jsem měla nechat jen 200,– a jít. Peníze z nich nedostanete ani omylem. Garance vrácení peněz co se tím prsí na stránkách neexistuje. V jídelníčku jsou obecné typy, že nemám jíst čokoládu, pít alkohol. Na to jsem nemusela nikomu platit, to víme. Bohužel odbornost poradkyň v obou případech skutečně bídná. Jedna netušila blíže co je lektin o kterém sama začala mluvit a druhá nepochopila mou otázku ohledně hypoglykemie při požití některých druhů potravin…Já jsem obrovsky zklamaná a také, bohužel o dost finančně lehčí. P. S. počítejte s tím, že za každým Vám budou stále nabízet ty jejich drahé přípravky. Mějte se na pozoru a hubnutí zdar

 116. Ráda bych se také zmínila o SZ, konkrétně o pobočce na Praze 6, kde jsem byla velice spokojená. Neříkám konkrétně, že mi pomohly doporučené potraviny nebo typologie. Ale to beru pouze jako bonus. Skvělá byla moje specialistka, která mi poradila a nechtěla po mě vše hned. Mohla jsem si dát občas i nějaké to „zhřešení“. Myslím, že co mi hlavně pomohlo byly pravidelné kontroly a její vedení. Samotný koncept SZ mi nevadí, ale myslím, že ta typologie je jen takový bonus. Zhubla jsem asi 6 kg, ale nestartovala jsem s žádnou výraznou nadváhou. Občas ještě zajdu na kontrolu. Vstřícnost porady mi vyhovuje a opravdu ráda se vracím.

  • Pod to se můžu podepsat.

   Jen by mě zajímalo (na základě jiných příspěvků různých diskusí), zda Vám Vaše poradkyně nějak „cpala“ jejich produkty? Nebo se pouze zmínila? Kupovala jste nějaký? Pokud ano, jaká byla vaše zkušenost?
   Děkuji

   • já jsem program absolvovala v Brně, kousek od mého bydliště a poradkyně mi absolutně nic nevnucovala, upravila jídelníček, za to jsem zaplatila a super formou mi radila, jak mám jíst, já fakt přibrala a nevěděla jsem , jak zhubnout, prostě jsem nevěděla, jak na to. 1.6.2016 jsem začala s 83 kg, dneska mám 66 -65 kg..a to máme polovinu října..nikdo mi nic nevnucoval, já sama jsem si kupila a i nadále kupuji přípravek Famili In, protože mě po něm je dobře, (dříve jsem mě bylo pořád blbě od žaludku) já si je fakt nemohu vynachválit, ale chce opravdu vynechat alkohol i deci vína není dobré, i když 6 dc je povoleno..tvrdý alkohol vůbec..sladké večer vůbec, ovoce večer nic, já to tak chtěla, že jsem dodržela režim a jsem spokojená.

 117. Tak jsem chtěla odstoupit od smlouvy, jsem přibližně v polovině,když mi vše sečetli, tak jsem se nestačila divit, Z 9700 by mi vrátili 400Kč :D noooo, tak mi doporučili jít k druhé poradkyni, no , zkusím tedy druhou poradkyni…Jinak , já se za sportovce nepovažuji, neběhám každý den, nebo obden, necvičím ůploně každý den, dělám 12cky, denní, noční,od 6:00 do 18:00 a zase od 18:00 do 6:00 takže moc dobře vím, co znamenají směny,pauzy máme velice nepravidelně, ale nezlobte se na mě, ale umím si spočítat, že když jím ve 4 ráno tak nějaká sváča je mezi 7 a 8 hodinou atd….Jako , co na tom chcete organizovat ? co na tom potřebujete radit? I v tom blbém časopise, snad jakémkoli se neustále píše, jezte pravidelně, málo, každé 3-4 hodiny :D Je možné, že poradkyně je rychlokvažka a bohužel se ještě nesetkala s člověkem, který nejí běžné jídla, co asi 90% lidí, co jde do SZ….Neříkám, že si nedám zmrzlinu, nebo někdy třeba klobásu na grilu, občas si dám i klasický rohlík, ale to je vlastně strašně málo, klobásu si vybírám s velkým množství masa…95%ctní atd…Nechci žádný jídelák pro sportovce, chci jen,aby mi řekli, jezte to a to , tolik a tolik, vaše tělo spaluje tolik a tolik, je sacharid a sacharid, jiný sacharidy má čočka a jiné má banán,nevím, zkrátka, představovala jsem si to tak, že to bude vypadat třeba , jako s Jakubem Bínou, ten hned řekne , jezte to a to, rovnou vysvětlí proč…Třeba ostrá jídla, zelenina…maso, jaké maso a proč…..kolik masa , kolik mléka, kolik obilovin, kolik luštěnin, jaké luštěniny…Jenže on to říká na lidi, kteří má pod sebou, čili, já nemůžu tolik masa, třeba, co můžete vy,zkrátka a jasně, ví o čem mluví, SVĚT ZDRAVÍ neví….nebo jen 10% poradců, hold jsem asi natrefila , jako asi 90% lidí na špatného poradce….

  • Za začátku srpna jsem byla telefonicky v zaměstnání oslovena asistentkou vašeho centra v Třinci, která mne zdarma pozvala na diagnostiku v rámci letní akce.
   Dostavila jsem se na schůzku, kde proběhlo převážení, vyplnění dotazníku a krátká konzultace se specialistou. (Asi 15 minut) Na této schůzce jsem uvedla, že jsem vegetariánka, která nekonzumuje mléko a mléčné výrobky. Pan specialista mi popsal program a výsledky, kterých bych mohla během tří měsíců reálně dosáhnout. Bohužel jsem se v té chvíli unáhlila a ihned jsem zaplatila kartou částku 5500 Kč za tří měsíční program.

   Uplynul týden, nic se nedělo, poté jsem měla schůzku se sedmnáctiletou asistentkou – brigádnicí, která celkem tápala v pojmech. Vyplnili jsme další celkem dlouhý dotazník. Opět jsem uvedla, že jsem vegetariánka, která nekonzumuje mléko a mléčné výrobky..

   Uplynul další týden a já jsem měla konečně schůzku se „specialistou“. Schůzka začala o 20 minut později. Pro mne to byl dost problém, protože i můj čas je omezený. Pan specialista byl poněkud nekoncentrovaný, odbíhal, vysvětloval mi, že nefunguje tiskárna, ze mi všechno přijde mailem. Nakonec mi dal několik papírů s jídelníčkem, kde bylo denně několik porcí masa, tvarohu, kefíru a podobně. Řekla jsem opět panu specialistovi, že jsem vegetariánka, která nekonzumuje mléko a mléčné výrobky, jak jsem to uvedla už ve dvou předchozích dotaznících. Tak mi řekl, že to nevadí, ať si to maso a mléko tam vyškrtám.Jídelníček mne velice zklamal, něco takového se dá stáhnout všude na internetu. Ukázal mi webové stránky, kde si mám psát, co jsem snědla a že mi to bude vyhodnocovat.

   Další týden schůzka začala pouze s desetiminutovým zpožděním.Proběhlo převážení. Zhubla jsem 1 kilo. Vzhledem k tomu, že si hlídám jídelníček již od února a zhubla jsem 6 kg před zahájením vašeho zázračného programu, nepovažuji ten jeden kilogram za účinek programu, který jsem ani nedodržovala, neboť popíral mé stravovací preference. Pan „specialista“ měl v ruce stejný jídelníček z minulého týdne (s masem a mléčnými výrobky) a ptal se mě, jestli už jsem ho dostala. Řekla jsem, že ano počtvrté jsem zdůraznila, že jsem vegetariánka, která nejí mléko a mléčné výrobky. Poté mi podruhé slíbil, že mi přijdou materiály mailem. Načež teprve teď po týdnu otevřel můj online jídelníček, klikl dva smajlíky na náhodně zvolené jídla a tím schůzka skončila.

   Dodnes jsem neobdržela slíbené materiály, vlastně ani nevím k čemu by to mělo být. Seznam vhodných a nevhodných potravin, včetně masa, které nejím opravdu nepotřebuji. Podobné seznamy sestavujeme ve škole s žáky v páté třídě.

   Pročetla jsem si tedy smlouvu a rozhodla jsem se, že program ukončím i s vědomím storno poplatku a spotřebovaných služeb.

