Sberbank recenze

0

Sberbank je jedním z novějších hráčů na českém bankovním trhu, pod tímto názvem totiž u nás působí teprve od února 2013, dříve jste ji mohli znát jako Volksbank.

Tato banka se může pyšnit hned dvaadvaceti pobočkami v rámci celé republiky, v každém kraji je nejméně jedna (v Praze sedm a v Brně dalších pět). sberbank

Rozsáhlá je i síť bankomatů a mnoho klientů určitě uvítá smlouvu Sberbank s ČSOB a Poštovní spořitelnou, kvůli výběru finančních prostředků v menších městech.

Sberbank umožňuje založit si Fér konto, kde nebudete platit za základní poplatky a služby. Další možností je běžný účet, kde zaplatíte jen poplatek za jeho vedení ve výši 47 korun.

Výběr možností je pro klienty Sberbank ale mnohem bohatší. Jako snad v každé tuzemské bance je i zde šance otevřít spořicí účet se zajímavým zhodnocením, ale také sjednat hypoteční či jakýkoliv jiný úvěr, refinancování stávajících půjček.

sberbank

Své peníze můžete rovněž zajímavě investovat. To vše je ještě orámováno online bankovnictvím, které zajistí přístup k Vašim uloženým financím prakticky odkudkoliv. Nedílnou součástí nabídky Sberbank je i možnost využití několikerého druhu pojištění – pojištění splácet klasický úvěr a pojištění splácet hypotéku.

Sberbank umožňuje také vést účet nejen v českých korunách, ale i v eurech, amerických dolarech či ruských rublech, což je pro evropské podnikatele určitě velkou výhodou (z Ruska ostatně pochází současný majoritní vlastník této banky).

Jaká potom bude recenze Sberbank jejími samotnými klienty?

LuMiTa:

Já bych si u nich hypo nebrala, nikdy nevíš kdy nová banka zkrachuje a co je zač .

Ivan PPZ:

No, ve smlouve jsou nejake podminky.
Jestli ty jsou pro vas prijatelne, tak moc nevidim nejaky potencialni problem. Penize dostanete a vy je budete splacet bance. Ona vam nic dluzit nebude.
Pokud by byla situace obracena (vy pujcujete penize bance), pak by nejaka zvysena ostrazitost byla na miste.
Tim ovsem nechci rict, ze se maji smlouvy podepisovat s kde kym.

Nepřehlédněte:  MetLife pojištění [recenze]
Sberbank recenze
2.3 (46.67%) 3 hlasů
16 Comments
 1. Nevíte, jak je to s převody peněz do jiných bank? Ve středu 24.2.2016 večer mi byly odesílány peníze ze sberbank, a ani dnes pátek 26.2.2016 se nepřipsaly do m bank. Nechápu to, doufám, že v pondělí už dojdou.

  • Občas se stane, když posíláte peníze až večer, tak je banka začne převádět až další den a pak to může trvat i 3 dny, takže to pak vychází až na to pondělí. Myslím, že „chyba“ bude v tom, řekl bych, že peníze v pondělí skoro určitě dorazí.

 2. Dnes jsem si chtěl založit účet. Pobočka Praha 4, Pankrác. Po příchodu na pobočku: všechny okénka obsazené, kromě č.1, kde seděla blondýna.Bez klientů. Na obou kasách 2+2 zaměstanci. Na recepci nikdo. Po cca 5 min se ptám blondýny, jak to tu funguje. Po dotazu, co bych potřeboval, jsem vyzván, abych si na chvilku sedl. Sedám si a od lidí přede mnou se dozvídám, že oni již “chvilku sedí 15 min.” odcházím se ptát na pokladnu, jestli někdo pracuje na té recepci. Paní dělá, že mě nechápe a ptá se, co potřebuji. Opakuji svůj dotaz ohledně recepce. Stále dělá, že nechápe a mám se prý posadit. Chci zavolat vedoucího a opět dělá, že nechápe a mám se prý posadit. Trochu jsem si připadal jak ve vietnamské tržnici, když chcete něco reklamovat… Blondýna na 15 cm podpatcích se během 15 min stačila třikrát projít po hale. Po 15 min strávených zbytečně v této pobočce odcházím…lidé, kteří čekali přede mnou čekali dál…TAKŽE: Za mě SBERBANK NEBRAT!

  • Bohužel, nelze odpovědět na vaši reakci na reakci moji, takže to píši tady. Ano, je mi naprosto jedno, jak se na pobočce jakékoliv banky chovají ke klientům. Mám účty a jiné produkty u několika bank či sp. družstev, ale mohu říci, že jsem na pobočce nebyl už nejméně pět let. Takže takového něco, jako je třeba menzes pokladní či pracovnice za okénkem řešit nemusím. Pokud vás to ale bere, tak si to klidně na pobočkách užívejte.

