Silane Guard: Co to je a jak to funguje?

-2

Patrně znáte ten nepříjemný pocit, když si při řízení omylem poškrábete lak na autě. Stačí, aby od cesty odletěl drobný kamínek a katastrofa je na světě. Pojďme se podívat na Silane Guard, který slibuje, že vaše auto ochrání nejen před drobnými oděry, ale i před celou řadou dalších nežádoucích jevů.

Silane Guard slibuje ochranu karoserie vašeho auta za všech okolností. Karoserii ochrání před nevzhlednými škrábanci a oděrkami. Stejně tak i barva kapoty by po jeho použití měla zůstat ve stejném stavu, jako když váš vůz opustil továrnu. To se hodí zvlášť v případech, kdy se chystáte automobil prodat a přejete si zvýšit jeho hodnotu.

Pojďme se společně podívat na to, co Silane Guard umí a zda se vyplatí do jeho koupě investovat.

Co je Silane Guard?

Silane Guard pochází z Japonska, kde si od dob svého vzniku vybudoval poměrně silnou pozici. Jedná se o přípravek na bázi tekutého skla, které má za úkol chránit svrchní vrstvu kapoty automobilu.

Výhodou je, že aplikaci přípravku na kapotu zvládnete i sami bez větších obtíží.

Sám výrobce uvádí, že aplikací byste měli docílit obnovení barvy lakuodstraníte menší škrábance a praskliny a povrch kapoty bude znatelně lesklejší. Jeden sprej by vám pak měl vystačit zhruba na 2 až 3 vrstvy, v závislosti na velikosti automobilu. Ochranný film by pak měl na autě vydržet přibližně 1 rok.

Přípravek by měl také od karoserie odpuzovat sníhvodu a celou řadu dalších nečistot. Tím lze dosáhnout i toho, že své auto nebudete muset umývat tak často.

Jak přípravek správně použít?

Aby Silane Guard na karosérii auta dobře držel, je potřeba dodržet několik kroků. Bez nich bude aplikace značně ztížená a dost možná se vůbec nedostaví slibovaný účinek.

Aplikace:

 • V první fázi je potřeba karoserii očistit od všech nečistot. Nezapomeňte ani na důkladné odmaštění celé plochy, jinak lak nebude držet.
 • Naneste přípravek na celou karoserii auta (mimo skla a zrcátka). Nechte působit zhruba 10 minut.
 • Ubrouskem či hadříkem očistěte přebytky.
 • Aplikujte další vrstvu.
Nepřehlédněte:  Společnost Companies.cz – recenze a zkušenosti

Vyplatí se do Silane Guard investovat?

Názory na funkčnost a efektivnost tohoto přípravku se znatelně liší.

Hlasy pro

Uživatelé Silane Guard, kteří byli s výrobkem spokojení nejčastěji hodnotí jednoduchost aplikace a odolnost nátěru proti poškození. Také maskuje drobné nerovnosti, praskliny a oděrky. Produkt také není potřeba míchat s jinými složkami. Bohatě stačí ho nanést na kapotu hadříkem.

Při vhodné přípravě karoserie je práce s produktem rychlá a Silane Guard na ní dobře drží. Cena originálního prostředku také není nijak závratně vysoká.

Automobil, který je správně ošetřený přípravkem Silane Guard pak vypadá mnohem lépe. Lesklá karoserie a zářivá barva značně snižují odhadované stáří vozu.

Hlasy proti

Silane Guard je velmi často padělán. Můžete tak v dobré víře investovat do přípravku, jehož účinnost oproti originálu bude mizivá. Proto byste měli tento přípravek kupovat výhradně na oficiálních stránkách výrobce.

Nevýhodou tohoto produktu je také to, že pro dokonalé krytí a funkčnost je potřeba na karosérii auta nanést až 6 ochranných vrstev. V závislosti na velikosti auta můžete potřebovat 2-3 balení výrobku. Je tedy velmi na pováženou, zda se vám taková investice do úpravy auta vyplatí. Zvlášť v případech, kdy vám případné škrábance, blednutí barvy či nerovnosti až tak nevadí.

Také si nemusíte se samotnou aplikací vědět rady. V tom případě je vhodnější, abyste si k celému procesu přizvali někoho zkušenějšího.

Celkové hodnocení

Klady:

 • Karosérie auta je krásně lesklá a vyleštěná
 • Zapravíte drobné nerovnosti, škrábance a oděrky
 • Oživíte barvu auta a předejdete jejímu blednutí
 • Díky ochrannému filmu bude karosérie odpuzovat vodu, sníh a nečistoty
 • Produkt zvládnete nanést svépomocí
 • Relativně dlouhá výdrž
 • Příznivá cena

Zápory:

 • Často nevíte, že kupujete padělek
 • Pro dokonalou ochranu je nutné použít více vrstev a tím pádem i více balení přípravku
 • Pokud auto před aplikací správně nepřipravíte, přípravek vám na karosérii nemusí držet
 • Poradí si jen s menším poškozením auta. Rozhodně neočekávejte zázraky

A co vy? Máte zkušenost s produktem Silane Guard?

VAŠE HODNOCENÍ
4 komentáře
 1. Také jsem zakoupil a vůbec nic bez jakéhokoli výsledku podvod

 2. Koupil jsem ho taky a je to naparfémovaná voda, a balení neodpovídá originálu. Objednám jinde a dám vědět který prodejce je férový.

 3. Koupil jsem za 1380,- Czk 1 deci dmineralizované naparfémované vody. Účinek NAPROSTÁ 0. Jsem naivní trouba.

 4. Jako vždy se jedná o klamavou reklamu

  Zanechte své hodnocení nebo dotaz

  Register New Account
  Obnovit heslo