   Dnešní, poněkud lehce arogantní jednání s panem specialistou, který z částky 5500 za tříměsíční program odečetl 3800 za poskytnuté služby plus 30 % mi vyrazilo dech. Nakonec snad dostanu tedy necelých 1200 Kč zpět. Neumím si představit úroveň služeb za tuto částku pro následující 2 měsíce, kdybych třeba program neukončila, když za ty tři vskutku trapné schůzky mi bylo účtováno 3800 Kč.
   Tato částka naprosto neodpovídá poskytnuté péči a je doslova v rozporu s dobrými mravy a slušností v poměru s rozsahem poskytnuté služby.
   Nedoufám a nevěřím, že byste mi něco z toho ještě vrátili, i když každá solidní firma by to udělala.

   Osobně to považuji za velkou životní lekci a o své zkušenosti se zázračným hubnutím v Třinci se podělím s maximem známých, které budu varovat před něčím podobným.

 118. Marie@Pravyuhel
  Opravdu bych moc ráda věděla, a myslím, že nejen já. Jaké odborné rady jste dostala. Píšete, že se o zdravé stravování zajímáte. V tom případě nechápu, proč jste potřebovala radu kdy jíst sacharidy a kdy bílkoviny. To jste jako člověk zajímající se o zdravé stravování přece musela vědět. V čem Vám tak zázračně poradili, když jste zhubla 10 kg a stále hubnete a to jste dokonce, pokud jsem to dobře pochopila ani nečetla doporučení SZ. Mohu Vás ujistit, že v žádném případě nepotřebuji zhubnout 10 kg, ba dokonce ani 5 kg. Chtěla jsem zhubnou 3-4 kg. Nemám nadváhu, ale přesto, (teď si musím přiznat vlastní hloupostí jsem se nechala vmanévrovat do něčeho, co nepotřebuji a zaplatila jsem takřka 4 tisíce, které nikdy nedostanu zpět, protože smlouva je velice šikovně napsaná). Teď se asi ptáte, proč jsem SZ navštívila. Jednoduše proto, že jsem se u nich před cca dvěma lety ze zvědavosti nechala za 200,– Kč zvážit. Před rokem mi zavolala paní ze SZ, že mne převáží. Řekla jsem si proč ne. Dám děvčeti vydělat 200,– Kč. Jenže v letošním roce to už byl atak. Opakovaně mi volali ze SZ, abych k nim přišla. Doslova obtěžovali. Podotýkám, že se jednalo o nové pracovníky. Tento způsob chování nezvládne každý. Možná proto předešlé pracovnice už ve Světě zdraví nepracují. Nakonec jsem se nechala zviklat a šla tam. Ani nevím jak, ale prostě jsem zaplatila 3 800,– Kč s očekáváním, že dostanu odborně vypracované doporučení přesně pro můj organismus a to právě proto, že SZ se prezentuje tím, že na základě krevního testu připraví jídelníček a doporučení na míru. Domnívám se, že každý člověk co dle Vašeho názoru na těchto stránkách špiní jméno SZ, právě tuhle službu očekával, ale bohužel jak se dočtete v recenzích každý dostane nějaký oskenovaný canc, který je používaný pro tisíc dalších klientů a krevní test k tomu vůbec nepotřebují. Vždyť pokud krev vykáže vysoký cholesterol, nebo cukr, každý obvodní lékař řekne jaké potraviny má člověk omezovat. Já bych se do recenzí vůbec nezapojovala, ale je mi líto některých holek, které opravdu hubnout potřebují, pro mnohé je to i hodně peněz a nakonec zjistí, že služba neodpovídá slibovanému. Já si opravdu nemyslím, že mávnutím proutku, či zázračným jídelníčkem člověk zhubne. Pokud člověk o výživě něco ví tak průměrně inteligentní člověk pozná, zda proti němu sedí člověk znalý věci, či papoušek, který se naučil několik frází a pouček. Přečtěte si znovu recenze a v několika případech se dočtete, že odborník ze SZ si v mnohém odporoval, něco zakázal a následně doporučil, nebo, že kamarádky obdržely takřka stejné všeobecné doporučení. Ostatně Vy jste se musela také dočíst různých rad na internetu, když se o výživu zajímáte. Jsem přesvědčená, že pokud člověk dobře hledá najde zdarma daleko lepší doporučení a návrhy na přípravu pokrmů, než se mu dostane ze Světa zdraví. Z celého srdce Vám přeji, abyste hubla, protože jste to zřejmě potřebovala a pravděpodobně by jste to dokázala i bez SZ, ale nezdá se Vám, že těch negativních reakcí na SZ je příliš? Já jsem prostě vlastní hloupostí naletěla a chci varovat ostatní. Sama si odpovězte. Je normální vmanévrovat šedesátiletou ženskou, se souměrnou postavou, při výšce 160 cm a váze 58,5 kg do takového programu? Prostě chovají se, jako šmejdi. Chytit ovečku, přesněji hloupou ovci, ze které něco kápne. Opravdu jsem naivně očekávala, že dostanu odborně vypracovaný jídelníček a doporučení už vzhledem i k mému věku. Nešlo mi o masivní hubnutí. Víte o mne vůbec nejde, už jsem v životě ztratila dalo víc než několik tisícovek, ale nechci, aby naletěl někdo další, kdo opravdu pomoc při hubnutí potřebuje. Prosím nikoho neurážejte, nikdo žádné s ….. nejí. Při velké nadváze, možná to byl Váš případ, (nevím) tělo rychle reaguje už jen třeba při omezení sladkostí.
  Mějte se hezky. Marie

  • Dobrý den paní Marie, mluvíte mi zcela z duše, máte pravdu, já jsem si právě taky hlupačka myslela, že mi dají na míru sešitý jídelníček, poradí mi konkrétně , co a jak, udělají mi krevní test, mimochodem, když příjdete do jejich pobočky mají tam velký , ale opravdu velký plakát, že dělají vše na míru, já to snad schválně vyfotím, od 1 kroku snad k 5. A je tam mezi službami i právě zmiňovaný biochemický rozbor krve, kde vlastně zjistí co a jak, když jsem se asi na 4x schůzce ptala, kdy mi tento rozbor udělají, tak mi hned odpověděla, že nejsou zdravotnické středisko a že oni ho udělají za poplatek 2000KčŽe to nemám zahrnuté v ceně programu, no, zůstala jsem na ní koukat , jak tele na nové vrata, tak oni mi naslibují, už jen vlastně z propagačního materiálu, že udělají vše na míru, právě díky rozboru krve, kde jsem si teda trubka myslela, že díky tomu zjistí, co vlastně to mé tělo potřebuje a nepotřebuje a ono velké kulové,ještě se vlsatně divila, proč se na to ptám, protože mluví dá se říct v klidu a když se jí zeptám na ten rozbor krve, tak spustí, vlastně mi dá se říct vynadala :D |To byla poslední kapka, kdy jsem se rozhodla ukončit program, to vyřizivoní na reklamaci je v celku šílené, a když jsem přišla, kolik mi vrátí zpět z celé částky a to jsem teprve v půlce, tak jsem myslela, že jí tam jednu rovnou fláknu, vrátlili by mi pouhé 400 :D navrhla mi tedy kolegini, která se střídá s paní Kožíškovou, no, nezbylo mi nic jiného, než to zkusit, přece jím tam nenechám jen tak skoro 10 000 Kč, SVĚT ZDRAVÍ jsou pouhé hyeny, nic víc, Člověku , který váží 90kg při 170 cm stačí, když začné jíst i jen menší porce i přesto, že bude jíst nadále tučné a sladké jídla, už jen pouhá menší porce udělá zázrak, když k tomu přidá procházky….A právě na takové lidi je SVĚT ZDRAVÍ vytvořený, oni budou spokojený, že zhubli 5kg a SZ bude spokojený , že vydělá penízky, to je celé postavené jen a jen na tomhle, Protože člověk, jako já , jí dá se říct vhodné potraviny, občas zhřeším, jako každý, mám pohyb a přes to hubnu velice ale velice pomalu, chtěl odbornou radu,sama jsem zhubla za 2 roky 37kg, měla jsem po porodu 110KG když jsem na sebe nenašla v krámě už žádné gatě, tak jsem se na sebe jednoduše naštvala, začla jsem dietařit a cvičit a cvičit a cvičit, měřím 160vm zhubla jsem na 71 KG, půl roku po zkončení diety a navrácení se dá se říct do klasické kuchyně, nemyslím tím ale knedlo, zelo, vepřo,jsem zkončila na 78 KG, s touto vahou jsem šla do SZ, protože mi už právě nejde takhle hezky hubnout,jsme víc utahaná, nervoznější, práce na 12h směny a td…Přeci nechci zkončit celý život na vařeným kuřecím a brokolici,Tak jsem hlupák zašla do SZ, no zkrátka, za ty 4 roky co se snažím zhubnout jsem nazhromáždila víc informací, jak celý klub SZ v republice :D takže mi nezbyde nic jiného, než dochodit tu lůzu do Jíčína a začít zase na brokolici , rýži a vařeném kuřecím :D Měla jsem rači koupit synovy nové kolo :( :( :( to mě na tom štve nejvíc a budu si to vyčítat dlouho a dlouho :( :(