  • V loňském roce jsem u SBERBANK zakládal celkem tři účty. Všechny jsem založil on line, tedy v klidu z domova. Mohu vás ujistit, že účty nám fungují a já dodnes nevím, kde vlastně SBERBANK má pobočky. Můžete mi vysvětlit, proč jste šel na pobočku a chtěl si účet založit v dnešní době tak „krkolomným“ způsobem?
   Jinak za sebe mohu říci, že jsem se službami, které od této banky potřebuji, naprosto spokojen. To, že se mění úrok směrem dolů, je pochopitelné, koneckonců v případě bankovních účtů to rozhodně není výjimka. Spíš je výjimka to, že i přes snížení úroků to proti jiným bankám drží poměrně vysoko. Navíc, účty jsem zakládal v loňském roce, takže původní úrokovou sazbu mám garantovanou až do 6/2016. No a pak uvidíme.

   • Nemám potřebu někomu vysvětlovat, proč jsem šel nebo nešel na pobočku. Popsal jsem holý fakt, jak to na pobočce včera fungovalo směrem k čekajícím klientům. Můj příspěvek není o tom, jak výhodný či nevýhodný je nějaký jejich produkt. Pokud Vám je jedno, jak se „zaměstnanci banky“ chovají ke klientům, mě ne. Toť vše.

 3. byl jsem si založit ucet u Sberbank .. jelikož jsem se vrátil ze zahraničí kvůli synovi .. Sberbank mi zamítl zadost o založení uctu .. ikdyž mám trvale bydliště .. nemám dluhy ani hypotéku a jsem solventni .. uz jsem si ho založil jinde jelikož mi chodí na ucet peníze ze zahraničí .. tímto děkuji ze mi ani neoznámili důvod proc si nemůžu u nich založit ucet .. asi to bude tím ze první co se me bankéř zeptal jestli budu chtít využívat úvěr .. to jsem zamítl ..

 4. Pro Janu ze 7.8.2015 (není možná přímá reakce): Nejspíš jste to špatně pochopila. Podle sazebníku je 75,- Kč poplatek, pokud chcete provést převod papírovým dokladem na pobočce. V případě INTB je ten převod bez poplatku. Obdobná praxe je u mnoha dalších bank, přičemž to celem chápu, neboť klienti na pobočkách zdržují a zatěžují personál, když stejné služby lze zajistit bez klienta a klient si to může vyřídit z domova. Já jsem na pobočce jakékoliv banky nebyl několik let, i když účty mám v takových 5-6 ústavech. Zkuste se naučit pracovat s INTB a nebude se muset poplatků bát. A ještě poznámku: Zkuste sledovat ceníky bank, u nichž máte účet, event. si před tím, než si někde účet založíte, ceník prostudovat. Ono je to tak, že pokud nesouhlasíte se změnou sazebníků, když máte v říslušném ústavu účet, můžete v klidu a pohodě odstoupit od smlouvy. Pravda je ale taková, že člověk nesmí být trubka a musí se umět bránit.

 5. já se rozhodla že si udělám učet a vložím 120tis.Vklad je pojištěn do 100 tis.euro a je kontrolován národní bankou jsem se informovala,takže jdu do toho.

 6. Zaujala mě nabídka služeb a úročení na spořícím účtu nabízená Sberbank, požádal jsem banku na uvedenou emailovou adresu o individuální nabídku dle mých požadavků a za několik hodin jsem tuto nabídku emailem dostal. Potud komunikace na dobré úrovni, zatím jsem se ještě nerozhodnul k založení účtu. Banka je údajně ruská a proto v současném politickém klimatu vyčkávám.

  • Ještě vyčkáváte nebo jste se už odhodlal ?

   • ZKLAMÁNÍ- založila jsem si účet v ketnu spořící se zárukou úroku do 30-1. N\ní mají nový účet se zárukou do 30.6.2016.Byla jsem se optat na možnost převodu potom ze spořícího účtu se zaručeným úrokem do 30.1. na účet nový,který bych si teďe založila se zárukou úroku do 30.6.2016. A EJHLE – MÁM DŮVOD NEPREFEROVAT INTERNETOVÉ BANKOVNICTÍ (NE ŽE BYCH HO V JINÉ BANCE NEMĚLA) a dozvídám se, že i u nich převod z účtu na účet stojí 75,-Kč při zadání na pobočce.-Takovou NEHORÁZNOST jsem nezažila u žádné jiné banky, aby převod z účtu na jejich účet byl takto ZPOPLATNĚN. jINÉ BNKY TAKÉ UPŘEDNOSTŇUJÍ INTERNETOVÉ BANKOVNCTÍ, ALE mají ve své bance počítač s internetem,kde si může za pomoci asistenta každý převod provést zdarma. Až účet dojde VYBERU A VICEKRÁT SE SEM NEVRÁTÍTM – NA INFOLINCE JSEM SE DOZVĚDĚLA,ŽE JEJICH MANAGMENT ROZHODL O ZVÝŠENÍ POPLATKU.!!!

 7. Sberbank = Volksbank

  • No, já si myslím, že jde o Ruskou banku a rusákům platit nechci

   • Já v tom problém nevidím. Pokud u náš šel do kytek nějaký peněžní ústav, tak to ani v jednom případě nebyl subjekt z Ruska. Jinak, pokud jste si nevšiml, tak Sberbank Europe AG jako jediný akcionář sídlí v Rakousku. Takže neplaťte, je to vaše rozhodnutí. Já jem spokojen s celkem slušným úrokem, který mi jiný finanční ústav v ČR nenabídne. A to je pro mě rozhodující.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo