Ryanair recenze

-1
Aktualizováno

Mezi nízkonákladové letecké společnosti, které od nás letají patří především Ryanair a Wizzair. Se společností Ryanair jsem už několikrát letěl a proto zde píšu svoji recenzi, postřehy a zkušenosti.

Za prvé je nutné zmínit, proč jsou vlastně letenky od společnosti Ryanair tak levné.

Ryanair recenze

Jedná se o nízkonákladové lety, takže jde hlavně o to, aby se cestující dostali z bodu A do bodu B.

Ryanair snižuje náklady například tím, že létá na letiště, která nejsou přímo u měst kam letíte, ale mohou být klidně vzdálené i desítky kilometrů (Bergamo – Milán, Stansted – Londýn).

Letištní poplatky jsou zde totiž nižší a tak se může ušetřit. Dalším důvodem je to, že u Ryanairu můžete mít sebou zdarma pouze příruční zavazadlo, nic víc v ceně není. Pokud si tedy chcete sebou brát víc věcí, než se vejde do příručního zavazadla o rozměrech 50 x 40 x 20, pak si budete muset připlatit.

Rezervace letenky

Abyste si mohli koupit letenku u Ryanair, je potřeba mít aktivovanou platební kartu na platby přes internet. Je to totiž jediná možnost, jak zde můžete zaplatit. Stačí si na stránkách vybrat datum odletu, příletu a zvolit si počet letenek. Pak už jen vyplníte základníte údaje a zaplatíte kartou.

Abych si mohl letenku vytisknout, musel jsem počkat nějakou dobu, než aktivují online check-in (odbavení). To se aktivuje až 15 dnů před odletem. Tam opět vyplníte osobní údaje a vyberete si, jestli chcete jako doklad použít občanku nebo pas.

Zkušenosti z letiště

Letěl jsem z letiště v Brně, v Bratislavě, v Milánu a ve Španělsku. Nikde jsem neměl žádné problémy, ať už s prohlídkou nebo se zavazadli. Hmotnost a rozměry zavazadla mi měřili pouze jednou a to v Miláně. Měl jsem batoh, který se při zmáčknutí bezproblémů do daných rozměrů vešel a s váhou jsem taky neměl nikdy problémy.

Nepřehlédněte:  Aquapark Vyškov recenze

Samotný let probíhá tak, že nastoupíte do letadla a vezmete místo, které je volné a vyhovuje vám. Platí zde pravidlo kdo dřív přijde, ten dřív bere. Sedadlo si můžete rezervovat, ovšem zase za příplatek, což bylo pro mě zbytečné. Sedadla jsou standardně pohodlná a každý z cestujících má jedno opěrátko. Místa na nohy je docela dost. Před sebou si můžete ještě rozdělat poličku na pití nebo na jídlo.

Místa kolem sebe nemáte mnoho, naštěstí Ryanair létá jen po Evropě, takže lety netrvají dlouho. Letěl jsem s nimi celkem 6krát a při žádném letu neměli zpoždění.

Pro mě je cestování s Ryanair zatím ideální, protože hledám levný a rychlý způsob, jak se dostat do zahraničních měst. Za cenu, za kterou si letenky pořizuju pro mě Ryanair nemá žádné nevýhody, vždy jsem s nimi byl spokojený a můžu je jen doporučit.

A co vaše zkušenost a recenze s Ryanair? Přidejte se do diskuze a řekněte svůj názor!

Ryanair recenze
4 (80%) 3 hlasů

16 komentářů
 1. Také negativní zkušenosti s vytisknutím palubního lístku. A posléze arogantní jednání jejich personálu. S příplatkem za zavazadla jste na stejné ceně, jako u normální společnosti. Navíc nám loni poničili jeden kufr a letos druhý. Letěli jsme s nimi naposled.

 2. RyanAir se vyhněte obloukem. Z hlediska zákaznické zkušenosti je to naprostá katastrofa. Cestovali jsme s nimi několikrát a člověk by jim rád odpustil „nízkonákladové detaily“, tedy že se platí za nejmenší prkotiny – to je ostatně princip tohoto obchodního modelu. Ale naše dnešní anabáze nás přesvědčila o tom, že už s nimi nikdy nepoletíme. Přibližně 4 hodiny před odletem jsme se pokoušeli odbavit online na webu, zadali jsme čísla průkazů a snažili se proklikat přes online odbavení, jako už několikrát před tím, ale systém vytrvale hlásil, že „nyní není možné se odbavit, odbavte se později“. Zkoušeli jsme to vícekrát, potom jsme to zkusili i přes mobilní aplikaci, ale opět systém hlásil, že nyní nelze odbavit. Na letiště jsme dorazili přibližně tři hodiny před odletem a zkusili to přes mobilní aplikaci znovu. Stále to nefungovalo, ale do odletu zbývalo mnoho času, tak jsme si dali kávu a průběžně pokusy opakovali. Necelé dvě hodiny před odletem jsme se už přišli zeptat k přepážce, proč nefunguje online check in. Pracovník nám sdělil, že to není možné a že budeme za odbavení platit 70 EUR na osobu. Vysvětlili jsme mu situaci, ale trval na zaplacení poplatku, nechali jsme si tedy zavolat supervizorku. Ta nám suše oznámila, že máme zaplatit poplatek a teprve poté službu reklamovat. To jsme rázně odmítli, chyba není na naší straně, nebudeme platit za to, že letecké společnosti nefunguje online check in. Následně jsme zjistili, že „nikdo nic nemůže, nikdo nikomu nezavolá, nikdo se nikoho nezeptá, prověřit to nelze, nikdo nemá kompetenci, nikdo nic nevyřeší, nikdo nic nenahlásí“. Další rada zněla „měli jste si udělat print screeny, takhle to bude tvrzení proti tvrzení a nikdo vám to neuzná“. Zjistili jsme, že jediné, co pro nás mohou udělat je, že si máme službu po zaplacení poplatku reklamovat. Jako argument zaznělo, že není možné, že online check in nefungoval, když se to sto padesáti lidem podařilo a těch pár zbývajících desítek vlastně nikoho nezajímá. Řekli nám, že podobný problém nikdo nehlásil. Přitom hned za námi stál pán, který měl úplně stejný problém, ale ten 70 EUR po chvíli nevěřícného kroucení hlavou zaplatil, pronesl směrem ke společnosti RyanAir něco o zadní části těla a kráčel k letadlu. A to ani nemluvím o tom, že na webu má společnost v ceníku za tento poplatek uvedeno 55 EUR a ne 70, které po nás chtěli. Dokud vše funguje, je to jakž takž fajn. Ale jakmile se vyskytne nejmenší problém, očekávejte směs hnusu, arogance a ignorace.

 3. Jsem na cestě s Ryanair. Do Londýna dobrý a domu do Čech to nejde.Lety zrušeny pouze Ryanair. Přebukovat nejdříve za 4 dny. Info pouze na pretizenem webu. Vykázáni z letiště všichni asi 15ryan letu. Jiné společnosti všechno plny od Prahy ……. Letim do Skotska a pozitri Praha. V živote nebrat

 4. Zdravím. Souhlasím s výše popsanými případy, u Ryanairu si opravdu musíme dávat pozor, aby vše bylo stopro OK a podařilo se vším prokličkovat.

  Již mám pár letů za sebou a poprvé se mi stalo, že se musím odbavovat přes web. Nevěděl jsem a na Ostravském letišti po mně chtěli 1.500 Kč za osobu.
  Takže jsem si řekl, že takovéto společnosti podporovat nebudu a dovolenku jsme zrušili.

  Nalákají Vás na nízké ceny a potom se z Vás snaží všemožně tahat peníze jinak.

  Za zmínku také stojí, že při koupi letenky počítají cenu v zahraniční měně a až v posledním kroku při placení Vám ji najednou přepočtou na CZK a to v kurzu od středu s navýšením o 6,5%. To se mi stalo v prosinci 2017, kdy se roční úrokové sazby v bankách pohybují do 1, spíše do 0,5% p.a.

  Takže můžete vyzkoušet, ale nabádám k velké opatrnosti

  Pavel

 5. Levné letenky? Vlastně ano. Nesmíte se ale nechat odradit nižším komfortem cestování, nakonec – chcete se dopravit tam či onam a ušetřit, nelze proto čekat maximální možný luxus jako v soukromém letadle s panem Travoltou. Možná je trochu obtížnější si zajistit místo, musíte mít trochu štěstí a umět alespoň základy angličtiny, ale je pravda, že někde jinde za podobnou cenu letenky asi vážně neseženete. Ekonomická doprava, která stojí za vyzkoušení, co dodat.

 6. Já jsem se službami tedy byla velmi zklamaná. Rozhodně nesplnilo mé očekávání. Nepřehledné webové stránky tomu dávají jen korunku. Kvůli tomu, že na webových stránkách mají dokumenty v inventáři i stránky, na kterých je sice napsáno stav letu: „potvrzeno“, ale kdy není ještě online check-in dokončen, mi přijde úplně padlé na hlavu. A platit za jejich nepřehledné stránky 50 euro navíc na letišti? Rozhodně nikomu nedoporučuji. Sama už určitě tuto společnost vyhledávat nebudu. :(

 7. S Ryanairem létám pravidelně a vždycky v pohodě. Když se člověk naučí rezervovat letenky předem a ve správnou dobu, dá se létat opravdu za levno, většinou mě letenky po Evropě nestojí víc než 2500 Kč /i zpáteční/.

 8. Podle mě to je tak trochu past .Pokud zvládnete prokličkovat celou akcí tak letíte téměř zdarma .
  V případě nějakého nestandartu nebo nějakého opomenutí z vás sedřou kůži a okradou o všechny peníze a je jedno kdo udělá chybu dovolat se nějakého práva je nemožné . Mě to stálo 1500kč za půjčení auta . Takže varuji každého je to sice za málo peněz ale to jsou veškerá plus .

 9. S leteckou společností Ryanair už jsem letěl 3x. Dvakrát jsem využil levné letenky do Milána /Bergamo/ a jednou jsem díky nim letěl do Alicante, ještě v době kdy do této destinace létal Ryanair z Brna.
  Bylo to mé první cestování letadlem a nemám zkušenost s žádnou jinou aerolinkou, takže nemůžu porovnat kvalitu služeb. Kvalitu posuzuji z hlediska cestovala, který hledá nejlevnější způsob jak se dostat z bodu A do bodu B a nazpět.

  Získání letenky je snadné pokud umíte anglicky, v opačném případě se můžete při vyplňování údajů trochu ztratit a to kvůli různým nabídkám pojištění a nadstandardních služeb. Letenky si můžete objednat přímo na webu Ryanair.com, kde si zvolíte klasické údaje (přílet, odlet, počet cestujících).

  Vyberete termíny, dojde k vypočtení ceny a vy projdete několika formuláři. Moc údajů po vás chtít nebudou, stačí mít u sebe občanku.

  Samotnou letenku jsem nezískal ihned, protože jsem je bookoval předem. Check in po internetu probíhá až zhruba od 14ti dnů před odletem, tehdy znovu vyplníte formuláře a rovnou si letenky vytisknete.

  Tyto letenky použijete na letišti abyste prošli terminály a pustili vás do letadla. Já jsem měl vždy jen příruční zavazadlo, takže jsem neřešil odbavení zavazadla. Za příruční zavazadlo nemusíte platit, pokud se vejdete do daných rozměrů a hmotnosti.

  Místo v letadle jsem si nikdy nerezervoval předem a tak jsem se prostě posadil na nejbližší volný flek. Nepotřebuji sedět u okýnka, spokojím se s místem kdekoliv.

  Prostoru v letadle není mnoho, ale postačuje. Občas se může stát, že jsou plné přihrádky na příruční zavazadla – já jsem měl jednou dokonce dovolené dát si batoh pod nohy, protože nahoře nebylo místo. Lety do Milána jsou rychlé, většinou trvá cesta zhruba hodinku, takže se ani neusadíte a už zase přistáváte. Do Alicante už to bylo déla a tak jsem část letu prospal, i když to v těch sedačkách moc nejde.
  Žádný z letů, se kterými jsem letěl nebyl nikdy zpozděný a ani s personálem jsem neměl nikdy žádný problém. Jsem fanoušek nízkonákladových aerolinek, takže za sebe můžu Ryanair doporučit.

 10. Ryanair je pro mě nejlepší nizkonakladovka,letěla jsem Praha-Brussel-Trapani a zpet stejnou trasu,problém nebyl vubec žádný,naopak příruční zavazadlo je možné zadarmo uložit do odbaveného,zavazadlového prostoru,pokud bylo malé zpoždění,dohnali jsme to vždy v oblacích :-) na letišti jsme přistáli vždy před plánovaným příletem…kam se hrabe Easyjet se kterým sem letěla čtyřikrát :-(

 11. Mohu jen potvrdit, pokud si člověk pohlídá podmínky, dovede tato aerolinka být opravdu prospěšná. :)

 12. Letěli jsme z letiště Stansted z Londýna, kvůli zácpě a dlouhému šacování jsme na gate doběhli 10 minut před odletem a zrzavý angličan nám s úsměvem řekl, že je to naše chyba a máme smůlu. Tento vtip nás sál 3800,-Kč na jednoho (cena obou letenek byla pořízena za 2000,- Kč na jednoho. Vstřícnost personálu se počítá, s touto společností naposledy.

  • Mám úplně stejnou,bohužel negativní zkušenost s touto společností . Kdy 11.12.2016 na Standstedu devět lidí i s dětmi nechaly arogantně před gatem. 15 minut před odletem vše zavřeli a všechny nechali bezmocně civět na letadlo,kde na schodech byli ještě lidé nastupující do letadla,prý dostali příkaz že letadlo je jíž obsazeno.Cena za kterou jsme se na konec jen díky dětem a známým na konec dostali domů byla 6000Kč pro dvě osoby.Opravdu pěkný vánoční dárek svým klientům.Proto píši tuto vlastní zkušenost:Dávejte si velký pozor,pokud se dostanete do nesnází,nikdo vám od této společnosti opravdu,fakt nepomůže.

   • To si děláte srandu, že ano? Protože my jsme letěli z toho samého letiště, ve stejný den a nestihli jsme to o 10 min kvůli tomu, že nám pán prodal jízdenku na vlak, který nejel na letiště. To jsme byli 4 a zbytek třídy, který měl letět o hodinu později (15 lidí), přijeli také o 10 min později, znovu kvůli dopravě a ty po 30 min nesmyslného „řešení“ problému také nepustili…. Takže 19 lidí si muselo hledat letenky a přemístit se na další letiště… 4 bohužel museli zůstat na letišti bez letenek a odletět další den. Nevím, zda-li si to přečtete, ale to je neskutečné.

 13. stačí zapomenout tisk palubního lístku a o 1kg těžší zavazadlo anebo o trochu větší a jste na ceně ostatních společnosti. Jenom za palubní lístek zaplatíte 70 eur.

  • Dobrý den, prosím, můžete mi někdo zde pomoci? Kontakt na tuto firmu , zde v Čechách?Dcera dnes měla letět s touto spol. do Londýna, odlet dnes ráno
   v 10 a ještě v 18 večer byla na letišti!!na jejich linku v Ruzyni se nelze dovolat, protože to vypípnou a neřeší nic.Toto je naše zkušenost za 8400? trochu drhý špás.Děkuji velmi

  Zanechte své hodnocení nebo dotaz

  Register New Account
  Obnovit heslo