   • Vážená Lucie, to že služby Světa zdraví nejsou zadarmo Vám myslím muselo být jasné. A to jakým způsobem jsou zpoplatněné se dá snadno zjistit v ceníku na jejich webu, takže nechápu Váš údiv. Další věcí je to, jak Svět zdraví funguje a to jací lidé(„odborníci“) pod jejich hlavičkou pracují. Věřím, že občas se v nějakém středisku skutečný odborník najde ale většinou se jedná o systém přitáhnout pozornost a zkasírovat… Ale proč ne. Pokud budou existovat, jak Vy sama píšete, takové trubky jako Vy, které si nedají dohromady 1+1, pak bude svět zdraví existovat dál. Je to jen o hlavě. Pokud chce někdo opravdu zhubnout, je již dnes všeobecně dost informací zdarma vyhledatelných na netu jak na to. A pokud se to takovému člověku i přes poctivou snahu nedaří, tak ve světě zdraví mu nepomohou. Takový člověk by měl vyhledat pomoc lékařů.

 119. Zdravím všechny, já mám za tři měsíce 10 kg dole (tuk).
  Žádné nesmysly ohledně doporučených a nedoporučených potravin nedodržuji, složku s komplexní nutriční typologií jsme otevřela jednou – v den, kdy jsem ji dostala.
  Nevěřím na žádné zázračné věci, zkrátka jím jak mám, co mám, kdy mám. Do SZ jsem šla proto, že jsem potřebovala pár dobrých rad a hlavně pravidelný DOHLED a motivaci od nutr. poradce, protože jsem lenoch líný. Co je zdravé atd. vím, o stravu jsem se vždy zajímala, potřebovala jsem si jen ujistit co kdy jak ohledně bílkovin, sacharidů, … Rozhodně můžu doporučit pro lidi, kteří jako já nemají vůli a potřebují motivaci, nebo co si třeba neví rady (např. ví, že by rádi jedli zdravě, ale neumí to uvařit, zorganizovat si čas, atd.). SZ bych nehanila a myslím si, že lidé, kteří sem píší negativní komentáře si buď nesedli se svým poradcem, nebo nebyli ochotni změnit své stravovací návyky, nesnesli kritiku,…. Za sebe doporučuju. Prozatímní výsledek: jsem o 2-3 velikosti níž, pravidelně jím, nepiju alkohol, cítím se mnohem lépe, spravila se mi kvalita kůže a ze všeho mám radost a nemusím si nic zakazovat ani odříkat. A zmrzku si taky dám :)

  • konečně rozumný názor, já na tom byla úplně stejně, nevěděla sem jak na to..lidé kteří píší negativní komenty třeba opravdu měly smůlu a nesedli si poradcem to je možné, nebo si nechtějí přiznat kritiku a stravovací chyby, které třeba byť nechtěně ůmyslně dělají. Mě se změnou stravy taky max, lepšila pleť a mámm takovou lepší náladu a víc energie a to je mi 54 let a všichni mi říkali, jo po přechodu u ženy to dolů nejde, šlo a bez velkých problémů..:) takže za mne palec nahoru.

  • Reaguji na komentář paní Marie. Informace na internetu zdarma jistě najdete (otázka je jak věrohodné ale budiž..). SZ z mého pohledu ale staví zejména na pravidelných konzultacích, dohledu. Řekla bych, že hodně záleží na specialistce, na kterou narazíte… A ještě jedna věc, vy si myslíte, že nejde hubnout aniž se podíváte na krevní výsledky nebo co? Zhubnout můžete i z blbých informací na internetu, když se opravdu snažíte. A pokud paní podpora specialistky, která s ní tráví spoustu času, pomohla – nevidím důvod to takhle hanit..

  • Ráda bych vám odpověděla na váš komentář, jelikož nejsem lenoch, nebo , myslím, že člověk, který chodí běhat 3-4 do týdne od 5 do 9 km , občas nějaký posilko, kolo,horská turistika,není líný,šla jsem do SZ právě proto, aby mi poradili, jak mám správně jíst, co před sportem, co po sportu, jaká by měla být moje tep. frekvence, zkrátka a jasně, co mé tělo potřebuje,aby spalovalo tuky atd….Když jsem se na to své poradkyně zeptala, tak mi jednoduše odpověděla, že neví….Asi zřejmě nějaký sacharidy ? Se mě ptala, Protože se docela hýbu a přes to nehubnu, tak sem si říkala, kde je chyba ? Půjdu do SZ a oni mi tam poradí…..Ale opak byl pravdou…..Vyplázla jsem 9700 za nic, páč jsem zjistila , že vím zdaleka víc, než poradkyně…..minulý týden jsem si koupila knížku za 49 Kč Jmenuje se Pověry o sportu, tam jsem se dočetla, kde jsem dělala chyby,kdybych jí hlupák koupila dřív, tak jsem ušetřila dost peněz a radši bych jí dala do nějaké dovči…Joooo, chybama se člověk učí :) Člověk, který si neumí zorganizovat čas, musí být ve školce, max na 1. stupni ZŠ. Protože jíst každé 3-4 hodiny si umí snad naplánovat ůplně každý dospělý člověk, jinak co se týče rady , co ,kdy a jak jíst vám stejnak neporadí, dá vám všeobecný jídelák, kde se píše ůplně to samé , co se dočtete všude na netu a zadáčo, dopoledne sacharidy, odpoledne bílkoviny, to je celá jejich rada …..joooo, pravda, prý je pro mě nevhodné mléko a mléčné výrobky, syrovátka….OK to jsem ještě tak nějak vzala, ale, když mi poradkyně obratem ruky prodala protein…Kde je hlavní složka SYROVÁTKA, tak jsem jen nechápavě kroutila hlavou….Jednou mi je zakáže, nebo spíš dá do nevhodných potravin, ale v jejich proteinu je můžu :D ? za 1000 Kč ….

   • @Marie
    Proboha co to žvaníte, jaký poradce. Gramaticky správně psaný příspěvek, který není nenávistný, je automaticky podvrh? Navíc poradce by asi těžko psal, že je ta jejich nutriční typologie blbost.

    Tvrdila jsem, že jsem se nepodívala na komplexní nutriční typologii a texty ohledně doporučených/nedoporučených potravin, že je to nesmysl, na který nevěřím, že jsem tam šla, abych měla odborné rady a dohled. Toho se mi dostalo, zhubla jsem 10kg a hubnu dál.

    Jestli čekáte, že Vám dá někdo zázračný recept na hubnutí, jako: „Nejezte rajčata a jogurty a za tři měsíce jste hubená.“, tak se učekáte k smrti.

    Takže ještě jednou: pokud čekáte jídelníček na míru, zázračné recepty na hubnutí a „koláče bez práce“, pak ano – jsou to pro vás vyhozené peníze.

    Pokud potřebujete (jak jsem psala výše) jen nasměrovat, doptat se na drobnosti, poradit ohledně organizace, podpořit atd., mohu SZ doporučit.

    A vy dámy přestaňte čekat na zázraky, nejezte sra*ky, jezte pravidelně a vyváženě, občas se pohněte a zhubnete určitě.

   • No, takže jste ten případ, který měl smůlu na poradce. V takovém případě bych se obrátila na vedení SZ a stěžovala si-nevidím důvod, proč by Vaši oprávněnou stížnost neměli řešit. Mně byla sdělena jak ideální tepovka, tak mi bylo doporučeno co jíst před a po tréninku, jak se zařídit na služebky atd.

    Nerozumím však Vašemu posměchu ohledně organizace času. Ne každý má možnost co 3-4 hodiny jíst, dopředu si to nachystat atd. Lidé, co dělají v noci za barem, co hodně řídí, mají spoustu schůzek, … Opravdu na to jídlo někdy nezbývá čas a tak člověk potřebuje radu jak s tím naložit. Jsou také lidé s nepravidelným režimem (denní/noční).

    Já s Vašimi tvrzeními, že Vám neporadí, nesouhlasím, protože mám úplně jinou zkušenost.

    Pokud jste velký sportovec a chtěla jste profi jídelníček pro sportovce, měla jste se možná obrátit na někoho se specializací na sportovce. Já bych se v takovém případě na SZ asi neobrátila.

    Pokud jste chtěla jen hubnout a běháte 3x týdně 5-9km a k tomu jíte pravidelně a správnou skladbu, pak není možné, abyste nehubla. Leda byste jedla málo. Navíc se k hubnutí doporučuje nezapomínat na silový trénink.

    K jejich produktům – nikdo mi je nenutil, časem jsem jeden koupila. Moc mi nechutná, takže si ho už asi nekoupím.

    Co se týče doporučených a nedoporučených potravin – jak jsem psala v předchozím příspěvku – tím se vůbec neřídím, kvůli toho jsem tam nešla – nicméně laktózu omezuju tak či tak, mléčné výrobky jím hlavně zakysané, mléko kupuji bezlaktózové.

   • Naprosto s Vámi souhlasím. Předešlý komentář, kdy pisatelka píše, že má za tři měsíce 10 kg dole a přitom se na doporučení SZ údajně podívala jedenkrát, ale přesto SZ doporučuje, protože právě díky SZ tak krásně hubne atd., prostě nad tím zůstává člověk jen žasnout. Tento komentář je přitažený za vlasy a působí dojmem, že to nepíše klient, ale někdo z poradců. Máte naprostou pravdu, že poradci této instituce často nevědí, ani to co klienti, kteří se o stravování trochu zajímají. Také jsem měla v jejich doporučeních plno rozporů. Poradkyně mlela a vůbec si nepamatovala co mi říkala, protože do doporučení pak dala jiné informace než mi říkala. Prostě jen tlachají všeobecné věci. Samotný SZ svou prezentací působí na lidi tak, že mají dojem, že tam člověk dostane rady na míru, přesně pro své tělo. No a to je právě důvod, proč se tolik lidí zbytečně připraví o své poctivé peníze za nepoctivou práci. Věřte, že nic Vám na míru nevypracují. Poradci ve většině případů nejsou žádní odborníci. Mají připravené jídelníčky, které po malých úpravách na základě krevní skupiny mírně poopraví a mají hotovo. Daleko lepší informace se dají vyhledat na internetu a zdarma.

 120. Ráda bych VAROVALA všechny lidi, co chtějí jít do Světa zdraví!!!! Je to PODVOD, jak hrom, Každý, kdo se aspoň trochu zajímá o stravování, tak ví, že má dopoledne jíst sacharidy, odpoledne bílkoviny, a nejíst tučná jídla a sladkosti, to je totiž to jediný, co se dozvíte, jinak nic jiného a to to ví snad ůplně každý!!!!!!!! Já jsem si hlupačka hloupá myslela, že mi poradí, jak jíst o nočních směnách, jak mé tělo pracuje,že mi vemou krev, zjistí vše, co potřebují vědět, abych měla skutečně jídelníček na ‚míru‘ a ono velké ale opravdu velké kulové !!!!!!!Jsem tam 3 měsíce, zhubla jsem asi tak 1 kg , protože pokaždý, když příjdu na schůzku, tak mi konz. řekne, že jím asi špatně, nebo, že jsem se málo hýbala, takže vlastně to je moje vina, když řeknu, že jím přesně tak, jak mi řekl, tak odpoví, že je tedy někde chyba :D Rozhodně NEDOPORUČUJI!!! JE TO PODVOD!!!!!!!!!!! CHCI ODSTOPUIT OD SMLOUVY!!!!!

 121. Dobrý den přeji…..taky mám zkušenost se světem zdraví,ale pouze jednu konzultaci,která byla v akci za 200,- …..paní konzultantka byla milá a všechno vysvětlila,nic mi nevnucovala ani neříkala o jejich úspěších a kdo kolik zhubl atd…..samozřejmě mě zvážila a měřila a samozřejmě to bylo všechno špatně a ohrožující ,tuk mi začal obalovat orgány a je to špatně,samozřejmě mě to vylekalo,ale pak jsem začala přemýšlet nad tím co to máji za zázračný stroj,který odhaly i tohle…..no nic méně mi pak řekla cenu za půl roku a za rok a doporučila mi raději celý rok jelikož je ti finančně výhodnější a ty asi dva tisíce navíc už nejsou taková hrůza,když jsem řekla že na to teď nemám a jen jsem chtěla zkusit konzultaci a pak bych se rozhodla,tak mi nabídla splátkový kalendář,tak jsem řekla ze si to rozmyslim a ozvu se…popravdě mě trochu vyděsila tím ,,tukem co mi obaluje orgány,, a chvilku jsem nad tím přemýšlela…samozřejmě jsem se poradila i s kamarádama a nejbližšími a měly na to negativní připomínky,navíc mam sice nadváhu,ale není to zas taková hrůza a mohla bych se s tím poprat i sama,ale potřebovala jsem nasměrovat a jen poradit co jíst a nejíst a stručný rozpis jídelníčku s ohledem na mé zaměstnání….nakonec mi poradila jedna paní maserka a poslala mě ke svojí známé,co je něco jako vědma(pracuje s kyvadlem)sice na to moc nejsem,ale řekla jsem si že to zkusím, účtovala si 400,- ,tak jsem si řekla proč ne…byla jsem u ní poprvé v životě a vůbec jsme se neznaly,ale klobouk dolů,úplně me rozebrala a měla jsem pocit že me snad zná…řekla mi jaký je můj (vnitřní) problém,co mě brzdí,řekla co bych měla a neměla jíst,stručný jídelníček(žádný na míru co musím jíst nebo nějaké zázračné bylinky nebo pilulky)….byla to opravdu dobré,pomohla mi jak psychicky tak i ohledně hubnutí…..navíc stačila jen jedna konzultace,nemusím chodit na další….od té doby to jde sice pomalu a postupně ale pro mě tak jak mi to vyhovuje,pravidelně cvicim,pravidelnejsi strava a pitný režim……a začínám na sobě pociťovat změny a je mi mnohem líp….a stačil jen jeden člověk,který mě nakopl a nasměroval a hlavně je to i o psychické pohodě….. Takže zbytečně nevrazejte peníze do takových institucí a raději si kupte za ty penize dobrou sportovní obuv a sportovní oblečení nebo pernamentku do fitka nebo bazén atd.

 122. Taky jsem tam byla a můj příběh sepsala stránka Qekarna – viz http://www.qekarna.cz/news/nez-navstivite-svet-zdravi-prectete-si-recenzi-jedne-nasi-ctenarky/

  Naštěstí mě to nestálo ani korunu, protože jsem obdržela od kamarádky voucher, který vyhrála na plese. Ale příběh o přístroji na měření cév je asi jejich obchodní taktika (podvod), protože zde někdo psal, že mu sdělili, že je rozbitý a mě zase, že ho mají momentálně na jiné pobočce, i když jsem byla objednaná týden předem.

 123. Ráda bych se s Vámi podělila i o svoji zkušenost se světem zdraví. Nejdříve Vás nalákají při přeměření Vašich „proporcí“ (podíl svalů, tuků, vody v těle…), spočítají Vám váš metabolický věk, čímž se většinu lidí snaží vyděsit. Při první návštěvě musíte okamžitě zaplatit celou částku za celou „terapii“, případně alespoň složit zálohu. Poté si musíte nechat udělat rozbory krve na vlastní náklady (cca 2000 Kč) a na základě toho Vám dají rádoby jídleníček. Nečekejte žádné zázraky, jde jen o tři stránky keců, které si dovodíte i selským rozumem a zbytek je pár receptů, které jsou o pohance, špaldové mouce a jiných (ne běžně dostupných) potravinách. Na jedné konzultaci Vám řeknou, že můžete jíst to a na druhé vše popřou a vše je jinak. K tomu Vám nacpou spoustu potravinových doplňků bez kterých se při snižování váhy nedostanete dál. A samozřejmě, musíte snížit energergetický příjem a zvýšit výdej, tzn. začít se hýbat (koho by to napadlo při snaze o redukci váhy :)). Zapomeňte na přípravu diagnostiky na míru, stačí umět ctrl+c a ctrl+v a stravovací plán je připraven (šla jsem do toho se 2 kamarádkami a máme téměř na chlup vše stejné). Při snaze odstoupit od smlouvy Vás oškubou jak budou moc, protože patří k té sortě firem, které mají vypracované prima všeobecné podmínky, kdy vy musíte všechno a oni nic… Raději si za peníze, které byste nacpali světu zdraví, kupte eliptický trenažér a dejte si obden 40 min. Zaručuji Vám, že to budou efektivně vynaložené finance, díky kterým budeme mít při redukci váhy, viditelné výsledky.

  • Dobrý den,
   spoustu lidí si myslí,že si něco zaplatí,nemusí pro to nic udělat a ještě zhubne za měsíc 10 kg.
   Proč vůbec do takových programů vstupujete,když si tak lehce vše můžete najít na internetu ?
   Nikdo Vás nemůže nutit platit a dělat něco co sama nechcete,takže nevím proč píšete,že jste si musela nechat udělat rozbor krve.
   A také nemůžeme všechny pobočky a poradkyně házet do jednoho pytle.
   Já za 4 měsíce cca 6 kg dole a po 10 centimetrech z obvodu. Takže podle původního plánu ještě 2 kg za 2 měsíce.
   Cítím se skvěle nejen po fyzické,ale i psychické stránce.

   Zdraví Jana D.

   • Jsem přesvědčená o tom, že nikdo z lidí pokud šel do programu Světa zdraví si nemyslí, že nebude nic dělat. Problém u této společnosti je ten, že se tváří velice fundovaně a odporně, ale opak je pravdou. Pokud hlásají, že upraví stravování na tělo tak by to tak mělo být, ale bohužel to tak není a v tom právě spočívá jejich podvod na který naletělo spoustu lidí. Každý kdo vstoupil do programu Světa zdraví tam šel s přesvědčením, že mu odborně poradí. Máte naprostou pravdu, že lepší rady najdete na internetu, ale kdo to mohl předem tušit? Prostě všichni jsme lidé omylní.

 124. Dobry vecer, take jsem se nechala unest a zaplatila pul rocni kuru. Mam za sebou dva mesice a nic moc. Kdybych nezacala cvicit, tak i po jejich doporuceni, co jist,bych s vahou asi nehla. V zasade vim co kdy jist a cemu se vyvarovat. Ted bych s tim nejradeji sekla, protoze konzultace jsou kazde sezeni stejne a nic noveho se nedozvim. Navic, vysetreni krve mi taky slibovali a ted, kdyz to tady tak ctu, tak zjistuji, ze jsem ani na zadnem ani nebyla. Za me take nedoporucuji!!!! Muze nekdo poradit, jak postupovat, kdyz bych chtela odstoupit od smlouvy?

  • Petro stačí, když písemně, ale mělo by to stačit říci i ústně, že nejste spokojená a odstupujete od smlouvy. Ovšem vrátí Vám jen poměrnou část. Odečtou si za vypracování té jejich zelené složky, kterou nazývají doporučením a vypracováním jídelníčku. Cena je tuším 3 700, nebo 3 800,– Kč. Ostatní část peněz nad tuto částku byl poplatek za konzultace na které pravidelně docházíte a jak vidno nic nového se nedovídáte. Zůstatek co zbude ještě po odečtení už absolvovaných konzultací a „jídelníčku“ pokrátí ještě tuším o 30% a co zbude Vám musí vrátit. Tak to mají drobným písmem na zadní straně smlouvy. Poradci jsou velmi dobře školení a mluví a mluví, že člověk nabude dojmu, že se budou klientovi věnovat výhradně na základě vyšetření krve a jeho osobních předpokladů, ale bohužel to tak není. Při krásných slovech a takové té jejich „vstřícné péči“ lidem unikne, že je to pouze jejich kšeft, jak nejlépe z lidí dostat penízky. Ano, každý se musí nějak živit, ale ta cena za jejich jídelníček je prostě nehorázná a výsledek který člověk dostane je výsměch všem, kteří jsou trochu obeznámeni o zdravém stravování a umí si najít zdravá jídla na internetu. Je to až urážející. Mohu ještě dodat, že jsem potkala paní, která u nich spokojená byla. Tato paní však byla naprosto neznalá stravování a žila na klasice, vepřo, knedlo zelo, knedlíky, svíčková atd. Jasně, že zhubla, protože její tělo zákonitě reagovalo na zdravější stravu. Kdo, ale celkem zdravě jí tak tam to bohužel nezafunguje. Já jsem si v Albertu koupila knížku. Je to částečně trochu dělená strava, ale ne úplně. Chutná mi a není to náročné na přípravu. Váha jde dolů 30 – 40 Dg za týden. Což je ideální. Takže tak. Na každého funguje něco jiného. Tohle knižní podání se mi zdá naprosto super a nejlepší co se mi kdy dostalo pod ruku. Znám i Mačingovou, Kořínkovou – dělená strava a knihu stravování podle krevních skupin. Kdysi jsem byla i v Natur house. Není to zde špatné, (rozhodně lepší než Svět zdraví) zde zhubne takřka každý, ale na začátku se jí v podstatě jídlo bez příloh, což je logické, že váha jde dolů. Co se mi, ale nezamlouvá je to, že se hubne i za pomoci podpůrných prostředků. To je důvod, proč už tohle nechci. Hubnout se dá opravdu hlavně úpravou jídelníčku. To, že baštíme ještě nějaké doplňky není to stěžejní. Je to náš sebeklam. Hubneme především proto, že jsme se nějakým způsobem omezili v jídle. Na druhou stranu kdo má opravdu velkou nadváhu, nebránila bych se ze začátku pomoci i s podpůrnými prostředky. Všechno je v hlavě. Tam je spouštěč. Takže tak. Snad jsem Vám vše dobře vysvětlila.

 125. Už jsem tu jednou psala a znovu zdůrazňuji, že tato společnost je podvodná. Personál o stravování neví nic a pouze čerpá z připravených navrhovaných jídel podle krevní skupiny. Za to zaplatíte 3 800,– Kč a protože se to považuje jako provedená služba, nic vám z této částky nevrátí ani při odstoupení od smlouvy, poměrnou část vám vrátí pouze z další zaplacené částky nad 3 800,– Kč, která je na konzultace a vy je všechny neodchodíte. Za provedenou službu v hodnotě 3 800,- -Kč se považuje dle nich vypracování jídelníčku, který je trapně směšný včetně doporučení, jako například, že máme dostatečně pít vodu a večer nejíst sacharidy, nic víc se nedozvíte. Přesněji jídelníček spočívá v tom, že máte navržených 20 typů snídaně, 20 typů oběda a 20 typů večeří. Nic extra, lepší recepty a to i s vyčíslením nutričních hodnot najdete na internetu zcela zdarma.
  Další sprosté jednání spočívá v tom, že si za vyšetření krve vezmou 1 500 až 2 000,– Kč. Takové vyšetření vám ošetřující lékař nechá udělat a jde to na pojišťovnu. Na druhou stranu je to v případě Světa zdraví úplně zbytečné, protože na základě rozboru krve není tvořen jídelníček, (jak se já a všichni další domnívají), ale pouze vám toto vyšetření krve posoudí pravděpodobně Dr. Nývlt a doporučí vám, například v případě vysokého cholesterolu, že nemáte jíst tučné. Prostě řekne vám pouze to, co by vám řekl při zjištění špatných hodnot krve i váš lékař. Dělají z lidí úplné pitomce a já lituji, že jsem tak hloupě naletěla. Inu rčení za blbost se platí se potvrdilo.

 126. Svět zdraví je jeden velký podvod. Žádná odbornost. Dostanete pouze všeobecná doporučení. Jedině, co je zajímá je – jak z vás dostat peníze. To je celé. NEDOPORUČUJI. Chování jako u šmejdů. Už jsi zaplatil, dostal jsi jídelníček, který jídelníčkem v podstatě není a jsou to jen doporučení. OJ, oj není cesta zpátky. Peníze 3 800,– Kč jsou prý za jídelníček a ten vám přeci dali :-). Není jak odstoupit, není co dostat zpět. Nenaleťte, je to podvod !!!!.

 127. Byl jsem u nich protože jsem si chtěl zjistit jaký typ metabolizmu mám, zda sacharidový, nebo proteinový a také že mi vypracují jídelníček. První návštěva 200 a tam mě nalakali na další za celkových 4000 Kč. Nedozvěděl jsem se bohužel nic nového, krom toho, jaký jsem metabolický tip (spíš se mi potvrdila má myšlenka). POZOR JÍDELNÍČEK JE VŠEOBECNÝ!!!!! Tady jsem se spálil dost, vyhozené peníze. Jídelníček si dokážu poskládat sám, myslel jsem ,že mi sestaví podrobný jídelníček i s příjmy a výdaji a rozepíšou alespoň na měsíc – nic takového se nestalo. Nechtělo se mi doma trávit totiž čas počítáním a přemýšlením, vybíráním, atd. atd. abych si jídelníček složil, tak jsem šel k nim, ale jídelníček u nich stál za velké kulové! Takový obecný stáhnete kdekoliv!
  Jen lituji, že jsem se takto „napálil“ a přišel o 4 tisíce (alespoň vím, že příště nestačí myslet, ale raději se do podrobna na vše zeptat).
  Takže za mě, pokud již něco víte a dokážete ze sebou pracovat (mimochodem, nepotřeboval jsem hubnout) tak NEDOPORUČUJI!!!! zbytečně byste vyhodili peníze a promarnili čas.
  Pokud však nic o dané problematice nevíte a chcete zhubnout tak Vám Svět Zdraví DOPORUČUJI!!!!

 128. Odpovědět
  Michaela Čorovčáková před 23. února 2016

  Dobrý deň,
  Som rada, že som našla vaše názory na Svet zdravia a že môžem svojím názorom prispieť aj ja. Bola som sa pobočke Budějovická. Na prvom sedení som mala p.Volejníkovú. Veľmi milá, priateľská, ale proste vedela veľmi dobre, čo robí. Som športovec a zdravej výžive sa rozumiem. Chcela som však pre seba spraviť ešte viac a zistiť, či nerobím chyby při výžive, aby som si športovaním neublížila. Povedala mi, že na základe krvných testov, stresového testu atď. určíme presne moju nutričnú typológiu. Že mi zostaví presne jedálniček namieru, že mi rozpíše čo jesť před a po tréningu. Samozrejme musela som zaplatiť hneď. Uverila som. Zaplatila som 4000korún. 3.800 komplexná nutričná typológia a 200Kč vstupná diagnostika. Na druhé sedenie p.Volejníková bohužiaľ znenazdajky nemohla dorazit, pretože vraj mala niečo s kotníkom. Test som podstúpila s (ako som si neskôr naštudovala) s asistentkou bez riadneho vzdelania so strednou hotelou školou, ktorá sa ma nepýtala vôbec na športovanie, tréningovú záťaž. Ona o mne nevedela vôbec nič a mala so mnou robiť test, na základe ktorého sa mi mal vypracovať jedálniček. Stresový test mi robený nebol, pretože im v ten deň nefungoval prístroj. Krvné testy mi robené neboli, pretože za to by som si musela zaplatiť ďalších 2000 korún. To som samozrejme nevedela. Hneď jako som zjistila, s akými nevzdelanými ľudmi mám dočinenia, spísala som reklamáciu a odstúpenie od programu. Odpísali mi, že moju reklamáciu zamietajú, pretože som si zaplatila vypracovanie jedálnička, ktorý som vraj v ten deň, jako sme robili test na počítači (podotýkam test, ktorý si môžete vyhľadať aj sami na internete vo veľmi podobnom duchu), dostala. Jedálniček mi ale mal byť vyrobený do 2 týždňov. Na základe tohoto predpokladám, že jedálničky majú dávno pripravené a každému rozdávajú rovnaké alebo veľmi podobné jedálničky, ktoré si nájdete sami na internete.Takže idem bojovať ďalej. Napísala som na českú obchodnú inšpekciu, aby túto skutočnosť prešetrili a píšem články, ktoré pošlem na správne miesta. V žiadnom prípade sa nenechajte nachytať. Každý, kto trošku číta a vie aspoň niečo málo o zdravej výžive, má viac skúseností a znalostí jako ich „Specialisti“. Nenechajte sa nachytať jako ja a ďalší ľudia a peniaze radšej vrazte do skutočných fitness trénerov. Bez cvičenia sa vaše telo nevyformuje. NENECHAJTE SA NACHYTAŤ.

  • Dobrý den všem,
   na úvod musím napsat, že jsem hlupák. Taky jsem totiž naletěla, přesně stejné „zážitky“, jako většina z vás… Nechci se ale nechat a chci bojovat o své peníze. Proto by mne velmi zajímaly vaše zkušenosti s odstoupením od smlouvy a vrácením zaplacených peněz. Založila jsem e-mailovou adresu a chtěla bych poprosit ty z vás, kteří jste se pokusili odstoupit, reklamovat, zrušit uzavřenou smlouvu a získat zpět peníze, o napsání. Ráda bych konzultovala další postup…
   Děkuji

   • Dobry den nejak jste to vyřesili ? nechci platit 30% z ceny.

    • Mílá Hanco,nijak vedení se k tomu staví tak,že pochybení na jejich straně absolutně není a odmítají mi cokoliv vrátit.Pokud chete,napište mi a já Vám ráda celou komunikaci pošlu
     janba@seznam.cz

  • Potvrzuji Michaelo, škoda, že jsem nenarazil na recenze dříve, také jsem potřeboval poradit v tom samém a hlavně vypracovat ten jídelníček. Tak snad to pomůže alespoň ostatním.

 129. Ahoj, dnes som tam tiez bola(Olomouc), najprv som bola nadšená a teraz hľadám recenzie.taky chcú odo mňa zaplatiť 10500, dá sa to aj na splátky. Chcem schudnúť len 10 kg, ale neviem, váham. Neviem, možno sa mi to len zdá, ale mala som pocit, že pani poradkyňa a aj pani na recepcii bola nervózna, keď som sa začala pýtať na cenu a sklamane som „nariekala“, že je to riadne drahé. Čo ma ale prekvapilo nepýtala sa ma koľko hodín denne pracujem a koľko spím, to ma dosť zarazilo. Tak neviem, váham, ale keď vidím tie recenzie…a hlavńe je potreba to zplatit cele, co mi pride ako hlupe, mala by som najprv vidiet nejake vysledky, alebo aspon vediet do coho idem. a nie si zaplatit a pak si bit hlavu ze som zbytocne vyhodila peniaze :-(

  • Odpovědět
   Michaela Čorovčáková před 23. února 2016

   Nevstupujte do toho programu. Budete sklamaná. Ja som tak naštvaná, že som sa nechala nachytať. Za tie peniaze choďte do fitka a zaplaťte si trénera, ktorý vie veľa o strave a cvičení.

  • Hezký den přeji Všem,
   chtěla bych rovněž reagovat v podstatě na všechny recenze zde uvedené,každý ať si vybere dle své nátury. Je mi 52 a spoustu let jsem měla problémy s vyprazdňováním a v posledních letech s nadýmáním. Kolonoskopie před 12 lety nic nepotvrdila a i z žádných odběrů krve mi nikdo neřekl,že bych něco měla řešit. V poslední době jsem měla akorát pořád zvýšené jaterní testy(nejsem alkoholik). Před půl rokem jsem odešla z fyzicky náročného zaměstnání a začala se více věnovat svému zdraví,na což nebylo tolik času. Podstoupila znovu kolonoskopii a do měsíce vyšetření žaludku(nic úplně příjemného,ale pokud chcete vědět víc je to nutné !). Toto vše mi potvrdilo ALERGII NA LEPEK !
   Ještě mezi tím jsem si k Vánocům dala dárek a nastoupila do Světa zdraví,abych zhubla tak 8 kg.
   Nikdo mě k ničemu nepřemlouval,rozhodnutí bylo pouze moje a domluvily jsme se s poradkyní na 6 měsících ZP. Druhý den jsem si to rozmyslela a doplatila KP. Říkám si,že když už do toho jdu,tak se vším všudy. Kvůli střevům beru teď léky,které můžu brát i doživotně a lepek buď z potravin vysadím nebo se budu pořád cpát bílou i celozrnou moukou a ty peníze co teď dám do zdravého životního stylu budu dávat zbytek života do léků(mám rodiče přes 80,tak vím o čem píšu). Ano některé názory zde jsou a můžou být pravdivé ať už ohledně cen nebo poradců. Vše je ale pouze o nás o lidech a našich názorech. Tak jako v obchodech narazíte na protivnou prodavačku nebo si koupíte špatný produkt,tak druhý je se vším spokojený. Já mám příjemnou mladou poradkyni,která okamžitě reagovala na změnu v mém jídelníčku ohledně lepku.Jídelníček mám od počátku pouze ukázkový,což mi vyhovuje(vážení veškerých surovin je postupně zbytečné,protože se naučíte během pár týdnů kolik čeho je třeba nejvíc na lžíce,na kusy apod.) a hlavně se nemusím řídit tím co mám zrovna jíst,ale co mám k dispozici a na co mám chuť a hlavně mi radí co kdy mám do stravy zařadit-sacharidy-bílkoviny-dopo.-odpo. apod.. Než jsem se rozhodla do Světa zdraví jít,tak jsem si koupila spoustu zdravých potravin,ale za 3 měs. jsem zhubla jen 3 kg a pak už dlouho nic-neznalost skladby a množství potravin.A to jsem ještě nevěděla,že mi v těle chybí voda,mám v sobě spoustu tuku,ačkoli nejsem štíhlá ani plnoštíhlá(174-81kg) a zároveň teď do toho ještě ten lepek. Nějaké potravinové doplňky jsem dostala v ceně KP a jestli si pak ještě něco dokoupím záleží přece jen na mém rozhodnutí. Nejsem zde jen kvůli hubnutí,ale i kvůli zdraví. Za měsíc 2kg tuku dole a 1kg vody nahoře.Hlad nemám.Metabolický věk z 67 na 64. Vše jde pomalu,ale jistě.JEN CHTÍT SE SEBOU NĚCO DĚLAT. Musím se ještě zlepšit v nějakém pravidelném pohybu. Z práce bývám unavená,tak se vymlouvám. Moje chyba.
   SHRNUTÍ-nikdo nemusí být příliš štíhlý ani příliš otylý,nikdo zdravý ani nemocný. Vše záleží jen na nás a neřídila bych se příliš názory druhých,ačkoli i každá dobrá či špatná zkušenost těch druhých nám může dopomoci k rozhodnutí jestli budeme se sebou něco dělat jakýmkoliv způsobem.
   Za 5 měsíců zde snad shrnu celkovou zkušenost s personálem v Ostravě. Zatím si i jména nechám v záloze.
   Zdravím všechny a držím palce nahoru ! Jana D.

   • Přesně pro takové klienty jak je paní Jana to je – pro ty, co o dané problematice nemají ani „páru“, nebo „pořád tápou“ a nechtejí se moc zabývat tím, „co a jak“. Tak místo hodin strávených googlením a používáním hlavy, raději zvolí pro ně jednodužší cestu – zaplatit si. Proč ne, každého věc, jak informace získá a jak je dokáže uvést v praxi.
    Kdo o dané problematice již něco ví, škoda peněz, protože se již nic nového z největší pravděpodobností ani nedoví.

  • Odpovědět
   Kontrola SVĚTA ZDRAVÍ před 12. ledna 2016

   Fakt trapárna,nevzdelany personal to co vam tam nakeca a vubec nema přehled.Jenom by hned od vas chtela vytahnout 13 000 za rok za vitaminy,primitivni jidelniček a pravidelne jakože kontroly a měření.Za ty peníze radej volte fitko a osobního trénera a ne ty jejich žvasty,ktere už víte a pokuď ne tak to všechno máte na netu.

   SVĚT ZDRAVI JSOU TO SAMÍ CO ŠMEJDI!!POZOR NA NE!!!

 130. Svět zdraví jednoznačně nedoporučuji. Používají jakýsi pofidérní program, který Vás naprosto nesmyslně strčí do nějaké kolonky, nutí Vás kupovat drahé doplňky a navíc Vám dají naprosto nekonkrétní obecný jídelníček, kde se na jedné straně dočtete, že hrušku jíst máte a na straně druhé, že hrušku v žádném případě nesmíte. Je to podvod

 131. Dobrý den,studuji 1.LF UK-nutriční terapii a píši bakalářskou práci o výživových poradcích.Tímto bych Vás chtěla poprosit o spolupráci při tvorbě mé praktické části bakalářské práce.Konkrétně ty z Vás,kteří někdy využili služeb výživových poradců.Ozvěte se mi prosím na e-mail pavlina.sko@seznam.cz.Vše je naprosto anonymní.Předem děkuji

 132. Dobrý den, potřeboval bych poradit. Včera jsem byl na konzultaci za 200,- ve světě zdraví a nechal se „ukecat“ do 3 měsíčního programu. Podepsal jsem tu jejich smlouvu zaplatil zatím zálohu 300,- a ted tu čtu Vaše špatné zkušenosti a mám obavu, zda jsem udělal dobře. Lze jim ted prostě ten zbytek „nedoplatit?“ a nechodit tam? Nebo z toho budou problémy? Děkuji za rady

  • Nevím jestli je u těchto smluv nějaká lhůta pro zrušení bez poplatku. Někde se raději poptejte, abyste se nedostal do nějaké nepříjemné situace. Dneska s člověkem všude vymetou. Já už jsem tu svoji smlouvu vyhodila, ale zkuste se tam podívat, jestli není na smlouvě ohledně odstoupení. Těch 30% tam je určitě, ale možná je tam i něco když je to v nějaké lhůtě, víte jak oni mají ty různé formulky.

  • Dle mých špatných zkušeností bych okamžitě zrušila smlouvu – odstoupila od smlouvy. Nespoléhala bych, že když nezaplatím tak je to zrušené, nevím přesně jaké mají podmínky, ale někde malými písmenky budou mít něco napsané, čemu člověk ani nerozumí. Já teď nejsem ještě ve fázi abych dál to hubnutí řešila (návštěvy ve Světě zdraví mě docela deptaly, místo aby to bylo obráceně a cítila jsem nějakou podporu), ale pravděpodobně bych raději příště šla k normálnímu dietologovi, ne do žádné takovéto instituce, kde jim jde především o prodej různých produktů.

 133. Svět zdraví neporučuji. Na začátku jsou velmi příjemní – klasika „když ptáčka lapají…“. Vzhledem k tomu, že jsem už k jiné výživové poradkyni dříve chodila, shodila jsem 15 kg, takže mám jídelníček zmáknutý. Nicméně mým problémem byl zpomalený metabolismus a doufala jsem, že zde díky slibům mi v tomto nějakým způsobem pomůžou. Přesně jak píšou ostatní, jídelníček všeobecný, zahrnuté potraviny, které jsem uvedla, že nejím…. Potravinové doplňky předražené – čaj 990,- Kč, vitamíny cca 500,- Kč. Nic na podporu hubnutí nebo fungování metabolismu, což jsem úvodem uvedla, že chci. Když jsem se rozhodla ukončit smlouvu, volala mi paní od nich a nařkla mne, že nejsem psychicky v pořádku. Tak to mne dorazilo úplně… Jsem zvědavá, kolik z 8.500 Kč, které jsem zaplatila mi vrátí, když jsem tam byla 2x. Takže přístup ve finále hrozný a jsou to vyhozené peníze.

  • dobrý den, mně vrátili 1500,- Kč, propočítali to tak, že více z toho nezbylo a to jsem tam byla asi 4x. Oni odpočítají plnou cenu konzultace, ne jen těch 200,-, které propagují, pak něco za jídelníček, pak myslím 30% storno poplatek, no a zbyde z toho hamižná částka a výsledek 0.

 134. Dobrý den tuto firmu ráda z vlastní zkušenosti doporučím, mají k člověku velmi osobní přístup, kdy se člověkem snaží pracovat a pomoci mu, zhubnou za něj, ale nemohou to už musí každý sám.

  • Přesně, dobrá služba, lidi nemají problém utrácet za blbosti a rozmary, ale jakmile mají investovat do svého zdraví tak škudlí a nechtějí pustit ani vindru.

 135. Prosím, poraďte mi. Ona se tam sepisuje nějaka smlouva ? A jestli ano tak jak se to dá skončit? Děkuji za info

  • Nechápu Váš, dotaz, buď máte smlouvu, tak se nepotřebujete ptát zda se sepisuje nebo ji nemáte, pak nepotřebujete vědět jak se dá skončit. Dle mého názoru je Váš dotaz nelogický…

 136. VŠE CO SE ZDE PÍŠE JE PRAVDA JA JSEM BYLA OD NICH PŘEMLUVENA ŠLA JSEM DO TOHO ALE POTOM SKUTEČNOST BYLA UPLNĚ JINA PŘI KONZULTACI S PORADKYNI NEBYLO NIC NOVEHO JENOM MNĚ ZVAŽILA RADY JENOM OBECNÉ NIC KONKRETNÍHO VŠE CO SE DOČTETE V TABULKACH KREV.SKUPIIN.NA INTER.NEBO OPSANE Z KNIHY DR. ANTONIA MAČINGOVA PO 2 MĚSÍCICH JSEM UKONČILA S NĚMA SMLOUVU . SMLOUVU JSEM MNĚLA NA 6 MĚSÍCU ZA 10500.- PO 2MĚSÍCICH UKONČENI JSEM ZAPLATILA 10000.- URČITĚ MNĚ NATAHLI ALE NEVÍM JAK TO ZJISTIT NIKOMU NEDOPORUČUJI SVĚT -ZDRAVÍ KLIENTKA HAVÍŘOV RADĚJI SI KUPTE KNIHU OD MAČINGOVE ZA 200.- MA 3DILY A ZARUČENĚ ZHUBNETE JSOU TAM ROZEPSANÉ RECEPTY NA KAŽDY DEN

  • Doporučuji si velmi dobře zjistit za jaké služby platíte nebo platit vždy každou návštěvu zvlášť. vrácení peněz je opravdu problém a zaplatit za půlroční smlouvu 8.500,- resp. 8.700,- s první konzultací je dost síla za to co Vám nabídnou – jídelníček skoro žádný, doporučené a nedoporučené potraviny si můžete dle krevní skupiny vyčíst na internetu, necpat se večer, nejíst příliš pečiva, sladké, ….. to ví každý jen je potřeba to dodržovat a to lze i bez poradců Světa zdraví. Chtěla jsem objednávku zrušit po 2 týdnech, tzn. 2 konzultacích a dostala bych zpět ani ne 3 tisíce. Je to pěkná zlodějna. Raději si to všichni rozmyslete, stačí si vše srovnat v hlavě a nejíst vyloženě nevhodné potraviny a kila jdou dolů také. A za takovou sumu nakoupíte zdravých potravin na hodně dlouhou dobu.

 137. Ahoj,
  já také Svět zdraví nemůžu doporučit. (Zlín). Na první konzultaci jsem se nic nedozvěděla, jen zaplatila 200Kč.
  Na druhé konzultaci jsem dostala jídelníček a v následných konzultacích docházelo už jen k měření a rychlému probrání jídelníčku. Dost často se, ale stávalo, že mi při konzultacíh doporučovali potraviny, které mi v jídelníčku zakázali.
  Jana – Zlín

  • Souhlasím s Janou, ve Zlíně mi v jídelníčku nenapsali výsledky rozboru krve jen uvedli není, zaplatila jsem 10 000 za nic, obecné rady z internetu -více bílkovin a pod. Nedoporučuji, Kamarádka na jejich doporučení přestala jíst pečivo, zhubla 5Kg a za půl roku má zpět 10kg. Za mne vyhozené peníze
   Sylva Zlín

 138. Svět zdraví nedoporučuji. Objednal jsem: “jídelníček na základě komplexní nutriční typologie (samostatně) – 3.300,- Kč“. V cíli: přibírání svalové hmoty a malého množství tukové hmoty, ale šlo mi hlavně o sestavení jídelníčku. Výsledek: Text elaborátu je ale zaměřen na váhový úbytek a hubnutí. Obsahuje 8 receptů vyjetých z jejich volně dostupných stránek (z toho 3 recepty obsahují nedoporučené potraviny), 7 stran reklam na jejich výrobky, cca 17 stran všeobecně známé teorie tak nějak pro všechny, text si velmi často odporuje a je těžké se v něm zorientovat natož učinit nějaký závěr sám pro sebe. Jídelníček žádný, pouze 10 tipů na vhodná jídla v pěti chodech, v těch několika tipech jsou opět jejich výrobky a některá jídla se několikrát opakují (např. mozzarella s rajčaty 4x avšak původně byla mozzarella doporučena jen v malém množství). Tyto tipy neobsahují žádné údaje o množství ani pořadí. Výčet nedoporučených a doporučených potravin je velmi strohý a celý se NAPROSTO shoduje se seznamem potravin pro stravování dle krevní skupiny volně dostupným na internetu. Toto vše za 3.300,- + 200,- (úvodní konzultace), 50,- (lakmusové papírky) + 200,- (stanovení krevní skupiny – sám jsem si zařídil v nemocnici), celkem 3.750,- Kč. Mohutné zklamání a zděšení. Prosím, nechte si nejprve ukázat, co ve finále obdržíte a také porovnejte s tím, co nabízejí jiní nutriční poradci. Lze sehnat velmi dobré jídelníčky s konzultacemi zdarma kolem 1.000,- Kč a potraviny dle krev. sk. z dostupných zdrojů zdarma. Martin, 45let, Žďár n. S.

  • Naprosto souhlasím. Svět zdraví – vyhozené peníze. Můžu ale být naštvaná ale jen sama na sebe. Pokud mohu všem doporučit, hodně se dá opravdu načíst na internetu – zejména vhodné a nevhodné potraviny dle krevních skupin. A co je zdravé a co ne snad každý ví jen to bohužel nedodržujeme a cpeme se. Za peníze které jsem zaplatila za pár vytištěných papírů bych měla spoustu zdravých potravin. Nedoporučuji v žádném případě. Chce to jen pevnou vůli a udělat si na jídlo čas.

  • Dobrý den, také jsem se nechala zlákat a teď mám dilema jak z toho ven. Mám koupený půlroční program, dva měsíce mám za sebou. Něco jsem shodila, ale spíš tím, že jsem začala pravidelně jíst a více pít a nejím sladké. Pokud se zeptám, proč zrovna tato potravina není pro mě vhodná, tak je mi řečeno, že mi to vyšlo podle nutriční typologie, já bych to brala ještě podle té krevní skupiny, ale jinak je to sestavené podle počítače, když jsem poprvé viděla jídelníček, tak jsem to obrečela, samé věci co nejím a zdálo se mi, že je toho ještě míň než jsem jedla před tím. mám smíšené pocity, že by mě návštěvy ve světě zdraví nějak motivovaly nemohu říct, právě naopak. Hubnu prý málo ( já podle váhy doma 0,5 kg týdně – což mělo původně stačit), navíc neustálá kritika, že necvičím a připomínání diety, kterou jsem držela před skoro třemi lety. Přirozeného pohybu mám dost a mé pracovní vytížení a starost o rodinu mi zatím nedovolují věnovat se více sobě. A to slečna z poradny nechce pochopit. Přemýšlím jak z toho ven…

   • Má zkušenost je stejná jako většiny z Vás. Šla jsem do toho s vidinou, že mi poradí na základě rozboru krve co dělám v jídelníčku špatně. Podotýkám, že jím zdravě, nepřejídám se, nejím sladkosti ani bílé pečivo, mám dostatek pohybu na svůj věk. Zaplatila jsem si rozbor krve, že mi bude sestaven jídelníček na míru. Při schůzce mi slečna nebo mladá paní neřekla nic nového, co bych nevěděla a byla celkem nepříjemná, že to všechno znám a také takto se stravuji. Za cenu 3300 + 200 + 2000 jsem se nic nového nedověděla. Podle krevní skupiny jsem se stravovala celý rok s žádným efektem. Osobní výživový plán – nic co bych neznala a nedodržovala ve výsledku nic neříkající. Výsledky z krve vlastně pořádně nevím mněla před sebou nějaký papír s barevnými sloupečky,se kterými mně rychle seznámila a když jsem chtěla kopii, že jsem to nedokázala pořádně vnímat, že mám vše ve výživovém plánu. Nikomu bych nedoporučila,opět za nemalé peníze nedostanete nic co si nenajdete na webu.

   • Po dvou měsících asi moc peněz zpět nedostanete. Dnes jsem objednávku služeb také na 6 měsíců po 2 týdnech, resp. po 2 návštěvách ukončovala a nakonec jsem uhádala vrácení 5tis. Takže mne 2 návštěvy při nichž jsem obdržela doporučení jak žít zdravě, která ale každý zná, vhodné a nevhodné potraviny jsou podle krevních skupin na internetu, stály skoro 4 tisíce. Zkrátka za 8.700,- Kč, což stojí půlroční program, nenabízejí nic co by člověk nevěděl. Do pár jídel, která jídelníček obsahuje mi dokonce zařadili mrkev i když jsem uváděla, že jsem na ni alergická. Takže z mého pohledu vyhozené peníze.

   • Dobrý den,
    souhlasím naprosto s Vámi. V roce 2012 duben až 2013 červen jsem chodila do Suklinu Americká 38 Praha, což je prý stále jejich hlavička. Platila jsem za návštěvu 200,- Kč ( návštěvy: nejdříve lx za 14 dni, později lx za měsíc). Zhubla jsem 20 kg. Produkty mi byly nabízeny, ale když jsem je nekoupila, nic se nedělo. Jídelníček mi byl napsán v rámci konzultací (před vyhotovením poslán na mail všeobecný). Bohužel, po operacích jsem přibrala, tak jsem zašla do Světa zdraví a nestačila se divit. Hned mi nabídli roční program za 9.700,- Kč (základní), k tomu vyšetření krve za 1.500,-Kč. Nevím, jak který důchodce si může tyto částky dovolit, ale já rozhodně ne. Tak jsme se rozloučily.
    Na konzultaci jsem byla 16.7.2015. Ještě bych dodala, když slečna viděla, že takovou částku dát nemohu, začala nabízet splátky a ceny různě snižovat. Bylo to jak u hokynáře. Už jsem nevěřila a odešla.
    Toto je má čerstvá zkušenost.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo